Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τη Δευτέρα 3 Μαΐου μπαίνω για καισαρική!


Recommended Posts

Αχ κορίτσια, τέλειωσαν τα ψέμματα! Τη Δευτέρα μπαίνω για καισαρική!:o

Τα'χω λίγο χαμένα γιατί μια νιώθω ανυπομονησία,:Pμια δε θέλω να πάω!!!:( Μια χαίρομαι, μια αγχώνομαι και φοβάμαι!!!

 

Φοβάμαι για το μωρό, αν θα είναι καλά, ντρέπομαι για όλα αυτά που θα μου κάνουν εκεί, κλύσμα, ξύρισμα, ουροκαθετήρα...:oops::oops::oops: Μια θέλω να ξεφορτωθώ την κοιλιά μπας και ηρεμήσει λίγο και το ισχίο μου που μ' έχει πεθάνει, από την άλλη νιώθω την μπεμπούλα εκεί μέσα και λέω: "πότε θα σε πάρω αγκαλίτσα εσένα;" Αφήστε, δεν πάω καλά, το'χω χάσει!

 

Κι αυτή η εβδομάδα δε λέει να περάσει με τίποτα!:evil:

 

Αχ, μακάρι την άλλη εβδομάδα τέτοια ώρα να κρατάω το κοριτσάκι μου γερό στην αγκαλιά μου!!!

 

Καμμιά κοπέλα από εδώ που γεννάει εκείνες τις μέρες στο Ιασώ; Να έχουμε λίγη παρέα από συν-φορουμίτισσες!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καληπέρα! και εγω γέννησα με καισαρική 19-9-09, να μην φοβάσαι τιποτα. ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. εγω πήγα για φυσιολογικό και μετα απο 3ωρές πόνους και αφου δεν καταλαβα τιποτα εκανα καισαρική. διαρκεί πολύ λίγο, ούτε που θα το καταλάβεις και μετα θα κρατας το κοριτσάκι σου αγκαλιαααααααααα......... τελεια!!!! με το καλό και όλα καλα θα πάνε! αν θες καμια λεπτομέρεια γράψε μου.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια, τέλειωσαν τα ψέμματα! Τη Δευτέρα μπαίνω για καισαρική!:o

Τα'χω λίγο χαμένα γιατί μια νιώθω ανυπομονησία,:Pμια δε θέλω να πάω!!!:( Μια χαίρομαι, μια αγχώνομαι και φοβάμαι!!!

 

Φοβάμαι για το μωρό, αν θα είναι καλά, ντρέπομαι για όλα αυτά που θα μου κάνουν εκεί, κλύσμα, ξύρισμα, ουροκαθετήρα...:oops::oops::oops: Μια θέλω να ξεφορτωθώ την κοιλιά μπας και ηρεμήσει λίγο και το ισχίο μου που μ' έχει πεθάνει, από την άλλη νιώθω την μπεμπούλα εκεί μέσα και λέω: "πότε θα σε πάρω αγκαλίτσα εσένα;" Αφήστε, δεν πάω καλά, το'χω χάσει!

 

Κι αυτή η εβδομάδα δε λέει να περάσει με τίποτα!:evil:

 

Αχ, μακάρι την άλλη εβδομάδα τέτοια ώρα να κρατάω το κοριτσάκι μου γερό στην αγκαλιά μου!!!

 

Καμμιά κοπέλα από εδώ που γεννάει εκείνες τις μέρες στο Ιασώ; Να έχουμε λίγη παρέα από συν-φορουμίτισσες!!!:P

 

σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και την Δευτέρα να κρατάς στα χέρια σου μια κουκλάρα........

παρόλο που έχω καιρό ακόμα για την γέννα(είμαι 32 σχεδον εβδομάδων)σκέφτομαι και εγώ τα ίδια.

προχτές έβαλα τα κλάματα και έλεγα στον άντρα μου δεν θέλω να πάω να γεννήσω και να μείνω μόνη μου στο μιευτήριο τα βράδια(!)ορμόνες τι να πεις..........

 

όλα καλά θα πάνε!!!!!!!!

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να γεννησεις.ολα καλα θα πανε και σε λιγες μερες θα εχεις την πριγκιπισσα σου αγκαλιτσα:-P:razz: ψυχραιμια και δυναμη.σε λιγο καιρο θα ειναι μια ωραια αναμνηση η γεννα της μπεμπουλας σου.

Fa3Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

...τι μου θυμησες τωρα !!!!!

Εγω δεν προλαβα να σκεφτω τπτ γιατι πηγα για εξεταση κ με εστειλε για γεννα!!!!...ημουν βεβαια στην 38η εβδ. αλλα δεν το περιμενα!!!:)

 

Με το καλο !!!!!....περνα καλα την Πρωτομαγιά, Κυριακη ξεκουρασου κ μετα.....αχ αχ αχ .....θα λιωνεις που θα κοιτας το νινι σου.....:)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε με το καλό να γεννήσεις, να κρατήσεις αγκαλίτσα τον καρπό της αγάπης σας που τόσους μήνες μεγαλώνει μέσα σου και, πού είσαι (?), ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ τίποτε, όλα καλά θα πάνε και δεν θα πονέσεις καθόλου. Επειδή μόνο θα είσαι από καισαρική, να προσπαθείς όσο μπορείς τις πρώτες ώρες να γυρνάς πλευρό να κινείς λίγο το πόδια σου και να ζητάς ενέσεις παυσίπονες κάθε 12ωρο περίπου για να μην ταλαιπωρηθείς.

όταν θα δεις το αγγελούδι, πίστεψέ με, τίποτε δεν θα θυμάσαι από αυτά... θα γίνουν όλα μια γλυκιά ανάμνηση...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία και με ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου. Μην αγχώνεσαι για τίποτα θα περάσει τόσο γρήγορα η διαδικασία της γέννας που ούτε θα το καταλάβεις. Θα έχεις τόση ανυπομονησία να δεις το μωρό σου και να το πιάσεις στην αγκαλιά σου που δεν θα σκέφτεσαι τίποτα άλλο. Και πάλι τις καλύτερες ευχές για σένα και το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

annaplani σου ευχομαι να πάνε όλα καλα και να χεις ένα γερό μωράκι.Την άλλη βδομάδα τέτοια μέρα θα σαι μαζί με το κοριτσάκι σου! Δηλαδή θα ναι το κορίτσι του Μάη? :-):smile::-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντε κοπέλα μου με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου!! Γέννησα με καισαρική στις 12/4 το πρώτο μου παιδάκι με ολική. Τα ίδια ακριβώς πράγματα σκεφτόμουν με σένα.... όλα θα κυλήσουν γρήγορα και δεν θα καταλάβεις τίποτα. Θα δεις το παιδάκι σου και θα τρελαθείς!! Εμας κυρίως στην αρχή έκλαιγε συνέχεια και κάναμε πλάκα τι καλά που ήταν στη κοιλίτσα......... 'Ολα θα πάνε τέλεια!!!

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

κρατα αυτες τις μοναδικες στιγμες γιατι θα τις ζησουμε λιγες φορες στη ζωη μας...

ιδιως οταν στο φερουν για πρωτη φορα....

εκανα καισαρικη με αλλες 8 κοπελες στις 18 απριλιου και σε πληροφορω ολες οι αλλες κοπελες μεσα σε ελαχιστες ωρες σηκωθηκαν ...μια παυσιπονη ανα 12 ηταν αρκετη...

Κανε αποτριχωση απο το σπιτι σου για να μην σε ξυρισουν εκει...αλλα ολα αυτα που θα σου κανουν τα κανουν απειρες φορες την ημερα οποτε relax..

τον ουροκαθετηρα τον βαζουν μετα την επισκληριδιο και δεν ποναει καθολου.

Η Παναγια μαζι σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια, σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με όλη αυτή τη θετική ενέργεια που μου δίνετε νιώθω ήδη καλύτερα! Με συγκινείτε πραγματικά! Καλά λέτε, όλα θα περάσουν γρήγορα και μετά θα έχω την μπεμπούλα αγκαλιά!

 

ΜΑΡΙΑΛ, καισαρική κάνω γιατί έχω ένα πολύ μεγάλο ινομύωμα κοντά στον τράχηλο και φράζει την έξοδο. Για τον ίδιο λόγο το μωρό δεν τα κατάφερε να γυρίσει, είναι με το κεφάλι επάνω, δεν έχει χώρο το καημένο!

 

Και πάλι σας ευχαριστώ κορίτσια! Θα μπω την άλλη εβδομάδα που θα γυρίσω να σας γράψω την εμπειρία μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό, ολα τελεια θα είναι και θα εχεις συντομα τη μπεμπουλα σου αγκαλια!!!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

αννακι με το καλο να ερ8ει το μπεμπε σου και σε περιμενουμε να μας πεις πως ηταν για να παιρνουμε θαρος!!!!!!!!!!!!!!!

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου με το καλό....

 

Μην αγχώνεσαι για τίποτα! Αφού γεννάς με ραντεβού, κάνε την αποτρίχωση μόνη σου στο σπίτι ( και στην κοιλιά αν έχεις τριχούλες), ντύσου, στολίσου και πήγαινε χαλαρή να γεννήσεις τη μπεμπούλα σου! Η επισκληρίδιος δεν πονάει, η όλα διαδικασία κρατάει λίγο, ράμματα πλέον δεν υπάρχουν και το σημαντικότερο βλέπεις το μωράκι σου την ώρα που το βγάζουν και στο δίνουν αγκαλίτσα.... Όσο για το μετά, δε χρειάζεσαι παυσίπονη, γιατί ο καθετήρας με την επισκληρίδιο μένει ένα 24ωρο οπότε πόνοι μηδέν! Και μετά το 24ωρο βγαίνει και ο ουροκαθετήρας οπότε κόβεις βόλτες! Εννοείται ότι σου φέρνουν και το μωρό να το θηλάσεις αμέσως μολις ανέβεις στο δωμάτιο!!!! Άντε... όλα καλά.... Θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι η ωρα η καλη κουκλιτσα! Μου θυμησες εμενα που εμπαινα για καισαρικη και ειχα βαλει κατι κλαματα και τους ελεγα εγω δε γενναω, βγαλτε το αλλιως! Αχαχχαχαχα Θα ερθει η Δευτερα θα ερθει και η Τριτη και η Τεταρτη... απο την καισαρικη θα μεινει μια αναμνηση να θυμασαι, θα εχεις ομως την κουκλιτσα σου αγκαλια και δε θα σε νοιαζει τιποτα! Ολα θα πανε καλα, να μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

καρδουλα μην φοβασε τπτ απολυτος..

γεννησα με προγραμματισμενη καισαρικη 10/2/10!!το προηγουμενο βραδυ εφαγα πριν της 12 το βραδυ που μου ειπε ο γιατρος αλλα εφαγα του σκασμου πολλυ το χαρικα!!γιατι μετα δεν ξερεις ποτε θα φας,αναλογα ποτε θα δουλεψουν τα εντερα..μια συμβουλη αφου ντρεπεσε βαλε τον ανδρα σου να σε ξυρησει,οσο για το κλυσμα μην φοβασε ουτε θα καταλαβεις ποτε στο εκαναν...αχχχ τι μου θυμησες μπερδεμενα συναισθηματα θελω δεν θελω φοβαμαι δεν φοβαμαι...αχ και μετα νιωθεις οτι εχεις οτι πιο πολυτημο στα χερια σου δεν συγκρινετε με τπτ στον κοσμο.απιθανη εμπειρια....

αχχχχχχχχ θελω ξανα!!!το πονο μην τον φοβασε βεβαια ειναι στον ανθρωπο αλλα εγω δεν ενιωσα τπτ οι νοσοκομες με φτυνανε μην με ματιασουν!φαντασου πως 30 λεπτα μετα την καισαρικη με εβαλαν να κανω γεφυρα 3-4 φορες για να κατεβουν τα λοχεια και με φωναζαν το κοριτσι λαστυχο....χαχαχα να ειναι καλα τα κοριτσια!!μην φοβασε τιποτα....ολα θα ειναι τελεια,προσπαθησε να απολαυσεις οσες μερες σου εμειναν γιατι δεν θα ξαναγυρισει το μπεμπακι σου μεσα στην κοιλιτσα ξανα!!

α και κατι ακομη αν κανεις ολικη μην αφησεις συγγενεις να ερθουν θα σε ταλαιπορισουν αδικα!!καλυτερα την πρωτη μερα να την απολαυσεις με τον αντρουλη σου και το μπεμπακι σας!!!

σου ευχομαι ολα τα καλα!!συγνωμη για το μεγαλο μνμ...

με το καλο!!!φιλια!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...