Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λητώ!


marcella

Recommended Posts

Χρόνια πολλά, θα σ βγάλουν αν θέλουν ό,τι κι αν κάνεις. Εδώ κρατάνε τα μωρά στη ΜΕΝΝ εξτρά μέρες για εξτρά χρέωση...Με το καλό, ό,τι είναι να πληρώσεις θα πληρώσεις, υπομονή να πάτε σπίτι σας! Πάνω από όλα να έχει υγεία το μικρό σας με το καλό.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να πληρώσω βρε παιδί μου, οκ, αλλά το θεωρώ γελοίο να βάλω την γέννα μου σε δόσεις όταν είμαι άνεργη και ο σύζυγος εκπλήσσεται όταν βλέπει τον μισθό να μπαίνει στον λογαριασμό του :!:

Μάλλον θα περιμένω μέχρι να μπώ στον μήνα μου να πάνε όλα καλά (γιατί αν προκύψει κάτι έκτακτό πιο πριν και χρειαστεί να μείνω σε νοσοκομείο, με βλέπω σε δημόσιο πάλι).

Και μετά θα έχω επαφή με την παιδίατρο που την εμπιστεύομαι πολύ, αν μου πει ότι είναι καλά όλα, παίρνω το παιδί και φεύγω με δική μου ευθύνη και αναλαμβάνει εκείνη.

Φανταστείτε ότι αν τελικά γεννούσα με καισαρική, ήθελα να βγω και νωρίτερα για να γυρίσω γρήγορα στην 19 μηνών κόρη μου, παρότι ξέρω ότι θα πληρώσω όλο το πακετάκι των 3 διανυκτερεύσεων... αυτό κι αν αποκλείεται προφανώς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν το Λητώ δεν έχει "πιάσει οικονομικούς στόχους" τον συγκεκριμένο μήνα... κρατούν μωρά στην ΜΕΝΝ - άσε.

Εμείς μείναμε εκεί 7 ημέρες.

- Στην αρχή για παρακολούθηση επειδή έκανε 45 ζάχαρο (υπογλυκαιμία - φυσιολογικό εως τα 40 για νεογέννητα τις πρώτες ώρες).

- Μετά την 2η ημέρα είπαν πως έπρεπε να μεινει λόγω προωρότητας και ότι του έδιναν του παιδιού μου και calorin.

- Την τρίτη ημέρα μου είπαν πως ήταν λάθος για το calorin και πως το κρατούσαν γιατί συνέχιζε τις υπογλυκαιμίες.

- Την τέταρτη ημέρα μου είπαν ότι δεν είχε κάνει υπογλυκαιμία εκτός απ΄την πρώτη ώρα ζωής αλλά πρέπει να παρακολουθείται.

Μετά μου είπαν πάλι για το calorin και για προωρότητα και είχα φτάσει σε σημείο να θέλω να τους πνίξω που μας κορόϊδευαν. Μέχρι 2 εξιτήρια έχω, το ένα λέει έτσι και το άλλο άλλιώς.

 

Μην τα πολυλογώ, ο λόγος ήταν αυτός που γράφω παραπάνω. Από έγκυρη ιατρική πηγή.

Για να μην έχετε άγχος για την ΜΕΝΝ, εφόσον το μωρό θα είναι ασφαλισμένο, αυτό που έμαθα γιατί όλοι οι γονείς εκεί γινόμαστε μια γροθιά, και κρίμα που δεν το έκανα κι εγώ, είναι πως θα τους πείτε: Δεν έχω χρήματα να σας πληρώσω, όταν με πληρώσει το ταμείο μου θα πληρωθείτε. Ετσι, τους κάνετε μία εξουσιοδότηση (θα σας πουν αυτοί - ξέεεεερουν) και θα φύγετε με το μωράκι σας και θα τα βρουν αυτοί με τον ΕΟΠΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

πήρα τις τωρινές τιμές του Λητώ. ΟΚ για τα δωμάτια και τις εξτρά εξετάσεις του μωρού (250) και την προκαταβολή για το παιδί μέχρι να ασφαλιστεί ξέρω

(άλλα 250). Μία ερώτηση όμως που μόνο αυτές που γέννησαν μπορούν να μας πουν και μάλιστα αυτές που γέννησαν πρόσφατα: πληρώνεις έξτρα για πακέτο με σερβιέτες, υγρά σαπούνια για το πιπί, κ.τ.λ;Με τα θήλαστρα τί γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

υπαρχει κοπελα που να γεννησε προσφατα στο Λητω?? θελω να μαθω ποσα εδωσε κ τι παροχες εχει! το πρωτο μου παιδακι το γεννησα στο ιασω κ ειχε τα παντα απο εσωρουχα μιας χρησης,σερβιετες μεχρι κ σαπουνι για την ευαισθ.περιοχη!! υπαρχουν αυτα η' πρεπει να παρουμε δικα μας?

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεννησα τελος του χρόνου και έμεινα πολυ ικανοποιημένη. Με εοππυ πλήρωσα 2000 το δίκλινο και έξτρα 250 για πακέτο εξετάσεων του μωρού. Στην τιμή περιλαμβάνονται τα πάντα (δωμάτιο, επισκληριδιος, φαρμακα,εσώρουχο, σερβιέτες, σαπούνια κτλ). Προσοχή όμως γιατι συχνά πυκνά το λητω οπως και τα αλλά μαιευτήρια κάνουν επίσχεση εργασίας στον εοππυ και πληρώνεις παραπάνω. Στο site το γράφει. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κορίτσια καλησπέρα, μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο γυναικολόγο στο Λητώ που να προωθεί τον φυσιολογικό τοκετό? Ή αντίστοιχα κάποια μαία? Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καλησπέρα, μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο γυναικολόγο στο Λητώ που να προωθεί τον φυσιολογικό τοκετό? Ή αντίστοιχα κάποια μαία? Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Ιωάννα καλημέρα,

 

Ο γυναικολόγος μου είναι στο Λητω,Λέγεται Δουρατσος Ελπιδοφόρος.Εγώ είμαι ακόμη στον τρίτο,ωστόσο η κουμπαρα μου γέννησε μαζί του και παρα το γεγονός ότι έχει πολύ μυωπία,ποτε δεν έκανε νύξη για καισαρική.Αυτό που μου λέει και εμένα διαρκώς είναι όσο πιο φυσικά τόσο πιο καλά.

Ελπίζω να βοήθησα.Με το καλό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...