Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού σε Νίκαια & Κορυδαλλό


Recommended Posts

εαν θες να γνωριστουμε κιολας μιας και τα παιδια μας θα πηγαινουν μαζι σχολειο.

 

Φυσικα:D:D

Αρκει να μην κλεινεις το παρκινγκ θα σκοτωθουμε. 9 θεσεις παρκινγκ ρε συ και ολοι παρκαρουν πισω πισω κλεινοντας τις θεσεις πισω και γινεται 3ων. Μιλαμε τρελαινομαι :evil::evil::evil::evil: . Λες και αν τους κλεισει καποιος γονιος θα ριζωσει μεσα..... Τι να πω.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eγραψα κι εγώ την κόρη μου στο Παλατάκι. Θα ξεκινήσει από Σεπτέμβρη κι η αγωνία μου μεγάλη αν κι η δ/ντρια είναι πολύ καθησυχαστική και πολύ ενθαρρυντική... θα είναι στο βρεφικό τμήμα αν την δουν όμως ότι μπορεί να σταθεί και στο μεταβρεφικό μπορεί να αξιολογήσουν το θέμα και να την βάλουν εκεί. Πριν το Παλατάκι είχα δει ακόμα ένα σταθμό, τον Ναννώ στη Νίκαι και τον απέρριψα λόγω του ότι δεν μου άρεσε καθόλου ο χώρος αλλά και η δ/νση μου φάνηκε υπερβολικά τυπική με τις διάφορες διαδικασίες, υπερβολικά για ένα παιδικό σταθμό... βέβαια μπορεί και να κάνω λάθος... προσπαθώ να εμπιστευτώ το ένστικτο μου... Το Παλατάκι μου φάνηκε πραγματικά πιο χαλαρα η κατάσταση, πολύ φιλική κι αγαπησιάρικη με την κόρη μου η δ/ντρια η οποία, το σημαντικότερο που είπε πάρα πολλές φορές να περάσω ότι ώρα θέλω να δω πώς περνάνε τα παιδιά στην αίθουσα, δεν μιλάω για όταν γράψω την κόρη αλλά για όποτε θέλω. Και πράγματι την ημέρα που πήγα για την εγγραφή, της λέω να πάμε λίγο πάνω να δούμε πώς είναι και κάναμε κανονικό ντου στην αίθουσα. Κορίτσια ότι κι αν είναι όσο καλό κι είναι πολύ στεναχωρήθηκα μόλις σκέφτηκα το κοριτσάκι μου 14 μηνών εκεί μέσα χωρίς εμένα κοντά της..... Βέβαι αυτή μόλις μπήκαμε στην αίθουσα έφυγε βουουρ για παιχνίδι με τα άλλα παιδάκια στη μοκέτα με τα παιχνιδάκια που υπήρχαν διάσπαρτα... Τί να πω βρε παιδιά.... ο Θεός Βοηθός... Μόλις έχω νεώτερα θα σας ενημερώνω. Λίνα εσύ το έγραψες τελικά το παιδάκι σου;

yGcNzoc.jpgyGcNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα:D:D

Αρκει να μην κλεινεις το παρκινγκ θα σκοτωθουμε. 9 θεσεις παρκινγκ ρε συ και ολοι παρκαρουν πισω πισω κλεινοντας τις θεσεις πισω και γινεται 3ων. Μιλαμε τρελαινομαι :evil::evil::evil::evil: . Λες και αν τους κλεισει καποιος γονιος θα ριζωσει μεσα..... Τι να πω.

 

καλησπερα.

κοιτα ο κοσμοσ εχει χαζεψει και νομιζει οτι ολος ο δρομος ειναι δικος του.παντωσ απο μενα μην αγχωνεσαι δεν θα κλεινω το παρκιν.ετσι κι αλλιως μονο για τον σεπτεμβριο θα τα φερνω .εγω μετα παω για δουλεια αρα καποιος αλλος θα τα φερνει.ας ελπισουμε οτι ολα θα κυλησουν καλα γιατι με εχει πιασει πανικος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλη Baby boom,

 

Χθες επισκέφτηκα τον σταθμό ΝΑΝΝΩ.Συμφωνώ πως η δ/ντρια φαίνεται μια κοπέλα με πολύ αγάπη για τα παιδιά και αυτό ειναι πολύ θετικό, το κτιριακό όμως ήταν... απαράδεκτο... Παμπάλαιο κτίριο, αίθουσες με πολλά παιχνίδια ναι μεν, καταθλιπτικές από την παλαιότητα δε. Οι τουαλέτες καθαρές αλλά τόσο παλιές που για μένα θέλουν γενική ανακαίνιση. Το κτιριακό δηλαδή απαράδεκτο.

 

Φιλικά

Καλημέρα Ειρήνη ψάχνω παιδιό σταθμό για την μικρή μου που είναι τώρα 18μηνών έχεις κάτι καλό να μου προτείνεις στην Νίκαια και εμένα το Ναννώ παρόλο που είναι πολύ κοντά στο σπίτι δεν μου αρέσει καθόλου.Μήμπως ξέρεις κάτι για το ρόζ συννεφάκι να μου πείς.

Link to comment
Share on other sites

Eγραψα κι εγώ την κόρη μου στο Παλατάκι. Θα ξεκινήσει από Σεπτέμβρη κι η αγωνία μου μεγάλη αν κι η δ/ντρια είναι πολύ καθησυχαστική και πολύ ενθαρρυντική... θα είναι στο βρεφικό τμήμα αν την δουν όμως ότι μπορεί να σταθεί και στο μεταβρεφικό μπορεί να αξιολογήσουν το θέμα και να την βάλουν εκεί. Πριν το Παλατάκι είχα δει ακόμα ένα σταθμό, τον Ναννώ στη Νίκαι και τον απέρριψα λόγω του ότι δεν μου άρεσε καθόλου ο χώρος αλλά και η δ/νση μου φάνηκε υπερβολικά τυπική με τις διάφορες διαδικασίες, υπερβολικά για ένα παιδικό σταθμό... βέβαια μπορεί και να κάνω λάθος... προσπαθώ να εμπιστευτώ το ένστικτο μου... Το Παλατάκι μου φάνηκε πραγματικά πιο χαλαρα η κατάσταση, πολύ φιλική κι αγαπησιάρικη με την κόρη μου η δ/ντρια η οποία, το σημαντικότερο που είπε πάρα πολλές φορές να περάσω ότι ώρα θέλω να δω πώς περνάνε τα παιδιά στην αίθουσα, δεν μιλάω για όταν γράψω την κόρη αλλά για όποτε θέλω. Και πράγματι την ημέρα που πήγα για την εγγραφή, της λέω να πάμε λίγο πάνω να δούμε πώς είναι και κάναμε κανονικό ντου στην αίθουσα. Κορίτσια ότι κι αν είναι όσο καλό κι είναι πολύ στεναχωρήθηκα μόλις σκέφτηκα το κοριτσάκι μου 14 μηνών εκεί μέσα χωρίς εμένα κοντά της..... Βέβαι αυτή μόλις μπήκαμε στην αίθουσα έφυγε βουουρ για παιχνίδι με τα άλλα παιδάκια στη μοκέτα με τα παιχνιδάκια που υπήρχαν διάσπαρτα... Τί να πω βρε παιδιά.... ο Θεός Βοηθός... Μόλις έχω νεώτερα θα σας ενημερώνω. Λίνα εσύ το έγραψες τελικά το παιδάκι σου;

 

Καλημέρα και εγώ ψάχνω για την μικρή μου παιδικό σταθμό είναι τώρα 18μηνών που ακριβώς είναι ο σταθμός που γράφεις και έχει σχολικό γιατι αν είναι Ανω Κορυδαλλός ειναι δύσκολο για εμένα να την πηγαινω.Γράψε μου σε παρακαλώ ενα τηλ.η ενα site για να δώ τον σταθμό .

Ευχαριστών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑ ΠΑΤΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ.ΕΓΩ ΠΑΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΑΠΟ 9ΜΗΝΩΝ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 11ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΕΜΠΕΙΡΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΗ.Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΝΑΝΝΩ.ΠΟΛΥ ΦΗΜΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΤΥΠΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΑΝΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΧΩΡΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΡΑΝΤΖΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΒΡΕΦΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ.ΕΝΩ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΠΑΜΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

πηγαινα και τα δυο μου παιδια στο παλατακι

πολυ καλη συνενοηση

πολυ καλες κοπελες που τα φυλανε

παντα μου εγραφαν το παραμικρο στο τετραδιακι

απο το ποσα γραμμαρια γαλα ηπιαν μεχρι αν εχουν μια γρατζουνια που ουτε εγω δεν ειχα δει πως προκληθηκε

οποτε ηθελα πηγαινα να δω τι κανει το παιδι μου χωρις προειδοποιηση

ηταν ολοι πολυ προθυμοι

ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη

επισης τοτε που τα ειχα γραψει ειχα παει σχεδον σε ολους τους ιδιωτικους σταθμους και ειχα φυγει με κλαμματα θυμαμαι

δεν ειμαι στελεχος στο παλατακι (χιχιχι)

τους αγαπησα ολους και θεωρω χρεος μου να γραψω την αποψη μου

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Μεταφερθηκαμε λογω ηληκιας στον 1ο βρεφικο Κορυδαλλου. Ξερει καμια? Για πειτε... πως ειναι τα πραγματα εκει?

Αγχωθηκα γμτ.....:-( (αν και στο τηλεφωνο φανηκε πολυ καλη η κοπελα, ολα ειναι τοσο αγνωστα...και οποιος καει στον χυλο..... καταλαβαινετε )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας αγαπητοι γονεις !! θα ηθελα να αναφερθω στο θεμα των χρημματων που θα πρεπει να διαθεσουμε για τους παιδικους σταθμους των παιδιων μας !!! κανονικα ειναι κατι για το οποιο θα επρεπε να φροντιζει πληρως το κρατος , να παρεχεται δηλαδη σε ολους η δυνατοτητα της δωρεαν απασχολησης των παιδιων μας σε δημοσιους παιδικους σταθμους !!! εντυπωση μου εκανε το γεγονος οτι δεν εχει αναφερθει απο κανενα σας το οικονομικο !!! ο φιλος αρις71 εχει αγωνια αν δεν θα βρει θέση στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ μα φιλε μου αρη ξερεις κανενα ιδιωτικο σταθμο να μην περνει παιδακια πλεον ;;; ειναι αδυνατο αυτο και ειδικα στις δικες μας λαικες περιοχες !!!. Αν σταθμισει καποιος το κοστος που απαιτειται για την εγγραφη 2 παιδιων οπως εχω εγω και την παραληλλη πληρωμη στεγαστικου δανειου (η μαστιγα της εποχης μας) τοτε πολυ γρηγορα φαινεται οτι για 2 δημοσιους υπαλληλους το κοστος αυτο ειναι απαγορευτικο !!! συγνωμη αν σας κουρασα και πραγματικα δεν ξερω γιατι εκανα αυτο το σχολιο, ισως απο την δυσκολια να βρω για τα παιδια μου τους καταλληλους εκπαιδευτικους χωρους!! (ευτυχως το εκανα) ισως παλι επειδη βαρεθηκα να με αντιμετωπιζουν σαν ιδιεταιρα υψηλομισθο φορολογουμενο που δεν εχω προσβαση στα κοινωνικα αγαθα που με τοση γεναιοδωρια χορηγουνται σε αλλοδαπους και ημεδαπους, μην βιαστειτε να με πειτε ρατσιστη δεν ειμαι καθολου, τιμω και εκτιμω ολους τους εργαζομενους ενεξαρτητα απο το που προερχονται !! τα προβληματα πηγαζουν αλλου ..βλεπε φοροδιαφυγη κτλ .. Οσον αφορα τωρα την ποιτητα των υπηρεσιων που παρεχονται αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα που δεν μπορω να το αναπτυξω τωρα. Ευχαριστω για τον χρονο σας και συγνωμη αν σας κουρασα, να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε τα παιδακια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κορίτσια πηγαίνει καμιά μανούλα το παιδάκι της στην Πιτσιρικουπολη στην Νικαια??? Μπήκαμε μέσω της επιδότησης για τη νέα σχολική χρονιά....έχω ακούσει μερικά καλά σχόλια αλλά είδα εδώ μέσα κ μερικά αρνητικά! :rolleyes:

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

Όποια κοπέλα έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο παιδικό σταθμό,ας μου γράψει δυο λόγια...

Είμαι ανάμεσα σε αυτόν και σε άλλους δυο,στην περίπτωση που πάω για δουλειά τον άλλο μήνα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα είμαι καινούργια στο forum καινούργια μαμά ! δυστυχώς έφτασε η ώρα να πάω για δουλειά και ψάχνω βρεφονηπιακό σταθμό σε Νίκαια & Κορυδαλλό, το μωράκι μου είναι 8 μηνών θα ήθελα συστάσεις και απόψεις από γονείς που έχουν πάει τα παιδιά τους και γνωρίζουν μη του φερθούν άσχημα.. μου είναι δύσκολο να το αφήσω και να πάω για δουλειά μέχρι τώρα νόμιζα ότι θα την κράταγε κάποιος δικός μου αλλά δεν πάνε όλα όπως τα υπολογίζεις για αυτό θα ήθελα το καλύτερο καταλαβαίνετε τις ανησυχίες και τις αγωνίες μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ τον στέλνω στην Πλαστελινη στον άνω Κορυδαλλο δες τις δημοσιεύσεις μου...έχω γράψει πολλά και αναλυτικά στο ανάλογο θέμα...για να μην τα ξανά γράφω...

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

New mama,περσι κι εγω εδω εψαχνα για παιδικο στις περιοχες μας.Κοιταξα αρκετους σταθμους στην περιοχη μας και κατεληξα στο παλατακι.

Απο 11μηνων παει ο μικρος μου και κοντευει τα δυο.Του αρεσει πολυ καθ βλεοω οτι δεν θεκει το μεσημερι να γυρισει σπιτι.Ειμαι πολυ ικανοποιημενη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γειας,

με ενδιαφέρουν οι σταθμοί Παλατάκι, Πλαστελίνη και Ναννώ . οποία πάει τα παιδάκια σε αυτούς τούς σταθμούς παρακαλώ να γράψει σχόλια αρνητικά και θετικα...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα...ψάχνω για τον μικρό μου ιδιωτικό παιδικό σταθμό στις περιοχές Νικαιας και κορυδαλλου...υπάρχει κάποια μανούλα που θα μπορούσε να με βοηθήσει;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Kαλησπερα σε ολες τις μανουλες.

 

Διαβασα ολα τα σχετικα θεματα αλλα οι απαντησεις ειναι λιγο παλιες οποτε και το επαναφερω.

 

Έχω μια μικρουλα που μόλις εγινε 2...κ απο Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε κ μεις.. 

Αρχικα ελπιζουμε για τους βρεφονηπιακους του δημου Κορυδαλλού, (αν εχετε εμπειριες θα ηθελα να τις μοιραστούμε). Σε περίπτωση όμως που δεν μας παρουν εχω υπόψιν μου την αστεροσκονη,το ροζ συννεφακι, το ναννω και το little Einsteins... Υπάρχει καμια κοπελα που μπορει να με ενημερωσει απο προσωπικη εμπειρια;;;για χωρο,προσωπικο,δραστηριοτήτες μεσα στη μερα,τιμες,καθε πληροφορια δεκτή....

Ευχαριστώ...και καλη σχολική χρονια να έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μανουλες καλησπέρα... σε λίγη ώρα ανακοινωνονται τα αποτελεσματα του εσπα κ με εχει φαει η αγωνία....

Εχουμε δηλωσει την παρεουλα, τον ανεμομυλο,τον 1ο και 2ο κορυδαλλου και τον 1ο Νικαιας. Οποιαδηποτε εμπειρια αποψη γνωμη θα με βοηθουσε πααααρα πολυ....Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Καλησπερα, Εχω ενα μπεμπη που ειναι τωρα 2 μηνων και το Σεπτεμβρη θα ειμαστε 4 μηνων. Λογω επιστροφης μου στην εργασια μου( καθως δεν εκανα χρηση του εξαμηνου) θα αναγκαστουμε με τον συζυγο μου να στειλουμε τον μικρο μας σε ιδιωτικο βρεφικο σταθμο και θα ηθελα αν εχετε προσωπικη εμπειρια να μου συστηνατε καποιον στις περιχες Κορυδαλλου η Νικαιας.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...