Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός σταθμός Μανιταρόσπιτο στον Αλιμο


Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμένα

 

Όπως πολλές από εσάς ψάχνω βρεφονηπιακό σταθμό για το αγγελούδι μου που είναι 8 μηνών.

 

Θα ήθελα αν κάποια από εσάς γνωρίζει τον Παιδικό Σταθμό Μανιταρόσπιτο στον Αλιμο (Ανω Καλαμάκι) να μου πει μερικά πράγματα.

ΕΘΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


τον πήγα 2 μέρες τώρα, χαρούμενο είναι. οι κοπέλες καλές φαίνονται. δεν μπορώ όμως να δώσω παραπάνω πληροφορίες ακόμα. περιβάλλον καλό, λίγα παιδιά, καλή τιμή,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πολυ καλος σταθμος πολυ καλες οι κοπελες και το περιβαλλον,εμενα η μικρη οταν παει ολο γελαει και πολυ καλες οι τιμες

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος σταθμος πολυ καλες οι κοπελες και το περιβαλλον,εμενα η μικρη οταν παει ολο γελαει και πολυ καλες οι τιμες

καλησπέρα! με ενδιαφερει και μλενα.μενω πολυ κοντα εκει.Πόσο είναι το μήνα αν επιτρέπεται?η εγγραφη και τα αναλώσιμα ειναι χωριστο ποσο?

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 2 months later...
καλησπέρα! με ενδιαφερει και μλενα.μενω πολυ κοντα εκει.Πόσο είναι το μήνα αν επιτρέπεται?η εγγραφη και τα αναλώσιμα ειναι χωριστο ποσο?

 

Πήρα τηλ και ρώτησα.Για φέτος οι τιμές είναι 350€ το μήνα και 210€ η εγγραφή με τα ανάλωσιμα.Μπορεί κάποια μαμά να μου δώσει πληροφορίες για το φαγητό και την καθαρίοτητα?Θέλω να πάω να δω τον σταθμό αλλά θέλω πληροφορίες ή πμ, γιατί ψάχνω να αλλάξω το παιδί μου από εκεί που πηγαίνει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμεις γραφτηκαμε χθες στο μανιταροσπιτο,πληρωσαμε μιση εγγραφη μισο τον μηνα αυτο και τον μισο αυγουστο.πληρωνεις 12 μηνες αλλα ολο τον αυγουστο ειναι κλειστα.μας κανανε καλυτερη τιμη 300 ευρω αλλα ειναι χωρις το σχολικο και το μεσημεριανο του προς το παρον θα το πηγαινω εγω γιατι τωρα ξεκινησαμε τις καινουργιες τροφες.ειναι χωρισμενο σε δυο επιπεδα ενα για τα μεγαλα παιδια και ενα για το βρεφικο.εγω πηγαινα στο συγκεκριμενο κτηριο δημοτικο και οταν πηγαιναμε εμεις ηταν για κλαμματα,τωρα το εχουν ανακαινησει και ειναι πολυ ωραιο μεσα.στο βρεφικο αποτι ειδα εχουν αιθουσα που παιζουν,μια που τρωνε,μια που κοιμουνται και μια που τα αλλαζουν.εχουν κουνιες κανονικες για τον υπνο και πρεπει να πας σεντονακι και κουβερτακι.μας ζητησαν πανες μωρομαντηλα και κρεμα,δυο αλλαξιες για να εχει εκει και ενα ποτηρακι δικο του.τωρα που παμε και εμεις θα ειναι 13 παιδακια με 2 κοπελες.γενικα καλα μου φαινεται και οι κοπελες πολυ ευγενικες.εχω ακουσει εξωφρενικες τιμες για παιδικους σταθμους και αυτη μου φανηκε πιο λογικη απολες.αλλα ρε παιδια εγω παιρνω 620 ευρω και ο αντρας μου 700.δινουμε τα 300 στο παιδικο,σε δανεια,αμαξια κλπ και αυτα που μενουν για βενζινες σουπερ μαρκετ και τετοια ειναι ελαχιστα.ετσι οπως ειναι οι καιροι δε θα επρεπε να ριξουν λιγο τις τιμες??

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

αλλα ρε παιδια εγω παιρνω 620 ευρω και ο αντρας μου 700.δινουμε τα 300 στο παιδικο,σε δανεια,αμαξια κλπ και αυτα που μενουν για βενζινες σουπερ μαρκετ και τετοια ειναι ελαχιστα.ετσι οπως ειναι οι καιροι δε θα επρεπε να ριξουν λιγο τις τιμες??

 

και τις τιμές θα έπρεπε να ρίξουν και στα ωράρια να γίνουν πιο ευέλικτοι,αλλά αφού ξέρουν ότι το κράτος δεν έχει παροχές και εμείς έχουμς ανάγκη από σταθμό θα μας κάνουν και χαρη στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα πες το ψεμματα αφου ξερουν οτι δε μπορουμε να κανουμε αλλιως σου λενε αμα θες αμα δε θες βρες καποιον να στο καραταει!και ετσι και συ αναγκαζεσαι να το αφησεις να πληρωσεις την 300αρα η τη 350αρα και ας περνεις 600 ευρω το μηνα σου!και μετα τι θα φαμε?σκ...α θα φαμε!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μήπως να κάνουμε κι εμείς ένα κίνημα αντίστοιχο του δεν πληρώνω!!!!

Να απαιτήσουμε τον Αύγουστο να έχουμε μείωση αν και ξέρω ότι για υπηρεσίες που δεν σου παρέχουν είναι παράνομο να σου κρατάν λεφτά..και γενικώς τους μήνες που λεπουμε πολύ καιρό:lol:

Εγώ από την αρχή του χρόνου τον έχω πάει 2βδομάδες μόνο.Κόλλησε γαστρεντερίτιδα αμέσως μετά τις διακοπές, μόλις συνήλθε και τον έστειλα έπαθε λοίμωξη του αναπνευστικού παρολίγον πνευμονία(3βδ σπίτι) και μόλις πήγε την επόμενη βδ κόλλησε ωτίτιδα.Την Δευτέρα τρέμει η ψυχή μου που θα τον στείλω,γιατί όλο αυτό το διάστημα έχω ταράξει τις ασθένειες κι εγώ στην δουλεία και ο άνδρασ μου τις άδειες.Γυναίκα δυστυχώς δεν βγαίνω αφού έχω πληρώσει τους 2 μήνες από 380? χωρίς να πηγαίνουμε βάλε και τον Αύγουστο που κλείνει total 1.140? χωρίσ καμία παροχή...και να ήμουνα η μόνη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...