Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το αγαπημενο σας μοτο - στιχος - ποιημα


Recommended Posts

Το πιο σοφο μοτο απο εχω ακουσει και ειναι στιχος ειναι το

"τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι οπως παλια"

 

για ποιηματα ενω υπαρχουν τοοοοσα πολλα αριστουργηματα , διαβασα σε ενα παλιο βιβλιο κειμενων λυκειου ενα, που παροολο που τον ποιητη, ομολογω πως δεν τον ξερω ειπε σε 4 στιχους ολα οσα βιωνουμε , με τα παιδια μας ολοι.

διαβαστε:

 

"Μεγαλωνεις πλαι μου και εγω μικραινω

εμαθες να περπατας και εγω αρκουδιζω

εμαθες να γελας και εγω δακριζω

εμαθες να μιλας και εγω τα χανω"

Λουκας Κουσουλας.

 

για αρχιστε να λετε αλλα.........

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το πιο σοφο μοτο απο εχω ακουσει και ειναι στιχος ειναι το

"τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι οπως παλια"

 

 

Συγνώμη αυτο που το ακουσες???Ακουστε τωρα αυτην την ατακα την ειπε ο αντρας μου οταν τον ρωτησαν μετα που παντρευτηκαμε πως του φαινεται ο γαμος!!!Και ειπε αυτο!!!!Εγω εντυπωσιαστηκα!!Λεω το μωρο μου πως το σκεφτηκε αυτο και ασε που ειναι αληθεια 100000%!!!Μου κατερριψες την θεωρια για το μωρο μου!!!!Τωρααααα!!!!Θα του τα ψαλλω που ειναι κλεμενο και δεν μου το πε!!!!Αναψες φωτιες(πλακα κανω)!!!!! :P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πιο σοφο μοτο απο εχω ακουσει και ειναι στιχος ειναι το

"τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι οπως παλια"

 

 

Συγνώμη αυτο που το ακουσες???Ακουστε τωρα αυτην την ατακα την ειπε ο αντρας μου οταν τον ρωτησαν μετα που παντρευτηκαμε πως του φαινεται ο γαμος!!!Και ειπε αυτο!!!!Εγω εντυπωσιαστηκα!!Λεω το μωρο μου πως το σκεφτηκε αυτο και ασε που ειναι αληθεια 100000%!!!Μου κατερριψες την θεωρια για το μωρο μου!!!!Τωρααααα!!!!Θα του τα ψαλλω που ειναι κλεμενο και δεν μου το πε!!!!Αναψες φωτιες(πλακα κανω)!!!!! :P:P:P:P:P

 

Αν δεν κάνω λαθος αφοι Κατσιμίχα;;; Αν κάνω διορθώστε με!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σοφο μοτο απο εχω ακουσει και ειναι στιχος ειναι το

"τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι οπως παλια"

 

 

Συγνώμη αυτο που το ακουσες???Ακουστε τωρα αυτην την ατακα την ειπε ο αντρας μου οταν τον ρωτησαν μετα που παντρευτηκαμε πως του φαινεται ο γαμος!!!Και ειπε αυτο!!!!Εγω εντυπωσιαστηκα!!Λεω το μωρο μου πως το σκεφτηκε αυτο και ασε που ειναι αληθεια 100000%!!!Μου κατερριψες την θεωρια για το μωρο μου!!!!Τωρααααα!!!!Θα του τα ψαλλω που ειναι κλεμενο και δεν μου το πε!!!!Αναψες φωτιες(πλακα κανω)!!!!! :P:P:P:P:P

 

Αν δεν κάνω λαθος αφοι Κατσιμίχα;;; Αν κάνω διορθώστε με!!!!

 

:lol::lol::lol:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε συ Θαλεια ... το οτι δεν ειναι δική του ακριβώς η φράση δε σημαινει κιόλας οτι δεν την εννοούσε οταν την έλεγε ο καλός σου :wink: ...

Μη το αποπάρεις αδικως το παιδί δηλαδή :lol: ...

 

Ασε που και να σου "πούλησε" οτι ήταν δικιά του ... παλι μην το παρεξηγείς ... απλά το παδί ήθελε να σε εντυπωσιάσει ... παρτο έτσι λοιπόν :wink: ... και οχι αλλιώς :lol::lol::lol: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι,οχι, διαφωνω!!

 

καντου μανουρα!! οτι και καλα σου εκανε που...ιά! και αυτο πληρωνεται!!! με βαφλα-παγωτο, η καινουργια μποτακια, η ημερησιο μπειμπι σιττινγκ, η ολα αυτα μαζι!!! (και να σου πληρωσει και το κινητο, και να σου κανει και μασαζ στα κουρασμενα σου πατουσια!!!)

 

ηταν βαρυ το κριμα, μη μασας!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σοφο μοτο απο εχω ακουσει και ειναι στιχος ειναι το

"τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι οπως παλια"

 

 

Συγνώμη αυτο που το ακουσες???Ακουστε τωρα αυτην την ατακα την ειπε ο αντρας μου οταν τον ρωτησαν μετα που παντρευτηκαμε πως του φαινεται ο γαμος!!!Και ειπε αυτο!!!!Εγω εντυπωσιαστηκα!!Λεω το μωρο μου πως το σκεφτηκε αυτο και ασε που ειναι αληθεια 100000%!!!Μου κατερριψες την θεωρια για το μωρο μου!!!!Τωρααααα!!!!Θα του τα ψαλλω που ειναι κλεμενο και δεν μου το πε!!!!Αναψες φωτιες(πλακα κανω)!!!!! :P:P:P:P:P

 

Ειναι πασιγνωστο κομματι των θεϊκων κατσιμιχα......

το τραγουδι "γελα πουλι μου "

"τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι οπως παλια

μενει ομως ακομα ενα πεισμα

που δεν ειναι συνηθεια μοναχα

γελα , γελα πουλι μου γελα

γελα ειναι η ζωη μια τρελα"

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

σημασια καλη μου Θαλια ειναι που γνωριζε και καταλαβε το στιχο!!

αστον τον ανθρωπο στην ησυχια του!!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξηροκάρπιο δουλειά σου!!!

 

:lol::P:lol::P:lol::P:lol: !!!

 

 

εεεεεεεεεε αμα θελει να χασει την ευκαιρια για μασαζ στα ταλαιπωρα ποδαρακια (και σε αλλα σημεια :oops: βεβαιως βεβαιως).........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσύ ξηροκάρπιο δουλειά σου!!!

 

:lol::P:lol::P:lol::P:lol: !!!

 

 

εεεεεεεεεε αμα θελει να χασει την ευκαιρια για μασαζ στα ταλαιπωρα ποδαρακια (και σε αλλα σημεια :oops: βεβαιως βεβαιως).........

 

Ξερετε οτι εγω και τα ξηρα καρπα υπαρχει μια ταυτισης(συναξη να μου πετυχει)!!!!Την μανουρα θα του την κανω!!Τα μποτακια θα παρω!!!Αλλααα ως σκορπιος γνησιος και οχι μαϊμου θα του την φυλαω και τσουουουυπ οταν πρεπει θα τσιμπησω!!!Σωστα fistikaki!!!Επισης για σενα τελικα τραγουδησαμε happy birthday καπου και δεν το πηρα χαμπαρι??????Αν οχι να το πουμε ολες μενα στομα μια φωνη!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα ευχαριστω!!

 

(ετσι στεγνα θα τη βγαλει για το τραγικο του ατοπημα?? σκετα μποτακια?? για απαιτησε καμια υπερωρια... σε ιδιαιτερες στιγμες και ιδιαιτερους χωρους... για να βλεπω να ιδρωνουμε!!! -"βλεπω" που λεει ο λογος!!!-)

 

:oops::oops::oops::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μη στενοχωριέσαι γι αυτά που μπορούν να γίνουν και γι αυτά που δε μπορούν να γίνουν. Αυτό το έλεγε ο παππούς μιας φίλης μου και είναι εξαιρετικά αφιερωμένο στην άρια (λόγω της ημέρας)

Α, κι ένας άλλος παππούς έλεγε "άστο τώρα ρε παιδί μου, κάτσε να φάμε πρώτα", αυτό είναι μπαι φάρ το αγαπημένο μου

Link to comment
Share on other sites

Μη στενοχωριέσαι γι αυτά που μπορούν να γίνουν και γι αυτά που δε μπορούν να γίνουν. Αυτό το έλεγε ο παππούς μιας φίλης μου και είναι εξαιρετικά αφιερωμένο στην άρια (λόγω της ημέρας)

 

AAAAAAAAAAA δεν το πιστεύω, αυτό λέω πάντα άμα γίνεται καμμιά στραβή.

Αλλά το λέω με παραλλαγή.

"Δεν αξίζει να στενοχωριόμαστε γι'αυτά που διορθώνονται και γι'αυτά που δεν διορθώνονται με τίποτα"

Επίσης πολύ συχνά λέω "χέστηκε η Φατμέ στο Γενί Τζαμί"

Επίσης λέω "ποτέ μην κάνεις αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις μεθαύριο" αλλά μόνο για να πειράξω τους τεμπέληδες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μη στενοχωριέσαι γι αυτά που μπορούν να γίνουν και γι αυτά που δε μπορούν να γίνουν. Αυτό το έλεγε ο παππούς μιας φίλης μου και είναι εξαιρετικά αφιερωμένο στην άρια (λόγω της ημέρας)

 

 

Επίσης πολύ συχνά λέω "χέστηκε η Φατμέ στο Γενί Τζαμί"

:lol:

 

αυτο το λεμε και εμεις......καταγωγη προσφυγικη να υποθεσω. Το ελεγε πολυ ο παππους μου , που ηταν απο την σμυρνη.

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...