Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δημοτικοί παιδικοί Σταθμοί στην Αθήνα


Recommended Posts

Καλημέρα!

Ήρθε η ώρα και για μας λοιπόν να κοιτάξουμε για παιδικό σταθμό.

Ο μικρός μου είναι 28 μηνών και λέμε να τον ξεκινήσουμε από Σεπτέμβρη,αν όλα πάνε καλά.

Στο 6ο δημοτικό διαμέρισμα που ανήκουμε έχει 3 παιδικούς σταθμούς αλλά δεν γνωρίζω τίποτα για αυτούς..θα πάω την άλλη εβδομάδα να μιλήσω με τους υπεύθυνους αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως τους ξέρει καμιά σας και έχει καμία εμπειρία.

 

1) 6ος παιδικός σταθμός(Κυψέλη, Κυκλάδων 30): Τμηματάρχης - Κα Σωτηρούδα

2) 5ος παιδικός σταθμός(Αγ. Νικόλαος-Αχαρνών, Λ.Ιωνίας 86): Τμηματάρχης - Κα Γκατζώνα

3) 4ος παιδικός σταθμός(Θήρας 77-Αχαρνών): Τμηματάρχης - Κα Λευκαδίτη

 

Στον 5ο παιδικό πήγε η μαμά μου χτες που ήμουν εγώ στην δουλειά και ρώτησε και της φάνηκε πολύ συμπαθής η τμηματάρχης

όσον αφορά τον 4ο παιδικό είναι ένα στενό απόσταση από το σπίτι μου και τον γνωρίζω, πήγαινε μία ανιψιά μου, αλλά είναι σχετικά μικρός ο χώρος.

 

Αν έχετε πληροφορίες θα με βοηθούσατε.

5qfMp3.pngM5Bvp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα εγω εγραψα τη δικη μου εχτες στον 6ο ειχα παει αλλες 2 φορες εχει μεγαλη αυλη στο ισογειο με παιχνιδια κηπου φωτεινος πεντακαθαρος τωρα πανω που ειναι τα παιδια δεν πηγα ειναι διωροφο .Συναντησα δυο κυριες η μια η προισταμενη μου ειπαν

οτι ειναι, δεν ηταν ιδιαιτερα σε διαθεση να σου εξηγησει να σου μιλησει ,ενω μια αλλη κυρια που μου εδωσε την αιτηση μου ελεγε για τα χαρτια και τι χρειαζεται αρκετη ωρα

μου φανηκε με διαθεση περισσοτερη.Τελοσπαντων να δουμε αν θα μασ παρουν θα γνωριστουμε καλυτερα.Παντως και εμενα ο 4ο δεν μου αρεσε καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 10 months later...

Καλησπέρα,

 

έχει κανείς το μικρό του στο Δημ.απιδικό σταθμό της Λ.Ιωνίας;Είναι να πάει ο μικρούλης μου από Σεπτέμβρη και θα ήθελα να μάθω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες - απόψεις για το συγκεκριμένο σταθμό.

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 8 months later...
Εαν δεν κανω λαθος μετα τα 2,5 και πρεπει να εχουν κοψει την πανα

 

Οχι απαραίτητα, ανάλογα με τον παιδικό σταθμό, αν είναι βρεφονηπιακός πάιρνουν τα βρέφη από 8 μηνών.

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...