Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

6 μηνων κ λυπη..


annalu

Recommended Posts

ο μικρος μου ειναι 6 μηνων..εχθες εφυγαν απο το σπιτι μας οπου ειχαν ερθει για καλοκαιρινες διακοπες οι γονεις μου στους οποιους ο νικολας εχει απιστευτη αδυναμια..οταν ειναι μαζι τους γελαει συνεχως,κανει οτι κρυβεται, παιζει κλπ..σημερα λοιπον ενω γελαει κανονικα, φαινεται λυπημενος κ εκει που του μιλαω κατεβαζει τα χειλακια του κ παραπονιεται..ειναι ιδεα μου η υπαρχει περιπτωση να του λειπουν??

MkhCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω ..θεωρω πως ιεναι πολυ μικρος αλλα ετσι πιστευα και για τον δικο μου και σημερα με εξεπληξε!

η μαμα μου κρατουσε και τον ανηψουλη μου.

μολις ηρθα τον αγκαλιασα τον φιλησα του μιλησα,τον αφησα παλι κατω και πηρα αγκαλια τον μικρο(1μηνα μικροτερος ειναι 7μηνων)

ξερεις τι εκανε? σηκωσε τα χερακια του ζητωντας να τον παρω αγκαλια...πρωτη φορα το εκανε! δεν εχει ξανακανει αυτη τη κινηση! επαθα πλακα..λεω ειναι δυνατον! και ημουνα εκει διπλα, δεν ειναι οτι πηγα μακρια του!

παντα γυρναω απο την δουλεια και ειναι νορμαλ γελαει που με βλεπει και συνεχιζει και παιζει και τωρα που ασχοληθηκα με τον μικρο...τι να πω..απο τοσο μικρα ρε συ αντιληψη?

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κανουν απιστευτα πραγματα εκει που δεν το περιμενεις..

 

Η μικρη μου ειναι 7 μηνων, εχω παρατηρησει οταν κανω χαδια στον μεγαλύτερο αδερφο της ή παιρνω αγκαλιά ενα αλλο μωρακι ενα αισθημα ζηλιας που το εκφραζει ανοιγοντας τα χερια για να την παρω κ φωναζοντας αρα θεωρω πως κ η λύπη ειναι ενα πολύ λογικό συναίσθημα.

Link to comment
Share on other sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑΜΕ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ. ΜΙΛΗΣΕ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά τα καταλαβαίνουν όλα!!!!Έχω τρελαθει που καταλαβαίνει τη διαθεσή μου εστω και ανα προσπαθώ να την κρύψω. 2-3 μέρες τώρα που ήμουν στεναχωρημένη, ενώ προσπαθούσα να γελάω μπροστά στο παιδί, να παιζω μαζί του κλπ ειχε ένα τοσο στεναχωρημένο ύφος.

Τώρα για τη ζήλια και μένα το πρώτο επεισόδιο ζήλιας το έκανε κάπου στον 8ο μήνα με ένα γειτονοπουλο που πήρε αγκαλια ο μπαμπας του και ο Κωνσταντίνος έβαλε τα κλάματα ενώ κατά τα άλλα ως πρώτο παιδι έχουμε πέσει όλοι πάνω του.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑΜΕ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ. ΜΙΛΗΣΕ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ.

 

 

 

πως θα καταλαβει ενα μωρο 6 μηνων οτι του μιλαω για τους παππουδες του?????!

MkhCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...