Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευρεση μαιας


beboulix

Recommended Posts

εχω μια φιλη εγκυμονουσα στον πεμπτο μηνα.θα ηθελε να την αναλαβει η μαια μου,αλλα της ειπαν οτι απο την στιγμη που γενναει σε διαφορετικο μαιευτηριο απο εμενα,δεν μπορει να εχει την δικια μου,αν ισχυει κατι τετοιο γνωριζετε καποια μαια που αναλαμβανει μελλοντικες μανουλες ανεξαρτητα απο μαιευτηριο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρω μια καταπληκτική μαία-υπέρμαχη του φ.τ και του θηλασμού, Λαμπρινή Παλλικάρη λέγεται.Πάει σε όλα τα μαιευτήρια.Είναι πολύ καλός άνθρωπος, τρυφερή,αγαπητική και γενικά μητρική φιγούρα όπως πρέπει να είναι όλες οι μαίες-που δυστυχώς δεν είναι....

Αν σε ενδιαφέρει στειλε pm.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια μπορείτε να μου στείλετε και εμένα ένα πμ με πληροφορίες για τις μαίες σας.Πρόκειτε να γεννησω στο λητώ και θα ήθελα μαζί μου μια δική μου μαία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια και σ μενα καμια πληροφορια για μαια ,μαλλον Λητω κ εγω θ γεννησω και επειδη ο γιατρος μου ξεγενναει συνηθως Μητερα δεν εχει καμια να μου συστησει

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

kalimera,eimai egkuos ston 6 mina sto deutero paidaki m kai tha gennisw sto lhto opws gennisa kai to prwto ithela na rwtisw an kapoia apo sas manoula xserei kapoia maia apo to litw gt o giatros m den exei kai sti prwti genna mou den emeina euxaristimeni me tin maia tou nosokomeiou h kapoia maia telospantwn h opoia na mporei na asxolithei.......euxaristw ek ton proterwn!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Και εγώ θα γεννήσω στο Λητώ. Γνώρισα την μαία χτες το απόγευμα. Χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία μου φάνηκε αρκετά καλή : ευχάριστη, ευδιάθετη, πρόθυμη να απαντήσει σε όλες τις ερωτήσεις μου, και είναι αρκετά οικονομική.

 

Σήμερα το απόγευμα θα έρθει πάλι για το πρώτο μάθημα ανώδυνου τοκετού. Θα την ρωτήσω εάν αναλαμβάνει και με άλλους γιατρούς, και θα σου πω.

 

Πάντως, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι θα μείνεις ευχαριστημένη. Εάν είναι θα σου δώσω το τηλέφωνο της να μιλήσετε και από εκεί και πέρα ότι κανονίσετε.

 

Με το καλό το μωράκι σου :)

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Και εγώ θα γεννήσω στο Λητώ. Γνώρισα την μαία χτες το απόγευμα. Χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία μου φάνηκε αρκετά καλή : ευχάριστη, ευδιάθετη, πρόθυμη να απαντήσει σε όλες τις ερωτήσεις μου, και είναι αρκετά οικονομική.

 

Σήμερα το απόγευμα θα έρθει πάλι για το πρώτο μάθημα ανώδυνου τοκετού. Θα την ρωτήσω εάν αναλαμβάνει και με άλλους γιατρούς, και θα σου πω.

 

Πάντως, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι θα μείνεις ευχαριστημένη. Εάν είναι θα σου δώσω το τηλέφωνο της να μιλήσετε και από εκεί και πέρα ότι κανονίσετε.

 

Με το καλό το μωράκι σου :)

Καλησπερα κι εγω θα γεννησω στο Λητω και το σκεφτομαι ακομα για μαια λογω του οικονομικου. Εχω ξεχασει να ρωτησω το γιατρο μου αν εχει δικια του. Ποσα σου ειπε αν επιτρεπεται και για ποσα μαθηματα μιλαμε? Επισης να κανω μια χαζη ερωτηση: οταν λεμε μαθηματα ανωδινου τοκετου εννοουμε να γεννησεις χωρις επισκληριδιο?

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

βάλτε κ εμένα στη λίστα!!!!κ εγώ στο Λητώ και δεν γνωρίζω μαία!!!!!!αν μπορείτε να με βοηθήσετε!!!!!!!βασικά για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ρωτήσει καν τον γιατρό μου αλλά κ πάλι δεν γνωρίζω σε τί ακριβώς θα με βοηθήσει η μαία αλλά ακούω πως όλες έχουν!!!!δηλαδή το Λητώ δεν έχει ήδη εκεί??κ θα πρέπει να της πληρώσουμε ξεχωριστα???ουφ βοήθεια!!!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρω μια καταπληκτική μαία-υπέρμαχη του φ.τ και του θηλασμού, Λαμπρινή Παλλικάρη λέγεται.Πάει σε όλα τα μαιευτήρια.Είναι πολύ καλός άνθρωπος, τρυφερή,αγαπητική και γενικά μητρική φιγούρα όπως πρέπει να είναι όλες οι μαίες-που δυστυχώς δεν είναι....

Αν σε ενδιαφέρει στειλε pm.

nomizw oti to exw xsanakousei auto to onoma!!!!thes na mou steileis tilefono an to exeis??xsereis an pairnei polla einai kai auto ena thema exw akousei kati exswfrenika posa.....euxaristw poli pou apantises!!!!!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

kalimera,eimai egkuos ston 6 mina sto deutero paidaki m kai tha gennisw sto lhto opws gennisa kai to prwto ithela na rwtisw an kapoia apo sas manoula xserei kapoia maia apo to litw gt o giatros m den exei kai sti prwti genna mou den emeina euxaristimeni me tin maia tou nosokomeiou h kapoia maia telospantwn h opoia na mporei na asxolithei.......euxaristw ek ton proterwn!!!!!!:P

koritsia euxaristw polu pou apantisate!!!!!!!!!!!!!!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Και εγώ θα γεννήσω στο Λητώ. Γνώρισα την μαία χτες το απόγευμα. Χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία μου φάνηκε αρκετά καλή : ευχάριστη, ευδιάθετη, πρόθυμη να απαντήσει σε όλες τις ερωτήσεις μου, και είναι αρκετά οικονομική.

 

Σήμερα το απόγευμα θα έρθει πάλι για το πρώτο μάθημα ανώδυνου τοκετού. Θα την ρωτήσω εάν αναλαμβάνει και με άλλους γιατρούς, και θα σου πω.

 

Πάντως, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι θα μείνεις ευχαριστημένη. Εάν είναι θα σου δώσω το τηλέφωνο της να μιλήσετε και από εκεί και πέρα ότι κανονίσετε.

 

Με το καλό το μωράκι σου :)

s euxaristw polu mathe kai pes mou entupwseis!!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε δικη μας μαια?Εγω θα γεννησω σε δημοσιο και δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο εκει οποια ξερει ας με διαφωτισει κι εμενα την απειρη μελλουσα μανουλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε δικη μας μαια?Εγω θα γεννησω σε δημοσιο και δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο εκει οποια ξερει ας με διαφωτισει κι εμενα την απειρη μελλουσα μανουλα!!!!!

 

Εγω που θα γεννησω στο δημοσιο της πολης ρωτησα και μου ειπαν οτι δεν θα γνωρησω απο πριν τη μαια-η τις μαιες εξαρταται ποση ωρα θα κρατησει ο τοκετος.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις δικη σου μαια. εγω προσωπικα ομως θελω οπωσδηποτε γιατι ειμαι πολυ αγχωδες ατομο και δεν εχω και κανεναν να με βοηθησει και να με κατευθυνει γενικα για τοκετο θηλασμο κλπ περα του γιατρου.

 

Βρηκα μια μαια γυρω στα 35 απο γνωστη μου αλλα δεν με ενθουσιασε η συμπεριφορα της. Πολυ απομακρη και μου εκανε λογο πρωτα για τα λεφτα. 250 ευρω. καλη τιμη δε λεω σε σχεση με αλλες που εχω ακουσει. (1-2 μαθηματα , τοκετος , θηλασμος , και μπανιο μωρου)Αλλα δεν νομιζω να "δεσουμε". Θελω καποια πιο γλυκια να το πω... να το κανει και με την καρδια της και οχι να το βλεπει μονο σαν δουλεια.. Ζηταω πολλά?

 

Στο Ρεα με το καλο θα γεννησω.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε δικη μας μαια?Εγω θα γεννησω σε δημοσιο και δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο εκει οποια ξερει ας με διαφωτισει κι εμενα την απειρη μελλουσα μανουλα!!!!!

 

Κοίτα καλό είναι να έχεις κάποιον να σου συμπαραστέκεται, γιατί η μαία της βάρδιας μπορεί να τρέχει σαν την παλαβή. Στα δημόσια κανονικά δεν επιτρέπεται, αλλά συνήθως με λίγο "λαδάκι" βρίσκεται κάποια. Συνήθως το προτείνει ο γιατρός.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η μαία είναι παρά πολύ καλή. Όποια ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει πμ.

 

Υ.Γ. Όχι δεν γέννησα ακόμη παρόλο που είμαι στο τσακ. Αύριο το απόγευμα εχω ραντεβού με τον γιατρό και θα κανονίσουμε πιθανότατα ραντεβού για πρόκληση για λόγους υγείας

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...