Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ


Recommended Posts

Γεννησα πριν δυο μηνες στο ιδιωτικο μαιευτήριο και μπορω να πω οτι εμεινα απολυτα ευχαριστημενη. Το προσωπικο ηταν αριστο.. Ολες οι κοπελες ετοιμες να σε βοηθησουν σε ολα. Μεσα σε μιση ωρα απο την στιγμη που γεννησα ημουν στο δωματιο κ μεσα στην επομενη ωρα θηλασα με την βοηθεια τους. Το μωρο μαζι σου ολο το 24ωρο κ φυσικα οτι χρειαστεις, καλεις κ αμεσως θα ερθει καποια κοπελα. Δεν βρηκα κατι αρνητικο. Οσον αφορα τις ωδινες μπορεις να εχεις οποιον θελεις διπλα σου. Για μεσα στο χειρουργειο οταν φτασεις στο '' τελικο σταδιο'' δεν γνωριζω να σου πω.εγω προσωπικα μετα απο 12 ατελειωτες ωρες δεν ζητησα καποιον διπλα μου εκεινη την στιγμη. Ισως να ειναι ομως κ θεμα γιατρου στο αν επιτρεπετε ή οχι. Κ ξεχασα να πω οτι ολες αυτες τις ωρες οι μαιες ηταν ΕΚΕΙ... Χαρακτηριστικα θυμαμαι οτι στους μεγαλους πονους με βοηθησαν πολυ στις αναπνοες(δεν ειχα κανει μαθηματα ανωδυνου κ ομως με καθοδηγησαν πολυ καλα εκεινη την στιγμη... Αναπνεαμε παρεα)!!! Τωρα οσον αφορα το κοστος νομιζω οτι ειναι πολυ καλα για ιδιωτικο. Εγω πληρωσα 1900 συνολο.. Να ξερετε οτι προσφατα μπηκε κ στον εοπυυ. Μαζι με πληρωμη γυναικολογου για φυσιολογικο τοκετο χωρις επισκληριδιο σε δικλινο. Κ η γυναικολογος αστερι. Δεν αναφερω ονομα βεβαια αλλα δεν εφυγε απο διπλα μου ουτε λεπτο κ γλυτωσα κ την καισαρικη που αλλος γιατρος θα μου την εκανε χαλαρα λογω καποιον δυσκολιων!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες!

 

Είχε καμία από Πάτρα γιατρό τον Κυρηναίο Παπαδηματο στο Ιδιωτικό μαιευτήριο Πατρών να τη ρωτήσω κάποια πράγματα που θέλω και γενικά να μου πει την εμπειρία της;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...