Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δημόσιο Μαιευτήριο και Γιατροί.Η βοήθειά σας πολύτιμη!


Maniamounias

Recommended Posts

Κοριτσάκια καλημέρα!

 

Με λένε Δήμητρα και είμαι στην 15η εβδομάδα κύησης.Είναι το πρώτο μου μωράκι και η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πολύ και η βοήθειά σας κρίνεται απαραίτητη!

 

Ο γιατρός μου είναι ο κ.Καρκάνης,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ επιστήμων και άνθρωπος που ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ,αλλά να είσαι εσύ και το μωράκι καλά.

 

Το πρόβλημα είναι πως συνεργάζεται μόνο με το ΡΕΑ και το ΜΗΤΕΡΑ. Οι τιμές των νοσοκομείων κρίνονται απαγορευτικές για την τσέπη μας και όσο κι αν αγαπώ και εκτιμώ τον κύριο Καρκάνη,για το νοσοκομείο δε με παίρνει,αλλά ούτε και σκοπεύω να βάλω το μαχαίρι στο λαιμό του άντρα μου ή των οικογενειών μας να βρουν αυτά τα χρήματα.

 

To the piont.Θα ήθελα -αν μπορούσατε- να μου προτείνετε κάποιον δημόσιο γιατρό,κατά προτίμιαη στο Έλενα.Τονίζω ότι ο κ.Γιαλελής και ο κ.Παπαδής δε μπορούν να με αναλάβουν -έχω ήδη επικοινωνήσει μαζί τους.

 

Το σημαντικότερο είναι πως θέλω ένα γιατρό που να μπορέσω στο τέλος να του δώσω ότι αντέχει η τσέπη μου.Αν πρόκειται να μου ζητήσει πάνω από 300,λέω να γεννήσω στο χωράφι εδώ δίπλα . :P

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,θα με υποχρεώνατε αν μπορούσατε να με βοηθήσετε!

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοπέλα μου και με το καλό!! Δεν ξέρω να σου πω κάτι για το Έλενα απλά θα σου πω την εμπειρία μου από το δημόσιο νοσοκομείο!! Γέννησα το πρώτο παιδί σε ιδιωτική κλινική, στο Ιασώ, το δεύτερο παιδί είπα να το γεννήσω σε δημόσιο μαιευτήριο, δεν φοβώμουν και τόσο γιατί ήταν δεύτερο παιδί και είχα κάποια εμπειρία, δεν διάλεξα να με ξεγεννήσει κάποιος γιατρός καθώς θέλουν φακελάκια, με ξεγέννησε, με φυσιολογικό τοκετό, μια ειδικευόμενη γιατρίνα,που ήταν στο νοσοκομείο 3 η ώρα τα μεσάνυχτα που μου σπάσαν τα νερά, δεν έχω παράπονο ήταν πολύ καλή και δεν πλήρωσα τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα κι εγώ αυτό με τον ειδικευόμενο -δηλαδή όποιον εφημερεύει εκείνη την ημέρα- και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με αυτήν την εκδοχή,απλά φοβάμαι λίγο,αφού δεν έχω προηγούμενη εμπειρία τοκετού και δε ξέρω καν τι να περιμένω.

 

Παρ'όλα αυτά,να'σαι καλά,να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και σ'ευχαριστώ!

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο Έλενα τον Ιούλιο σε πολύ καλό γιατρό, αλλά αυτό βασίζεται στην δική μου προσωπική εμπειρία.Για αμοιβή δεν τον ρώτησα ούτε μας ζήτησε κάτι.Υπάρχουν όμως κάποια αρνητικά στο Έλενα που πρέπει να ξέρεις πριν πας για να μην σου κακοφανεί...Εγώ ήμουν προετοιμασμένη από μια φίλη και μια άλλη συγγενή μου που είχαν γεννήσει εκεί πριν από εμένα.

 

1_ Δεν ξέρω αν ισχύει για όλους τους γιατρούς εκεί, αλλά κάποιοι δεν έχουν μηχάνημα για υπέρηχο μέσα στο εξεταστήριο, οπότε, ή θα πας με ραντεβού στο τμήμα υπερήχων του νοσοκομείου, ή θα πας εξω για υπέρηχο σε καμιά βιοιατρική για παράδειγμα.Το κόστος με το δικό μου ταμείο ήταν μικρό, περίπου 1,5 ευρώ ο απλός υπέρηχος.

 

2_ Ο χρόνος αναμονής στο δικό μου γιατρό ήταν μεγάλος, δέχεται μόνο Τετάρτη και Σάββατο.

 

Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάτι κακό να πω για το Έλενα και το προσωπικό.Όλα ήταν σούπερ.Αν χρειαστείς λεπτομέρειες για κάτι πες μου, μια που τα έχω και φρέσκα!

 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να γεμίσει η αγκαλιά σου!

15-7-2013

Η ζωή μας άλλαξε για πάντα!!!

aQamp2.png

Link to comment
Share on other sites

agioaki13 σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

 

Έχω υπ'όψιν μου τ'αρνητικά του νοσοκομείου,αλλά τα θετικά που έχω ακούσει είναι περισσότερα,γι'αυτό και κατέληξα στο εν λόγω νοσοκομείο.

 

Θα με υποχρέωνες αν μου ανέφερες εδώ ή με pm το όνομα του γιατρού σου.Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για δική σου,προσωπική άποψη,αλλά,που ξέρεις;Ίσως και να την ενστερνιστώ!

 

Αυτό που με νοιάζει πάνω απ'όλα είναι να είναι γερό το μωρό μου,και όλα τα υπόλοιπα τα αντέχω!

 

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ απο εμενα ειμαι 23 εβδομαδων κ πρωτα ο θεος θα γεννησω κ εγω το κοριτσακι μου στο ελενα. προσφατα πηγαμε να το δουμε κ σαν νοσοκομειο κ να συναντησουμε κ τον καινουριο μας γιατρο (σαν κ εσενα κ εγω καλος χρυσος κ γιατρος μου αλλα για να πληρωσω τα 3000 της αμοιβης του κ του ρεα επρεπε να πουλησω κανενα νεφρο). μου συνεστησαν εναν πολυ καλο γιατρο εκει κ οντας κ εγω πρωτοτοκη κ ασχετη εντελως με το θεμα "γιατρος" πηγα κατεθυειαν σε αυτον. εχω να πω τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ο ανθρωπος με το που με κοιταξε στα ματια με εκανε να νιωσω την απολυτη ασφαλεια. ευγενικος επεξηγηματικος μεχρι αηδιας με μεγαααλη αισθηση του χιουμορ κ με μεγαλη σιγουρια πως ολα θα πανε καλα... δε ξερω αλλα μου ενεπνευσε τεραστια ασφαλεια!! ειχαμε κλεισει απογευματινο ραντεβου πληρωσαμε 60 ευρω παραβολο αλλα μας ειπε να μην ξαναπαμε απογευμα κ μας κλεινει αυτος απο εδω κ περα πρωινα ραντεβου με παραβολο 5 ευρω. το θεμα ειναι οτι μας ζητησε 450 ευρω. εμενα αυτο δε με πειραξε,οχι επειδη μου περισσευουν οπως σας ειπα αλλα επειδη αφενος μου αρεσε τρομερα σαν γιατρος κ αφετερου ολο κ κατι θα του διναμε κ εμεις στο τελος οποτε 100 ευρω πανω η κατω δε με πολυενοιαξε!! επισης να σου πω οτι ειναι εντελως κ τελειως κατα της καισαρικης εχει στο ιστορικο του 33000 γεννες κ μονο το 9% απο αυτες ηταν με καισαρικη.τωρα για το ελενα σαν μαιευτηριο, εγω εχω να πω οτι οσες μαιες η απλες νοσοκομες κ αν συναντησαμε ηταν εξυπηρετικοτατες κ με το χαμογελο στα χειλη!!επειδη το μωρακι θα το εχουμε συνεχεια μαζι μας κ ειμαι λιγο "προβληματισμενη" επ'αυτου αποφασισαμε να παρουμε μονοκλινο δωματιο ετσι ωστε να μπορω να κοντρολαρω ποιος μπαινει κ ποιος βγαινει το σημαντικοτερο να μπορει να μεινει ο αντρας μου μαζι μου οσες μερες μεινουμε!!αν θελεις περισσοτερες λεπτομεριες για τον γιατρο μου καθως κ για τις τιμες ευχαριστως να σε βοηθησω!! αυτα και συγνωμη για το μεγαλο post

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο Έλενα τον Ιούλιο σε πολύ καλό γιατρό, αλλά αυτό βασίζεται στην δική μου προσωπική εμπειρία.Για αμοιβή δεν τον ρώτησα ούτε μας ζήτησε κάτι.Υπάρχουν όμως κάποια αρνητικά στο Έλενα που πρέπει να ξέρεις πριν πας για να μην σου κακοφανεί...Εγώ ήμουν προετοιμασμένη από μια φίλη και μια άλλη συγγενή μου που είχαν γεννήσει εκεί πριν από εμένα.

 

1_ Δεν ξέρω αν ισχύει για όλους τους γιατρούς εκεί, αλλά κάποιοι δεν έχουν μηχάνημα για υπέρηχο μέσα στο εξεταστήριο, οπότε, ή θα πας με ραντεβού στο τμήμα υπερήχων του νοσοκομείου, ή θα πας εξω για υπέρηχο σε καμιά βιοιατρική για παράδειγμα.Το κόστος με το δικό μου ταμείο ήταν μικρό, περίπου 1,5 ευρώ ο απλός υπέρηχος.

 

2_ Ο χρόνος αναμονής στο δικό μου γιατρό ήταν μεγάλος, δέχεται μόνο Τετάρτη και Σάββατο.

 

Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάτι κακό να πω για το Έλενα και το προσωπικό.Όλα ήταν σούπερ.Αν χρειαστείς λεπτομέρειες για κάτι πες μου, μια που τα έχω και φρέσκα!

 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να γεμίσει η αγκαλιά σου!

agioaki13, αν μπορείς στείλε μου κι εμένα ένα πμ με τα στοιχεία του γιατρού σου και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία πιστεύεις ότι είναι σημαντική. Ευχαριστώ.

Ότι καλύτερο για εσένα και την οικογένειά σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

lemonaki88 με το καλό να έρθει το μωράκι σου! Αν σου είναι εύκολο στείλε μου κι εμένα τα στοιχεία του γιατρού σου και ότι άλλες πληροφορίες έχεις σχετικά με πμ. Κι ακόμα αν μπορείς πες μου την ηλικία του γιατί δεν θα ήθελα κάποιον πολύ μεγάλο. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

lemonaki88 ...ε..χμμμ...το θέλω κι εγώ το όνομα!

 

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Και γω σε μονόκλινο θέλω να πάω,δε με νοιάζει αν είναι το απλό ή lux,με νοιάζει να μπορεί να μείνει μαζί μου και ο άντρας μου.

 

Λεπτομέρειες για τιμές νοσοκομείου,γιατρού (αν και αυτό το ανέφερες) και οτιδήποτε άλλο θα μπορούσε να με φωτίσει,θα ήθελα να το ξέρω.Αφού θα μου στείλεις και το όνομα του γιατρού με pm,οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα με βοηθούσε!

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για τα μονοκλινα ρωτηστε στα ταμεια, εκει που βγαλατε παραβολο για το γιατρο.Θα σας που τι δικαιολογει το ταμειο σας και ποσο παραπανω πρεπει να πληρωσετε για το lux.Εμενα δικαιολογουσε το απλό μονοκλινο το οποιο ηταν αξιοπρεπεστατο και για το lux επρεπε να δινουμε 70 ευρω τη μερα επιπλεον.Επέλεξα το απλό.

Να πάτε και στα μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης.Βοηθάνε πολύ.

15-7-2013

Η ζωή μας άλλαξε για πάντα!!!

aQamp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...