Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΤΩΝΙΑΣ ΜΑΣ


elias-christina

Recommended Posts

Kαλημερα σε ολες!

Θελω την βοηθεια σας σε κατι.

Ενω αρχικα το θεμα μας ηταν η ντοματα κ η αγαπημενη mersy μας εγραψε ενα υπεροχο κειμενο, εν τω μεταξυ δεν βρηκαμε τιποτα σχετικο να κανουμε σε μπομπονιερες κλπ κ εχουμε καταληξει αλλου.

Τα βαφτιστικα μας τα πηραμε απο το LAPIN HOUSE, στο φουστανακι ειναι κεντημενο το μπουστο με βελονακι κ εχει 5 μικρα στρασακια, κ το κατω μερος ενα υπεροχο λευκο λινο σαν σεμεν κεντημενο με μεγαλα λουλουδια,

το καπελακι ειναι κεντημενο βελονακι ολο στο χερι εφαρμοστο σαν σκουφακι. Η λαμπαδα ειναι με ροζ αποχρωσεις, με γουρια σαν λουλουδακια πανω κ το κουτι με το ιδιο ακριβως σχεδιο.

Τα μαρτυρικα ειναι καρφιτσουλες με ομορφη καρδουλα μικρη φιλντισι κ ροζ σταυρουδακι.

Σαν μπομπονιερα καταληξαμε να δωσουμε ενα μπουκαλακι κρυσταλλινο που μεσα μπαινει γυναικειο αρωμα, αυτο μαλλον μονο για τις γυναικες κ ψαχνουμε κατι για τους αντρες αλλα επειδη δεν βλεπω να καταληγουμε σε κατι με χρηστικοτητα για εκεινους μαλλον θα δωσουμε επαργυρη σβουρα.

Στα παιδακια θα δωσουμε καλυδοσκοπια του LAPIN HOUSE.

Κατάληγω λοιπον μαλλον αποψε στο προσκλητηριο που θα ειναι χρωματος Pal ροζ με ρυζοχαρτο λευκο απο πανω κ μαλλον την ενωση θα την κανω με τρυπα κ κορδονι που στην ακρη του θα κρεμασω κατι (θα δω τι ακριβως).

Σκεφτομαι να στολισω την κολυμβηθρα γυρω γυρω με μια γιρλαντα με παλ ροζ κ λευκα τριανταφυλλα.

Το ιδιο θα κανω στα τραπεζια με ασημενια κουβαδακια στο κατω μερος.

Η βοηθεια που ζηταω απο σας ειναι το κειμενο που θελω να ειναι κατι χαριτωμενο, μιας κ εκεινο της mersy δεν ταιριαζει πλεον. (η mersy ειναι εξαφανισμενη! που εισαι? :cry: )

Δωστε ενα χερι βοηθειας... Κ πειτε μου κ την γνωμη σας για τα υπολοιπα...

Σας ευχαριστω παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...γιατί δεν το κάνεις ...

 

είμαι μικρή και όμορφη

κοκκινομαγουλίτσα

γι'αυτό και η μανούλα μου

με λέει ροζουλίτσα

 

ο πατερούλης μου ο καλός

Τωνούλα με φωνάζει

γι'αυτό του δίνω με χαρά

φιλάκια όλο νάζι

 

αυτό όμως δεν αρκεί

να έχω το όνομά μου

ευθύς ετσι απευθύνθηκα

με χάρη στη νονά μου:

 

"νονά καλή μου απαιτώ

όνομα να μου δώσεις

στην εκκλησιά του Αϊ........

θα'ρθείς να με λαδώσεις! "

 

ωρα ....... ολοι στο..........(περιοχή) να ρθείτε

να με καμαρώσετε και δεν θα μετανιώσετε!!!!!!

 

ο πατερούλης και μανούλα μου η νονούλα μου

.............................. ..........................

 

μια και το ροζ θα κυριαρχεί απ' ότι λες

και γιατί είναι τόσο όμορφο το ποιηματάκι

που δύσκολα θα βρεις κάτι άλλο τελευταία στιγμή!!!

 

καλή συνέχεια στις ετοιμασίες σου... :D

age.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα το βαφτιστικο φορεμα για την κορουλα σου το εχω δει απο κοντα και ειναι τρελα!! :D Ψαχνω κι εγω για την βαφτιστικια μου!! :wink:

Δυστυχως δεν τα παω καλα με τα στιχακια :roll: αλλα δες αυτο :D :

 

Ειμαι ενα κοριτσακι ομορφο και καστανο,

και ειπα κι εγω σαν παιδακι να βουτηξω στο νερο

 

Ο νονος μου θα μου δωσει ενα ονομα γλυκο

δεν το μαρτυραω ομως γιατι τοχω μυστικο

 

Η βαφτιση μου θα γινει...

οι γονεις μου...

ο/η νονος/α μου

an1cxyD0g411110NDc3MTRkfDQ1NDg2NjQ1ZGF8b3VyIGxpdHRsZSBzdGFyIQ.gifas1cEUz0g410010MTA4ODIwcGR8MDAwNDcxN2R8b3VyIGZhaXJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα το βαφτιστικο φορεμα για την κορουλα σου το εχω δει απο κοντα και ειναι τρελα!! :D Ψαχνω κι εγω για την βαφτιστικια μου!! :wink:

Δυστυχως δεν τα παω καλα με τα στιχακια :roll: αλλα δες αυτο :D :

 

Ειμαι ενα κοριτσακι ομορφο και καστανο,

και ειπα κι εγω σαν παιδακι να βουτηξω στο νερο

 

Ο νονος μου θα μου δωσει ενα ονομα γλυκο

δεν το μαρτυραω ομως γιατι τοχω μυστικο

 

Η βαφτιση μου θα γινει...

οι γονεις μου...

ο/η νονος/α μου

 

Eυχαριστουμε πολυ shine μου. Ειδικα για το οτι σου αρεσε το φουστανακι μας. Πως κ δεν το αγορασες? Σου φανηκε ακριβο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειραζει τοσο το χρηματικο ποσο αρκει να βρω κατι καλο για το παιδι. :D Η μαμα της μου ειπε οτι δεν της αρεσουν τα πλεκτα οποτε ακομη ψαχνω!! :D Το συγκεκριμενο ηταν λιγο πιο τσιμπιμενο, παντως μου αρεσε πολυ η ποιοτητα του σε συγκριση με καποια αλλα που εχω δει.

Θα ανεβω συντομα Αθηνα για δουλειες και θα ριξω και μια ματια σε μαγαζια με βαφτιστικα.Δεχομαι προτασεις για καταστηματα που μεινατε ευχαριστημενοι, ηδη εχω κανει μια μικρη λιστα!! :D

 

Καλη συνεχεια elias-christina !!Σας ευχομαι ολα να ειναι τελεια στη βαφτιση! :D

an1cxyD0g411110NDc3MTRkfDQ1NDg2NjQ1ZGF8b3VyIGxpdHRsZSBzdGFyIQ.gifas1cEUz0g410010MTA4ODIwcGR8MDAwNDcxN2R8b3VyIGZhaXJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειραζει τοσο το χρηματικο ποσο αρκει να βρω κατι καλο για το παιδι. :D Η μαμα της μου ειπε οτι δεν της αρεσουν τα πλεκτα οποτε ακομη ψαχνω!! :D Το συγκεκριμενο ηταν λιγο πιο τσιμπιμενο, παντως μου αρεσε πολυ η ποιοτητα του σε συγκριση με καποια αλλα που εχω δει.

Θα ανεβω συντομα Αθηνα για δουλειες και θα ριξω και μια ματια σε μαγαζια με βαφτιστικα.Δεχομαι προτασεις για καταστηματα που μεινατε ευχαριστημενοι, ηδη εχω κανει μια μικρη λιστα!! :D

 

Καλη συνεχεια elias-christina !!Σας ευχομαι ολα να ειναι τελεια στη βαφτιση! :D

 

Σε ευχαριστω shine μου. Ακομα παιδευομαι γι'αυτο κ δεν ειδα την απαντηση σου εγκαιρως. Φιλια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...