Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΩΑΡΙΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΩΑΡΙΑ ? ΑΝ ΕΙΧΕ ΕΠΕΙΤΥΧΙΑ?

ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ Κ.ΤΖΑΦΕΤΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΩΑΡΙΑ ? ΑΝ ΕΙΧΕ ΕΠΕΙΤΥΧΙΑ?

ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ Κ.ΤΖΑΦΕΤΑ?

 

Καλησπέρα Κατερινα! Εγω εχω κανει εξωσωματικη με κατεψυγμένα κ στο τικεράκι μου φαίνεται η επιτυχια που ειχε! Την εκανα στο Ιακεντρο. Μια πολυ ευκολη διαδικασια κ καθολου ψυχοφθορα! Οτι θελεις ρωτα με!

Καλή σου επιτυχια σε οποια σου προσπάθεια!:D

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, συνονόματη, γειά σου, έκανα και εγώ εμβρυομεταφορά με κατψυγμένα έμβρυα, τον επόμενο μήνα από την πρώτη μου προσπάθεια, που δεν καρποφόρησε. Και έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών. Την έκανα στην Ιατρ. Ερευν. Είναι πολύ πιο απλή διαδικασία γιατί δεν έχεις την ωοληψία 3 μέρες πριν ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κατερίνα

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, συνονόματη, γειά σου, έκανα και εγώ εμβρυομεταφορά με κατψυγμένα έμβρυα, τον επόμενο μήνα από την πρώτη μου προσπάθεια, που δεν καρποφόρησε. Και έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών. Την έκανα στην Ιατρ. Ερευν. Είναι πολύ πιο απλή διαδικασία γιατί δεν έχεις την ωοληψία 3 μέρες πριν Μια φίλη που έμεινε έγκυος στο Τζαφετ, λέει ότι είναι πολύ καλός γιατρός αλλά δύσκολος άνθρωπος ... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!και γω εκανα με κατεψυγμενα....ειμαι τριων μηνων σε διδυμακια!!!!!

τα κατεψυγμενα ειναι το ιδιο με τα φρεσκα απλως με τα κατεψυγμενα ειναι πιο απλη η διαδικασια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!

δεν έχω καταφέρει να βρω σύντροφο που να κάνω μαζί του οικογένεια και έτσι είμαι ένα βήμα πριν πάω σε τράπεζα σπέρματος.

Οποιαδήποτε πληροφορία, θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Είμαι αρκετά φοβισμένη είναι η αλήθεια και έχω ένα "αγνωστες λέξεις". Μου είπαν για τον Λυμπερόπουλο.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

..είναι πιο εύκολη διαδικασία και με ίδια ποσοστά επιτυχίας με τα φρέσκα. Γνωρίζω τρεις κοπέλες που δεν τα καταφεραν με τα φρέσκα και με τα καταψυγμένα έχουν κάνει υγιέστατα μωράκια. Μην το σκέφτεσαι ...προχώρα...και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

εννοειται η διαδικασια ειναι πιο απλη, βεβαια απο την στιγμη που θα τα βγαλουνε απο την καταψυξη, το αγχος ειναι στην επιβιωση τους, αν αντεξουνε τοτε το ποσοστο επιτυχιας ειναι ιδιο και με τα φρεσκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Άρχισα να τρέφω ελπίδες για την προσπάθεια με τα κρυοσυντηρημένα εμβρυάκια μας που θα την κάνουμε τον Νοέμβριο!!!! Έχω κάνει ήδη 1 σπερματέγχυση και 2 εξωσωματικές, όλες αποτυχημένες και ο γιατρός μου μου είπε πως πολλές γυναίκες που δεν τα έχουν καταφέρει σε κύκλο εξωσωματικής με διέγερση, τα καταφέρνουν με τα κρυοσυντηρημένα και αυτό γιατί λόγω της έλλειψης των πολλών φαρμάκων τα εμβρυάκια βρίσκουν πιο φιλικό το περιβάλλον της μήτρας και φωλιάζουν!!! Είναι η τελευταία μας ελπίδα...αν δεν πετύχει και αυτή η προσπάθεια μετά θα πάμε στην Αθήνα να δοκιμάσουμε την τύχη μας!!! Εύχομαι σε όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν, καλή επιτυχία και σύντομα!!!!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ , ΜΑΡΓΑΡΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ .ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.Η 1η ΜΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ?ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΕΣΗΣ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΜΒΡΙΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΗ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΦΟΒΗΖΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ , ΜΑΡΓΑΡΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ .ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.Η 1η ΜΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ?ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΕΣΗΣ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΜΒΡΙΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΗ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΦΟΒΗΖΕΙ

 

Κατερινάκι εγώ το αρνητικό αποτέλεσμα της 2ης εξωσωματικής το πήρα στις 9/7/10 και ο γιατρός μου μου είπε πως για να κάνω προσπάθεια με κρυοσυντηρημένα καλό θα ήταν να περάσουν τουλάχιστον 3-4 κύκλοι περιόδου για να "καθαρίσει" ο οργανισμός μου...τα φάρμακα πάντως σαφώς και είναι πολύ λιγότερα μια και πρόκειται για μια απλή προετοιμασία ενδομητρίου...συζήτησέ το με το γιατρό σου καλύτερα!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Είναι απαραίτητο να πάρεις φάρμακα για την προετοιμασία του ενδομητρίου; Αναρωτιέμαι γιατί 2 φορές που έκανα φυσικό κύκλο δεν πήρα κάποια γι΄ αυτό το σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκεφτόμουν για κατάψυξη ωαρίων και όχι εμβρύων:!:.Έχει δοκιμάσει κάποια γονιμοποίηση κρυοσυντηρημένων ωαρίων με επιτυχία;Γνωρίζετε την νομοθεσία;:?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...