Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκο μετα το μυστηριο


mia manoula

Recommended Posts

Εβιτάκι για πες εντυπώσεις! Λέω να παραγγείλω αυτή τη βδομάδα :)

Είχες στείλει εσύ το σχέδιο που ήθελες; Το πέτυχαν; Η συσκευασία; Από γεύση πως ήταν;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

υπαρχει ενα ζαχαροπλαστειο στη νεαπολη νικαιας edit admin λεγεται το οποιο κανει φανταστικα γλυκα για βαπτιση και το πιο extreme της υποθεσης ειναι οτι τα παρουσιαζει στην εκκλησια και δεν τα φερνει στα κουτια ετσι απλα.ειχα κανει περυσι το καλοκαιρι τα γλυκα βαπτισης της κορης μου και παραμηλισαν ολοι.Η κοπελα μου ειχε στολισει μπασινες ζαχαροπλαστικης με φανταστικες κορδελες ,ειχε βάλει μεσα πάγο ,στρασ πανω στον παγο και γυαλιζαν,και ειχε σκορπισει πανω εκει σφηνακια με διαφορες γευσεις (εγω ειχα κανει μπισκοτο-θεικο,φερερο,μους σοκολατα και πατισερι με φρεσκες ψιλοκομμενες φραουλες).το τραπεζι των γλυκων το χε ντυσει με ρανερ στα χρωματα που ειχαμε κανονησει και ηταν παραμυθενιο.και οι τιμες της πολυ καλες.τα κανονικα σφηνακια 1 ευρω και τα μεγαλα 1,20. εχει και site αμα θες να δεις φωτογραφιες γιατι κανει διαφορες παρουσιασεις και δεν τις χρεωνει.μονο το γλυκο πληρωνεις.edit admin

Αβλεπη σου προτεινω σφηνακια !! οτι πιο μοδατο κυκλοφορει !! προφιτερολ,παστακια κτλ πολυ ξεπερασμενα πια !!

 

 

 

συγχαρητηρια για το γουστο σου και σε ευχαριστουμε που μας το πριτεινες μου άρεσε παραπολυ και θεώρω πολυ καλη την τιμη για το αποτελεσμα αν και πεφτει μακρυα θα παω με τον αντρα μου να δοκιμασουμε και αν μου αρεσει και η γευση θα το κανω στον γιο μου.

Πολυ ομορφη δουλεια πραγματικα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ θα παραγγείλω από εδώ: www.sketiglyka.gr Τα βρίσκω πολύ χαριτωμένα και πρωτότυπα!

 

οντως ειναι καταπληκτικα! μπραβο σου που τα "εντοπισες"!. στενοχωρηθηκα ομως που δεν βρηκα τιποτα για το δικο μου τον μπεμπουλη. εχω διαλεξει ναυτικο θεμα με καραβακια, φαρους και αγκυρες. μηπως καμιας εχει πεσει στην αντιληψη της κατι κοντα στο θεμα μου????

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι καταπληκτικα! μπραβο σου που τα "εντοπισες"!. στενοχωρηθηκα ομως που δεν βρηκα τιποτα για το δικο μου τον μπεμπουλη. εχω διαλεξει ναυτικο θεμα με καραβακια, φαρους και αγκυρες. μηπως καμιας εχει πεσει στην αντιληψη της κατι κοντα στο θεμα μου????

 

αχ μην στενοχωριέσαι! Να πάρεις τηλ. την κοπέλα που το έχει και να συννενοηθείτε να της στείλεις φώτο από το θέμα σου (προσκλητήριο, μπομπονιέρα κλπ.) για να σου φτιάξει κάτι σχετικό! Εγώ αυτό έκανα!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Στο σκετη γλυκα τους λες το θεμα και σου προτεινουν κατι. Αλλα πρεπει να εχεις μιλησει μαζι τους πολυ νωριτερα για να μπορεσουν να σε αναλαβουν. Εγω πηρα τηλ την προηγουμενη εβδομαδα και τους ζητησα κατι συγκεκριμενο σε μπισκοτο για την βαπτιση μας που ειναι τελος Μαιου και μου απαντησαν οτι δεν μπορουν να με αναλαβουν γιατι ειναι πολυ φορτομενοι με αλλες δουλειες που εχουν κλεισει νωριτερα. Η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα πολυ γιατι δεν πηρα τελευταια στιγμη, πηρα εναν μηνα πριν και πιο πολυ απο μηνα. Δεν πειραζει ομως τελικα αποφασισα να εχω λουκουμαδες στη βαπτιση που θα γινουν επιτοπου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειχα κεκακια απο τη Σκετη Γλυκα το περασμενο Σαββατο και ολοι τρελαθηκαν.Περαν του οτι ειναι ομορφο και πρωτοτυπο,ηταν και νοστιμο! Ειχαμε θεμα το κουνιστο αλογακι του καρουζελ, το ειπα στη Νικη και το εκανε αν και δεν το ειχε στον καταλογο. Ειναι συνεπεστατη και γι αυτο γινεται ουρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα κεκακια απο τη Σκετη Γλυκα το περασμενο Σαββατο και ολοι τρελαθηκαν.Περαν του οτι ειναι ομορφο και πρωτοτυπο,ηταν και νοστιμο! Ειχαμε θεμα το κουνιστο αλογακι του καρουζελ, το ειπα στη Νικη και το εκανε αν και δεν το ειχε στον καταλογο. Ειναι συνεπεστατη και γι αυτο γινεται ουρα...

 

εβιτάκι να χαίρεσαι το νεοφώτιστο μπουμπούκι σου!

 

σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, εγώ προσωπικά κλείνω την παραγγελία αύριο το πρωί :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφερα μικρά βαζάκια με γλυκό του κουταλιού. Είχα τρεις διαφορετικες γεύσεις. Τα παρήγγειλα απο την "συνταγή της γιαγιάς". Μου τα στείλανε ακριβώς την ημερομηνία που συμφωνήσαμε. Ήταν όλα άψογα και όλοι ξετρελάθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Στο σκετη γλυκα τους λες το θεμα και σου προτεινουν κατι. Αλλα πρεπει να εχεις μιλησει μαζι τους πολυ νωριτερα για να μπορεσουν να σε αναλαβουν. Εγω πηρα τηλ την προηγουμενη εβδομαδα και τους ζητησα κατι συγκεκριμενο σε μπισκοτο για την βαπτιση μας που ειναι τελος Μαιου και μου απαντησαν οτι δεν μπορουν να με αναλαβουν γιατι ειναι πολυ φορτομενοι με αλλες δουλειες που εχουν κλεισει νωριτερα. Η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα πολυ γιατι δεν πηρα τελευταια στιγμη, πηρα εναν μηνα πριν και πιο πολυ απο μηνα. Δεν πειραζει ομως τελικα αποφασισα να εχω λουκουμαδες στη βαπτιση που θα γινουν επιτοπου.

 

 

ΟΚ! Σ'ευχαριστω maria_s κι εσενα MarcoPolo. Μαλλον δεν προλαβαινω ουτε κι εγω...

Προτοτυπη η ιδεα σου για επιτοπου λουκουμαδες. Θ α ειναι πολυ ωραια!

Εμενα βρε παιδια το ναυτικο θεμα δεν με παραπεμπει σε κανενα γλυκο.

Μαλλον θα πρεπει να ειναι κατι πιο ουδετερο. Το πιο κοντινο πλακα πλακα ειναι βανιλια υποβρυχιο (!) αλλα δεν ειναι και κατι το φοβερο σαν γλυκο.

Που θα μου παει θα το βρω!

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites

εβιτάκι να χαίρεσαι το νεοφώτιστο μπουμπούκι σου!

 

σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, εγώ προσωπικά κλείνω την παραγγελία αύριο το πρωί :)

 

Να σαι καλα και με το καλο και η δικη σας βαφτιση! Και οτι θες εδω ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το δικό μου αγοράκι έχω σκεφτεί για μαλλί της γριάς σε μπλέ χρωματάκι!!! Βέβαια ακόμα είμαι στον αερά γιατί μου λένε οτι απο τη στιγμή που όλοι οι καλεσμένοι θα έρθουν και στη δεξίωση δεν χρειάζετε να πάρουν το γλυκό τους στην εκκλησία!!!

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς στην βαφτιση του μικρού περσι τον Ιουνιο είχαμε παγωτινια από τον Κωνσταντινίδη που μας τα εφεραν με την αντικα για να μην λιωσουν. Επείδη είχαμε αρκετο κοσμο (300) το παγωτο θα μας εβγαινε ακριβο ενω τωρα μας πηγε λιγοτερο από ενα ευρω το παγωτινι. Και οσα περισεψαν απο αυτα που παραγγειλαμε τα πηραμε σπίτι. :)

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ! Σ'ευχαριστω maria_s κι εσενα MarcoPolo. Μαλλον δεν προλαβαινω ουτε κι εγω...

Προτοτυπη η ιδεα σου για επιτοπου λουκουμαδες. Θ α ειναι πολυ ωραια!

Εμενα βρε παιδια το ναυτικο θεμα δεν με παραπεμπει σε κανενα γλυκο.

Μαλλον θα πρεπει να ειναι κατι πιο ουδετερο. Το πιο κοντινο πλακα πλακα ειναι βανιλια υποβρυχιο (!) αλλα δεν ειναι και κατι το φοβερο σαν γλυκο.

Που θα μου παει θα το βρω!

 

 

εγω στην βαφτιση του γιου μου ειχα ναυτικο θεμα (καραβακια) και πηρα μικρα κεικ που πανω ειχαν κουβαδάκια και φτιαράκια και αμμο, και καραβάκια μπισκότα, φτιαγμενα απο ζαχαρωτο περιπου 2,5ευρω μου πηγανε, τα κεικ και 1,80τα μπισκοτα Εχω φωτογραφιες αλλα φαινεται απο που τα πηρα στις φωτογραφιες. Αν θέλεις μπορω να σου πω με μηνυμα, δεν θελω να νομιζουν οτι κανω διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ναυτικο θεμα εχω κ ψαχνω ακομα το γλυκο. ειχα σκεφτει κ εγω μπισκοτακια με ψαρακια αλλα 1,80 τα πηρες ε; πολλα πολλα. αν σκεφτειτε κατι ειμαι κ εγω εδω που περιμενω

Link to comment
Share on other sites

καλέ πες μας, δεν βλέπεις και μεις που τα λέμε παραπάνω :)

 

Λοιπόν κούκλες, μίλησα με σκέτη γλύκα σήμερα. Σε μια βδομάδα το πολύ θα μου έχει φτιάξει το δειγματάκι σύμφωνα με την φώτο που έστειλα και να επιβεβαιώσω αμέσως παραγγελία για 6 ιουνίου. μου είπε ότι μπορεί να με αναλάβει, καθώς για εκείνο το σκ περιμένει ακόμα επιβεβαίωση για κάποιες παραγγελίες (χμ, τώρα που το σκεφτομαι, λέτε να μου πεί ότι δεν μπορεί τελικά να μας αναλάβει; :()...για συνεχίστε να ρίχνετε ιδέες :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω ναυτικο θεμα εχω κ ψαχνω ακομα το γλυκο. ειχα σκεφτει κ εγω μπισκοτακια με ψαρακια αλλα 1,80 τα πηρες ε; πολλα πολλα. αν σκεφτειτε κατι ειμαι κ εγω εδω που περιμενω

 

Και εμένα παιδιά 1,80 για ένα μπισκότο μου φαίνονται πολλά. Είναι βέβαια εντυπωσιακά.

Μήπως να δώσεις υποβρύχιο... είνια πέρα για πέρα θαλασσινό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παιδιά, πόσο έχουν τα γλυκάκια που δίνουν συνήθως σε βαφτίσεις; Η αλήθεια είναι ότι από έγκυος είχα βρει την σκέτη γλύκα οπότε και δεν το έψαξα...για πείτε...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Eγω απο την μπισκοτουλα πηρα αυτο με 1,30.

164.jpg

Λογικη τιμη νομιζω,ηταν μεγαλουτσικο,συσκευασμενο αεροστεγως και νοστιμοτατο.Και οσα περισσεψαν τα εστειλα στο παιδ.σταθμο του γιου μου και τρελαθηκαν τα πιτσιρικια!

Link to comment
Share on other sites

Eγω απο την μπισκοτουλα πηρα αυτο με 1,30.

164.jpg

Λογικη τιμη νομιζω,ηταν μεγαλουτσικο,συσκευασμενο αεροστεγως και νοστιμοτατο.Και οσα περισσεψαν τα εστειλα στο παιδ.σταθμο του γιου μου και τρελαθηκαν τα πιτσιρικια!

 

Γεια σου Εβίτα! Είχες και κεκάκια και μπισκότα;

 

Α και μια και σε βρήκα...τα κεκάκια από σκέτη γλύκα πως τα παρουσίασες στην εκκλησία; δηλ. τα έβαλες στα καλάθια;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλέ πες μας, δεν βλέπεις και μεις που τα λέμε παραπάνω :)

 

Διαβασα τους ορους και επειδη ειμαι νεο μελος δεν το ρισκαρω. Κοιτα αναλογα τι θελει ο καθενας. Ναι ειναι πολυ πιο οικονομικα αλλα μεγαλωσα Αμερικη και οι απαιτησεις μου ειναι μεγαλυτερες γιατι εκει ειναι πολυ προχωρημενα τα πραγματα σε αυτο το θεμα, μπισκοτο και cupcake. Γενικα προτιμω να παρω κατι που να μου αρεσει παρα κατι που δεν θα με καλυπτει. Αυτα που πηρα εγω εχουν πολυ δουλεια και φυσικα οτι πληρωνει κανεις παιρνει. Βαζω μια φωτογραφια που την πηρα απο το blog της κοπελας και εκοψα το ονομα, για να παρετε μια ιδεα. Τα μπισκοτα ειναι σε ξυλακια και απο κατω στηριζονται μεσα σε πορσελανινο καλαθι.

basket.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τους ορους και επειδη ειμαι νεο μελος δεν το ρισκαρω. Κοιτα αναλογα τι θελει ο καθενας. Ναι ειναι πολυ πιο οικονομικα αλλα μεγαλωσα Αμερικη και οι απαιτησεις μου ειναι μεγαλυτερες γιατι εκει ειναι πολυ προχωρημενα τα πραγματα σε αυτο το θεμα, μπισκοτο και cupcake. Γενικα προτιμω να παρω κατι που να μου αρεσει παρα κατι που δεν θα με καλυπτει. Αυτα που πηρα εγω εχουν πολυ δουλεια και φυσικα οτι πληρωνει κανεις παιρνει. Βαζω μια φωτογραφια που την πηρα απο το blog της κοπελας και εκοψα το ονομα, για να παρετε μια ιδεα. Τα μπισκοτα ειναι σε ξυλακια και απο κατω στηριζονται μεσα σε πορσελανινο καλαθι.

basket.jpg

Eίναι τέλεια.Ξεφεύγουν τελείως απο τα συνηθισμένα.Μπράβο σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Εβίτα! Είχες και κεκάκια και μπισκότα;

 

Α και μια και σε βρήκα...τα κεκάκια από σκέτη γλύκα πως τα παρουσίασες στην εκκλησία; δηλ. τα έβαλες στα καλάθια;

Tα μπισκοτα τα ειχα σε χαρτινο ροζ κουτι που πηρα απο μαγαζι με ειδη συσκευασιας και τα κεκακια μου τα εστειλε η Νικη σε κουτα,τα κουβαλησα στην εκκλησια και εκει σε καλαθι ιδια στολισμενο με αυτα που ειχαν τις μπομπονιερες,που ηταν σε παρομοιαο χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

s+s τα μπισκοτα δεν παιζονται!!! Παντως εδω τα θεματα της βαφτισης ειναι γεματα ονοματα και εταιριες, δεν χαθηκε ο κοσμος για ενα παραπανω(αν και εγω καθαρισα πλεον με την βαφτιση!)

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για το γουστο σου και σε ευχαριστουμε που μας το πριτεινες μου άρεσε παραπολυ και θεώρω πολυ καλη την τιμη για το αποτελεσμα αν και πεφτει μακρυα θα παω με τον αντρα μου να δοκιμασουμε και αν μου αρεσει και η γευση θα το κανω στον γιο μου.

Πολυ ομορφη δουλεια πραγματικα.

 

H kalyteri protasi apo oses exo dei edo mesa! (kai genikos apo edo exo voithithei poly kai se polla!) Apisteuti douleia kai me ta idia lefta pou oi alloi sou fernoun se koutia kai telos! Paidia ego eixa kleisei allous kai aurio tha pao na paro tin prokatavoli mou piso giati pira til autous...mono auto sas leo! Isxyoun pragmati oi stolismoi klp...exei kanei kaneis allos? To mikro sfinaki einai kalo i einai poly mikro? Bravo pantos sta paidia gia tis times...ego tha tous systiso kai filous..etsi pane brosta oi epixeiriseis ki oxi gdernontas ton kosmo! Bravo kai pali bravo...

eNortjKzUjI0NDUxNlOyBlwwFXIC0Q,,99.png
Link to comment
Share on other sites

s+s τα μπισκοτα δεν παιζονται!!! Παντως εδω τα θεματα της βαφτισης ειναι γεματα ονοματα και εταιριες, δεν χαθηκε ο κοσμος για ενα παραπανω(αν και εγω καθαρισα πλεον με την βαφτιση!)

basket.jpg

Εσεις ξερετε σας βαζω λοιπον να δειτε και τις υπολοιπες

 

edit admin

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...