Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλά κρασιά - καλά χριστούγεννα !


Recommended Posts

Ηθελα καιρό τώρα να σας το πω.

Αυτό το φόρουμ είναι αρκετά μεγάλο ώστε να χάνεται κανείς αλλά τελικά, όπως σε όλα τα φόρα, μερικοί που προφανώς γνωρίζονται κι απο κοντά, μιλάνε με κώδικες που οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνουμε.

Το βρίσκω φυσικό αλλά -επιτρέψτε μου- ανούσιο.

Πράγματα που μπορούν να ειπωθούν σε μηνύματα, σε κινητά, σε μέσσεντζερ, για να γελάνε οι συνομιλούντες με τις ώρες και να γίνεται το επιθυμητό αλισβερίσι.

 

Εμένα δεν με νοιάζει καθόλου ποιός ξαναγράφτηκε με άλλο νικ, ποιός έβρισε, ποιός υποννοείται πίσω απο το υπονοούμενο, δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Είμαι και αργόστροφη σε κάτι τέτοια.

Αλλά μερικές φορές αναρωτιέμαι, μήπως όταν το θέμα της ημέρας είναι να βρούμε τον «Αρτέμη Μάτσα», με τα μισόλογα και τις εικασίες γινόμαστε ίδιοι με τους Μάτσες αυτού του μικρόκοσμου;

Γιατί, ποιό το νόημα της μυστικοπάθειας και τί σκοπό εξυπηρετεί το κυνήγι μαγισσών τελικά ...

Ισα-ισα αποξενώνει τους χρήσες που δεν ασχολούνται με τις μαλακίες των άλλων και μας κάνει να αισθανόμαστε άβολα.

Εμένα τουλάχιστον.

 

Αν υπάρχει κάποιος προδότης ανάμεσά μας, να του το πείτε ευθέως να τελειώνουμε επιτέλους.

Χάθηκε η ευθύτητα εντελώς;

 

Εκείνο που με νοιάζει είναι να μη σβύνονται μηνύματα. :roll: και να μην χρησιμοποιούν κάποιοι το φόρουμ για να κάνουν δουλειές.

Οχι οτι είναι παράνομο, απλά εμένα δεν μ'αρέσει.

Αλλά γι'αυτό, μούγκα στη στρούγκα.

 

Σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα.

Εμείς φεύγουμε μάλλον μέσα Δεκεμβρίου και γυρνάμε μέσα Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε που πα ρεεεεεεεεε και εμενα με αφηνεις με αμοναχη επαε ....χωρις κρασια (και ανεργη !!!!) να σου πω κατι?

αυτο το τελευταιο περι μεσα δεκεμβριου και μεσα Ιανουαριου ταν χτυπημα κατω απο την μεση!

φτουσου!

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος προδότης ανάμεσά μας, να του το πείτε ευθέως να τελειώνουμε επιτέλους.

Χάθηκε η ευθύτητα εντελώς;

 

Εκείνο που με νοιάζει είναι να μη σβύνονται μηνύματα. :roll: και να μην χρησιμοποιούν κάποιοι το φόρουμ για να κάνουν δουλειές.

Οχι οτι είναι παράνομο, απλά εμένα δεν μ'αρέσει.

Αλλά γι'αυτό, μούγκα στη στρούγκα.

 

Σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα.

Εμείς φεύγουμε μάλλον μέσα Δεκεμβρίου και γυρνάμε μέσα Ιανουαρίου.

 

Συμφωνώ κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμ… ένα θέμα το έχω και ʽγω…

 

Δηλαδή ανοίγουμε τόσο θετικά θέματα (όπως αυτό που άνοιξα για το ΧΑΡΙΣΤΕ ΤΟ και συγνώμη που ευλογώ τα γένια μου αλλά «πιστεύω» σε αυτό το θέμα ή όπως το ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ) και βλέπω μία συμμετοχή 6 σελίδων σε κάποια τέτοια θέματα που δεν ξέρω τελικά αν βοηθούν σε κάτι ή κάποιον…

 

Καταλαβαίνω και σέβομαι ΑΠΟΛΥΤΑ την διαφορετικότητα όλων, άρα και τα ενδιαφέρονται που έχει ο καθένας όμως....… τι να πω, ένα θέμα το έχω… :?

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες πάλι Ursa!!!

Μακάρι να ήταν όλοι τόσο ευθείς και ειλικρινείς όσο εσύ!

Καλά Χριστούγεννα, να χαρείτε τις διακοπές σας, να περάσετε τέλεια και να μας ξανάρθετε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

το οτι καπου γινεται ο χαβαλες και μαζευτηκαν και δεκα ζηζανια να περασει η ωρα και να ασχοληθουν με καμια κουταμαρα να περασει η ωρα και γεμισαν και δεκαπεντε σελιδες ταυτοχρονα δεν συμαινει οι ειναι ελειπης σε σοβαροτητα και σε θεματολογια ουτε το φορουμ αλλα ουτε και οι ανθωποι που το απαρτίζουν!

κι εγω οταν πρωτο μπηκα κι ελεγα τον καημο μου εβλεπα σε κατι ασχετα θεματα να γινεται πατης με πατος (και φοοοοοοουρ οι σελιδες και τα μισολογα που μου εμοιαζαν κινεζικα)κι εγω να ξεροσταλιαζω για μιαν απαντηση στο δικο μου ποστ !

δεν περιστρεφετε κι ο κοσμος γυρω μου (γαμωτο! χχαχαχα)

 

αλλα απο την αλλη μια αμηχανια που μπορει καποιος να αισθανεται ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟ και εκει θα προτεινω υπομονη εως οτου βρεθει ο μυτος της Αριαδνης...μεχρι τοτε .... ας μην στενοχωριομαστε κι ας μην μην ανυπομονουμε ειδικα κι αν ειμαστε νεοι σχετικα στο σπορ που λεγετ φορουμ !

Link to comment
Share on other sites

Δε μίλησε κανείς για έλειψη σοβαρότητας aria.

 

Μια χαρά σοβαρό είναι το φόρουμ και έχει και πολλά θέματα να ασχοληθεί κανείς.

 

Αλλά ειδικά οι νέοι χρήστες είναι αυτοί που νοιώθουν αποξενωμένοι και αμέτοχοι και δεν μπορούν να κάνουν τίποτε γι'αυτό. Και γιατί να υποψιαζόμαστε τους πάντες;;; Ποιός μπήκε, με τι νικ μπήκε είναι η ιστορία από το καλοκαίρι;;;;

 

Αντε να πάμε παρακάτω. Θα φύγει και η ursa για διακοπές και θα λείπει πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

:wink:Θέλω κι εγώ :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε να πάμε παρακάτω. Θα φύγει και η ursa για διακοπές και θα λείπει πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

:wink:Θέλω κι εγώ :roll:

\

σιγα μην την αφησω ναφυγει ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ! ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ!

ΟΚ micnat το κατατανοω αυτο που λες απο την αλλη ολοι θελουν λίγο χορονο να προσαρμωστουν και να εναρμωνιστουν ...και να κανουν το τις δικες τους παρεες και τους δικους τους γνωστους ... και ...και ..και ..μεχρι τοτε υπομονη! εχω αδικο ρε γμτ? ΠΑΛΙ ? παλι? :lol: το πλανητη μου μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να πάμε παρακάτω. Θα φύγει και η ursa για διακοπές και θα λείπει πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

:wink:Θέλω κι εγώ :roll:

\

σιγα μην την αφησω ναφυγει ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ! ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ!

ΟΚ micnat το κατατανοω αυτο που λες απο την αλλη ολοι θελουν λίγο χορονο να προσαρμωστουν και να εναρμωνιστουν ...και να κανουν το τις δικες τους παρεες και τους δικους τους γνωστους ... και ...και ..και ..μεχρι τοτε υπομονη! εχω αδικο ρε γμτ? ΠΑΛΙ ? παλι? :lol: το πλανητη μου μεσα!

 

Άντε καλέ, δεν έχεις άδικο, μη μου δημιουργείς ενοχές!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, ποιό το νόημα της μυστικοπάθειας και τί σκοπό εξυπηρετεί το κυνήγι μαγισσών τελικά ...

Ισα-ισα αποξενώνει τους χρήσες που δεν ασχολούνται με τις μαλακίες των άλλων και μας κάνει να αισθανόμαστε άβολα.

Εμένα τουλάχιστον.

 

Ακριβώς αυτή είναι και η δική μου απορία, και αναρωτιέμαι σήμερα απο το πρωί, να το γράψω ή να μην ασχοληθώ.....Συνήθως δεν ασχολούμαι, αλλά επειδή δεν μου αρέσει και μένα να υπογραμμίζεται η διαφορά παλιών και νέων με τέτοια post και με respect για την Ursa :cool: που οι απόψεις της είναι πάντα ξεκαθαρες, προσθέτω και εγώ εδω το "προς τι" μου....

 

Ok, δεν είμαι νέο μέλος και μαλλον καταλαβαίνω τη γενική εικόνα του θέματος....οποιος ξέρει γιατί κρύβεται? Γιατί να δημιουργεί εντυπώσεις? Για να δει πόσο μεγάλο μπορεί να φτάσει ένα θέμα?

 

Τεσπα, δεν θα τρελλαθούμε κιόλας....

Απλά, ηθελα να πω ότι όσοι δεν συμμετέχουν δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν χαλιούνται κιόλας, και είναι κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφώνω και επαυξάνω!Και χαιρομαι που το επεσημανες!

Και δεν καταλαβα γιατι πρεπει να γινουμε inspector gadgets εδω μεσα!!

Εμενα μου φαινεται σαν ενα παιχνιδακι εμεις ξερουμε κατι και ελατε να το μαντεψετε και εσεις και να δουμε αν θα το βρειτε!!!!!Ε δεν νομιζω οτι αυτο εξυπηρετει τους σκοπους του φορουμ!!Βεβαια υπαρχει και ο αντιλογος

οτι μην το διαβαζεις ρε φίλε αμα θες ή δεν σε υποχρεωνει και κανεις να γραψεις αλλα οταν γινεται με την βαση που το θετει η φιλη ursa ειναι ενοχλητικο!!Και φυσικα οταν βλεπεις οτι υπαρχουν μελη που ασπαζονται την αποψη της επισης κατι σημαινει!!!

Και τελος που πας καλη μου!!!!Και εμεις θελουμε ενα μηνα διακοπες!!!

Οτι και να κανεις καλα να περασεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγγνώμη... αυτό με το "μέσα Δεκεμβρίου μέχρι μέσα Ιανουαρίου" .... τώρα το είδα! Σχολεία δεν έχετε εσείς ε??? Τυχεροιιιιιιιιι!!!!!!!!!!! Αντε! Merry Christmas & Good Wines κι απο μένα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε mary μου αλλά ορισμένοι φαίνεται έχουν άδεια διαρκείας από την δουλειά τους και ίσως όχι παιδιά σε σχολική ηλικία να διαβάζουν ορθογραφία και αντιγραφή όλη μέρα...

Ξέρω πως σε πονάει το θέμα το διάβασα το παραπονό σου αλλά υπήρχαν και χειρότερα πιστεψέ με.

Με τον μεγάλο μου γιο που ήταν βαρύς και όχι στα κιλά, διαβάζαμε από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ ώσπου πια το έπερνε ο ύπνος στο γραφείο.

 

Έλα δώσε και άλλα στο λαό...

πες μας τουλάχιστον

που θα πας :?:

με ποιόν θα πας :?:

πού θα μείνεις :?:

γιατί τόσες πολλές ημέρες :?:

με τί θα πας :?: ................

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο αυτο που μπορουμε να κανουμε:να σταματησουμε να τροφοδοτουμε τετοιου ειδους θεματα.Εγραψα κι εγω στο πρωτο "Μπορουμε" αλλα οταν ηταν ακομη στην πρωτη σελιδα.Μετα εγινε πολυσελιδο και απεκτησε και αδερφακι...Εγραψα αυτο που πιστευα πως ηταν η απαντηση και δεν το συνεχισα...Και οπως λενε και οι προλαλησαντες εδω ειναι φορουμ γονεων και οικογενειακων σχεσεων...Οσοι θελουν να το μετατρεψουν σε ρινγκ (πραγμα που το εχω δει απειρες φορες) καλα θα κανουν να αλλαξουν "στεκι"...Και οπως προειπα πιστευω οτι αν οι πολλοι παψουν να γραφουν σε τετοια θεματα,τα θεματα αυτα θα παψουν να υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

το οτι καπου γινεται ο χαβαλες και μαζευτηκαν και δεκα ζηζανια να περασει η ωρα και να ασχοληθουν με καμια κουταμαρα να περασει η ωρα και γεμισαν και δεκαπεντε σελιδες ταυτοχρονα δεν συμαινει οι ειναι ελειπης σε σοβαροτητα και σε θεματολογια ουτε το φορουμ αλλα ουτε και οι ανθωποι που το απαρτίζουν!

κι εγω οταν πρωτο μπηκα κι ελεγα τον καημο μου εβλεπα σε κατι ασχετα θεματα να γινεται πατης με πατος (και φοοοοοοουρ οι σελιδες και τα μισολογα που μου εμοιαζαν κινεζικα)κι εγω να ξεροσταλιαζω για μιαν απαντηση στο δικο μου ποστ !

δεν περιστρεφετε κι ο κοσμος γυρω μου (γαμωτο! χχαχαχα)

 

αλλα απο την αλλη μια αμηχανια που μπορει καποιος να αισθανεται ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟ και εκει θα προτεινω υπομονη εως οτου βρεθει ο μυτος της Αριαδνης...μεχρι τοτε .... ας μην στενοχωριομαστε κι ας μην μην ανυπομονουμε ειδικα κι αν ειμαστε νεοι σχετικα στο σπορ που λεγετ φορουμ !

 

ΑΥΤΟ!!!!!!!!!

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

το να προστατεύεις το "σπίτι σου" απο διάφορους που θέλουν να δημιουργήσουν καταστάσεις απο το μη έχοντος ετσι γιατί δεν έχουν κάτι άλλο να κάνουν και ο μόνος τρόπος να τους το πεις είναι ο γραπτός νομίζω δεν έβλαψε το φόρουμ μας! Το να λες σ'αυτο το άτομο έμμεσα (όχι γιατί φοβάσαι αλλά γιατί δεν πρέπει να δημιουργηθεί πανικός, γιατί θα γίνει αν πεις το όνομα του) οτι... ξέρεις κάτι... σε πήραμε χαμπάρι φύγε είναι νομίζω λογικό! Πράγματι εδω μιλάμε για τα παιδιά μας και ότι σχετίζεται μ'αυτά! Αρα? Αρα πρέπει ή δεν πρέπει να πούμε σε κάποιον που έρχεται και ξανάρχεται μόνο και μόνο για να καταστρέψει αυτο το ωραίο κλίμα σε φουρτούνα, ΦΥΓΕ?

 

Το θέμα δεν είναι ποιος είναι αλλα αν τα διάβασε και έφυγε.....και οι τόσες σελίδες νομίζω ότι εκει αποσκοπούσαν (για το μπορούμε2 μιλάω)! Να το δει και να φύγει ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ!! Πως διώχνεις κάποιον μέσω ιντερνετ??? Αν υπάρχει άλλος τρόπος πείτε το και στους αντμιν να ξέρουν!! (εγω πάντως δεν ξέρω κανέναν άλλον τρόπο)

 

Κι εγω κάποτε ήμουν καινούργια και έβλεπα τις αντίστοιχες τέτοιες συζητήσεις και δεν καταλάβαινα τίποτα! Ετσι είναι! Οι καινούργιες θα μπουν στο κλίμα στο πως δλδ λειτουργεί ένα τέτοιο φόρουμ σιγά σιγά!!

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

(εδω έχουμε ήδη φτάσει τις 2 σελίδες......και έπονται μου φαίνεται πολλές ακόμα) :wink::wink::wink::wink::wink::lol::lol::lol::lol:

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με την συγραφεα αυτης της θεματικης ενοτητας χωρις να ξερω γιατι η για ποιον τα λεει αλλα οι σελιδες γραφονται και συνεχιζεται αυτο που γινεται ως συνηθως...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κάποτε ήμουν καινούργια και έβλεπα τις αντίστοιχες τέτοιες συζητήσεις και δεν καταλάβαινα τίποτα! Ετσι είναι! Οι καινούργιες θα μπουν στο κλίμα στο πως δλδ λειτουργεί ένα τέτοιο φόρουμ σιγά σιγά!!

 

Ξέρεις, δεν είναι μόνο για αυτούς που είναι νέοι και δεν καταλαβαίνουν... Υπάρχουν και αυτοί που δεν είναι καινούργιοι, καταλαβαίνουν τι γίνεται και δεν τους ενδιαφέρει καθόλου, φίλη μου.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...