Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καινουργιο πλυντηριο ρουχων - βρωμικα ρουχα


Recommended Posts

Γεια χαρα!

 

Ψαχνοντας στο google σχετικα με πλυντηρια ειχα πεσει πανω σε posts σας σχετικα με το τι να παρω (ημουν αναμεσα σε miele και siemens τοτε). Επελεξα τελικα αφου διαβασα διαφορα στο forum να παρω Siemens. Ειπα ομως να παω μια βαθμιδα παραπανω και να παρω το WM16S890GR το οποιο βρηκα σε καλη τιμη στο kotsovolo.

 

Anyways, το πλυντηριο το παρελαβα προχτες και απο τοτε εχω απογοητευτει. Γι αυτο και πηρα το θαρρος να στειλω μηνυμα μηπως και μπορει να βοηθησει καποιος. Το συγκεκριμενο μοντελο ερχεται με το iDos που εχει αυτοματες δοσεις. Τις εβαλα λοιπον, στο iDos 1 εβαλα το απορρυπαντικο (που ερχοταν δωρο ενα Skip υγρο), και στο iDos 2 το μαλακτικο (παλι δωρο ενα Casoline).

 

Πρωτη πλυση που εκανα (αφου ακολουθησα πρωτα τις οδηγιες και του εβαλα να κανει μια στους 90 με Χρωματιστα/Ανθεκτικα), επειδη εβαλα διαφορα (εσωρουχα, πετσετες, tshirts κτλ) σχεδον λευκα, και για να τεσταρω λιγο τις δυνατοτητες του το εβαλα στο Αυτοματο που επερνε 6kg (οσα και εβαλα περιπου δλδ). Πρωτη απογοητευση. Εκανε 1 ωρα περιπου (ενω πριν χωρις ρουχα ειχε κανει καπου 2 ωρες), χωρις να βλεπω να παιρνει και πολυ απορρυπαντικο. Τα ρουχα δεν βγηκαν καθαρα για καινουργιο πλυντηριο με τοσα λεφτα ! Ειπα οτι απλα δεν θα χρησιμοποιω το Αυτοματο απο δω και περα. Ξαναβαζω τα ιδια ρουχα την επομενη μερα στο Ανθεκτικα/Χρωματιστα στους 80, προσθετοντας και μερικα ακομα αφου επερνε 8kg αυτο το προγραμμα. Εκανε 2 ωρες και κατι. Καπως καλυτερα αλλα παλι βρωμικες μερικες πετσετες και τα εσωρουχα οχι και στα καλυτερα τους. Γενικα ηταν (η δευτερη) απογοητευση. Η τριτη ηρθε οταν στο καπακι τα εβαλα παλι στο ιδιο προγραμμα στους 70 αλλα μειωσα την αυτοματη δοση του μαλακτικου που ηταν στο Κανονικο σε Μικρη και την αυτοματη δοση του απορριπαντικου σε Μεγαλη (οι δοσολογιες οπως ηταν εργαστηριακα, δεν τις πειραξα). Παλι τα ιδια αποτελεσματα. Να πω απλα οτι τα ρουχα ειχαν εκτος απο τα συνηθη και λεκεδες απο σοκολατα, αιμα, make up κτλ. Το αιμα πχ σχεδον βγηκε με την τριτη. Η σοκολατα ακομα εκει ειναι! Το make up επισης. Πληρης απογοητευση. Δεν ξερω τι να κανω. Απλα να πω οτι τα ρουχα και στις 3 πλυσεις ποτε δεν μοσχομυριζαν. Μυριζουν λιγο. Το δωματιο αντιθετως μυριζει μια χαρα απο τοτε!!! Επισης βλεπω οτι τραβαει μαλλον περισσοτερο μαλακτικο παρα απορρυπαντικο (εχουν μπει στις σωστες θεσεις παντως).

 

Τι να κανω ? Φταιει το πλυντηριο ? Φταιει η αυτοματη δοσολογια ? Φταιει το απορρυπαντικο ? Η μονη επιλογη που μου εχει μεινει ειναι να δοκιμασω χειροκινητη δοσολογια και να μην βαλω τοσα ρουχα δλδ 8kg. Αλλα ποιο το νοημα να εχω 8κιλο και αυτοματη δοσολογια αν δεν μπορω να το φουλαρω ??? Οσοι εχετε το ιδιο ή παρομοιο (πχ νομιζω το 14S740GR ειναι παρομοιο) δωστε τα φωτα σας !!

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα....μια χαρη οταν βαζεις πλυση με υψηλη θερμοκρασια οταν πιανεις το τζαμι εξωτερικα στην πορτα το αισθανεσαι ζεστο???????

 

το πλυντηριο σου απλως το λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....μια χαρη οταν βαζεις πλυση με υψηλη θερμοκρασια οταν πιανεις το τζαμι εξωτερικα στην πορτα το αισθανεσαι ζεστο???????

 

το πλυντηριο σου απλως το λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μμμμ, σιγουρα οταν πιανω απο πανω (δλδ στη μπουτονιερα και στους καδους απορρυπαντικων) ειναι ζεστο, δεν δοκιμασα στο τζαμι. Θα το δοκιμασω και θα σου πω.

 

Ελπιζω να το λατρεψω κι εγω γιατι για την ωρα απλα σκεφτομαι οτι εκανα μεγαλο λαθος που το πηρα. Μπορεις να βοηθησεις καθολου ????? Να παρω το service?? Αλλα τι να τους πω ??

Link to comment
Share on other sites

μην πανικοβαλεσαι!!!! τσεκαρε το τζαμι κ γω το μονο που μπορω να κανω αμεσα ειναι την δευτερα να πιλησω με την εταιρεια.λυση θα βρουμε...οκ??

 

τσεκαρε ομως κ πεσμου.στο συστημα antistain διαλεξες λεκεδες???

Link to comment
Share on other sites

Για να συγουρεψεις οτι φταιει η αυτοματη δοσολογία βαλε στην επομενη πλυση υγρο απορρυπαντικο μεσα στον καδο.............

Αν τα βγαλει πλυμενα αυτο φταιει!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην πανικοβαλεσαι!!!! τσεκαρε το τζαμι κ γω το μονο που μπορω να κανω αμεσα ειναι την δευτερα να πιλησω με την εταιρεια.λυση θα βρουμε...οκ??

 

τσεκαρε ομως κ πεσμου.στο συστημα antistain διαλεξες λεκεδες???

 

Σε ευχαριστω πολυ. Το τζαμι θα το δω το απογευμα/βραδυ λογικα οταν και θα ειμαι σπιτι για να το βαλω. Οποτε θα σου πω τοτε γι'αυτο. Στο antistain δεν εχω βαλει κατι γιατι μπορω να επιλεξω μονο ενα καθε φορα (τουλαχιστον αυτο καταλαβα οταν πηγα στο menu, μηπως κανω λαθος????). Αλλα και παλι, κανονικα δεν θα επρεπε ακομα και χωρις antistain τα ρουχα να ειναι καθαρα και να μοσχομυριζουν ??? (το παλιο που ειχα, 10ετιας το οποιο ηταν για πεταμα πια, τα ρουχα ηταν καθαρα ακομα και με ιδιους λεκεδες...)

 

 

Για να συγουρεψεις οτι φταιει η αυτοματη δοσολογία βαλε στην επομενη πλυση υγρο απορρυπαντικο μεσα στον καδο.............

Αν τα βγαλει πλυμενα αυτο φταιει!!

 

Οταν λες μεσα στον καδο δεν εννοεις μεσα στο συρταρι απορρυπαντικου, σωστα ? Εννοεις μαζι με τα ρουχα, ε?? Και να απενεργοποιησω την αυτοματη δοσολογια ??

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον κάδο με τα ρούχα....υγρο απορυπαντικο στην μεζουρα του.(εχουν ενα στρογγυλο καπακι που το βαζεις μεσα)

Μην πειραξεις τιποτα απο τις επιλογες που εχεις κανει απλα μην βαλεις καθολου σκόνη μεσα στο συρταρι........αυτο θα παρει νερο κανονικα αλλα θα πλυνει με το υγρο που εχεις βαλει εσυ μαζι με τα ρουχα.Αν τα βγαλει πλυμενα θα πει οτι κατι φταιει με το συστημα που περνει την σκόνη του η η αυτοματη δοσολογια.Οποτε μετα τσεκαρεις και αυτο...δλδ κανεις μια κανονικη πλυση οπως εκανες μεχρι τωρα χωρις το αυτοματο.

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στους 90 ανθεκτικα/χρωματιστα. Απενεργοποιημενα τα iDos, με υγρο απορρυπαντικο μεσα στο καδο με τα ρουχα. Το τζαμι οχι απλα ειναι ζεστο, ζεματαει!!!

 

Ακομα δεν εχει τελειωσει το προγραμμα για να δω πως εχουν πλυθει.. παντος το τζαμι καιει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το αποτελεσμα ειναι απελπιστικο. ΚΑΝΕΝΑΣ λεκες δεν εχει φυγει. Καποιοι λεκεδες υπηρχαν απο παλιοτερα, αλλα περιμενα να καθαρισουν με το καινουργιο πλυντηριο. Τι αλλο να κανω??? Μονη λυση να δοκιμασω αλλο απορρυπαντικο???

 

(Να πω απλα οτι ειχα περιπου 6kg ρουχα και εβαλα περιπου 80ml απορρυπαντικο)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι λίγο δύσκολο να σου αφαιρέσει λεκεδες που έχουν πλυθει αρκετές φορές κ πλέον απορροφηθεί απο το ύφασμα????

Δεν μπορει να ζεσταινει το νερό να παίρνει νερό κ στους 90 να μην καθαρίζει.δεν γινεται:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον, το αποτελεσμα ειναι απελπιστικο. ΚΑΝΕΝΑΣ λεκες δεν εχει φυγει. Καποιοι λεκεδες υπηρχαν απο παλιοτερα, αλλα περιμενα να καθαρισουν με το καινουργιο πλυντηριο. Τι αλλο να κανω??? Μονη λυση να δοκιμασω αλλο απορρυπαντικο???

 

(Να πω απλα οτι ειχα περιπου 6kg ρουχα και εβαλα περιπου 80ml απορρυπαντικο)

 

80 ml είναι λίγο.....παίζει ρόλο η σκληρότητα του νερού κ πόσο λερωμένα είναι.εγω βάζω τοσο σε ελαφρώς λερω μένα.διάβασε την συσκευασία απο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ τι να πω. Θα δοκιμασω αυριο ακομα μια φορα με αλλο απορρυπαντικο και περισσοτερη δοση. Fingers crossed...

 

Για το τζαμι ρωτησες για να δεις αν πιανει θερμοκρασια το νερο ή για αλλο λογο?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά είναι λογικό το αυτόματο προγράμμα να μπορεί να αναγνωρίσει ένα λεκε καινούργιο φρέσκο.ΕΣΥ απο κάτι κατάλαβα λες ότι δεν σου αφερεσε λεκεδες που δεν είχε αφαιρέσει κ το παλιό σου πλυντήριο.εκει ίσως χρειάζεται μουλιασμα η ενισχυτικο πλυσης.βάλε ένα προγράμμα χειροκινητα κ επέλεξε κ εντατικό πλύσιμο.

Το τζαμί ρώτησα αν καιεί για να δω αν ζεσταινει το νερό μήπως είχε χαλασμενη αντίσταση.

 

Πάντως όσες φορές έχω δώσει συσκευή ο καταναλωτής είναι συναισθηματικά δεμένος με την παλιά του κ θεωρεί την καινούργια χειρότερη.ειναι καθαρα θεμα συνηθειας.το πλυντηριο σου ειναι τοπ.θελει λιγο ψαξιμο νομιζω το απορρυπαντικο μεχρι να βρεις αυτο που σου ταιριαζει.π.χ.εγω ουτε να το δω το σκιπ στο καινουργιο μονο αριελ.ενω στο παλιο μονο σκιπ κ τα εχω δοκιμασει ολα σκιπ μιπ ομο.....κτλ.ακόμα θα πρέπει να βρεις κ τα προγράμματα που σου ταιριάζουν.εγω απο τότε που η μικρή άρχισε την Στερεά τροφή δεν μπορούσα να βρω προγράμμα να μου καθαρίζει τα ρούχα τι στους 50 τι στους 60 τίποτα ώσπου δοκίμασα ένα προγ.για συνθετικά όχι ευαίσθητα κ σώθηκαν παίρνει κ παραπάνω νερο σε αυτο το προγ.τέλεια....

Επεξεργάστηκαν by nikol1981
Ορθογραφικο
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, σιγουρα ειναι και παλιοι λεκεδες που εμειναν, αλλα και καινουργιοι. Απλα ελπιζω να ειναι η ποσοτητα, δεν εβαλα και λιγα ρουχα... εβαλα τη μια 8kg και την τελευταια 6. Θα αλλαξω την iDos δοσολογια στα 100ml και θα δοκιμασω παλι.

 

Παντως οσον αφορα τη παλια συσκευη εθεσα veto στο καινουργιο σπιτι (τωρα δλδ) να μην ερθει, οποτε δεν υπαρχει καμια συναισθηματικη δεσμευση... ποτε να μην το ξαναδω :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα,

Είμαι ένας εν δυνάμη αγοραστής ενός πλυντηρίου ρούχων και ποιο συγκεκριμένα ενός i-dos, μιας και έχει κορφαία χαρακτηριστικά, τουλάχιστον στα χαρτια, αλλά και μια μάρκα που κατά κύριο λόγο είναι αξιόπιστη στα πλυντήρια ρούχων.

Διαβάζοντας όμως το forum απογοητεύθηκα.

Μήπως τελικά είναι τσάμπα λεφτα? και πολύς λόγος για το τίποτα?

Έχει πάρει κανένας i-dos και να είναι ευχαριστιμένος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω απλα θα πω οτι περιμενω πως και πως να τελειωσει το απορρυπαντικο και το μαλακτικο απο τις θηκες του iDos ετσι ωστε να μην το ξαναχρησιμοποιησω ποτε. Μονο με τον παλιο μη αυτοματο τροπο πλεον. Και αυτο γιατι επειτα απο μπολικες δοκιμες θεωρω οτι ποτε δεν δινει τη σωστη δοσολογια στον καδο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα θα πω οτι περιμενω πως και πως να τελειωσει το απορρυπαντικο και το μαλακτικο απο τις θηκες του iDos ετσι ωστε να μην το ξαναχρησιμοποιησω ποτε. Μονο με τον παλιο μη αυτοματο τροπο πλεον. Και αυτο γιατι επειτα απο μπολικες δοκιμες θεωρω οτι ποτε δεν δινει τη σωστη δοσολογια στον καδο....

 

Μου κάνει εντύπωση! Να ξέρεις πάντως ότι το Α κ το Ω στην καθαριότητα είναι το απορρυπαντικό και όχι, το πλυντήριο.

Μήπως δεν χρησιμοποιείς το σωστό απορρυπαντικό?

Μήπως στο παλιό πλυντήριο χρησιμοποιούσες σκόνη? κ όχι υγρό που χρησιμοποιείς τώρα?

To iDos νομίζω ότι έχει τη δυνατότατη ρύθμισης της ποσότητας του απορρυπαντικού που θα ρίξει.

Σε κάθε περίπτωση η siemens είναι μια εταιρία που οδηγεί τις εξελίξεις στο θέμα πλυντηρίου και είναι απο τις πλέον αξιόπιστες εταιρίες στο τομέα αυτό.

Εγώ είμαι μεταξύ του idos k ενός 9κιλου της LG (εχει κ ατμό). 900 κ 700 ευρώ αντίστοιχα κ ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Εχω βαλει στους 90 ανθεκτικα/χρωματιστα. Απενεργοποιημενα τα iDos, με υγρο απορρυπαντικο μεσα στο καδο με τα ρουχα. Το τζαμι οχι απλα ειναι ζεστο, ζεματαει!!!

 

Ακομα δεν εχει τελειωσει το προγραμμα για να δω πως εχουν πλυθει.. παντος το τζαμι καιει...

 

 

 

Συγνώμη, αλλά γνώμη μου! Στους 90 βαθμούς δεν πλένεις ρουχα,

αλλά ξεπουπουλιάζεις κοτόπουλο!

Σε αυτή τη θερμοκρασια οι λεκέδες καιγονται και δεν καθαρίζουν καλά!

Θα μου πεις ομως οτι και στο παλιό έτσι έπλενες, όμως μηπως το παλιό

δεν έφτανε αυτή τη θερμοκρασία;

Ελπίζω να έχεις βρει λύση στο πρόβλημα!

 

Με εκτίμηση

Σοφία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω και εγώ πλυντήριο ρούχων. Εχετε καμία γνώμη?

 

 

 

Να σου πώ! εγω έχω siemens 7 χρόνια σκυλί! Οχι όμως full ηλεκτρονικό, δεν τα πάω

καλά με αυτα τα αυτόματα! Το μόνο που κάνω όμως κατα διαστήματα είναι να βάζω

μια κούπα σοδα και δυο κούπες ξυδι καθώς και ενα λιτρο περίπου βραστο νερό

στη θήκη απορυπαντικού και το βάζω να δουλέψει στους 90 βαθμούς (άδειο).

Αν το κάνεις και δεις τι βγάζει ο σωλήνας της αποχετευσης, τοτε θα καταλάβεις

πόσο βρώμικα μπορούν να βγούν τα ρουχα ακόμα και μετά απο πλυσιμο με το καλύτερο

πλυντήριο!

 

Με εκτίμηση

Σοφία

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι λεκέδες θέλουν πρόπλυση με κρύο νερό για να φύγουν αλλιώς τσιμεντάρονται για πάντα εκεί ένας απ αυτούς είναι το αίμα και το έμαθα κι εγώ από την ανάποδη δυστυχώς. πρότασή μου είναι να αφήσεις στην άκρη το σκιπ μην πώ τίποτα χειρότερο και πάρω κάρτα... να βάλεις κάτι σε σκόνη και κάποιο λευκαντικό απο αυτά που διατείνονται ότι έχουν 30%λευκαντικο με βαση το οξυγόνο.σε μια μέτρια θερμοκρασία 60β για πλύση τουλάχιστον 1ώρα(χωρίς το ξέβγαλμα κ στύψιμο μια ώρα). πρακτικά έτσι αποστειρώνονται ας πουμε τα ρούχα καθημερινής χρήσης οπότε ακόμα και αν έχει στάμπα θα είναι κάπως υγιεινή! Η σκληρότητα του νερού είναι α φ ά ν τ α σ τ α σημαντική και όσο πιο σκληρό τόσο πιο δύσκολο να πληθούν τα ρούχα οπότε μάθε τι νερό βάζεις είναι πιο σημαντικό από το απορρυπαντικό για ένα σωστό πλύσιμο. το λένε 71 κατασκευαστές πλυντηρίων :-)) που είπε και μια γνωστή μου.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ! εγω έχω siemens 7 χρόνια σκυλί! Οχι όμως full ηλεκτρονικό, δεν τα πάω

καλά με αυτα τα αυτόματα! Το μόνο που κάνω όμως κατα διαστήματα είναι να βάζω

μια κούπα σοδα και δυο κούπες ξυδι καθώς και ενα λιτρο περίπου βραστο νερό

στη θήκη απορυπαντικού και το βάζω να δουλέψει στους 90 βαθμούς (άδειο).

Αν το κάνεις και δεις τι βγάζει ο σωλήνας της αποχετευσης, τοτε θα καταλάβεις

πόσο βρώμικα μπορούν να βγούν τα ρουχα ακόμα και μετά απο πλυσιμο με το καλύτερο

πλυντήριο!

 

Με εκτίμηση

Σοφία

 

 

και να σκεφτείς ότι αυτή η γλίτσα που μυρίζει "chanel No5" είναι απορρυπαντικό που περίσσευε κατά την πλύση και άλατα νερού. Σπατάλες που κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites

εγω είχα παρει το 7κιλο της siemens αλλα ειχε προβλημα πανω στο μηνα,πηρα τηλεφωνο έστειλαν τεχνικο,απαιτησα αλλαγη δεν είχαν αλλο και μου το αντικατεστησαν με το 8κιλο.Αυτο είναι μια χαρα αλλα βαζω μόνη μου την δοσολογια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι λεκέδες θέλουν πρόπλυση με κρύο νερό για να φύγουν αλλιώς τσιμεντάρονται για πάντα εκεί ένας απ αυτούς είναι το αίμα και το έμαθα κι εγώ από την ανάποδη δυστυχώς. πρότασή μου είναι να αφήσεις στην άκρη το σκιπ μην πώ τίποτα χειρότερο και πάρω κάρτα... να βάλεις κάτι σε σκόνη και κάποιο λευκαντικό απο αυτά που διατείνονται ότι έχουν 30%λευκαντικο με βαση το οξυγόνο.σε μια μέτρια θερμοκρασία 60β για πλύση τουλάχιστον 1ώρα(χωρίς το ξέβγαλμα κ στύψιμο μια ώρα). πρακτικά έτσι αποστειρώνονται ας πουμε τα ρούχα καθημερινής χρήσης οπότε ακόμα και αν έχει στάμπα θα είναι κάπως υγιεινή! Η σκληρότητα του νερού είναι α φ ά ν τ α σ τ α σημαντική και όσο πιο σκληρό τόσο πιο δύσκολο να πληθούν τα ρούχα οπότε μάθε τι νερό βάζεις είναι πιο σημαντικό από το απορρυπαντικό για ένα σωστό πλύσιμο. το λένε 71 κατασκευαστές πλυντηρίων :-)) που είπε και μια γνωστή μου.

 

 

Η μαμα μου εδω και πολλά χρόνια (αλλα και εγω οποτε θυμάμαι και αγοράζω), σε κάθε

πλύση χρησιμοποιεί σόδα πλυντηρίου (ενα κουταλι της σούπας). Η σόδα λοιπόν "μαλακώνει"

το "σκληρο" νερό και κατ΄επέκταση βοηθά στην απορρύπανση των ρούχων.

Για πετσετες δεν το συζητω, βγαινουν τόσο μαλακές.

Είναι φθηνότεη απο τα υπόλοιπα αποσκληριντικά της αγοράς με

την διαφορα οτι δεν ενδυκνειται για σκουρα λογω πιθανου ξεθωριασματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Παιδιά ψάχνω και εγώ πλυντήριο ρούχων. Εχετε καμία γνώμη?

 

 

Προσφατα αγορασα απο ηλεκτρονικο μαγαζι ενα πλυντηριο της Αριστον. Εδειχνε πανεμορφο και σκεφτηκα οτ ιγια 400 ευρω αν κανει τα μισα απο οσα λεει ειμαι υπερ ευχαριστημενη. Μεσα σε 2 μηνες το καινουργιο μου πλυντηριο ηταν για τα σκουπιδια. Μου κατεστρεψε μαξιλαρια που τα εβαζα στα παλιο μου πλυντηριακη και δεν παθαιναν τιποτα, μου εσκισε ρουχα και το πιο βασικο αφου αλλαξα πολλα απορρυπαντηκα μεγαλων εταιριων και μαλακτικα επισης τα ρουχα βρωμουσαν τοσο πολυ που δεν ηταν για φορεμα.

Ενταξη δεν λεω μηχανηματα ειναι, μπορει να συμβει ενα ελλατωματικο αλλα μετα απο 3 επισκεψεις τεχνικων της εν λογο εταιριας δεν θελησαν με τιποτα να το αντικαταστησουν που σαφως ηταν υποχρεωση τους. Τι εκαναν την τριτη φορα που ηρθαν Χαλασαν ενα εξαρτημα μπροστα στα ματια μου και μου ειπαν, να αυτη ειναι η ζημια, θα το αλλαξουμε και ολα καλα. Ολα αυτα για να κρατησω το χαλασμενο πλυντηριο και να μη το αλλαξουν. Τελικα ποτε δεν μπηκαν στο κοπο να με ξαναπαρουν ουτε τηλ.

Αυτη ειναι η πολιτικη της Αριστον οποτε αν καποια θελει την προσωπικη μου γνωμη ΜΑΚΡΙΑ.

Τελικα το μαγαζι μου αντικατεστησε το πλυντηριο και αγορασα ενα siemens και κανω την δουλιτσα μου. :-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...