Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιση μιας πριγκίππισας- Ιδέες και... βοήθεια!!!


manoula24

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS SOS

Κορίτσια καλημέρα

Γράφω πρώτη φορά στο forum αλλά σας διαβάζω εδώ και 5 μήνες από πότε που γέννησα το αγγελούδι μου.

Στις 22 Ιουνίου ετοιμάζω βάφτιση και έχω θέμα τις νεραϊδες-πριγκήπισσες ,έχω φτιάξει ένα προσκλητήριο με το κείμενο από το bizeli αν δεν κάνω λάθος και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Επίσης επειδή είμαι από Λαμία και θα κατέβω Αθήνα στις 7/6 θα προλάβω να πάρω υλικά να φτιάξω μπομπονιέρες για 200 άτομα μόνη μου; Αυτές που είδα εδω δεν μου αρέσουν καθόλου.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Ελπίζω να μην σας κούρασα. :wink:

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα

Γράφω πρώτη φορά στο forum αλλά σας διαβάζω εδώ και 5 μήνες από πότε που γέννησα το αγγελούδι μου.

Στις 22 Ιουνίου ετοιμάζω βάφτιση και έχω θέμα τις νεραϊδες-πριγκήπισσες ,έχω φτιάξει ένα προσκλητήριο με το κείμενο από το bizeli αν δεν κάνω λάθος και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Επίσης επειδή είμαι από Λαμία και θα κατέβω Αθήνα στις 7/6 θα προλάβω να πάρω υλικά να φτιάξω μπομπονιέρες για 200 άτομα μόνη μου; Αυτές που είδα εδω δεν μου αρέσουν καθόλου.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Ελπίζω να μην σας κούρασα. :wink:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS SOS

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα

Γράφω πρώτη φορά στο forum αλλά σας διαβάζω εδώ και 5 μήνες από πότε που γέννησα το αγγελούδι μου.

Στις 22 Ιουνίου ετοιμάζω βάφτιση και έχω θέμα τις νεραϊδες-πριγκήπισσες ,έχω φτιάξει ένα προσκλητήριο με το κείμενο από το bizeli αν δεν κάνω λάθος και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Επίσης επειδή είμαι από Λαμία και θα κατέβω Αθήνα στις 7/6 θα προλάβω να πάρω υλικά να φτιάξω μπομπονιέρες για 200 άτομα μόνη μου; Αυτές που είδα εδω δεν μου αρέσουν καθόλου.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Ελπίζω να μην σας κούρασα. :wink:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS SOS

 

βέβαια και προλαβαίνεις μην αγχώνεσαι θέλεις μόνο 4-5 απογεύματα για να τις κάνεις με μουσικούλα χαλαρά και βγαίνουν θα σου πρότεινα κουκλίτσες νεράιδες οτι χρειάζεσαι εδώ είμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

πέρνα μια βόλτα πρώτα από την ρόμβης από τον Κοττά και την ΛΙΝΑΡΆΚΙ που είναι πιο κάτω και θα ξετρελαθείς. Με τις τιμές που δίνου δεν νομίζω ότι αξίζει να τις φτιάξεις μόνη σου γιατί δεν θα είναι σίγουρο το αποτέλεσμα. Και εμένα όσς είδα χειροποίητες δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα. Είδα εκεί κάτι νεραιδούλες σε πουγκιά ρόζ και φούξια και έπαθα ενα είχα κορ'ίτσι δεν το συζητήσα. Για τα υπόλοιπα μπορείς να πάρεις ιδέες από τα τόπικ του φorum για μαγαζιά κλπ. Καλή επιτυχία.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

πέρνα μια βόλτα πρώτα από την ρόμβης από τον Κοττά και την ΛΙΝΑΡΆΚΙ που είναι πιο κάτω και θα ξετρελαθείς. Με τις τιμές που δίνου δεν νομίζω ότι αξίζει να τις φτιάξεις μόνη σου γιατί δεν θα είναι σίγουρο το αποτέλεσμα. Και εμένα όσς είδα χειροποίητες δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα. Είδα εκεί κάτι νεραιδούλες σε πουγκιά ρόζ και φούξια και έπαθα ενα είχα κορ'ίτσι δεν το συζητήσα. Για τα υπόλοιπα μπορείς να πάρεις ιδέες από τα τόπικ του φorum για μαγαζιά κλπ. Καλή επιτυχία.

έχω δει εδώ κάτι νεραϊδες μαγνητάκια για τα οποία μου είπαν τιμή 1.33 € έτοιμη μπομπονιέρα πουγκί ,εγώ ήθελα κάτι ασημένιο σε νεραϊδα για μεγάλους και για τα μικρά θέλω να φτιάξω σύνθεση με καραμελόγλυφιτζούρια με κάποιο παιχνίδι μέσα

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεραιδα μετταλικη πολυ ωραια εχει στο elxisdoro(δεν ξερω πως βαζουν το site για να το δεις)στο υλικα για μπομπονιερες.Απο οσο ξερω απο εδω απο το foroum στα στελνουν και με αντικαταβολη.

Link to comment
Share on other sites

Νεράιδες μεταλλικές που μπορείς να κολλήσεςι επάνω και κρ'ύσταλλα σε ότι χρώμα σου αρέσει έχει στο nikolis group στην Πραξιτέλους, αλλά εμένα δεν θα μου άρεσε μεταλλική νεράιδα τι να την κάνουν μετά. Ποιο ωραίες είναι οι μεταλλικές νεράιδοπριγκίπισσες που έχουν και χρυσό κλιπσάκι για σημειώματα στο γραφείο. Θα μου άρεσε πολύ να μου κάνουν δώρο μια τέτοια για το γραφείο μου είναι εκπληκτικές. Εαν θέλεςι να τις δείς μπές στο τόπικ για όσες έχουν θέμα νεράιδες να τις δείς είναι στο site toυ παριση. όσ για τα γλυφειντζούρια με τα παιχνίδια μέσαείναι το πιο εύκολο τελικά. Άν και προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο τα ζαχαρωτά σε σχέδια που μπορείς να δείς εδώ.http://www.elxisdoro.gr/list.php?subcatid=525 στην φωτογραφία χάνουν στην πραγματικότητα είναι καταπληκτικά και έχουν επίσης συστατικά και ημερομηνία λήξης ενώ στα γλειφιντζούρια δύσκολο να υπάρχει κάτι τέτοιο. Επίσης έχει ζαχαρωτά σπιτάκια και παγωτά φοβερα΄αλλά αυτά μπορείς να τα δείς μόνο στην διαφήμηση στο περιοδικό της βάφτισης.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα

Γράφω πρώτη φορά στο forum αλλά σας διαβάζω εδώ και 5 μήνες από πότε που γέννησα το αγγελούδι μου.

Στις 22 Ιουνίου ετοιμάζω βάφτιση και έχω θέμα τις νεραϊδες-πριγκήπισσες ,έχω φτιάξει ένα προσκλητήριο με το κείμενο από το bizeli αν δεν κάνω λάθος και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Επίσης επειδή είμαι από Λαμία και θα κατέβω Αθήνα στις 7/6 θα προλάβω να πάρω υλικά να φτιάξω μπομπονιέρες για 200 άτομα μόνη μου; Αυτές που είδα εδω δεν μου αρέσουν καθόλου.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Ελπίζω να μην σας κούρασα. :wink:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS SOS

Μπορεις να παρεις απο το www. neraidorama.gr πουγκακια με κουκλακια-νεραιδακια μικρα η΄ μεταλλικες νεραιδουλες

σε κουτακι που εχει ενσωματωμενη σατεν κορδελα και βγαινουν πολυ ευκολα, γρηγορα και οικονομικα......!!!!!!!

Ριξε μια ματια......http://www.neraidorama.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Υπέροχη δουλειά κάνετε εδώ! Έχουμε βάπτιση και εμείς στις 27/7, αγόρι η αυτού μεγαλειότης.. Πρόσφατα, σε μία άλλη βάφτιση έφαγα κάτι κουφέτα θεσπέσια. Γενικά δεν είναι του γούστου μου τα κουφέτα και σχεδόν ποτέ δεν τα δοκιμάζω. Όμως οι προσκεκλημένοι είχαν ξετρελαθεί! Ήταν μεγάλα, ζαχαρωτά εξωτερικά, με σοκολάτα και αμύγδαλο στη μέση, αλλά ήταν πολύ μαλάκά. Μου θυμίζουν κάπως αυτά:

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=3198

 

 

Έχει φάει καμιά σας τα εν λόγω κουφέτα? 'Η έστω, έχει δοκιμάσει μήπως τα συγκεκριμένα κουφέτα του elxis να μου πει αν ταιριάζουν στην περιγραφή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Υπέροχη δουλειά κάνετε εδώ! Έχουμε βάπτιση και εμείς στις 27/7, αγόρι η αυτού μεγαλειότης.. Πρόσφατα, σε μία άλλη βάφτιση έφαγα κάτι κουφέτα θεσπέσια. Γενικά δεν είναι του γούστου μου τα κουφέτα και σχεδόν ποτέ δεν τα δοκιμάζω. Όμως οι προσκεκλημένοι είχαν ξετρελαθεί! Ήταν μεγάλα, ζαχαρωτά εξωτερικά, με σοκολάτα και αμύγδαλο στη μέση, αλλά ήταν πολύ μαλάκά. Μου θυμίζουν κάπως αυτά:

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=3198

 

 

Έχει φάει καμιά σας τα εν λόγω κουφέτα? 'Η έστω, έχει δοκιμάσει μήπως τα συγκεκριμένα κουφέτα του elxis να μου πει αν ταιριάζουν στην περιγραφή?

 

είναι τα chocco almond του Χατζηγιαννάκη και που να δοκιμάσεις και με γεύσεις λευκή σοκολάτα φράουλα και καρύδα εγώ αυτά έβαλα στις μπουμπουνιέρες και έβαλα μπόλικα 5 στην κάθε μία έχουμε φάει τα μισά φτιάχνοντάς τες και ξαναγόρασα κουφέτα που εμείς κουφέτα ούτε να τα ακουμπήσουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτή εδώ εννοούν από το elxis τα κορίτσια,

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=3049

την οποία μπορείς να κάνεις μπρελόκ ή charm που είναι πιο προχωρημένο :wink:

ευχαριστώ venia μήπως μπορεί καμία να μου δώσει καμία ιδέα πως θα τις φτιάξω; έχω δεί κάτι στο site yfes και την έχω στα χέρια μου αλλά κοστίζει 4,80+φπα δεν είναι πολύ ακριβό;

http://www.yfes.com/popup.aspx?productid=1530

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι στο περίπου πόσο στοίχισαν?

¨οχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία βέβαια, αλλά πληροφοριακά ρωτάω..

εγώ προσωπικά τα πήρα 12 ευρώ το κιλό αλλά δεν έψαξα γιατι πνιγόμουν εκείνη την ημέρα κάπου εδωμέσα έχει ένα πόστ με κουφέτα κοίτα μπορείνα βρείς πιο οικονομικά ήθελα 3-4 κιλά και δε μου φάνηκε υπερβολικό το ποσο για να ψάξω!!!

 

Ευχαριστώ θερμά Mersy!! Είσαι ο σωτήρας μου!

μπορείς απλά να με φωνάζεις Θεό..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

σιγά το πράγμα!!!!! βάλε μας δύσκολα !! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για δες αυτή εδώ εννοούν από το elxis τα κορίτσια,

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=3049

την οποία μπορείς να κάνεις μπρελόκ ή charm που είναι πιο προχωρημένο :wink:

ευχαριστώ venia μήπως μπορεί καμία να μου δώσει καμία ιδέα πως θα τις φτιάξω; έχω δεί κάτι στο site yfes και την έχω στα χέρια μου αλλά κοστίζει 4,80+φπα δεν είναι πολύ ακριβό;

http://www.yfes.com/popup.aspx?productid=1530

 

Α μπράβο, λέγοντας charm αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου!

Πάρε χάντρες και κορδόνια και κάνε copy. Για το μπρελόκ κάτι αντίστοιχο αλλά χρειάζεται ο κρίκος για τα κλειδιά.

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτή εδώ εννοούν από το elxis τα κορίτσια,

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=3049

την οποία μπορείς να κάνεις μπρελόκ ή charm που είναι πιο προχωρημένο :wink:

ευχαριστώ venia μήπως μπορεί καμία να μου δώσει καμία ιδέα πως θα τις φτιάξω; έχω δεί κάτι στο site yfes και την έχω στα χέρια μου αλλά κοστίζει 4,80+φπα δεν είναι πολύ ακριβό;

http://www.yfes.com/popup.aspx?productid=1530

 

Α μπράβο, λέγοντας charm αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου!

Πάρε χάντρες και κορδόνια και κάνε copy. Για το μπρελόκ κάτι αντίστοιχο αλλά χρειάζεται ο κρίκος για τα κλειδιά.

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά μπορώ να βρώ φτηνές χάντρες κάπου στο internet ή αλλιώς σε κάποιο μαγαζί στο κέντρο στην Αθήνα

Ευχαριστώ πολύ

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω πηρα smarties απο το Ελξις αλλα δεν μου πε υποχρεωτικα 3 κιλα.Νομιζω πως μπορεις να πάρεις και λιγοτερα...χωρις να σε παρω στο λαιμο μου.Ρωτα δε χανεις κατι.

στο elxis τα έχει 10,90 το κιλό και οι συσκευασίες είναι 3κιλες. Πολύ καλή τιμή αν σκεφτείς ότι τόσο τα πήρα περίπου για το γάμο μου πριν δυο χρόνια!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στεφανακια δεν βρηκα και εφτιαξα μονη μου.Σας τα ανεβάζω να τα δείτε.Η βαπτιση μας θα γινει σε εκκλησακι σε υψωμα και για να ανεβεις εχει σκαλοπατακια και δεξια-αριστερα δεντρα.Θα κρεμάσω λοιπον αυτες τις κατασκευες(20 συνολικα) στα δεντρα.

DSC05712.jpg

DSC05707.jpg

DSC05708.jpg

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στεφανακια δεν βρηκα και εφτιαξα μονη μου.Σας τα ανεβάζω να τα δείτε.Η βαπτιση μας θα γινει σε εκκλησακι σε υψωμα και για να ανεβεις εχει σκαλοπατακια και δεξια-αριστερα δεντρα.Θα κρεμάσω λοιπον αυτες τις κατασκευες(20 συνολικα) στα δεντρα.

DSC05712.jpg

DSC05707.jpg

DSC05708.jpg

 

Ειναι πανεμορφα!!!!Συγχαρητηρια!!!!!Με το καλο η βαφτιση!!! :D:D

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα!!!!!

 

 

Λοιπον το ελξις σου δινει οσα κιλα θες....εξακριβωμενο!!!! Ακομα και μισοκιλα!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...