Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια στο σχολείο


Recommended Posts

Γειά σας, ο γιος μου θα πάει φέτος Α γυμνασίου. Μπαίνουμε στα δύσκολα δηλαδη :rolleyes: Επειδή και τα οικονομικά πάνε απο το κακό στο χειρότερο το φροντιστήριο είναι λίγο δύσκολο. Ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε αν ισχυουν τα μαθηματα μετα το σχολειο που βοηθαγαν τους μαθητες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας, ο γιος μου θα πάει φέτος Α γυμνασίου. Μπαίνουμε στα δύσκολα δηλαδη :rolleyes: Επειδή και τα οικονομικά πάνε απο το κακό στο χειρότερο το φροντιστήριο είναι λίγο δύσκολο. Ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε αν ισχυουν τα μαθηματα μετα το σχολειο που βοηθαγαν τους μαθητες.

 

Καλησπέρα,

 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου, την πέρασα κι εγώ πρόπερσι με το δικό μου γιο. Μεγάλη αλλαγή το Γυμνάσιο από όλες τις πλευρές και ζόρικη προσαρμογή για όλους. Πρέπει, όμως, να σου πω ότι τελικά ούτε ιδιαίτερα ούτε φροντιστήριο χρειάστηκε. Όλα πήγαν μια χαρά.

Ισχύουν τα μαθήματα μετά το σχολείο, είναι ένα πρόγραμμα που θα κρατήσει μέχρι και το 2015, μην περιμένεις όμως να ξεκινήσει τίποτα πριν από το Νοέμβριο το νωρίτερο. Τα μαθήματα γίνονται το μεσημέρι μετά το σχολικό ωράριο και το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι μια αίτηση στο σχολείο για την οποία θα σε ενημερώσουν οι εκπαιδευτικοί όταν θα έρθει η ώρα. Καλή σας αρχή στα μεγάλα σχολεία!

Link to comment
Share on other sites

Αν παιζει ρολο ο αριθμος των αιτησεων (που λογικο μου ακουγεται) καλο θα ειναι να αρχισεις να το συζητας με αλλους γονεις (πχ σε συνελευσεις του Συλλογου Γονεων) για να αυξησεις τις πιθανοτητες. Καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η αληθεια ειναι οτι έχει ανγχωθεί ο γιος μου αλλά πιστευω οτι θα πάνε όλα καλά. Θα έχω το νου μου για τις αιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...