Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα!η ερώτηση απευθύνεται κυρίως στις κοπέλες που έχουν ήδη γεννήσει μία φόρά και ξέρουν...

Θέλω να αγοράσω σουτιέν θηλασμού..πήγα και πήρα σουτιέν βαμβακερό,και ένα νούμερο μεγαλύτερο...δηλαδή κολυπάει το στήθος μου προς το παρόν μέσα...και περιμένω για πότε θα κατεβάσω γάλα για να γεμίσει...έτσι μου είπαν έτσι εκανα...

αλλά έχω ενστασεις...θα μεγαλώσει τόσο πολύ το στήθος που θα το χρειαστω τόσο μεγάλο??! τι πρέπει να πάρω?? τι νούμερο?το νουμερόμου?? και να είναι βαμβακερό η νάυλον που κραταει καλύτερα??

 

heeeeeeelppppp!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα ntinti, και με το καλό να έρθει το μωράκι σου.

Εγώ πήρα 2 βαμβακερά σουτιέν, εκ των οποίων, το ένα στο νούμερό μου και το άλλο, ένα νούμερο μεγαλύτερο. Βέβαια να σου πω την αλήθεια, μεγάλη διαφορά δεν είδα, θα έλεγα ότι μου έκαναν το ίδιο.. γιατί το βαμβάκι, έχει την τάση ν' ανοίγει, οπότε δεν είχα πρόβλημα. Πάντος πρέπει να πάρεις αυτό που σου στηρίζει καλά το στήθος, χωρίς να σε σφίγγει. (Η δυσκολία είναι την τρίτη - τέταρτη μέρα που κατεβαίνει το γάλα, και πονάς λίγο, εκεί θα χρειαστείς το μεγαλύτερο νούμερο), μετά όμως δεν θα έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Σουτιέν θηλασμου ειχα παρει απο το Λητώ, μια μαρκα Emma Jane που με βολεψαν τρελα! Πολυ μαλακά και καλής ποιοτητας. Εμενα το στηθος μου δεν μεγάλωσε και τοσο, περισσοτερο γέμισε. Οποτε τα σουτιέν που πήρα στον 7ο μηνα της εγκυμοσυνης με βγάζουν μια χαρά μεχρι σημερα που θηλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την πάτησα. Πήγα στα Λητώ στον 8ο (έχω έτσι κι αλλιώς μεγάλο στήθος) και λέω "θέλω σουτιέν θηλασμού. Νομίζω ένα νούμερο μεγαλύτερο ε?" και η χαζή η πωλήτρια μου λέει "Όχι, ότι νούμερο φοράτε τώρα" Λέω "μα δεν πρήζεται το στηθος μετά τη γέννα?" και τι μου απαντάει? "Όχι, ξεπρήζεται το στήθος, δεν μεγαλώνει άλλο". Το δέχομαι και εγώ ο βλάκας και παίρνω 2. Ε, τη 2η μέρα στο μαιευτήριο το στήθος ξεχείλιζε απ τα σουτιέν και εγώ εκτός από τον πόνο και την αβολεψιά είχα να φοβάμαι και για μαστίτιδα με τόσο ζόρι. Ευτυχώς πήγε η μαμά μου και μου πήρε 2 της triumph 1 νούμερο μεγαλύτερο και σώθηκα. Προσέξτε το λίγο.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν παιδιά αυτό έκανα και εγώ...πήρα 2 σουτιέν βαμβακερά από τα οποία το ένα είνα ακριβώς στο νουμερό μου και το άλλο λίγο μεγαλύτερο.Σκέφτηκα ότι το βαμβακερό ούτως ή άλλως ανοίγει και το στήθος θα πρέπει να κρατιέται σφιχτό.Και να φανταστείτε ότι σε όποιο μαγαζί και αν πήγα μου είπαν...ααα να πάρεις το μεγαλύτερο γιατι θα γεμιζει το στήθος σου!!! δεν έχω μεγάλο στήθος..φοραω 75C-D και η πωλήτρια μου έδινε 85D :shock::shock: ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΓΩ ΨΩΝΙΣΑ ΜΕΣΩ INTERNET ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΠΛΑΤΗ ( ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ CUP G!) ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ. ΒΡΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ, ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ, ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΘΕΛΕΙΣ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ LINK:

http://www.nursingbra-shop.co.uk

__________________

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΑΛΛΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΨΩΝΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

και εγώ πήρα σουτιέν ΘΗΛΑΣΜΟΥ από το www.NursingBra-Shop.co.uk και πλήρωσα 1λιρα μεταφορικά , το είχα σε 5 ημέρες και ας ήταν και Χριστούγεννα στη μέση και το πήρα και 10? φθηνότερο από ότι πήρα το ίδιο από Ελλάδα 2 μήνες πιο πριν.

είναι τέλειο και βασικά είναι μαύρο γιατί έχουν και εμείς οι θηλάζουσες μαμάδες δικαίωμα να αρέσουμε (αμάν πια όλα άσπρα βαρέθηκα)

το συστήνω ανεπιφύλακτα

my big boy is 14 years old

n2nWp2.pngTvsqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
και εγώ πήρα σουτιέν ΘΗΛΑΣΜΟΥ από το www.NursingBra-Shop.co.uk και πλήρωσα 1λιρα μεταφορικά , το είχα σε 5 ημέρες και ας ήταν και Χριστούγεννα στη μέση και το πήρα και 10? φθηνότερο από ότι πήρα το ίδιο από Ελλάδα 2 μήνες πιο πριν.

είναι τέλειο και βασικά είναι μαύρο γιατί έχουν και εμείς οι θηλάζουσες μαμάδες δικαίωμα να αρέσουμε (αμάν πια όλα άσπρα βαρέθηκα)

το συστήνω ανεπιφύλακτα

 

 

το νουμερο μας πως το βρισκουμε σε αντιστοιχια ομως?στην ελλαδα παιρνω 85F .εκει??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...