Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεθόδοι Τεχνητής Γονιμοποίησης


Recommended Posts

Πληροφορίες για την Τεχνητή Γονιμοποίηση:

 

1. Γενικές πληροφορίες (στα Ελληνικά)

 

2. Απο την ιστοσελίδα του London Fertility Centre: Μεθόδοι της Τεχνητής Γονιμοποίησης (στα Αγγλικά)

Α-Ω της τεχνητής Γονιμοποίησης. (στα Αγγλικά)

 

3. http://www.idreamofbaby.com/fertility.php (στα Αγγλικά)

 

 

4. Τι ισχύει σύμφωνα με τους νόμους, για την τεχνητή γονιμοποίηση (στα Ελληνικά)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Δεν έχω σχέση αλλά σκέφτομαι συνεχώς να κάνω ένα μωράκι η τεχνητή γονιμοποίηση θα είναι στα σχέδια μου μετά το 2010.

Βλέπω τα μωράκια συνεχώς... τα προσωπάκια τους αυτό που σου δίνουν την χαρά την ολοκλήρωση... βοήθησα να μεγαλώσουν 5 μωράκια. το πιο μεγάλο 16 και τα μικρα 10 (διδύμα)... όμως όλο αυτό που αισθάνεσαι... τον πόλεμο ειδικά όταν είσαι μόνος είναι πολύ για να το αντέξεις. Πόλεμος για το έαν θα είσαι ένας γονέας ή δύο.

Ελπίζω να μην χρειαστεί η τεχνητή γονιμοποιήση.

life is like a game of cards...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Δεν έχω σχέση αλλά σκέφτομαι συνεχώς να κάνω ένα μωράκι η τεχνητή γονιμοποίηση θα είναι στα σχέδια μου μετά το 2010.

Βλέπω τα μωράκια συνεχώς... τα προσωπάκια τους αυτό που σου δίνουν την χαρά την ολοκλήρωση... βοήθησα να μεγαλώσουν 5 μωράκια. το πιο μεγάλο 16 και τα μικρα 10 (διδύμα)... όμως όλο αυτό που αισθάνεσαι... τον πόλεμο ειδικά όταν είσαι μόνος είναι πολύ για να το αντέξεις. Πόλεμος για το έαν θα είσαι ένας γονέας ή δύο.

Ελπίζω να μην χρειαστεί η τεχνητή γονιμοποιήση.

:D κοιτα την ζωη με περισσοτερη αισιοδοξια και καλυτερα θα ηταν να ειστε δυο σε αυτη την φαση και οχι μονη

δεν μπορειες να φανταστεις ποσα προβληματα υπαρχουν.....μικρα και μεγαλα...πρεπει να εχεις καποιον να μπορει να νιωσει το αγχος και τις ανασφαλειες σου να ειναι εκει σε μια δυσκολη στιγμη που εσυ θα εισαι πανικοβλητη να σου πει μια διαφορετικη αποψη που δεν ειχες σκεφτει... να σε ηρεμει οταν εσυ εισαι κατσουφα γιατι το παιδι αρρωστησε καια αλλα....ολα αυτα θα τα κανει ο συντροφος σου ποθ θα ειναι μεσα στο προβλημα και θα μοιραζεστε τα παντα.....επισης ενα μωρο χρειαζεται και τα 2 προτυπα....

δεν εχει καμια σχεση αν μεγαλωσες παιδια αλλων με τα δικα σου ειναι αλλιως θα το ζησεις μολις βρεις τον καταλληλο και αυτο ερχεται οταν δεν το περιμενουμε......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα, ειμαι καινουργια στη σελιδα....ειμαι και γω στην προσπαθεια...δε νομιζω οτι εχει και πολυ σχεση αν ειναι κανεισ μονος η οχι, αρκει να μπορει να ανταπεξελθει σε ολες τισ απαιτησεις ενος παιδιου..καλυτερα τα δυο προτυπα, αλλα αν δεν ειναι σε καλη συνεργασια, τοτε και το ενα ειναι αρκετο!!! φιλια dark|angel και καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

dark|angel δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου. Το πρόβλημα είναι ότι θέλεις μωράκι κι αυτή τη στιγμή δεν έχεις σύντροφο ή ότι θέλεις μωράκι χωρίς να έχεις μονιμη σχέση; Πάντως ένα είναι σίγουρο ότι το παιδί σε μια οικογένεια αισθάνεται μεγαλύτερη ασφάλεια και θαλπωρή. Αν αυτή τη στιγμή δεν έχεις μόνιμο δεσμό θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή και όλα θα γίνουν. Αν τώρα επιθυμείς ένα μωρό χωρίς να φορτωθείς και τον άντρα μαζί, εσύ θα αποφασίσεις αν μπορείς να σηκώσεις το βάρος ενός τέτοιου εγχειρήματος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...