Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sos ιδιωτικό η κρατικό κέντρο εξωσωματικής


Recommended Posts

Γεια σας ......

ψάχνω τον τρόπο να γίνω και εγώ μανούλα sos βοηθήστε με να αποφασίσω σε τι κέντρο να πάω δημόσιο η ιδιωτικό;

Την παρασκευή στις 12/3 έχω ραντεβού με την επιτροπή για δεύτερη φορά την πρώτη με έκοψαν γιατί δεν είχα την γνωμάτευση τις λαπαροσκόπησης είχα μόνο το εξιτήριο που έγραφε ως διάγνωση: ενδομητρίωση και δύο cd με το χειρουργείο και έτσι με κόψανε και μου είπαν να πάω στο νοσοκομείο που έκανα την επέμβαση και να πάρω τον ιατρικό μου φάκελο ο οποίος θα έχει μέσα την γνωμάτευση και πήγα τον πήρα σήμερα και δεν την έχει και τώρα πρέπει να πάω στον γιατρό που μου έκανε την λαπαροσκόπηση να δει τα cd και να μου φτιάξει την γνωμάτευση. θα πάρω τηλ να πάω αύριο ελπίζω να με εξυπηρετήσει γιατί την άλλη παρασκευή έχω το ραντεβού με την επιτροπή και αν όλα πάνε καλά θα πρέπει να αποφασίσω και το που θα την κάνω και πιστέψτε με δεν μπορώ να αποφασίσω έχω επισπευτεί δύο κέντρα ιδιωτικά και σκέπτομαι μήπως πρέπει να πάω και σε ένα κρατικό να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι 2500 ευρώ στο ιδιωτικό και δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα πετύχει με την πρώτη έχω ακούσει ότι έχουν κάνει κάποιες κοπέλες και δέκα αποτυχημένες προσπάθειες και αυτό με αγχώνει τα λεφτά είναι πολλά και αν δεν πετύχει με την πρώτη να πάω μετά στο ιδιωτικό η το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

kis mou egw stin thesi etsi tha ekana,,,prwta dimosio kai meta idiotiko,,giati ta xrimata einai arketa kai ektos autou xaliese psixologika oti to xeirotero,,,ean den petixi me tin mia paei i psixologia ...kai paizei megalo rolo den prepei na eisai agxomeni,,,tha ginoume manoules tha to deis,,,

Link to comment
Share on other sites

Έχω τέσσερα χρόνια παντρεμένη και τα τελευταία δυο χρόνια κάθε μήνα ελπίζω έχω κάνει τα πάντα δεν πάει άλλο είναι η τελευταία λύση το πρόβλημα μου είναι η ενδομητρίωση έχω κάνει λαπαροσκόπηση έχω κάνει την θεραπεία αλλά τίποτε έχω την αίσθηση ότι μου έχει ξανά δημιουργηθεί. Ελπίζω ότι θα είμαι από τις τυχερές και θα πετύχει με την πρώτη όπως όλες μας άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας πρωτη φορα γραφω και ευχομαι σε ολες να τα καταφερουν! Η ιστορια μου ειναι μεγαλη. Απο 27 χρονων οπου εμεινα εγκυος, τελικα οταν καναμε υπερηχο και ακουσαμε την καρδουλα του ηταν στη σαλπιγγα.Ξεκινησαμε εξωσωματικη γιατι κ η αλλη σαλπιγγα ηταν υδροσαλπιγγα μετα απο 2 προσπαθειες αλλαξαμε γιατρο. Αφαιρεσα κ την υδροσαλπιγγα μετα 3 προσπαθειες εγκυος σε διδυμα δυστυχως το ενα σταματησε στην 8η βδομαδα κ το αλλο στην 11η βδομαδα (κοριτσακι) οπως εδειξε ο καρυοτυπος που ηταν φυσιολογικος.Ξεκινησαμε εξετασεις οπου εδειξαν θρομβοφιλια κ νκ στον Τσι...οπου μου εκανε μια φορα εμβολιο αλλα τελικα στην εξωσωματικη που εκανα η χοριακη ηταν χαμηλη 20 μοναδες και επεσαν μετα ο Μ.....ς με εστειλε στην αιματολογο Φ.οπου εκανα γ σφαιρινες στο ιασω τελικα η αρχικη χοριακη ηταν 75 μοναδες αλλα επεσε, μετα σε αλλο αιματολογο μου εδωσε απο την αρχη της διεργεσης ηπαρινη των 40 τρεις φορες τη μερα κ τελικα ειχα αιμοραγια ακομα τη μερα της εμβρυομεταφορας κ φυσικα χοριακη αρνητηκη.Στην επομενη δεν κανω τιποτα κ η χοριακη ηταν 12μοναδες.Ζητω συγνωμη αν σας κουρασα κ θα ηθελα αν καποια κοπελα εχει αποβολες και ξερει ή εχει παει σε Δε.δ...ο ή σε ανοσολογο αναπαραγωγης Μ....β... και ξερει κατι να με ενήμερωσει.Σας ευχαρήστω :confused::confused::confused::?:?:

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα,οσο αφορα το οικονομικο κομματι,απο ιδιωτικο σε δημοσιο.Και στο δημοσιο πληρωνεις,τα ζητανε ξεκαθαρα,"τοσο κανει η διαδικασια",και δεν σου αφηνει κανενα περιθωριο σκεψης.Τα δινεις,και με λιγη τυχη,και την βοηθεια του..θεου,αν ειναι να πετυχει,πετυχε.!

 

πριν πατε σε δημοσιο κεντρο,να εφοδιαστειτε με πολυ υπομονη και "γαιδουριά".Αληθεια το λεω.Γιατι το εζησα μια φορα,και επεζησα ,μετα απο αυτο.

θελω να πω,οτι η αντιμετοπιση ειναι πολυ κρυα και τυπικη(εως απαξιωτικη),γι'αυτο δεν πρεπει να δινουμε σημασια σε αυτο,παρα μονο,στον σκοπο μας.

 

δεν θελει να εισαι ευαισθητη,ουτε να στεναχωριεσαι που δεν σε" χαιδευουν".,οπως στα ιδιωτικα,ουτε ,επειδη ,δεν θυμαται κανεις την "δικια σου" την περιπτωση απ'εξω.Εκει ,ειμαστε ολες "ενα ακομα κοινο περιστατικο".και φυσικα,κανεις δεν σου εξηγει τιποτα για μια πιθανη αποτυχια.Ουτε το ψαχνουν,μετα.

 

αν εχετε την δυναμη να τα "ξεπερασετε "ολα αυτα,μπορειτε ανετα να πατε σε δημοσια κεντρα.

......ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!...........

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...