Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης χωρίς πρήξιμο στο στήθος γίνεται;


Recommended Posts

Κορίτσια πονούσα πριν 5-6 μέρες στην κοιλιά σαν πόνους περιόδου το ίδιο και λίγο στη μέση μου.Τις τελευταίες μέρες έχω μια ελαφρά ενόχληση στη κοιλιά κάποιες στιγμες όμως καθόλου πρήξιμο στο στήθος σε αυτόν τον κύκλο.Αύριο είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης.Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς καθόλου ενόχληση και πρήξιμο στο στήθος;

 

:P

 

Είναι θέμα χρόνου να γίνω κι εγώ μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Ευαγγελία στην κόρη μου δεν είχα καθόλου πρήξιμο ή πόνο στο στήθος στην αρχή της εγκυμοσύνης μετά τον 4 μήνα άρχισε να μεγαλώνει αλλά πάλι χωρίς πόνο.

Συμπέρασμα ..γίνεται :wink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να συμβαίνει αυτό. Αν και μπορεί να σου είναι λίγο πρησμένο και να μην το έχεις αντιληφθεί εσύ λόγω του άγχους ή του το ότι το κοιτάζεις συνέχεια. Πάντως μέχρι στιγμής ευχάριστα ακούγονται όλα αυτά. Θα δεις όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πονούσα πριν 5-6 μέρες στην κοιλιά σαν πόνους περιόδου το ίδιο και λίγο στη μέση μου.Τις τελευταίες μέρες έχω μια ελαφρά ενόχληση στη κοιλιά κάποιες στιγμες όμως καθόλου πρήξιμο στο στήθος σε αυτόν τον κύκλο.Αύριο είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης.Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς καθόλου ενόχληση και πρήξιμο στο στήθος;

 

:P

 

Καλημέρα Ευαγγελία, έχω ακριβώς το ιδιο πραγμα εχει πριστει ελαφρια το στηθος πονα καθε 2-3 μερες στην μεση και εχω ενοχλήσεις χαμηλα, μονο που συνοδευονται απο μερικες διαταραχες στο στομαχι μου και εχω σ,ημερα 17 μέρες καθυστερηση. Εχθες εκανα β χωριακη και σημερα το απόγευμα θα έχω τα αποτελεσματα.Εύχομαι να είναι θετικά και αν και έσυ θες μωρακι στο ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πονούσα πριν 5-6 μέρες στην κοιλιά σαν πόνους περιόδου το ίδιο και λίγο στη μέση μου.Τις τελευταίες μέρες έχω μια ελαφρά ενόχληση στη κοιλιά κάποιες στιγμες όμως καθόλου πρήξιμο στο στήθος σε αυτόν τον κύκλο.Αύριο είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης.Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς καθόλου ενόχληση και πρήξιμο στο στήθος;

 

:P

 

Καλημέρα Ευαγγελία, έχω ακριβώς το ιδιο πραγμα εχει πριστει ελαφρια το στηθος πονα καθε 2-3 μερες στην μεση και εχω ενοχλήσεις χαμηλα, μονο που συνοδευονται απο μερικες διαταραχες στο στομαχι μου και εχω σ,ημερα 17 μέρες καθυστερηση. Εχθες εκανα β χωριακη και σημερα το απόγευμα θα έχω τα αποτελεσματα.Εύχομαι να είναι θετικά και αν και έσυ θες μωρακι στο ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου

 

Εύχομαι μια τεράστια χωριακή !!!!!!!!

 

Είναι θέμα χρόνου να γίνω κι εγώ μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχτές το βράδυ μου συνέβη το εξής κουφό.Λίγο πριν κοιμηθώ είχα ένα τεράστιο ρίγος .Πήγα στο κρεββάτι μου και μετά από μισή ώρα σήκώθηκα κοιτάχτηκα στον καθρέπτη και είδα ότι είχα γίνει κίτρινη σαν το φλουρί.Φορούσα κάλτσες για να κοιμηθώ και τα πόδια μου τρέμανε από το κρύο τα ένιωθα λες και περπατούσα ξυπόλυτη στο χιόνι .Μετά από μία ώρα περίπου άρχισα να τα νιώθω να φλέγονται από τη ζέστη; ;Έχω κουφαθεί τελείως!Δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει!

 

Είναι θέμα χρόνου να γίνω κι εγώ μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ψάχνεις για συμπτώματα, μπορεί να μην έχεις καθόλου.

Εγώ πήγα για β-χοριακή έτσι για καλό και για κακό, μιας και έχω πολυκυστικές ωοθήκες χωρίς σταθερό κύκλο και ετοιμαζόμουν να πάρω χάπια για να έρθει η περίοδος. Κουφάθηκα όταν μου είπαν απ' το εργαστήριο "Μα φυσικά θετικό"!!!

Αντε, για κάνε ένα τεστάκι να δούμε!

 

:D

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αρνητικό το τεστάκι δυστυχώς! :(

 

Πότε θα δω κι εγώ την θετική γραμμούλα στο παράθυρο αποτελέσματος ; :?:

 

Είναι θέμα χρόνου να γίνω κι εγώ μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευαγγελία μου δεν κανεις καλυτερα μια Β χοριακη. Και εγω οταν ημουν εγκυος μετα απο μια βδομαδα καθυστερησης εδιχνε αρνητικο. Το μωρο το εχασα τελικα αλλα τωρα λεω πωε την επομενη φορα δεν προκειτε να παρω τεστ απο το φαρμακειο. Μετα απο καθυστερηση θα κανω μια Β χοριακη και θα περιμενω το απογευμα ή την αλλη μερα το αποτελεσμα. Σου Ευχομαι καλη επιτυχιαααααααα!!!!! :D:D:D:D

.png
Link to comment
Share on other sites

B χοριακή κατεπειγόντως! Αν δεν την έχεις κάνει ήδη δηλαδή! Εγώ είχα μόνο τα πονάκια και μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Το στήθος χαμπάρι δεν έχει πάρει τόσο καιρό. Ούτε πρήξιμο, ούτε ευαισθησία, ούτε πόνο, τίποτε! Με 3 μέρες καθυστέρηση το τεστ σχεδόν δεν έδειχνε. Η χοριακή 66 μονάδες μου βγήκε μάλιστα, που υποτίθεται ότι το τεστ που είχα πάρει ανίχνευε από τις 10 μονάδες και 5 μέρες μετά τη σύλληψη.... (και καλά....)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας!Ειμαι η Γιαννα και θα ηθελα να σας πω το προβλημα που

εχω.Θα μου αρεσε πολυ να εχω μια γνωμη.Στις 29/3-2/4 ειχα

αδιαθετησει μετα απο 2 μερες αφου μου ειχε τελειωσει η ακατανομαστη μου εμφανιστηκαν καφε και ροζ εκκρισεις που κρατησαν 4 μερες και περιπου μια εβδομαδα εχω πονους περιοδου

χαμηλα στην κοιλια και στην μεση και εχω πονοκεφαλους και κατι καουρες.Λετε να ειμαι

εγκυος?Περιμενω να αδιαθετησω στισ 30/4.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ειμαι η Γιαννα και θα ηθελα να σας πω το προβλημα που

εχω.Θα μου αρεσε πολυ να εχω μια γνωμη.Στις 29/3-2/4 ειχα

αδιαθετησει μετα απο 2 μερες αφου μου ειχε τελειωσει η ακατανομαστη μου εμφανιστηκαν καφε και ροζ εκκρισεις που κρατησαν 4 μερες και περιπου μια εβδομαδα εχω πονους περιοδου

χαμηλα στην κοιλια και στην μεση και εχω πονοκεφαλους και κατι καουρες.Λετε να ειμαι

εγκυος?Περιμενω να αδιαθετησω στισ 30/4.Τι λετε?

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ!ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ..:wink:ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΤΑ 70% ΝΑ ΕΙΣΑΙ:!:

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ!ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ..:wink:ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΤΑ 70% ΝΑ ΕΙΣΑΙ:!:

 

 

Καλημερα annisa μου!!!Μακαρι και εγω το ελπιζω!!!Σε ευχαριστω που μου απαντησες.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημερα.....εχω πρηξιμο στο στηθος 2 βδομαδες καθηστερηση 44 μερες και πονακια περιοδου ποτε ποτε και τσιμπιματακια......εκανα σημερα το πρεντικτορ ...........ΑΡΝΗΤΙΚΟ τι να πω???Ασε που η οσφρηση μου εχει περασει και λαγωνικου......

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia thelo na sas rotiso an kserete poses meres prepei na perasous apo thn periodo gia na kaneis xorikh ego eixa periodo sths 12/7 apo ths 26 ponouse to sththos moy kai xamila sthn koilia kai anakatosoures sto stomaxi alla sths 8/8 moy hrthe aima oxi polu gia 2 meres pote na kano xoriakh na kano eseis kserete apo ayta ego eimai asxeth

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μετά τα μπάνια στη θάλασσα, την άμμο, τη ζέστη, την αλλαγή προγράμματος, αλλάζει και η περίοδος! Ίσως να είναι αυτό. Αλλά για μεγαλύτερη σιγουριά κάνε μια χοριακή. Κοστίζει όσο ένα τεστ εγκυμοσύνης και είσαι πιο σίγουρη για το αποτελεσμα!

  • Ευχαριστώ! 1

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...