Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ναυτιες και διαρροια


Recommended Posts

ειμαι στην 37η εβδομαδα και εδω και καποιες μερες εχω ναυτια ,ταση για εμετο και διαρροιες.Δεν ειμαι αρρωστη..γιατι ολα αυτα ερχονται και φευγουν δεν ειναι συνεχομενα ουτε εχω καποια αλλη αδιαθεσια.Έχω συσπασεις οχι τακτικες βεβαια και αρχιζω να αισθανομαι ψυχολογικα περιεργα.Τα βραδυα ειδικα..εχω ανησυχιες και δεν κοιμαμαι ευκολα και γενικα αισθανομαι περιεγα..οτι κατι αλλαζει.Είναι αυτα συμπτωματα οτι πλησιαζει η ωρα?? η απλα ειναι η ιδεα μου και η ανηπομονυσια μου να γεννησω?

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οι συσπασεις ειναι οτι προετοιμαζεται η μητρα σου μην αγχωνεσαι για τπτ ξερω οτι υπομονεις να δεις το αγγελουδι σου αλλα καν ε λιγο ακομα υπομονη. οσο για ναυτια ειχα και εγω δεν ειναι τπτ . διαροια δεν ειχα ειμαι δυσκοιλια

Link to comment
Share on other sites

Για τη διάρροια έχω διαβάσει σε παραπάνω από μία πηγές ότι η εμφάνισή της προς τις μέρες που βρίσκεσαι μπορεί να δηλώνει και ότι πλησιάζει η ώρα. Ρώτησες το γιατρό σου?

Εύχομαι με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τα ίδια προβλήματα με εξαίρεση τις ναυτίες. Μέχρι τώρα έχω ξυπνήσει δυο φορές ξημερώματα απο φριχτούς πόνους στο στομάχι και διάρροια. Για τις επόμενες μέρες νιώθω σαν να είμαι άρρωστη. Ανησύχησα πάρα πολύ και όταν το συζήτησα με τον γιατρό μου, μου είπε πως οφείλεται στο οτι το μωρό πιέζει το στομάχι. Πιστεύω όμως πως αυτά τα προβλήματα τα έχουν λίγο πολύ οι δυο τελευταίοι μήνες. Και επίσης νιώθω περίεργα ψυχολογικά και ιδιαίτερα τη νύχτα και συσπάσεις έχω. Είμαι 36 + 3. Νομίζω λοιπόν πως αυτά που περιγράφεις είναι φυσιολογικά και συμβαίνουν σε όλες, αλλά πάντα το καλύτερο είναι να μιλήσεις και με τον γιατρό σου, όσον αφορά τις ναυτίες και διάρροιες. Εύχομαι με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από εμένα... σήμερα ήθελα να ανοίξω ακριβώς το ίδιο θέμα... νοιώθω ακριβώς τα ίδια πράγματα...με πιάνει το απόγευμα η ναυτία και νοιώθω σαν να είμαι άρρωστη...και πέφτω ψυχολογικά...Την Δευτέρα μπαίνω στην 35 εβδομάδα. Εδώ και δυο μέρες κοιμάμαι από 4 -5 ώρες...η κοπέλα που άνοιξε το θέμα θα μπορούσε να μας πει αν όντως μετά από λίγο γέννησε? Ή κάποια άλλη κοπέλα που να είχε τα ίδια συμπτώματα θα μπορούσε να μας πει αν γέννησε μετά από λίγο? Αν είναι συμπτώματα δηλαδή ότι φτάνει η ώρα? Γιατί πήγαμε στην γιατρό και με έβαλε ξάπλα γιατί η μπεμπούλα μου λέει βιάζεται και να γλυτώσουμε την θερμοκοιτίδα...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τη διάρροια έχω διαβάσει σε παραπάνω από μία πηγές ότι η εμφάνισή της προς τις μέρες που βρίσκεσαι μπορεί να δηλώνει και ότι πλησιάζει η ώρα. Ρώτησες το γιατρό σου?

Εύχομαι με το καλό!

 

Πράγματι αυτό το έχω ακούσει κι εγώ για τη διάρροια :shock:

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...