Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ-ΓΑΛΗΝΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Να σου ζήσει λοιπόν! Μπράβο! Και εγώ λέω να το παλέψω χωρίς επισκληρίδιο..θα δω:) Προς το παρόν περιμένω...Καλό κουράγιο σε σένα τώρα!

 

 

Καλημέρα!

και γω στο θα δω ήμουν. όταν έφτασα στο 7 μετά απο 4 ώρες είπα οκ αφου έφτασα μέχρι εδώ...για το μετά δεν σου λέω λεπτομέρειες.τώρα όντως είναι πιο κουραστικά απο πρίν που ήταν στην κοιλιά και μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός δεν βλέπω να κοιμάμαι. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

και γω στο θα δω ήμουν. όταν έφτασα στο 7 μετά απο 4 ώρες είπα οκ αφου έφτασα μέχρι εδώ...για το μετά δεν σου λέω λεπτομέρειες.τώρα όντως είναι πιο κουραστικά απο πρίν που ήταν στην κοιλιά και μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός δεν βλέπω να κοιμάμαι. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό!

 

 

Στο 7, εννοείς διαστολή αν κατάλαβα καλά?

Τώρα που το σκέφτομαι...3 του μήνα είχα περάσει από την κλινική να ρωτήσω για τις τιμές..και πέτυχα μια κοπέλα που γέννησε εκείνη τη στιγμή (ήταν απόγευμα). Άκουσα και το κλάμα του μωρού (ήταν τόσο γλυκό :)). Λες να ήσουν εσύ? (όχι που έκλαιγες φυσικά!:shock::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Στο 7, εννοείς διαστολή αν κατάλαβα καλά?

Τώρα που το σκέφτομαι...3 του μήνα είχα περάσει από την κλινική να ρωτήσω για τις τιμές..και πέτυχα μια κοπέλα που γέννησε εκείνη τη στιγμή (ήταν απόγευμα). Άκουσα και το κλάμα του μωρού (ήταν τόσο γλυκό :)). Λες να ήσουν εσύ? (όχι που έκλαιγες φυσικά!:shock::lol:)

 

ναι 7 διαστολή. 13:45 γέννησα κ αν ήμουν εγώ θα άκουγες σίγουρα κ τις τσιρίδες μου :))

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κορίτσια κ εγώ εκεί σκέφτομαι να γεννήσω κ 22/12 μπαίνω στον μήνα μου..

το μαιευτηριο αυτό εχει και rooming in κ σε δίκλινο να ξέρετε, είναι από τα μόνα ίσως της θεσσαλονίκης κ είναι αρκετά σημαντικό αυτό..

τώρα για τις χρεώσεις πρέπει να περάσω κ εγώ αυτη την βδομάδα να μάθω λεπτομέρειες...

τα χαρτιά για το επίδομαι τα καταθέτουμε στο ικα αφού γεννήσουμε???

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κορίτσια κ εγώ εκεί σκέφτομαι να γεννήσω κ 22/12 μπαίνω στον μήνα μου..

το μαιευτηριο αυτό εχει και rooming in κ σε δίκλινο να ξέρετε, είναι από τα μόνα ίσως της θεσσαλονίκης κ είναι αρκετά σημαντικό αυτό..

τώρα για τις χρεώσεις πρέπει να περάσω κ εγώ αυτη την βδομάδα να μάθω λεπτομέρειες...

τα χαρτιά για το επίδομαι τα καταθέτουμε στο ικα αφού γεννήσουμε???

 

 

Με το καλό mammiN! Σίγουρα έχει και στο δίκληνο rooming in??Δρώτησα πάλι την τελευταία φορά που πήγα, αλλά πριν κανά 2 μήνες που είχα ρωτήσει, είχαν πει μόνο για μονόκλινο. Μακάρι, γιατί κι εγώ θα το ήθελα πολύ. Όσο για το επίδομα, αν εννοείς το τοκετού, δεν το παίρνουμε αν έχω καταλάβει καλά:confused::mad: Πάντως στο ικα πρέπει να πας μετά, αν θες να το ασφαλήσεις εκεί φυσικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα τελικά!:P Τη Δευτέρα, στις 17/12, 10 ημέρες πριν την ΠΗΤ, στη βιοκλινική. Μου πήρε αρκετές ώρες βέβαια, αλλά ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά τη νεραιδούλα μας:P Από τη βιοκλινική είμαι πολύ ευχαριστημένη. Όλες οι μαίες πολύ καλές με ελάχιστες εξαιρέσεις. Πήρα δίκλινο (μάλιστα ήμουν τυχερή και ήμουν μόνη στο δωμάτιο) με rooming in (αν κατάλαβα καλά, χωρίς επιπλέον χρέωση), έχοντας τη μικρή συνέχεια δίπλα μου. Αυτό είναι κάτι που δε συγκρίνεται με τίποτα..Έβλεπα τα άλλα τα μωράκια που ήταν μόνα τους στο δωμάτιο των νεογνών και εγώ δε μπορούσα ν αποχωριστώ τη δικιά μου. Αλλά βέβαια, η κάθε μανούλα όπως νιώθει καλύτερα. Αυτά τα λίγα από την εμπείρία μου. Εύχομαι τα καλύτερα και στις υπόλοιπες μέλλουσες μανούλες. Καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα πήγα και πήρα τον τιμοκατάλογο απο τον Γαληνό που ειναι ο εξής:

Με χρήση φορέα ΕΟΠΥΥ: φυσιολογικός τοκετός

3 ημερών: δίκλινο 790-μονοκλινο 1280

2 ημερών: δίκλινο 590-μονόκλινο 950

1 ημέρας: δίκλινο 490-μονόκλινο 720

-----------------

με καισαρική τομή

4 ημερών: τρίκλινο 990-δίκλινο 1100-μονόκλινο 1550

3 ημερών: τρίκλινο 890-δίκλινο 980-μονόκλινο 1350

-----------------

Αμοιβές ιατρών (εκτός μαιευτήρα-γυναικολόγου)

φυσ.τοκετός: παιδίατρος, 100 ευρώ, αναισθησιολογος, 140 ευρώ

καισ. τομή: παιδίατρος, 120 ευρώ, αναισθησιολόγος, 180 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καμια προσφατη εμπειρια έχουμε απο τη συγκεκριμενη κλινικη?Τιμες, περιβαλλον συμπεριφορά? Το επισκεπτηριο το τηρουν? Ειναι απο τις επικρατεστερες για να γεννησω και το ψαχνω, καθε γνωμη ευπροσδεκτη

guPqp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καμια προσφατη εμπειρια έχουμε απο τη συγκεκριμενη κλινικη?Τιμες, περιβαλλον συμπεριφορά? Το επισκεπτηριο το τηρουν? Ειναι απο τις επικρατεστερες για να γεννησω και το ψαχνω, καθε γνωμη ευπροσδεκτη

 

Γενικά, η εμπειρία κάθε μίας είναι διαφορετική. Εγώ γέννησα στη Βιοκλινική 15/03 και η εμπειρία μου ήταν πολύ καλή! Από τιμές είναι η πιο φθηνή, χωρίς όμως αυτό να μου έδειξε σημάδια ότι δεν μας πρόσεξαν ή ότι δεν πρόσεξαν τα μωράκια μας! Νομίζω μου βγήκε γύρω στα 1000 ευρώ συνολικά. Μπορεί να σου λέω και πολλά. Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα, πες μου να βρω την απόδειξη. Κάθεσαι μέσα 2 μέρες (φυσιολογικός τοκετός), αν φυσικά σε πιάσουν οι πόνοι αλλά γεννήσεις μετά από 1 μέρα, η μέρα που περιμένεις μέσα δεν χρεώνεται, και τις 2 επόμενες μέρες στέλνουν μαία στο σπίτι σου για να σε δεί, να δει το μωρό για ίκτερο, να βοηθήσει με το θηλασμό, να το κάνει μπάνιο για να σου δείξει και να του πάρει αίμα. Αυτό είναι το οικονομικό πακέτο. Βέβαια, αν έχεις τη δυνατότητα, καλύτερα μείνε μέσα και την 3η μέρα για να εμφανιστεί ο ίκτερος του βρέφους στην κλινική και όχι στο σπίτι. Πριν φύγουμε, μιλήσαμε με τον παιδίατρο για απορίες και τα σχετικά.

Εμένα μου φάνηκε πολύ καλά, είμαι και μικρούλα σχετικά (24 χρονών), οπότε είχα πολύ πολύ άγχος. Πολύ καθαρά, πολύ καλό φαγητό, και τηρούνται τα επισκεπτήρια. Το μωρό στο φέρνουν κάθε 4 ώρες και το βράδυ (εκτός αν δεν θέλεις) και πρέπει να τους πεις αν θέλεις να το θηλάζεις μόνο ή αν θες να του δίνουν κάποιο συμπλήρωμα 20 ml για να σαι σίγουρη ότι τρώει. Σαν παρατήρηση θα κάνω μόνο ότι πρέπει να μιλήσεις με τη μαία Πόπη Πασχάλογλου για να σε βοηθήσει με το θηλασμό, και να μη χρειαστεί το μικρό σου να πάρει συμπλήρωμα ποτέ!

Με το καλό, όλα να σου παν καλά, και ότι άλλο θελήσεις γενικά για γέννα, μετά τη γέννα κ.λπ. πες μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ηρθε η ώρα να σας γράψω και εγώ την εμπειρία μου από την Βιοκλινική, μια που και εγώ όσο ήμουν έγκυος έψαχνα αγωνιωδώς για πληροφορίες. Ίσως μπορέσω να βοηθήσω και εγώ λίγο από την δική μου οπτική γωνία………..

Γέννησα 30 Οκτωβρίου, ημέρα Τετάρτη με πρόκληση, την ημέρα που έκλεινα τον ένατο και έμπαινα στον δέκατο. Μπήκα Τρίτη βράδυ στις 12 και η αίθουσα τοκετών είχε απόλυτη ησυχία. Ζήτησα να με ετοιμάσουν στο δωμάτιο μου μια που πήρα μονόκλινο για να είμαι πιο άνετη. Ευτυχώς……..Η αίθουσα τοκετών έχει μόνο ΜΙΑ τουαλέτα και αυτή άθλια, αλλά θα επανέλθω πιο κάτω…….

Μετά την εξέταση από το γιατρό μου και αφού μου έβαλε κολπικό υπόθετο, με έστειλε για ύπνο και ξανά ραντεβού στις 7.30 το πρωί.

Το πρωί συνεχίζω να είμαι η μοναδική επίτοκος στην αίθουσα,……….. γνωρίζω τον αναισθησιολόγο και του λέω αστειευόμενη να μην απομακρυνθεί και πολύ - πολύ γιατί είμαι φοβητσιάρα. Έχω κουβαλήσει μαζί μου ότι εξετάσεις έχω, την μαγνητική που έχω κάνει στη μέση μου λόγω προβλήματος, αλλεργικά τεστ σε αναισθησία λόγω ιστορικού και τρέχα γύρευε………………..δεν έδωσε σημασία σε τίποτα και είπε θα τα κοιτάξει αργότερα (!)

Φοράω την μπλε ρομπίτσα που είναι όλα απέξω, παντόφλες ευτυχώς είχα μαζί μου, η τηλεόραση δεν δούλευε και οι μαίες της βάρδιας εξαφανισμένες……..

Ξεκινάω με ορό και χωρίς καθόλου προϋποθέσεις. Ο γιατρός με προετοιμάζει πως έχω πολύ μέλλον μπροστά μου.

Μετά από 20 λεπτά οι πόνοι έχουν αγριέψει και δεν αντέχονται πλέον. Μετά από 10 λεπτά έχω ξεχάσει αναπνοές,…….ανώδυνο τοκετό και το όνομα μου μαζί………Ζητάω επειγόντως επισκληρίδιο και ο γιατρός μου μαγκωμένος μου λέει πως ο αναισθησιολόγος έχει φύγει στα χειρουργεία για καισαρική και θα επιστρέψει σε κανένα σαραντάλεπτο……..

Με ακούσανε μέχρι την Κατερίνη….!!!!&%#%$@(*&………

Οι μαίες συνεχίζουν να είναι εξαφανισμένες……..Από τον πανικό και τον πόνο έχω ξεχάσει τις αναπνοές με αποτέλεσμα να αναπνέω πολύ γρήγορα και να ζαλίζομαι. ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! Ήτανε στο διπλανό δωμάτιο και πίνανε καφέ……………..

Πριν έρθει ο αναισθησιολόγος με έστειλαν να κατουρήσω στην τουαλέτα της αίθουσας. ΑΘΛΙΑ!!! Μέσα στην τρίχα το πάτωμα! Και επειδή συνέβαινε να είμαι ακριβώς δίπλα στην τουαλέτα, να παρατηρήσω πως δεν μπήκε όλο το πρωί ούτε μία καθαρίστρια. Δηλαδή αν ήμασταν 3 κοπέλες και κάναμε κλίσμα η μία μετά την άλλη, καταλαβαίνετε……………

Με τα πολλά,…..έκανα επισκληρίδιο μέσα σε ένα πανικό και με κίνδυνο γιατί ο αναισθησιολόγος δεν είχε και πολύ χρόνο να δώσει σημασία στο ιστορικό μου και όταν ήρθε η ώρα για την δεύτερη δόση, μου την έκανε μια μαία. Μου έδωσε αλογίσια δόση, με αποτέλεσμα να πέσει η πίεση μου και το μωρό να κάνει βραδυκαρδίες.

Πάλι οι μαίες εξαφανισμένες και ο γιατρός μου σε αλλοφροσύνη να κατεβάζει καντήλια. Περιττό να σας πω πως από εκείνη την στιγμή δεν έφυγε από το πλευρό μου γιατί πλέον δεν τις είχε εμπιστοσύνη.

Όταν ήρθε η ώρα να γεννήσω, ο γιατρός μου τις έψαχνε στο διάδρομο για να τον βοηθήσουν. Τραγελαφική κατάσταση……….Να φωνάζει : Τον παιδίατρο τον φώναξε κανείς λέμε???

Γέννησα λίγη ώρα πριν την αλλαγή της βάρδιας (δυστυχώς)……….

Με άφησαν μόνη μου επι 2 ώρες, να τρέμω από την νάρκωση, βρώμικη μες στα αίματα, και όταν ήρθαν να με μαζέψουν έπρεπε να ζητήσω εγώ να με καθαρίσουν και να μου αλλάξουν ρόμπα…………

Σε όλα τα παραπάνω να συμπληρώσω πως………

 

  • το χέρι μου πρήστηκε από τον ορό και όσο και να γκρίνιαζα πως πονάω μου έλεγαν πως έτσι είναι……..
  • ενώ ζήτησα να μου αφήσουν το μωρό στο στήθος μόλις γεννήσω και εφόσον είναι όλα καλά, μετά από 10 λεπτά μου το πήραν λέγοντας μου πως θα το καθαρίσουν στα γρήγορα δίπλα και θα το ξαναφέρουν. Το φέρανε μετά από ώρες στο δωμάτιο……..
  • το δωμάτιο μου ανακαινισμένο αλλά παραμελημένο και πολύ πρόχειρα καθαρισμένο. Δεν θέλω να σκέφτομαι τι γινότανε πίσω από το κρεβάτι μου. Η κουρτίνα του μπάνιου να σέρνεται στο πάτωμα, και δεν υπήρχε ούτε ένας γάντζος να βάλεις τις πετσέτες σου.
  • Πετσέτες δεν υπάρχουν, ευτυχώς είχα δικές μου.

Και για να είμαι δίκαιη θα πω και τα θετικά:

 

  • Το φαγητό πάρα πολύ καλό και αρκετό. Χορταίναμε 2 άνθρωποι.
  • Οι μαίες του ορόφου των δωματίων και της αίθουσας νεογνών, εξυπηρετικότατες, χαμογελαστές και δεν προλάβαινα να πατήσω κουμπί,…..ήταν ήδη στο δωμάτιο.
  • Υπέρ του θηλασμού! Δεν άκουσα ούτε λέξη για συμπλήρωμα! Μου έφερναν το μωρό συνέχεια, μόλις έκανε κιχ, και με βοήθησαν πολύ να θηλάσω αποκλειστικά.
  • Πολύ αυστηροί με το ωράριο και το επισκεπτήριο. Παρόλο που γέννησα μεσημέρι, δεν άφησαν κανέναν να με δει μέχρι να έρθει η ώρα του επισκεπτηρίου.
  • Το επισκεπτήριο είναι ανθρώπινο και όχι 4 ώρες το πρωί και 4 ώρες το βράδυ όπως σε άλλα μαιευτήρια.
  • Η τιμή για το μονόκλινο ως ιδιώτης με φυσιολογικό τοκετό ήταν 1500 ευρώ και περιλάμβανε τα ΠΑΝΤΑ. Αναλώσιμα, φάρμακα, εξετάσεις κτλ…………Σε άλλα μαιευτήρια μου έδωσαν εξωφρενικές τιμές και δεν περιλάμβανε τίποτα.

Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο, αλλά ήθελα να είμαι όσο πιο αναλυτική γίνεται, γιατί μια λεπτομέρεια που για κάποια κοπέλα είναι ασήμαντη, για κάποια άλλη είναι σημαντική.

Ο γιατρός μου ήταν αρνητικός να γεννήσουμε στην Βιοκλινική γιατί είχε προηγούμενα περιστατικά, αλλά δυστυχώς δεν μπορούσα και δεν ήθελα να ανταπεξέλθω στα έξοδα μιας άλλης κλινικής.

Στην τελική κατάλαβα πως ήμουν άτυχη, ούσα στην συγκεκριμένη βάρδια. Δυστυχώς είμαστε έρμαια της διάθεσης της κάθε μαίας εφόσον δεν υπάρχει κοινή γραμμή και πιο αυστηρή διεύθυνση.

Ελπίζω να βοήθησα.

9aXep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γέννησα και γω στη Βιοκλινική τον Ιούλιο του 2013 και δε μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη παρόλες τις καλές κριτικές που είχα ακούσει γι΄ αυτό το μαιευτήριο (άλλωστε αυτός ήταν και ο λόγος που το επέλεξα).

Μπήκα με πρόκληση και μετά από 13 ώρες αποτυχημένων προσπαθειών να γεννήσω φυσιολογικά, παρουσίασα ταχυκαρδία, δυσχέρεια στην αναπνοή και έντονη ζαλάδα (ακριβώς 5 λεπτά πριν μου είχε χορηγηθεί 2η δόση επισκληριδιου και αναρωτιέμαι εκ των υστέρων μήπως αυτή ήταν η αιτία). Εν τέλει μπήκα για καισαρική, γέννησα και με πήγαν στο δωμάτιο. Μέχρι εδώ όλα καλά.

1)Το μωρό δεν μου το φέρανε αμέσως και μετά από 3μιση ώρες σκάει μύτη ο παιδίατρος και μου λέει το παιδί το χουμε απ΄ την ώρα που γεννήθηκε θερμοκοιτίδα και πρέπει να μεταφερθεί στη ΜΕΝΝ στο Ιπποκράτειο. Περιμένανε δηλαδή 3μιση ώρες για να ρθουν να με ενημερώσουν για το παιδί μου!!! Απαράδεκτο.

2)Το χέρι που μου είχανε βάλει τον ορό είχε πρηστεί και πονούσε και ενώ τους το έλεγα, η απάντηση ήταν έτσι συμβαίνει. Έκανα παράπονο στον γυναικολόγο μου και μόνο τότε μου άλλαξαν χέρι!

3) Οι επισκέπτες της άλλης κοπέλας (συμπεριλαμβανομένου και ενός μικρού παιδιού) χρησιμοποίησαν μια μέρα την τουαλέτα μας στο δωμάτιο και την έκαναν χάλια με τα παπούτσια τους. Ήταν απόγευμα. Πήγα και ζήτησα να ρθουν οι καθαρίστριες να απολυμάνουν οι οποίες εμφανίστηκαν το πρωί της επόμενης ημέρας!!!!

4) Όσον αφορά το προσωπικό αν εξαιρέσεις 2-3 κοπέλες, οι υπόλοιπες ήταν άστα να πάνε. Ή είχανε πολύ φόρτο εργασίας και δεν προλαβαίνανε ή βαριότανε να εξυπηρετήσουν.

Συνοπτικά αν αποφασίσω για δεύτερο παιδάκι κάποια στιγμή δεν πρόκειται να ξαναπάω Βιοκλινική και λυπάμαι και τα χρήματα που έδωσα για να έχω υποτίθεται μια άνεση παραπάνω. Πεταμένα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

Οι τελευταιες εμπειρίες που διάβασα με στεναχώρησαν λίγο.. Πίστευα πως η βιοκλινική ήταν η ιδανική-φιλική προς την μητέρα κ το βρέφος κλινική.

 

Αν πάνε όλα καλά τον Ιούλιο/αύγουστο (εχω πητ 14/8, καταλαβαινεται τι σημαινει αυτο) θα γεννήσω εκεί καθώς η γιατρός μου συνεργάζεται μόνο με την βιοκλινική (κανει κ εφημερίες εκεί)

 

Θα ήθελα να μάθω νέεες εμπειρίες απο νέες μανούλες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ειχα αρχισει να σκεφτομαι κ εγω τη βιοκλινικη για τη 2η γεννα μου (14/9 εχω πητ) αλλα με αυτα που μολις διαβασα δεν ξερω καν αν θα παω να δω τους χωρους!1ος τοκετος στο γενεσις.εμεινα πληρως ικανοποιημενη αλλα τα χρηματα ειναι σαφως περισσοτερα εκει.κυριως αυτο με την κοινοχρηστη βρωμικη τουαλετα με φρικαρε!στο γενεσις καθε αιθουσα του\κετου εχει τη δικη της πεντακαθαρη τουαλετα!βασικα ολοι οι χωροι του λαμπουν κ οι μαιες ειναι παντα εκει!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι εξίσου σημαντικό να υπάρχει νεογνολογος 24/7 διοτι όταν γέννησα εγώ το 11 είχα ρωτήσει στη Βιοκλίνικη και μου είπαν ότι ήταν μόνο on call...Τραγικό!!!Αυτός ήταν ο λόγος που την απέρριψα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Γειά σας. Καμία πρόσφατη εμπειρία από καισαρική στην βιοκλινικη;;; Θα ήθελα να μάθω κ τιμές οποια γνωρίζει. Μου είπαν ότι είναι η πιο φθηνή ισχύει;;

 

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι!

Δεν γνωρίζω αν είναι η πιο φθηνή αλλά για να κανεις τη σύγκριση σου λέω ότι στο διαβαλκανικο πλήρωσα με εοππυ 900 ευρώ +150 ο αναισθησιολογος. Δεν μιλάμε για αμοιβή γιατρού. Αυτό δεν έχει σχέση με τη κλινική.

Απλά στο αναφέρω γιατί κι εμένα μου το παρουσίαζαν ακριβό ενώ τελικά δεν ήταν. Τρίκλινα φυσικά αλλά με έβαλε σε δίκλινο γιατί ήταν φουλ.Κσι το πολύ βασικό για μένα ήταν η εντατική (αχρείαστη νσ είναι)αλλά υπάρχει. Και οι γιατροί στη θέση τους.Όχι νσ τους ψάχνεις .

Ελπίζω να κατάλαβές γιατί στα είπα αυτά και να μην σε μπέρδεψα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γειά σας. Καμία πρόσφατη εμπειρία από καισαρική στην βιοκλινικη;;; Θα ήθελα να μάθω κ τιμές οποια γνωρίζει. Μου είπαν ότι είναι η πιο φθηνή ισχύει;;

 

 

Γειά σου !

Πρόκειται να γεννήσω εγώ εκεί σε λίγους μήνες

Θα σου πω αναλυτικά τις τιμές που πήρα.

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ 2 βράδυα δίκλυνο.

590

100 παιδίατρος

130 αναισθησιολόγος

+Την αμοιβή του γιατρού σου.

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 3 βράδυα τρίκλινο

890

120 παιδίατρος

170 Αναισθησιολόγος

150 βοηθός αναισθησιολόγου.

+Την αμοιβή του γιατρού σου

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου !

Πρόκειται να γεννήσω εγώ εκεί σε λίγους μήνες

Θα σου πω αναλυτικά τις τιμές που πήρα.

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ 2 βράδυα δίκλυνο.

590

100 παιδίατρος

130 αναισθησιολόγος

+Την αμοιβή του γιατρού σου.

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 3 βράδυα τρίκλινο

890

120 παιδίατρος

170 Αναισθησιολόγος

150 βοηθός αναισθησιολόγου.

+Την αμοιβή του γιατρού σου

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. μου έκανε εντύπωση όμως που ο παιδίατρος παίρνει 20 ευρω παραπάνω στην καισαρική..Νόμιζα οτι η τιμη του παιδιατρου είναι στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας κορίτσια και από μένα!!!! Είμαι 32 κ 3 εβδομάδων και πρώτα ο Θεός θα γεννήσω στη βιοκλινικη. Έχετε να μου πείτε εμπειρίες σας από την συγκεκριμένη κλινική;;; Τιμουλες, συμπεριφορά, καθαριότητα κλπ;;; Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και ξέρετε το άγχος κυριαρχεί....Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...