Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ


ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ

Recommended Posts

κοριτσια θελω τη βοηθεια σας.στις 6 του δεκεμβρη θα βαφτησω τα παιδακια μου.θα ειναι τοτε 3,5 χρονων και το μικρο 11 μηνων.δεν ξερω τη θεμα να εχει η βαφτηση γιατι ειναι και χειμωνας.θα με βοηθουσατε πολλοι με της ιδεες σας γιατι εχω κολησει.

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νιφαδες?

Ελκυθρα?

Αγγελουδια?

 

Και φυσικα δεν ειναι αναγκη να ειναι εποχιακο το θεμα.......μπορεις να διαλεξεις πολλα πραγματα (νεραιδες, μηχανες, αεροπλανα εως και αεροστατα) που να μην ειναι καποιας εποχης απαραιτητα.......ριξε μια ματια στο τοπικ με τα θεματα βαφτισης.... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

6 Δεκέμβρη πάντως είναι και του Αγίου Νικολάου

θα μπορούσες να δώσεις έμφαση σε αυτό αν είσαστε ιδιαίτερα θρησκευόμενοι

 

πάντως, ακριβώς επειδή είναι του Αγ Νικολάου, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο τάμα στη μέση αλλά αν δεν υπάρχει.... μήπως να το σκεφτόσουν για 20 παράδειγμα που θα ήταν και πιο χριστουγεννιάτικη η ατμόσφαιρα κι όλα θα είναι πιο στολισμένα?

προταση κάνω....

 

πάντως τα αγγελάκια μου άρεσαν πολύ :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτησω κατι?εχεις μιλησει με την ενορια σου για την ημ/νια?ειχαμε κανονισει καπου εκει το γαμο μας κ μετα μας ειπαν οτι δεν παντρευουν κ γενικα δε κανουν μυστηρια στη σαρακοστη του Πασχα κ των Χριστουγεννων..ισως κατι τετοιο ισχιει μονο για Κρητη ομως μη σε αγχωσω αδικα...εμεισ το γαμο τον ακυρωσαμε

Link to comment
Share on other sites

εχω κλεισει εκκλησια και δεν μου ειπαν κατι για σαρακοστη οτι δεν γινετε μυστυριο.ηταν η μονη ημερομηνια που βρηκα κεντρο.ηταν ολλες η ημερομηνιες κλεισμενες.

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites

Η εποχή που διάλεξες νομίζω ότι είναι ιδανική απο θέμα διακόσμησης, μην αγχώνεσαι, στα καταστήματα με εποχιακά θα βρείς άπειρα πανέμορφα στολίδια. Τουλάχιστον εδώ στην Αθήνα αρχίζουν να ανοίγουν απο τον οκτώβριο. Αν δυσκολευτείς να βρείς ένα συγκεκριμένο θέμα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις λαμπερές και φανταχτερές μπάλες που θα κρεμάσεις ή θα βάλεις μέσα σε γυάλινα μπώλ. Μπορείς να αξιοποιήσεις κάθε είδους χριστουγεννιάτικο στολίδι που σου αρέσει, ακόμα και φωτάκια, πιο ωραία όμως και ατμοσφαιρικά νομίζω θα είναι να σκορπίσεις ρεσώ. Αν κάνεις τραπέζι μπορείς για παράδειγμα στο κέντρο των τραπεζιών να βάλεις μέσα σε βάζα ή γυάλες μικρά κλαδάκια χωρίς φύλλα, με μικρά στολίδια. Κάτι πιο συγκεκριμένο αν θές, που δεν έχει αναφερθεί ως τώρα, είναι τα κλασσικά και διαχρονικά -εγώ τουλάχιστον τα θυμάμαι απο πάντα!- μικρά κόκκινα φουσκωτά ελαφάκια. Το βρίσκω πολύ τρυφερό και παιχνιδιάρικο. Και πιστέυω πως εκτός απο τη διακόσμηση, μπορείς να βρείς και σχετικά προσκλητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν το σκέφτηκα νωρίτερα;

Ο Άγιος Νικόλαος είναι προστάτης των ναυτικών, επομένως μπορείς να κοιτάξεις για προσκλητήρια και μπομπονιέρες σε θέμα ναυτικό, με άγκυρες, με καραβάκια κτλ και στη διακόσμηση καραβάκια στολισμένα όπως συνηθίζουν να στολίζουν αντί για χριστουγεννιάτικο δέντρο στα νησιά! Αν μάλιστα είναι ακριβό να αγοράσεις αρκετά καραβάκια για διακόσμηση, μπορείς εύκολα να φτίαξεις μόνη σου και να γράψεις στο πλάι τα ονόματα των παιδιών σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...