Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μερικές φωτογραφίες από τα βαφτιστικά μας!


karfori's baby

Recommended Posts

Όπως υποσχέθηκα, τώρα που τελείωσαν όλα και έχω λίγο χρόνο, ανεβάζω μερικές φωτογραφίες από τα βαφτιστικά μας, ό,τι έφτιαξα μόνη μου και μερικά από τα "έτοιμα". Η βάφτιση είχε θέμα "αυτοκινητάκι" και κινηθήκαμε σε χρώματα πορτοκαλί, κίτρινο, κόκκινο και πράσινο.

Ξεκινάω από τα χειροποίητα:

 

1.Η πρόσκληση-μπομπονιέρα: όπως έχω ξαναπεί, δεν είχαμε μπομπονιέρες στη βάφτιση (τα λεφτά πήγαν στο Χαμόγελο του Παιδιού), αλλά ήθελα να δώσω σε όλους τους προσκεκλημένους λίγα κουφέτα για το καλό, κι έτσι κατέληξα στο προσκλητήριο κουτί:

 

ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ - ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ:

 

P1010494.JPGP1010488.JPG

P1010611.JPG

 

 

ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ-ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ):

 

P1010602.JPGP1010597.JPG

 

 

ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑΚΙΑ ΣΕ ΣΤΕΦΑΝΑΚΙ:

 

P1010623.JPGP1010624.JPG

 

Η ΤΕΛΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ:

 

P1010612.JPGP1010614.JPG

 

 

 

 

2.Τα μαρτυρικά και το κουτί τους: (το κουτί δεν είναι χειροποίητο φυσικά! :P )

 

P1010990.JPG

 

 

 

3. Το τραπέζι με τα κουφέτα που προσφέραμε σε όσους ήρθαν τελικά στη βάφτιση: εδώ το χειροποίητο στοιχείο είναι το "στήσιμο" και τα καρτελάκια που τύπωσα όμοια με την πρόσκληση και πέρασα στα χωνάκια. Τα καρτελάκια γράφουν από μπροστά "Αλέξανδρος" και από πίσω "ευχαριστώ πολύ".

 

P1010870.JPGP1010873.JPG

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ας βάλω και μερικά από τα ετοιματζίδικα :lol: :

 

1. Βαλίτσα, λαμπάδα, λαδομπούκαλο και σαπουνάκι (ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΚΑΖΗ):

 

 

 

P1010849.JPGP1010852.JPGP1010858.JPG

 

 

2. Τα μπισκοτάκια που στόλισαν τα πιάτα στο εστιατόριο (ΝΙΚΗ ΝΤΑΪΦΩΤΗ) :

 

P1010962.JPG

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα! πανεμορφα ειναι!! ..αλλα παρατηρησα οτι στη μια φωτο γραφει το ονομα των παπουδων απο την μια οικογενεια και στο αλλο το ονομα των παπουδων απο την αλλη οικογενεια?? αν ειναι ετσι γιατι? καθενας μοιρασε στους δικους του συγγενεις? αν δεν ειναι ετσι παλι γιατι? απλη διευκρινηση..

ααααααα και το πορτοκαλι ειναι το χρωμα μου!! χιχι

να σας ζησει το καμαρι σας, παντα γερο κι ευτυχισμενο να ειναι.. μονο χαρες να γνωριζει!

 

και τα κουφετακια στεφανακια πολυ μου αρεσαααααααν.. θα το κανω κι εγω! (κλεφτης! κλεφτης! "μην κλεβεις κλεφτη!!" dora..) :P:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι όλα απλά ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!

 

Και λες οτι εγώ έκανα καλή δουλειά??? Που να πάω να κρυφτώ???? :lol:

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ- ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ- & ΠΑΛΙ Μ Π Ρ Α Β Ο !!!!!!!!!!

 

Μόλις είναι για πάρτυ γενεθλίων θα σε ενοχλήσω να το ξέρεις!!! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα όλα :D Και τα κουφέτα στεφανάκι τι όμορφα και πρωτότυπα!!

 

Καλά είστε όλες φοβερές και ευρηματικότατες, δεν συνεταιρίζεστε να ανοίξετε μια επιχείρηση, χρυσές δουλειές θα κάνατε!!

 

Να σας ζήσει και πάντα καλότυχος!!

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Η αλήθεια είναι ότι έφαγα πολύ χρόνο και για να αποφασίσω τί και πώς τα θα φτιάξω, αλλά και στην υλοποίηση! Όλα ήθελαν το χρόνο τους και δεν τους φαίνεται! Ειδικά τα στεφανάκια, είναι δουλειά...για γερά νεύρα! :D

 

elena., αν και δεν είμαι σίγουρη τί ακριβώς με ρωτάς (και δεν είμαι και ξανθιά! :P ), τα προσκλητήρια που βλέπεις είναι ένα για τους γονείς μου και ένα για τους πεθερούληδες μου, γιατί φυσικά ήθελαν να κρατήσουν ένα για ενθύμιο. Τα υπόλοιπα είχαν κανονικά τα ονόματα των προσκεκλημένων επάνω, π.χ. Οικογένεια Παπαδόπουλου, κος και κα Παπαδόπουλου, Γιάννης και Μαρία κλπ.

Επίσης...αντιγράψτε ελεύθερα! Κι αυτά προϊόντα αντιγραφής και προσαρμογής στα γούστα μου είναι! Δε φημίζομαι για την αστείρευτη φαντασία μου, άλλωστε... :lol:

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααααααα τωρα καταλαβα (και δεν ειμαι ξανθιια) δεν καταλαβα οτι εκει γραφετε το ονομα των προσκεκλημενων.. :oops::oops: βλακεια μου.. πωπω με πειραξε η ζεστη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Karfori,

 

είναι πραγματικά εκπληκτικά όλα! Ό,τι καλύτερο έχω δει εδώ μέσα.

Συγχαρητήρια για την υπομονή σου ειδικά με τα κορδελάκια στα κουφέτα! :shock:

Τα χωνάκια και τα κουφέτα από πού τα πήρες ? (Χατζηγιαννάκη είναι και αν ναι πώς τα ζητάω?) Πολύ εφετζίδικα! Καλά και τα χωνιά πού τα βρήκες?

 

O Αλέξανδρος θα είναι πολύ περήφανος όταν μαγαλώσει και τα δει...

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικά όλα να σας ζήσει !!! Αυτή την πληροφορία για τα χωνάκια θα ήθελα και εγώ να την έχω. Δεν σας κρύβω ότι σας ζηλεύω όλες που τα καταφέρνετε τόσο καλά και φτιάχνετε τόσο καταπληκτικά πράγματα. Μακάρι να τα καταφέρω και εγώ γιατί όσο πάει μειώνετε ο χρόνος μου μέχρι την βάπτιση.

Link to comment
Share on other sites

yola, τα χωνάκια είναι από το "ATLAS-ΠΑΚΕΤΟ" (http://www.atlas-paketo.gr), γιατί δεν είχα την υπομονή να κάτσω να φτιάξω και αυτά! Κάποια κορίτσια, όμως, εδώ τα έφτιαξαν μόνες τους!

Τα κουφέτα στα στεφανάκια είναι Χατζηγιαννάκη, choco almond με γεύσεις (εγώ είχα βάλει μπανάνα, πορτοκάλι, καραμέλα και double, δλδ. διπλή σοκολάτα). Τα άλλα, στα χαρτιά αφής, είναι Χατζηγιαννάκη, choco almond πορτοκάλι (τα λευκά), γιατί αυτά μου άρεσαν πιο πολύ απ'όλα, και τα χρωματιστά είναι Χατζηγιαννάκη choco φυστίκι (με φυστίκι αράπικο).

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ karfori,

 

θα πάω να τα πάρω από Αθήνα αύριο. Θυμάσαι τιμή έκαστο?

 

Και τα κουφέτα μια και θα κατέβω κέντρο πού να πάω για καλύτερη τιμή?

Βέβαια για Σεπτέμβριο μήπως μπαγιατέψουν?

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ karfori,

 

θα πάω να τα πάρω από Αθήνα αύριο. Θυμάσαι τιμή έκαστο?

 

Και τα κουφέτα μια και θα κατέβω κέντρο πού να πάω για καλύτερη τιμή?

Βέβαια για Σεπτέμβριο μήπως μπαγιατέψουν?

 

Προσπαθώ να θυμηθώ τιμή και δε μπορώ! Δεν μου είχαν φανεί ιδιαίτερα ακριβά, αλλά δε θέλω να σου πω λάθος πληροφορία. Αλλά, να ξέρεις τα δίνουν σε σακκουλάκια των 25 τεμαχίων (δεν πάει με το κομμάτι δλδ.). Εγώ είχα πάρει 4 χρώματα=100 χωνάκια. Εκτός από αυτά τα χρώματα, έχει και ροζ και γαλάζιο.

 

Για τα κουφέτα, εγώ πήγα στον Γιαννόπουλο ( Αγ. Μάρκου 11 στο υπόγειο, τηλ. 210 3221084). Τα choco almond τα έχει 12 ευρώ το κιλό (πολύ καλή τιμή, αν σκεφτείς ότι αγόρασα και ένα κιλό από ένα κατάστημα στο Μαρούσι, γιατί χρειαζόμουν συμπλήρωμα και δεν προλάβαινα να ξανακατέβω Αθήνα και πλήρωσα 17 ευρώ :shock::evil: ). Τα choco φυστίκι τα έχει 9 ευρώ/κιλό.

 

Νομίζω, πάντως ότι είναι πολύ νωρίς να αγοράσεις τα κουφέτα από τώρα για το Σεπτέμβρη. Ειδικά τα choco almond είναι επιρρεπή στη ζέστη και μπορεί να σου χαλάσουν μέσα στο καλοκαίρι. Κρίμα είναι!

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι ολα υπέροχα. Και ξετρελλάθηκα με τα προσκλητήρια. Μόνη σου τα έκανες? Κουτάκια και προσκλητήριο εννοώ...

Ευχαριστώ! :oops::oops:

Ναι το προσκλητήριο είναι χειροποίητο εκτός από το πορτοκαλί κουτάκι, το οποίο είναι από μαλάκο χαρτόνι (από ΑΤΛΑΣ-ΠΑΚΕΤΟ). Το από πάνω το έφτιαξα εγώ: το ριγέ είναι σχέδιο που έφτιαξα στον Office Publisher και το τύπωσα σε φωτογραφικό χαρτί, τα μονόχρωμα είναι κανσον και οντουλέ χαρτιά από το ΠΛΑΙΣΙΟ και το μεταλλικό αυτοκινητάκι είναι από την DIVA. Και το προσκλητήριο είναι τυπωμένο σε φωτογραφικό χαρτί. Τα πολύχρωμα αυτοκινητάκια στη μπορντούρα είναι από μια περίεργη γραμματοσειρά, νομίζω transport, λέγεται.

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...