Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο λεμφοκυττάρων για αντιπατρικά αντισώματα


cathy

Recommended Posts

μια φιλη μου ειναι στο γενεσις με τον παντο ο οποιος συνεργαζεται με τον ανοσολογο τον δανιηλιδη στη θεσσαλονικη.

εκανε τα εμβολια ειχε θετικη χοριακη δεν ρωτησα ποσο, και τελικα αποβολη.

 

τι να πω μηπως ειναι κοροιδια τα εμβολια επειδη το εχω ψαξει με το συγκεκριμενο γιατρο τον δανιηλιδη πως γινετε σε ολες να λεει για χαμηλα αντισωματα? μηπως ειναι αλυσιδα για να μας περνουν περισσοτερα χρηματα?

μου ειπαι και εμενα να κανω τα εμβολια αλλα το σκευτομαι πολυ σοβαρα γιατι ειναι ενα μεγαλο ρισκο και περα απο αυτο ειναι πολυ ακριβα μονο το ενα εμβολιο κοστιζει 450 ευρο μιλαμε για παρα πολλα χρηματα και στο συνολο ειναι δεκα εμβολια και το πιο σημαντικο ειναι η υγεια μας πανω απο ολα.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια φιλη μου ειναι στο γενεσις με τον παντο ο οποιος συνεργαζεται με τον ανοσολογο τον δανιηλιδη στη θεσσαλονικη.

εκανε τα εμβολια ειχε θετικη χοριακη δεν ρωτησα ποσο, και τελικα αποβολη.

 

τι να πω μηπως ειναι κοροιδια τα εμβολια επειδη το εχω ψαξει με το συγκεκριμενο γιατρο τον δανιηλιδη πως γινετε σε ολες να λεει για χαμηλα αντισωματα? μηπως ειναι αλυσιδα για να μας περνουν περισσοτερα χρηματα?

μου ειπαι και εμενα να κανω τα εμβολια αλλα το σκευτομαι πολυ σοβαρα γιατι ειναι ενα μεγαλο ρισκο και περα απο αυτο ειναι πολυ ακριβα μονο το ενα εμβολιο κοστιζει 450 ευρο μιλαμε για παρα πολλα χρηματα και στο συνολο ειναι δεκα εμβολια και το πιο σημαντικο ειναι η υγεια μας πανω απο ολα.

 

Αγαπητή Λιν και όλες όσες σκέφτονται εμβόλια και ανοσοσφαιρίνες!

Θα σας παραθέσω την πρόσφατη εμπειρία μου στο θέμα!!

Εκανα την εξέταση για τα "αντιπατρικά" και ωω! εκ του θαύματος βγήκε ότι δεν έχω αντισώματα, που σημαίνει ότι πρέπει να εμβολιαστώ! Εννοείται ότι την εξέταση την έκανα σε ανεξάρτητο εργαστήριο όχι σε προτεινόμενο! Το αποτέλεσμα έλεγε: Απουσία αντιπατρικών αντισωμάτων, Τ και Β Λεμφοκυτάρων.

Αφού έζησα τη φρίκη μου για λίγες μέρες και ήμουν έτοιμη να κατέβω Αθήνα να πάω στον Δρακάκη, όχι εδώ Θεσ/νίκη στον Δα/δη (γιατί σου ζητάει πολλά χρήματα και σε βάζει να κάνεις πολλά εμβόλια!), είπα να το ψάξω πιο πολύ και τί ανακάλυψα: ότι όσοι και να κάνουν το τεστ θα βγει το ίδιο, όλες έχουν απουσία αντιπατρικών και οσες και να κάνουν τα εμβόλια, δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχουν! Είναι πολλές αυτές που τα κάναν και απέβαλαν σαν την φίλη μου! Αυτά, από μαρτυρίες σε διάφορα φόρουμ φυσικά το ιντερνετ και ξέρω και δύο περιπτώσεις που τις περιέγραψα παρακάτω!

Το θέμα είναι, τί σημαίνουν όμως αυτά τα αντισώματα, εγώ έχω ήδη ένα παιδί όπως και οι δύο φίλες μου!!!:confused::confused: Πως μπορεί να συλλάβαμε τελικά?

Μήπως τελικά, η εξέταση είναι μούφα και άσχετη, μήπως αυτά τα αντισώματα, δεν υπάρχουν όσο δεν είμαστε έγκυες, μήπως δημιουργούνται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης?

Ετυχε να το συζητήσω live με γνωστή μου, που μου είπε ότι φίλη της το εξέτασε με τον πρώτο της σύζυγο, αλλά και με τον δεύτερο και βγήκε και στους δύο ότι δεν έχει αντισώματα! Ελεος!!!

Επίσης άλλη γνωστή, που έχει τον Πάντο για θεό της, έφερνε την ξαδέρφη της (από Γερμανία) εδώ στον Πάντο, της πρότεινε Δαν/δη και έμβολια, τα έκανε, δεν σύλλαβε φυσικά, γυρνάει Γερμανία, κάνει κάτι βελονισμούς και μετά από καιρό, ίσως ήρθε και το κατάλληλο ωάριο και τώρα όντας 40+ έχει ένα παιδί!

Φίλη από το φόρουμ, που πήγε σε ανοσολόγο Αθηνών (τον Οικονόμου), της απάντησε για τα εμβόλια ότι μπορεί στο μελλον να προκαλέσουν καμιά σκλήρυνση κατά πλάκας!

Εμένα προσωπικά η Λευκού εχθές που τη ρώτησα με πολύ θάρρος (γιατί δεν το εγκρίνει!) και για τις ανοσοσφαιρίνες και για τα εμβόλια μου είπε: Δεν ξέρω τί μπορεί να δημιουργήσουν στο μέλλον σε ένα άνθρωπο, γιατί προέρχονται από άλλους ανθρώπους και ας είναι ελεγμένα για ιούς!!!

Σκέφτομαι να πάω Αθήνα να δω τον Οικονόμου γιατί αντιμετωπίζει τα ΝΚ τουλάχιστον (αυτά είναι πιο επιβλαβή!), με βιταμίνες κλπ. Εγώ έκανα προσπάθεια για εξ/κη, μου πήραν ένα κατά τάλλα καλό ωάριο, αλλά δεν γονιμοποιήθηκε. Αν τα πολύ καλά ωάρια και τα "τέλεια" έμβρυα που πανε να μας εμφυτεύσουν δεν είναι τελικά τέλεια (γιατί εννοείται ότι εξετάζονται μόνο μακροσκοπικά), τα αντισώματα μας φταίνε?

 

Ψάξτο καλή μου Λιν αλλιώς, δεν ξέρω τί σου συμβαίνει, στη Λευκού πήγες?

 

Sorry για το μεγάλο Post, αλλά βαρέθηκα να τα σκέφτομαι και να παραμιλώ μόνη μου!:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Στην πραγματικότητα, τα "Εμβόλια με Λεμφοκύτταρα" (LIT) [ LIT = (L) με Λεμφοκύτταρα (Ι) Ανοσος (Τ) Θεραπεία ] εφόσον παρασκευαστούν από εξειδικευμένο άτομο και εκτελεστούν από ειδικό γιατρό, σε περιστατικά μόνον που έχουν την απόλυτη παθογνωμονική ένδειξη, τότε, προκαλούν τη δημιουργία "προστατευτικών αντισωμάτων", που περιβάλλουν τα πατρικά μόρια του εμβρύου και τα προστατεύουν από τα κυτταροτοξικά κύτταρα, τα κυτταροτοξικά αντισώματα και τις κυτταροτοξικές αντιδράσεις που τα απειλούν. Σύμφωνα με άλλη δόκιμο επωνυμία, τα αντισώματα αυτά, καλούνται και "δεσμευτικοί παράγοντες", διότι μπλοκάρουν τις κυτταροτοξικές αντιδράσεις ενάντια στα πατρικά μόρια του εμβρύου (Blocking Factors).

 

Δεν είναι λοιπόν τυχαίο ότι στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής, εδώ και τρία χρόνια, έχει απαγορευθεί (για τους ίδιους λόγους) όχι μόνον η χρήση των "Εμβολίων" (LIT) από μη ειδικούς Μαιευτήρες - Γυναικολόγους (που δεν έχουν επάρκεια στην Ανοσολογία) αλλά και η απλή υπόδειξή τους στα ζευγάρια.

 

 

αυτα αναφερει ο μαντουβαλος σε γραπτη διαλεξη .

εκει οποια μπει πιστευω μπορει να παρει τις απαντησεις σχετικα με τα αντιπατρικα....θα ελεγα οτι με καλυπτει πληρως γιατι αρκετες αμφισβητησαν τα λεγομενα μου...θα ηθελα λοιπον να διαβασετε ολο το αρθρο...δεν τα απορριπτει τα εμβολια απλα πολυ απλα λεει πως η χρηση τους πρεπει να γινεται μονο απο ειδικους που γνωριζουν την παρασκευη τους. γιατι αν δεν παραχθουν σωστα δεν σωζουν την κατασταση...νομιζω οτι με καλυπτει το αρθρο.

 

 

Ο Μαντούβαλος καλά τα γράφει, αλλά δεν προτείνω σε κανένα ζευγάρι να πάει και να τραβήξει αυτά που περάσαμε εμείς.

Είναι πανάκριβος, εριστικός, έχει το μυαλό στα λεφτά και είπε τον άντρα μου ηλίθιο.

Δεν με άκουσε καν, δεν πήρε ιστορικό γιατί έλεγε τα δικά του και όταν ήρθε η ώρα να μιλήσει για τις αποτυχημένες εξωσωματικές μου, μας έδιωξε γιατί κουράστηκε!

Link to comment
Share on other sites

απορω πραγματικα το ποσο μας εκμεταλλευονται ολοι αυτοι οι "ειδικοι" (παλιανθρωποι οπως εγραψες), και ποσες γυναικες ακομα περιμενουν στη σειρα στα ιατρεια τους. περασαν πολλα χρονια που κανουν πειραματα πανω σε απελπισμενους ανθρωπους, και δεν τους συμμαζευει καποιος, να τους κλεισει επιτελους μεσα.

στον συγκεκριμενο εχει παει η θεια μου 25 (!!!!) χρονια πριν, και της τα πηρε χοντρα τοτε (που "υπηρχαν" λεφτα) για τα εμβολια που της εκανε. δεν εκανε ποτε παιδι. μετα απο 25 χρονια αυτος, ο δανιηλιδης, και ομοιοι τους συνεχιζουν να "γδυνουν" και να κοροιδευουν.

να πω ομως, οτι και οι γυναικες που πηγαινουν σ'αυτους, γιατι δεν ψαχνονται και δεν ρωτανε καλυτερα? δεν τις κατηγορω, αλλα τοσα φορουμ, τοσες πληροφοριες υπαρχουν! ψαξτε λιγο πριν πατε σε οποπιονδηποτε. μην καταπινετε οτι σας λενε ακομα και αυτοι που θεωρουνται οι καλυτεροι.

και οπως εκανε η tiki, να τους ξεμπροστιαζετε ανοιχτα. τους αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

απορω πραγματικα το ποσο μας εκμεταλλευονται ολοι αυτοι οι "ειδικοι" (παλιανθρωποι οπως εγραψες), και ποσες γυναικες ακομα περιμενουν στη σειρα στα ιατρεια τους. περασαν πολλα χρονια που κανουν πειραματα πανω σε απελπισμενους ανθρωπους, και δεν τους συμμαζευει καποιος, να τους κλεισει επιτελους μεσα.

στον συγκεκριμενο εχει παει η θεια μου 25 (!!!!) χρονια πριν, και της τα πηρε χοντρα τοτε (που "υπηρχαν" λεφτα) για τα εμβολια που της εκανε. δεν εκανε ποτε παιδι. μετα απο 25 χρονια αυτος, ο δανιηλιδης, και ομοιοι τους συνεχιζουν να "γδυνουν" και να κοροιδευουν.

να πω ομως, οτι και οι γυναικες που πηγαινουν σ'αυτους, γιατι δεν ψαχνονται και δεν ρωτανε καλυτερα? δεν τις κατηγορω, αλλα τοσα φορουμ, τοσες πληροφοριες υπαρχουν! ψαξτε λιγο πριν πατε σε οποπιονδηποτε. μην καταπινετε οτι σας λενε ακομα και αυτοι που θεωρουνται οι καλυτεροι.

και οπως εκανε η tiki, να τους ξεμπροστιαζετε ανοιχτα. τους αξιζει.

 

Εννοείται πως τον έψαξα πριν πάω. Και πέρα από το οικονομικό, δεν είδα κάτι άλλο που να με προβληματίσει.

Γι' αυτό τον λόγο, είμαι εδώ: για να γράψω τη δική μου κακή εμπειρία από τον Μαντούβαλο, έναν 10λογο για να μάθουν όλοι τι τους περιμένει αν πάνε σε αυτόν, και για μένα... για να θυμάμαι να μην πηγαίνω σε παππουδο-γιατρούς:

 

1. Καπνίζει την ώρα του ραντεβού, ασταμάτητα. Μπροστά σε γυναίκα που προσπαθεί να τεκνοποιήσει. Ναι.

2. Όταν μπήκαμε, προφασίστηκε ότι έχει τοκετό και θα φύγει σε 15'. Όταν είδε ότι έχουμε "ψωμί", έκατσε 3 ώρες.

3. Το πρώτο που ρώτησε ήταν τι δουλειά κάνουμε. Για να δει πόσα μπορεί να μας φάει.

4. Ήθελε να του πω το ιστορικό μου μονολεκτικά. Και να τα κατάφερνα, δεν θα μπορούσα να μεταδώσω τις ψυχολογικές επιπτώσεις, κάτι που κάθε γιατρός οφείλει να ακούει.

5. Δεν με άφησε τελικά να μιλήσω και με διέκοπτε καθόλη τη διάρκεια της επίσκεψης.

6. Ήθελε να γράφει πάνω στις εξετάσεις μου. Έγραψε μέχρι και στη σαλπιγγογραφία μου, παρότι του είπα ότι θα τη χρειαστώ αν ξαναπεράσω από επιτροπή.

7. Τότε, κλιμακώθηκε ο διάλογος, μας φώναξε και είπε τον άντρα μου ηλίθιο!

8. Δεν δέχτηκε τις εξετάσεις που προσκόμισα, με την πρόφαση ότι δεν τις καταλαβαίνει (!!! Τι γιατρός είναι αν δεν τις καταλαβαίνει;; και ζητώντας φυσικά να τις επαναλάβω στο δικό του εξεταστήριο.

9. Κοστίζει 150? η επίσκεψη!!

10. Τελικά, μετά από 3 ώρες γεμάτες φωνές, προσβολές και ταλαιπωρία μες στην κάπνα, δεν είχε χρόνο και διάθεση να ακούσει για τις αποτυχημένες εξωσωματικές μου, που ήταν ο λόγος που πήγαμε εκεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
On 2/12/2008 at 1:58 ΜΜ, mpoumpouki είπε:

εγω εχω κανει τα εμβολια μετα απο τρεις παλλινδρομες κυησεις και τωρα ειμαι εγκυος και μεχρι στιγμης η εγκυμοσυνη παει καλα!εχω κανει 4 εμβολια πριν την εγκυμοσυνη και κατα τη διαρκεια αλλα τοσα.τα εχω κανει στο ιατρειο του γιατρου και εκει γινεται και η επεξεργασια.οσο για τις παρενεργειες δεν υπαρχουν,τα εχω κανει και ειμαι μια χαρα!

Καλημέρα! Διάβασα την ανάρτηση σου κ πήρα το θάρρος να γράψω... είμαι στην ίδια φάση που ήσουν κ εσύ πριν χρόνια έχω κάνει τα εμβόλια κ είμαι στην 7η εβδομάδα (δεν έχω ακούσει καρδια έχω ραντεβού σε λίγες μερες) παίρνω κορτιζόνη κ ενέσεις υπαρινης... αγχώνομαι για την κορτιζόνη πιο πολύ μήπως έχει κάποια παρενέργεια στο μωρό κατά τα άλλα δεν με πειράζει που κάνω την αγωγή!! Εσύ όλα καλά από ότι κατάλαβα? Εύχομαι να είστε καλά εσύ κ το μωρό σου!!! 

On 16/4/2014 at 6:04 ΜΜ, marina hatzi είπε:

 

Αγαπητή Λιν και όλες όσες σκέφτονται εμβόλια και ανοσοσφαιρίνες!

Θα σας παραθέσω την πρόσφατη εμπειρία μου στο θέμα!!

Εκανα την εξέταση για τα "αντιπατρικά" και ωω! εκ του θαύματος βγήκε ότι δεν έχω αντισώματα, που σημαίνει ότι πρέπει να εμβολιαστώ! Εννοείται ότι την εξέταση την έκανα σε ανεξάρτητο εργαστήριο όχι σε προτεινόμενο! Το αποτέλεσμα έλεγε: Απουσία αντιπατρικών αντισωμάτων, Τ και Β Λεμφοκυτάρων.

Αφού έζησα τη φρίκη μου για λίγες μέρες και ήμουν έτοιμη να κατέβω Αθήνα να πάω στον Δρακάκη, όχι εδώ Θεσ/νίκη στον Δα/δη (γιατί σου ζητάει πολλά χρήματα και σε βάζει να κάνεις πολλά εμβόλια!), είπα να το ψάξω πιο πολύ και τί ανακάλυψα: ότι όσοι και να κάνουν το τεστ θα βγει το ίδιο, όλες έχουν απουσία αντιπατρικών και οσες και να κάνουν τα εμβόλια, δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχουν! Είναι πολλές αυτές που τα κάναν και απέβαλαν σαν την φίλη μου! Αυτά, από μαρτυρίες σε διάφορα φόρουμ φυσικά το ιντερνετ και ξέρω και δύο περιπτώσεις που τις περιέγραψα παρακάτω!

Το θέμα είναι, τί σημαίνουν όμως αυτά τα αντισώματα, εγώ έχω ήδη ένα παιδί όπως και οι δύο φίλες μου!!!:confused::confused: Πως μπορεί να συλλάβαμε τελικά?

Μήπως τελικά, η εξέταση είναι μούφα και άσχετη, μήπως αυτά τα αντισώματα, δεν υπάρχουν όσο δεν είμαστε έγκυες, μήπως δημιουργούνται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης?

Ετυχε να το συζητήσω live με γνωστή μου, που μου είπε ότι φίλη της το εξέτασε με τον πρώτο της σύζυγο, αλλά και με τον δεύτερο και βγήκε και στους δύο ότι δεν έχει αντισώματα! Ελεος!!!

Επίσης άλλη γνωστή, που έχει τον Πάντο για θεό της, έφερνε την ξαδέρφη της (από Γερμανία) εδώ στον Πάντο, της πρότεινε Δαν/δη και έμβολια, τα έκανε, δεν σύλλαβε φυσικά, γυρνάει Γερμανία, κάνει κάτι βελονισμούς και μετά από καιρό, ίσως ήρθε και το κατάλληλο ωάριο και τώρα όντας 40+ έχει ένα παιδί!

Φίλη από το φόρουμ, που πήγε σε ανοσολόγο Αθηνών (τον Οικονόμου), της απάντησε για τα εμβόλια ότι μπορεί στο μελλον να προκαλέσουν καμιά σκλήρυνση κατά πλάκας!

Εμένα προσωπικά η Λευκού εχθές που τη ρώτησα με πολύ θάρρος (γιατί δεν το εγκρίνει!) και για τις ανοσοσφαιρίνες και για τα εμβόλια μου είπε: Δεν ξέρω τί μπορεί να δημιουργήσουν στο μέλλον σε ένα άνθρωπο, γιατί προέρχονται από άλλους ανθρώπους και ας είναι ελεγμένα για ιούς!!!

Σκέφτομαι να πάω Αθήνα να δω τον Οικονόμου γιατί αντιμετωπίζει τα ΝΚ τουλάχιστον (αυτά είναι πιο επιβλαβή!), με βιταμίνες κλπ. Εγώ έκανα προσπάθεια για εξ/κη, μου πήραν ένα κατά τάλλα καλό ωάριο, αλλά δεν γονιμοποιήθηκε. Αν τα πολύ καλά ωάρια και τα "τέλεια" έμβρυα που πανε να μας εμφυτεύσουν δεν είναι τελικά τέλεια (γιατί εννοείται ότι εξετάζονται μόνο μακροσκοπικά), τα αντισώματα μας φταίνε?

 

Ψάξτο καλή μου Λιν αλλιώς, δεν ξέρω τί σου συμβαίνει, στη Λευκού πήγες?

 

Sorry για το μεγάλο Post, αλλά βαρέθηκα να τα σκέφτομαι και να παραμιλώ μόνη μου!:(:(:(

Γεια σας κ από μένα!! Εμένα η λευκού όντως μου απέρριψε τα εμβόλια του συγκεκριμένου ανοσολογου άλλα δεν με βοήθησε ιδιαίτερα! Έπειτα από 5 Κάθ έξιν αποβολές σήμερα είμαι έγκυος στην 7ηεβδομάδα φαίνεται να πηγαίνει καλά θα φανεί.... εχω κανει τα εμβόλια γιατι δεν είχα άλλη επιλογή... ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι σωστό κ τι λάθος!! Πήγα σε 5 διαφορετικούς γυναικολόγους κ στο τέλος κ οι 5 μου είπαν να πάω στο ανοσολογο!!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας!! θα ηθελα τη γνωμη σας για τα εμβόλια λεμφοκυττάρων! Ειμαι στην δευτερη εξωσωματική και πετυχαμε κυηση -προσφάτως πηραμε τα αποτελέσμτα της χοριακής- και πριν δυο 2  μηνες εκανα το εμβόλιο για τα ΝΚ. Στην πρωτη εξωσωματικη με 2 αριστες βλαστοκυστεις (απο εργαστηριο αμφιβόλου ποιότητος και γιατρο  αμφιβόλου ικανοτήτων), δεν ειχα κανει το εμβολιο και δεν ειδαμε ποτε χοριακη να ανεβαίνει. Το μονο παθολογικο ευρημα σε μενα ηταν τα ΝΚ κυτταρα, ολες οι υπολοιπες εξετάσεις φυσιολογικές (και εχω κανει τα πάντα!). Ποτε δεν ειχα μεινει εγκυος και κατα συνεπεια ποτε δεν ειχα αποβολλες. Ο γιατρος που μου εκανε το εμβόλιο, μου λεει να το επαναλαβω . Ποιες ειναι οι εμπειριες σας  επι του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2022 at 3:51 ΜΜ, Εaster egg είπε:

Καλησπέρα σας!! θα ηθελα τη γνωμη σας για τα εμβόλια λεμφοκυττάρων! Ειμαι στην δευτερη εξωσωματική και πετυχαμε κυηση -προσφάτως πηραμε τα αποτελέσμτα της χοριακής- και πριν δυο 2  μηνες εκανα το εμβόλιο για τα ΝΚ. Στην πρωτη εξωσωματικη με 2 αριστες βλαστοκυστεις (απο εργαστηριο αμφιβόλου ποιότητος και γιατρο  αμφιβόλου ικανοτήτων), δεν ειχα κανει το εμβολιο και δεν ειδαμε ποτε χοριακη να ανεβαίνει. Το μονο παθολογικο ευρημα σε μενα ηταν τα ΝΚ κυτταρα, ολες οι υπολοιπες εξετάσεις φυσιολογικές (και εχω κανει τα πάντα!). Ποτε δεν ειχα μεινει εγκυος και κατα συνεπεια ποτε δεν ειχα αποβολλες. Ο γιατρος που μου εκανε το εμβόλιο, μου λεει να το επαναλαβω . Ποιες ειναι οι εμπειριες σας  επι του θέματος?

Πήγαινε στο Έλενα κ κανε έναν έλεγχο στην κυρια οικονομοπουλου όλα δωρεάν.  Τα αντιπατρικα από πολλούς θεωρούνται επικίνδυνα  κ έχουν σταματήσει να τα χρησιμοποιούν. Τωρα τα νκ τα ρυθμίζουν με διατροφή κ κορτιζονη. 

Τις εξετασεις nsg κ ερα τεστ για το ενδομητριο κ το παράθυρο εμφύτευσης της έχεις κάνει? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/12/2022 at 1:31 ΠΜ, ninaki80 είπε:

Πήγαινε στο Έλενα κ κανε έναν έλεγχο στην κυρια οικονομοπουλου όλα δωρεάν.  Τα αντιπατρικα από πολλούς θεωρούνται επικίνδυνα  κ έχουν σταματήσει να τα χρησιμοποιούν. Τωρα τα νκ τα ρυθμίζουν με διατροφή κ κορτιζονη. 

Τις εξετασεις nsg κ ερα τεστ για το ενδομητριο κ το παράθυρο εμφύτευσης της έχεις κάνει? 

Σ΄ευχαριστω για την απάντηση, εκανα το εμβολιο για τα ΝΚ και τελικα εμεινα εγκυος σε διδυμα τα ο οποια τα εχασα την 6η προς 7η εβδομαδα, με αυτοματη αποβολη, για χρωμοσωμικες ανωμαλιες μας ειπαν... 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...