Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατί είμαι τόσο χάλια ?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες

 

χθες ξύπνησα απο τις 5...γενικά κοιμάμαι λιγο...έκανα μπάνιο και ανέβηκα στο γραφείο μου, με επιασε το αυχενικο μου και αμέσως μετά ενας τρομερός πονοκέφαλος...οσο και να εκανα μασαζ δε περνουσε κανενα απο τα 2...πηγα για υπνο το μεσημερακι και ξυπνησα λιγο καλυτερα αλλα ακομη πονούσα...ανεβηκα παλι στο γραφείο μου και καθώς ερχόμουν με επιασε μια ταχυκαρδια απιστευτη...200 μετρα περπατησα...και αλλες φορες περπαταω πολυ περισσοτερο χωρις προβλημα... τι μου συμβαινει σημερα? σας εχει συμβει κατι παρόμοιο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβως στην εβδομαδα που εισαι εγω ειχα τα ιδια συμπτωματα.δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου ειχα συνεχεια ταχυκαρδια και ας εκανα 2 μετρα.θα περασει μην ανησυχεις!

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες

 

χθες ξύπνησα απο τις 5...γενικά κοιμάμαι λιγο...έκανα μπάνιο και ανέβηκα στο γραφείο μου, με επιασε το αυχενικο μου και αμέσως μετά ενας τρομερός πονοκέφαλος...οσο και να εκανα μασαζ δε περνουσε κανενα απο τα 2...πηγα για υπνο το μεσημερακι και ξυπνησα λιγο καλυτερα αλλα ακομη πονούσα...ανεβηκα παλι στο γραφείο μου και καθώς ερχόμουν με επιασε μια ταχυκαρδια απιστευτη...200 μετρα περπατησα...και αλλες φορες περπαταω πολυ περισσοτερο χωρις προβλημα... τι μου συμβαινει σημερα? σας εχει συμβει κατι παρόμοιο????

 

ειμαστε περιπου στις ιδιες εβδομαδες.κ μενα μου συμβαινουν αυτα.ειδικα με το θεμα της καρδιας ειχα τρομαξει.πεφτω στο κρεβατι κ νιωθω την καρδια μου να χτυπαει δυνατα κ ξαφνικα να σταματαει κ ξανα τα ιδια.μαλλον φταει οτι ο οργανισμο παλευει να προσαρμοστει στις νεες συνθηκες!αυτο με τον πονοκεφαλο επισης το εχω αλλα δεν ξερω τι το προκαλει.μηπως ανεβαζουμε πιεση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις info, δεν ηξερα για τις ημικρανιες...εντομεταξυ με εχει πιασει και η αλλεργεια μου (κανας αλλος?) και καθε φορα που φτερνιζομαι ποναω χαμηλα :(

Link to comment
Share on other sites

Οι πονοκέφαλοι όντως είναι της εγκυμοσύνης, μόνο παυσίπονο που μπορείς να πάρεις αν είναι έντονοι ντεπόν! Οι ταχυπαλμίες οφείλονται στις αυξημένες απαιτήσεις του οργανισμού σε αίμα και δεν είναι κάτι ανησυχητικό εκτός κι αν έχεις ναυτία και ζαλάδες οπότε κάτι γίνεται με την πίεσή σου!

QZ9ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα και εγώ αυτά στην αρχή. Δεν μπορούσα να σηκωθώ από τον πονοκέφαλο, ρώτησε τον γιατρό σου πως μπορείς να τα αντιμετωπίσεις ( εμένα μου είχε δώσει ήπιο παυσίπονο). Κατά τα άλλα υπομονή και θα περάσουν αυτά όταν μπεις στο 2ο Τρίμηνο.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσάκια μου

 

βασικα ο πονοκεφαλος ηταν εκεινη τη μερα και μου περασε με ηρεμια και υπνο, τωρα εχω την αλεργεια...ξερω υπομονη :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...