Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοηθεια απο πιο εμπειρες μανουλες!!!!


fouskitsa

Recommended Posts

λοιπον να σας πω το προβλημα μου γιατι θα σκασω.εχω ενα γιο 11 μηνων.δεν ειναι πολυ αδυνατος αλλα ουτε και παχυς.9400 περιπου.με το που εγινε 11 μηνων σταματησε το μεσημεριανο γευμα.δεν το θελει καθολου.μου ειπε η παιδιατρος αφου τον εξετασε και δεν ηταν αρρωστος μονο δοντακια βγαζει,να μην τον πιεζω και να δοκιμασω να του σταματησω τα αλεσμενα.το εκανα που λετε και του δινω απο το δικο μας φαγητο με ελαχιστο βεβαια αλατι και χωρις μπαχαρικα.τρωει αλλα καμμια σχεση η ποσοτητα που ετρωγε με τα αλεσμενα με αυτη που τρωει τωρα.και μετα απο κανενα μισαωρο πινει και ενα μπουκαλι γαλα και κοιμαται για μεσημερι.τι να κανω μου λετε?????φοβαμαι επειδη η ποσοτητα που τρωει ειναι πολυ λιγοτερη απο πριν μηπως χασει βαρος και θα τρελαθω.αλεσμενα παντως ουτε να τα δει δε θελει με τιποτα.ακομα και τα φρουτα κομματακια τα τρωει.βοηθηστε σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μην ανυσηχεις... κι η Ελενιτσα μου ειναι αδυνατη κι ενω ετρωγε μια σαλατιερα αλεσμενο φαγητο ... μολις ξεκινησαμε το κανονικο (12 μηνων) εκοψε αυτες τις τρελες ποσοτητες που ετρωγε και ετρωγε πολυ λιγοτερο... σταδιακα αναβασε την ποσοτητα σε ικανοποιητηκη φαση αλλα οχι οσο ετρωγε το αλεσμενο... παρολα αυτα τα κιλακια της τα εβαζε κανονικα απο την αρχη κι ειναι τωρα 11.600...:-D:grin:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Syggnomi, de gnorizo kai polla, alla kai mono pou xerei oti tha akolouthisei to gala ap'oso xero kanei konxes giati xerei oti de tha meinei nistiko...! Ki oso gia to varos...afou pinei mia boukala gala... Gia mena ekei einai olo to thema. Tha apefeuga na tou doso gala meta ki as meinei nistiko ena mesimeri (tha anaplirosei to apogeuma, den pathainoun toso eukola gia mia-dyo fores) mexri na katalavei oti tha prepei na faei kai na symvivastei an thelei na mi meinei nistiko. An synexiseis etsi argotera de tha troei tipota an den einai brizola-patates-makaronia, giati kathe fora pou de tha troei fakes (px) tha speudeis na tiganiseis kamia patata "mi meinei nystiko to paidi" kai tha to piasei to noima!:wink:

eNortjKzUjI0NDUxNlOyBlwwFXIC0Q,,99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...