Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κορίτσια γειά σας .μολισ εκλεισα την 26 εβδομαδα κ απο εχθεσ νιωθω αραιά και που κάτι πονάκια χαμηλα τα οποία είναι όπως όταν μένουμε εγκυεσ αυτά που νιώθουμε στην αρχη της εγκυμοσύνης (σαν τραβηγματάκια).Επίσης σημερα νιωθω ελαφρα πονιάκια στις σάλπιγκες (σαν της ωορηξίασ).Εχει συμβεί σε καμιά άλλη κοπέλα?

Εχω ραντεβού με το γιατρο σε 10 μέρες .δεν θελω να τον ενοχλήσω πιο νωρισ.

Αναρρωτιέμαι αν ειναι φυσιολογικά να συμβαίνουν αυτα όσο περνάει ο καιρός?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μηπως ειναι οι συσπασεις ''braxton'' που κανει η μητρα για να προετοιμαστει? ειναι κατι σαν γυμναστικη που ξεκιναει στο 3ο 3μηνο απο μονη της.. ρωτα και τον γιατρο σου βεβαια...

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστω για τις απαντησεισ.Θα ρωτησω το γιατρο σε 10 μερεσ που εχω ραντεβού.

ελπίζω να μην γίνουν πιο έντονα.Σημερα παντως ξεκουράστηκα κάπως κ τωρα το βραδυ είναι λιγότερα.Απλά μου έκανε πολυ εντυπωση ο πόνοσ στις σάλπιγγεσ..

Απλά εκει που πάω να ηρεμήσω λίγο όλο κ κάτι θα συμβει κ είμαι στην τσίτα..

Link to comment
Share on other sites

Να τον ρωτήσεις πιο νωρίς, δεν τον ενοχλείς, δουλειά του είναι να σε ηρεμεί για όποια ανησυχία έχεις, ιδίως αν δεν είχες ξανά τέτοια εμπειρία.

Παιδιά, βγάζουν ΤΑ ΚΕΡΑΤΙΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ από εμάς και μπράβο τους δηλ. οι άνθρωποι, έβγαλαν τα μάτια τους στις σπουδές, αλλά εμένα δε με κόφτει αυτό :cool:. Με κόφτει να με καθησυχάζει όταν με πιάνουν τα πονάκια και τα οτι να'ναι μου. Ούτε εγώ ρώταγα στην αρχή, ντρεπόμουν, αλλά μετά άλλαξα τακτική.

Ρώτα τον να σου φύγει η έννοια και το άγχος για να έχεις κ μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη. Με το καλό :)

eswmm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια γειά σας .μολισ εκλεισα την 26 εβδομαδα κ απο εχθεσ νιωθω αραιά και που κάτι πονάκια χαμηλα τα οποία είναι όπως όταν μένουμε εγκυεσ αυτά που νιώθουμε στην αρχη της εγκυμοσύνης (σαν τραβηγματάκια).Επίσης σημερα νιωθω ελαφρα πονιάκια στις σάλπιγκες (σαν της ωορηξίασ).Εχει συμβεί σε καμιά άλλη κοπέλα?

Εχω ραντεβού με το γιατρο σε 10 μέρες .δεν θελω να τον ενοχλήσω πιο νωρισ.

Αναρρωτιέμαι αν ειναι φυσιολογικά να συμβαίνουν αυτα όσο περνάει ο καιρός?

 

 

Τα ιδια εχω κ εγω τραβηγματα κ πονους χαμηλα δεν νομιζω οτι πρεπει να σε ανησυχει

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστω για τις απαντησεις.

Kami-Kami να σου πω την αλήθεια δεν τον παίρνω τηλ. για ότι μπορει να με ανησυχήσει,ντρέπομαι.

Αλλα αν αγχωθω πολύ με κάτι όχι μονο τον παίρνω τηλ αλλά έχω πάει κ στο νοσοκομείο να τον βρω για να ηρεμήσω.

τα πονάκια είναι πιο χαλαρα σημερα κ χθες οπότε αν συνεχίσουν έτσι πιστευω ότι μάλλον είναι επειδη μεγαλώνει η μήτρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...