Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 26 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΧΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΠΟΝΑΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΝΤΥΝΟΜΑΙ ΝΑ ΦΟΡΕΣΩ ΠΙΤΖΑΜΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ Μ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ, ΥΓΡΑ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δουλεύεις ή κουράζεσαι αρκετά σωματικά;

Έχω κι εγώ τέτοιους πόνους και όταν το πα στο γιατρό μου είπε αφενός να μη κουράζομαι πολύ (χα χα χα), αφετέρου ότι ανοίγει η λεκάνη μου και είναι κυρίως μυοσκελετικοί οι πόνοι (καθότι 3η εγκυμοσύνη).

Πάντως ρώτα το γιατρό σου. Για αυτές τις απορίες μας είναι. Μη διστάζεις.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

αυτους τους πονους τους ειχα κ εγω στην εβδομαδα περιπου που εισαι,σιγουρα να ξερεις δεν πρεπει να κουραζεσαι ,για μενα ο 6ος μηνας ηταν ο πιο δυσκολος γιατι ειχα συνεχεια αυτους τους πονους και δυσκολευομουν κ να περπατησω ,μετα ομως εφυγαν :-D, ξαναρθαν στον 8ο αλλα πιο ηπιοι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτους τους πονους τους ειχα και εγω γιατι κουραζομουν με τις δουλειες γενικοτερα μετα απο ξεκουρασει που μου συνεστησαν περασαν τωρα ειμαι στην 37η εβδομαδα και περιμενω να γεννησω και τωρα τους εχω αλλα νταξει ειναι φυσιολογικοι πια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αυτους τους πονους χαμηλα στην κοιλια τους ειχα κι εγω περιπου στον εκτο μηνα και κυριολεκτικα διπλωνομουν απο τον πονο κι δεν μπορουσα να περπατησω οταν με επιαναν.Ο γιατρος μου μου ειπε οτι η μητρα μου κανει συσπασεις και μου εγραψε να περνω κατι χαλαρωτικα χαπια για την μητρα.Οσο για τους πονους απο κατω μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας αφου η μπεμπα βρισκεται ετσι κι αλλιως χαμηλα και οι ενοχλησεις που ενιωθα οφειλονταν στις κινησεις της.Επισης μου συστησε πολλη ξεκουραση.Δεν ξερω αν προκειται για το ιδιο πραγμα αλλα σιγουρα πρεπει να ξεκουραζεσαι αρκετα ειδικα οσο προχωραει η εγκυμοσυνη.Απεφευγε τις βαριες δουλειες και μην σηκωνεις τιποτα βαρυ!Ευχομαι να πανε ολα καλα και με το καλο να ερθει ο μπεμπης σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...