Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πανάκια για γλυκό κουταλιού..???


Stone

Recommended Posts

έχω ψάξει παντου εδω στη Θεσ/νικη και δεν βρηκα αυτα τα πανακια που μπαινουν πάνω απο το βαζάκι...Κατέληξα σε κορδέλα καρω σιελ που όμως αφου την έκοψα σε τετράγωνα κομμάτια αντιλήφθηκα εκ των υστερων ότι και κοντή είναι και ξεφτίζει.. Μπορεί κάποια που ξέρει να μου πει που να βρω πανακια για να μην παιδευομαι άλλο;;

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα, εγώ πάντως σκοπεύω να χρησιμοποιήσω βαμβακερό ύφασμα με μεγάλο καρώ, το οποίο έχω αγοράσει από τα υφασματάδικα στη στοά πίσω από το ούζου μέλαθρον (τώρα κόλλησα και δε θυμαμαι το όνομα)

Τιμή 4€/μέτρο (έχω βρεί και με μικρό καρώ σε άλλο μαγαζί με διπλάσια τιμή)

Στο ύφασμα πάντως επειδή το έκοψα πολύ πρόχειρα μου άρεσε που ξεφτίζει λίγο (πολυ λίγο - μην ανησυχείς)

Επίσης, μπορείς να βάλεις τσουβαλάκι επάνω, αλλά αυτό είναι μονόχρωμο

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το κόψεις;; Μη μου βάλεις να κάνω χειροτεχνίες.. 20 μέρες μου έμειναν!! Εννοείς τη Στοα Καρασσο (??).. το λέω καλά;;

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Naiiiii

Αυτήν εννοώ

Το κόβεις σε τετράγωνα ή ορθογώνια κομματια περίπου 13 χ 13 εκατ και με κορδελίτσα το δενεις επάνω (και μαζί το κουταλάκι)

Πόσα κομμάτια έχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τωρα δουλευω αυτην με το Νο 2 απο το πακετο.. http://www.atlas-paketo.gr/details1.php?lang=1&wh=1&the1id=1&theid=1&open1=1&open2=&thepid=11&page=1

Δεν εγινε ασχημη, θα βάλω και φωτο μολις τα τελειώσω..

Σε ευχαριστώ πάντως!!!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχεις αποκλειστικά ύφασμα μπλέ καρό? Αν όχι πανε στον ατλα ή κοβερπακ και παρε χαρτοπανο ή βισκοζ σε μονοχρωμο. Ασπρο ή μπλε. Κοβονται σαν χαρτι ακομα και με κοπίδι ή μαχάιρι και δεν ξεφτίζει. Μπόρεις να βάλεις για να το δέσεις είτε καρο λεπτή κορδέλα είτε μονοχρωμη αλλα λεπτή.

 

οταν λες πήρες κορδέλα και την κόβεις τι εννοείς? πως την βάζεις στο βαζάκι. Δεν μας δείχνει το βαζάκι σου ?

.png
Link to comment
Share on other sites

Α και ξέχασα να πω ότι στο κοβερπακ το ρολο των 20μ μήκος * 0,60 φάρδος εχει 6 ευρω. Συνεπώς με 6 ευρώ θα ξεπερδέψεις για όλα σου τα βαζα. Θα σου βγάλει πάνω από 300 κομμάτια και χωρίς φίρα.

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Θα κάνω μια προσπάθεια να σας δείξω το αποτελεσμα απο το βαζακι με την κορδελα μιας και πριν απο 2 μερες τα τελείωσα - γι' αυτό αργησα να βάλω και φωτο.

Ελπίζω να τα καταφερω...

 

 

53462422be5.th.jpg

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλενα, δες στη Φράγκων - εκεί με τα είδη ποτοποιϊας

Επίσης, είναι ένα εργοστάσιο προς Σέρρες pollas - glass (δες στην ιστοσελίδα τα τηλέφωνα) και νομίζω στη Σίνδο είναι ένας Απικιάν (στο ίντερνετ τα έχω βρει όλα). Τα εργοστάσια μπορούν να σε παραπέμψουν στους πελάτες τους αν είναι λίγα τα κομμάτια που θέλεις

Στη φράγκων το 106ml το βρήκα γύρω στα 40 λεπτά

Αν πας Σέρρες σίγουρα πολύ λιγότερα ίσως και τα μισά

Ο άλλος αν θυμάμαι δίνει μόνο παλέτες που είναι μερικές χιλιάδες κομμάτια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Οταν ομως κανει 0,17 το βαζακι 106 ml, φανταζομαι οτι θα σε συμφερει. Ξερω οτι στα φερνει το φορτηγο της εταιρειας. Για παρε τηλ. να μαθεις................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tην ίδια τιμή έχει και το εργοστάσιο στις Σερρες (από κει παιρνει ένας γνωστός μας που κάνει βάζα και θα πάρει και για μένα, αλλά δε χάνω και τίποτα να ρωτήσω και το Χαλκιαδάκη (να μην μπερδευόμαστε με το γνωστο μας). Θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια συγγνώμη για την καθυστερηση.. Βλέπετε έτρεχα.. Το βαζακι είναι 106 ml και το πήρα στην τιμή των 0,15 €/τμχ (μαζί με το καπάκι) απο το Pollas Glass(Σέρρες) βλπ http://www.pollas-glass.com

 

Για οτιδηποτε άλλο χρειαστείτε ρωτηστε με, καθώς τώρα τελείωσα με τη βάφτιση..

Το αυτοκολλητο είναι αυτοκολλητες ετικετες για εκτυπωση και τις εκοψα έτσι με ψαλιδακι που κάνει σχέδια..

Αυριο θα προσπαθήσω να βάλω και άλλες φωτο απο τα υπόλοιπα βαφτιστικα μας

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και γω πριν 2 χρονια περιπου εκανα τετοια βαζακια!

τα πιο φτηνα βαζακια τα βρηκα στη Φραγκον που ειπε και η LST!καπου προος τα κατω.. :? λοιπον τα βρηκα ,80 λεπτα! και ηταν μικρα αλλα χωρουσαν 3 κερασακια τουλαχιστον απο το γλυκο!δε χρειαζεται πιο πολυ..οσο για τα κουταλακια παλι απο κει.μεταλικα ομορφα 20 λεπτα το ενα!το υφασμα το πηρα με μετρο σε προσφορα 2 ευρω και το εκοψα.αλλα για να στερεωθει καλα γιατι γλιστραγε εβλα λαστιχακι και απο πανω την κορδελιτσα!τελος το ονομα τοχα γραψει με χρυσο μαρκαδορο.. :) αυτα...

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...