Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ


ΝΑΝΤΙΑ1

Recommended Posts

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΟΥ ΜΥΡΙΣΑΝΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.ΤΑ ΕΧΩ ΠΛΥΝΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΑΡΩΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΕΚΤΟΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΩ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Το επαθα και εγώ,αφου στην αρχή ελεγα οτι εχω μύκητες η κατι τέτοιο,μετα κατάλαβα οτι ηταν τα παπούτσια που ήταν συνθετικά προφανώς,ειχα αγορασει 2 ζευγαρια μπότες σε στυλ κάλτσα,το ενα το πέταξα,το άλλο που ειναι και καφε κ μαρέσει το εχω πλύνει,εκανα τα πάντα,τωρα εριξα σόδα σκέτη,γιατι κάπου διαβασα οτι αποροφάει τις οσμές,αν δεν γίνει τιποτα θα τα πετάξω.Και θα παιρνω λιγότερα και καλύτερα παπούτσια,καλυτερα ενα ζευγαρι με 80€ παρα 2 με 30€,θα σου πω αν εγινε κατι με τη σόδα αυριο

Link to comment
Share on other sites

Να γνωρίζεισ ότι αν τα παπούτσια ειναι γνήσιο δέρμα και βραχούν, τότε μυρίζουν. Όταν αγοράσεις συνθετικά καλό θα ειναι να τους βάλεις μέσα έναν δερμάτινο πάτο, και μην τα φορας κάθε μέρα, έτσι ωστε να στεγνόνουν.

Επίσης υπάρχουν κάποια σπρεϊ (hondos) που καλό θα ειναι να το βάζεις κάθε φορά πριν φορέσεις τα παπουτσια.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωί τιναξα τη σόδα απο μέσα και ομολογώ οτι κατα 80% ξεμυρίσανε,θα ριξω το μεσημερι που θα πάω σπίτι και χοντρό αλάτι που δρα οπως η σόδα μπας και φύγει τελείως,πάντος η σόδα έκανε δουλειά,το συνιστώ.Αρωματικά σπρέι δεν χρεισιμοποιώ ποτέ γιατι εχουν χημικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα! Εγώ έχω να σου προτείνω να πάρεις απο το φαρμακείο σκόνη DAKTARIN! Εγώ την χρησιμοποιώ στα παππούτσια και είναι μια χαρά!!Δεν έχει άρωμα είναι φαρμακευτικό και σκοτώνει τους μύκητες!! Καλή επιτυχία!!! :D:D:D

.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Εγώ έχω να σου προτείνω να πάρεις απο το φαρμακείο σκόνη DAKTARIN! Εγώ την χρησιμοποιώ στα παππούτσια και είναι μια χαρά!!Δεν έχει άρωμα είναι φαρμακευτικό και σκοτώνει τους μύκητες!! Καλή επιτυχία!!! :D:D:D

 

Μια άλλη καλή λύση, εκτός από την παραπάνω είναι το "βορικό" οξύ, προσοχή όμως θα το τινάξεις πριν φορέσεις τα παπούτσια.

 

Συγκεκριμένα η μαμά μου το χρησιμοποιεί, κατευθείαν στα πόδια της, το βάζει σε ένα νάυλον σακουλάκι, βάζει για λίγα λεπτά μέσα τα πόδια της και μετά τα τινάζει καλά.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ναντια έτσι είναι, θα μυρίζουν 1 ζωή.

Το υλικό τους είναι, και γω έτσι την πάτησα πρόπερσυ το καλοκαίρι με 2 ζευγάρια παντόφλες και μόλις τις φόρεσα βρωμοκοπούσαν τα ποδαράκια μου..

Όσο άρωμα και να βάλεις δεν θα γίνει τίποτα.

Τις είχα επί 1 χρόνο πάνω στο πατάρι δήθεν για να ξεμυρίσουν και μόλις ήρθε το προηγούμενο καλοκαίρι και ανέβηκα να τις πάρω, αυτές βρωμικοπούσαν πάλι!!!

Αι σιχτίρ και γω τις χάρισα στην πεθερά μου! :lol::lol::lol::lol:

Και το καλοκαίρι αγόρασα 1 τέλειο ζευγάρι γόβες, μόλις πήγα σπίτι και μου μύρισαν κατευθείαν τις γύρισα πίσω.

"Μου μυρίζουν" τους είπα. Δεν ντράπηκα καθόλου. Και από τότε ότι ζευγάρι παίρνω, τα μυρίζω πρώτα και ας με κοιτάν παράξενα οι πωλήτριες!

Χε*&&**α, 30 και 60 ευρώ λίγα είναι?

Μας ήρθαν όλα τα Κινέζικα και πήξαμε στην σαβούρα.

Επίσης βορικό οξύ χρησιμοποιούσε η μανούλα μου στα ποδαράκια της αλλά δεν της έκανε τίποτα..

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Kαλησπέρα! Εγώ έχω να σου προτείνω να πάρεις απο το φαρμακείο σκόνη DAKTARIN! Εγώ την χρησιμοποιώ στα παππούτσια και είναι μια χαρά!!Δεν έχει άρωμα είναι φαρμακευτικό και σκοτώνει τους μύκητες!! Καλή επιτυχία!!! :D:D:D

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΣΚΟΝΗ ΝΤΑΚΤΑΡΙΝ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ-ΠΡΙΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΥΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ -ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ...ΑΝ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΥΡΙΣΟΥΝ ΠΟΤΕ

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...