Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ


TINKER

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!Απο περσι που γέννησα την γλυκειά μου κορούλα εχω σταματήσει να εργαζομαι.Τα βγαζουμε πέρα και ετσι αλλά....θα ήθελα να απασχολούμαι απο το σπίτι με κάτι που να μπορώ να απασχολούμαι 2-3 φορές την εβδομάδα.Εχω σκεφτει να ασχοληθώ με το κόσμημα..Καμιά άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 7 δημοσιεύσεις

  • angela

    angela 6 δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    Skybeam 6 δημοσιεύσεις

  • BEBE

    BEBE 5 δημοσιεύσεις

Να αγοράσω κοσμήματα τύπου oxette (οχι πολύ ακριβά) χονδρικής και να τα πουλάω σε φίλους, γνωστούς και σιγά σιγά αν παει καλά να κάνω και μια έναρξη στην εφορία.Μπορώ να αγοράσω χονδρική και να τα δικαιολογήσω στην εταιρεία του άνδρα μου για αρχή.

Είχα σκεφτεί και εγώ το babysitting αλλά μου φαίνεται βουνό και μεγάλη ευθύνη να κρατάω 3-4 παιδάκια.

Επισης επειδή είμαι γραφίστρια σκεφτομαι καποια στιγμή να ξεκινήσω και με την διακόσμηση παιδικού δωματίου, φτιαχνω φανταστικούς πίνακες για παιδικά δωμάτια και γενικά είμαι πολύ καλή στην διακόσμηση.

Αυτά.....

Link to comment
Share on other sites

Και αλλη γραφίστρια στην παρέα!!!! :D

 

Εγώ πάντως έχω σοβαρά υπόψιν μου, κάποια στιγμή να σταματήσω τη δουλειά και να δουλεύω από το σπίτι αλλά πάνω στη δουλειά μου πάντα. Πριν μείνω έγκυος συνεργαζόμουνα με ένα τυπογράφο που μου έδινε δουλειά για το σπίτι και μάλλον κάτι αντίστοιχο θέλω να ξανακάνω.

 

Προτιμώ αυτό που λες για διακόσμηση παιδικών δωματίων. Πιο ενδιαφέρον ακούγεται. Καθώς επίσης και η εικονογράφηση παραμυθιών (δικό μου όνειρο.....!!! :oops: )

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ό,τι αποφασίσεις!!!!

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί έγινε βρε κορίτσια;;;; όλος ο κόσμος των γραφικών τεχνων έδω;;; !!!!

Γραφίστρια κι εγώ :D

 

Πριν από χρόνια δούλευα στο σπίτι αλλά κόψανε οι πελάτες με τα κ@λο ευρώ και βγήκα έξω!! τώρα που με το αφεντικό είμαι στα μαχαίρια και προφανώς μόλις λήξει το μειωμένο θα πάρω πόδι, σκέφτομαι να συνεχίσω το παλιό άθλημα... τα μηχανήματα και την όρεξη την έχω... πελάτες που θα βρω; :lol::lol::lol:

Λέτε να το ρίξουμε τελικά όλες μαζί στη διακόσμηση παιδικών δωματίων;;;; να ανοίξουμε και καμιά εταιρεία;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

 

πάντως άλλες εύκολες δουλίτσες από το σπίτι είναι η κατασκευή κοσμήματος (με χάντρες, κορδέλες κλπ) ή ακόμη και η μπομπονιέρες... όρεξη και φαντασία να έχεις!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω δουλευω σε ατελιε γραφικών τεχνων αλλα ειμαι client service...

 

και 'γω που δουλεύω σε περιοδικό και είμαι Αrt Director, τί να το κάνω...

έτσι κι αλλιώς βαρέθηκα... είναι αρκετά μονότονο σε σχέση με προηγούμενες δουλειές μου :(

 

αν ξεκινήσω και πάλι κάτι από το σπίτι, θα έχω και περισσότερο χρόνο με τον πριγκιπάκο μου... αν και δεν ξέρω αν θα με αφήνει να δουλέψω :lol::lol::lol: και καλά να κάψω το φαϊ, τον πελάτη όμως;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

 

 

ευχαριστω!!!οταν θα αποφασισω θα σας αναγγειλω την καινουργια μου δραστηριοτητα!
θα περιμένουμε!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παλια μεχρι και πριν 2 χρονια κάναμε τους διαχωρισμούς για vogue,status κλπ (λυμπερη) τωρα με ctp τα κανουν In house...

 

σιγουρα για εσας τους γραφιστες νομιζω ότι ειναι ευκολη η δουλειά απο το σπιτι...ενα καλο mac και ειστε ετοιμοι...θα τα καταφερεις πιστευω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης!!!

 

και mac υπάρχει... και καλό είναι!!

απλά όλοι είναι "τα θέλω χθες και τζάμπα, ζητάω πολλά;;;;;;" οπότε εκεί ζορίζει το πράγμα!!

υπηρεσίες επιπέδου πολυεθνικής διαφημιστικής με τιμές Jumbo (!!!) δε γίνεται...

εκ φύσεως δηλαδή.... δεν είμαι κινέζα :lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω κανονική κανονικότατη δουλειά γραφίστα..... και στήσιμο εντύπων και μοντάζ (ηλεκτρονικό πλέον ευτυχώς) και διορθώσεις και απ' όλα.... Στο ατελιέ που δουλεύω δεν έχουμε διαφορετικά άτομα για διαφορετικές δουλειές....

 

Τουλάχιστον αν δουλεύω από το σπίτι δεν θα έχω και ένα εργοδότη πάνω από το κεφάλι μου να μου αναθέτει κάθε τρεις και πέντε διαφορετική δουλειά (πάντα υπερεπειγουσα) και μετά να με ρωτάει γιατί δεν τέλειωσα με την ΄πρώτη :twisted:

 

ΑΣΧΕΤΟ με το θέμα της Τινκερ αλλά μια πιάσαμε τη γραφιστική..... :)

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά άλλη ιδέα για μη γραφίστες ;;;

Ξέρω τον χαβά μου εγώ!!! :oops:

 

Μπορείς να ασχοληθείς με τα βαπτιστικά (μπομπονιέρες, σύνθεση προσκλητηρίων......)

 

Εξαρτάται από το τι σου αρέσει και νομίζεις ότι μπορείς να καταπιαστείς.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι ειναι ολοι...κοιτα να πλευρισεις εστιατορια της περιοχης σου, cafe κ.α μαγαζια και να παιρνεις ευκολες δουλίτσες αρχικα...

:D

 

Καμμιά άλλη ιδέα για μη γραφίστες ;;;

Ξέρω τον χαβά μου εγώ!!! :oops:

Sorry βρε angela.... το παρακάνανμε ε;;;;

 

βοήθησε σε μας όμως να σε βοηθήσουμε...

δηλαδή, προσωπικά νομίζω πως η εργασία από το σπιτι έχει σχέση και με τα ενδιαφέροντα μας ως άνθρωποι, δεν είναι αυστηρή ως προς το τι ξέρει ο καθένας να κάνει, αλλά νομίζω σχετίζεται ποιό πολύ με το τι θέλει κανείς να κάνει (και να έχει και όφελος εννοείτε βέβαια!!!) οπότε........

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sorry βρε angela.... το παρακάνανμε ε;;;;

 

βοήθησε σε μας όμως να σε βοηθήσουμε...

δηλαδή, προσωπικά νομίζω πως η εργασία από το σπιτι έχει σχέση και με τα ενδιαφέροντα μας ως άνθρωποι, δεν είναι αυστηρή ως προς το τι ξέρει ο καθένας να κάνει, αλλά νομίζω σχετίζεται ποιό πολύ με το τι θέλει κανείς να κάνει (και να έχει και όφελος εννοείτε βέβαια!!!) οπότε........

 

Δεν ξέρω :oops::cry: , κάτι να κάνω από το σπίτι μου και φυσικά να πληρώνωμαι :roll: γιατί η τσέπη μου έχει στερέψει τελείως!

Εχω κομπιούτερ με πλήρες προγράμματα, πολυμηχάνημα κλπ, μου αρέσει να γράφω (παραμύθια, ιστορίες, μυθιστορήματα, ποιήματα, άσχετα το ξέρω :oops: ) πιάνουν τα χεράκια μου σε λεπτοδουλειές , δηλ όταν άκουσα για τα κοσμήματα σκέφτηκα ναι :) αλλά πελάτες που θα βρω να τα πουλήσω :oops::cry: , έρευνα μου άρέσει να κάνω , άρθρα θα ήθελα να γράφω (το όνειρό μου :o κάτι σαν δημοσιογράφος /σχολιαστής σε εφημερίδες και περιοδικά) το στίβω το κεφάλι μου για ιδέες αλλά δεν μου ερχεται κάτι!!! :? Επίσης μαγειρέυω καλά αλλά αυτό κι αν είναι άσχετο γιατί ξεσκατώνω και καλά και με καλή προυπηρεσία (5 χρόνια κοντεύουμε :oops: ) αλλα δεν πιάνεται έτσι;;; :oops::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αν ξερεις αγγλικά ή καποια άλλη γλωσσα οι μεταφρασεις ειναι πολύ καλή λύση επισης....

 

Αγγλικά και Γερμανικά ξέρω, αλλά όχι του επιπέδου για μεταφράσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα.....κι εγω στο Club κοριτσια...γραφιστρια σε διαφημιστικη εταιρεια. προς το παρον το προτειμω.....γιατι βγαινω και εξω απο το σπιτι.

Με δουλεια στο σπιτι.....λιγο δυσκολο μου φαινεται. Πολυ τρεξιμο σε πελατες. Αντε να παρεις τη δουλεια....αντε να τους την παρουσιασεις....αντε μετα σε φιλματζη....αντε μετα σε τυπογραφο. Πολλες ευθυνες που δεν πληρωνονται! Το εχω κανει παλιοτερα.....και ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και κανέναν από καμμιά εφημερίδα να δω αν θέλουν κάποιον συνεργάτη να γράφει που και που κανα δικό του άρθρο!!! Εγώ δηλαδή να το γράφω!!!Αν δεν έχει μέσων δεν σε πέρνουν στα σοβαρά, κι ας γράφεις και διαμάντια, πιο σοβαρά πέρνουν τους διάφορους "αστρολόγους"!!! :oops::cry::?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις μηχανήματα, μπορείς να επικοινωνήσεις ίσως με εκδοτικές εταιρείες για διόρθωση κειμένων....

 

όσο για τα κοσμήματα, μια γνωστή μου παλιά, τα έφτιαχνε μόνη της με χάντρες από μοναστηράκι και πέριξ, ξεκίνησε να δειγματίζει σε φίλους και γνωστούς, είχε ταλέντο.... ξεκίνησε δειλά να πηγαίνει σε καταστήματα με φω μπιζου και τώρα σε πληροφορώ βλέπω δουλειες της σχεδόν σε όλα τα γυναικεία περιοδικά.... :wink:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω γραφίστρια είμαι παιδιά... Πρώην όμως. Τό κοψα γιατί παρακουράστηκα. Στις διαφημιστικές και στις εκδοτικές που έχω δουλέψει δεν έφευγα ποτέ πριν τις 8 από το γραφείο.. Που να ανοίξεις σπίτι με τέτοια ωράρια.

Και γω κοίταγα για δουλειά από το σπίτι. Είχα λοιπόν σκεφτεί, επειδή φτιάχνω καλά γλυκάκια, κέϊκ κ.λπ, μήπως πλεύριζα διάφορες καφετέριες και τους έδινα π.χ. κέϊκ κ.λπ. Αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα μου ζητάνε παραστατικά (τιμολόγια κ.λπ) και κει κόλλησα.

Αν πάντως υπάρχει ταλέντο στη μαγειρική γενικότερα, σκέψου και το catering ξεκινώντας από φίλους και γωνστούς. (Παιδικά πάρτυ ας πούμε).

Link to comment
Share on other sites

...Αν πάντως υπάρχει ταλέντο στη μαγειρική γενικότερα, σκέψου και το catering ξεκινώντας από φίλους και γωνστούς. (Παιδικά πάρτυ ας πούμε)...

 

καλή ιδέα και δεν θέλει και παραστατικά,,,χμμμ :wink:

Αλλο;;; μπας και μαζέψουμε ιδέες και βοηθεί και κανας άλλος!!! :idea:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...