Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

και ξαφνικα κλαμα


Recommended Posts

κοριτσια τα φωτα σας ο μικρος μου ειναι 2.5 μηνων απο νεογεννητο τον βγαζω εξω και καθεται στο καροτσι παρα πολυ καλα και εδειχνε να του αρεσει εδω και 1 εβδομαδα και λιγο παραπανω καθε απογευμα 7-9 κλαει απαρηγορητα κολικοι μαλλον αν και μου κανει περιεργο 2.5 μηνων να ξεκινησανε οι κολικοι , τολμησαμε λοιπον να βγουμε εξω και τρελλαθηκε στο κλαμα χτες μιλαμε μελανιαζε γυρισαμε σπιτι

οποτε κομμενες οι απογευματινες βολτες αν και η αννα μαρια θελει καθε μερα βολτα μαλλον θα την βγαζει ο ενας απο τους 2

και ετσι τον εβγαλα σημερα το πρωι για βολτα με το καροτσι με το που τον εβαλα στο καροτσι αρχισε το κλαμα ουτε ενα τετραγωνο δεν καταφερα να παω και απο εκει την ωρα δεν κοιμαται και εχει εκνευρισμο

δεν του αρεσει η βολτα?εχει ανησυχια?και και τον τελευται μηνα ηταν ενα απιστευτα ησυχο μωρο φαι και υπνο μεχρι και τον υπνο ειχαμε φτιαξει

ισως φταει οτι του αρεσει και καθεται συνεχεια ομως ουτε αγκαλια θελει στο κουνιστο της φισερ πραις?

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγνώμη κοριτσάκι μου αλλά δεν κατάλαβα καλά, κλαίει μονο στο καρότσι ή και στην αγκαλιά; Τα μωράκια παντως από ότι έχω καταλάβει αλλάζουν καθε τόσο συνήθειες πόσο μαλλον ενα μωρό 2,5 μηνών. Μαλλον κατι τον ενοχλεί/τρομάζει με το καρότσι ή πονάει δεν ξερω τι άλλο μπορεί να είναι. Περαστικό ειναι μην ανησυχείς! Η δικιά μου π.χ. καθε τόσο φοβάται την αλλαξιέρα που τη βάζω, κλαιει και σκοτώνεται, μετά από 2-3 μέρες της περνάει και μπορεί να το ξαναπάθει μετα από καιρό...τι να πω ιδιοτροπίες από μικρά...

 

 

Link to comment
Share on other sites

κλαει απο τις 7 μεχρι τις 9 καθε βραδυ και καθε φορα που τον βαζω στο καροτσι για βολτα οτι ωρα και να ειναι και πολυ φοβαμαι οτι εχει συνηθισει το κουνιστο ριλαξ γιατι δεν ξεκολλαει απο εκει

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

τι καροτσι χρησιμοποιεις?εννοω μηπως δεν ειναι καταλληλο για τοσο μικρο μωρο?

δοκιμασε να τον βγαλεις βολτα με μαρσιπο..αλλο που μπρεις να δοκιμασεις ειναι την ωρα που τον βαζεις να του κανεις παιχνιδακια για να μην καταλαβει τι ακριβως κανεις..οταν το καταλαβει θα εχει ηδη κατσει..μηπως να του εδινες και λιγο αγιασμο?η δικια μου οταν την πιανουν τετοιες ανησυχιες(και κυριως κλαματα χωρις αιτια) της δινω αγιασμο 3 γουλιτσες τωρα που μεγαλωσε και οταν ηταν πιο μικρη βουτουσα 3 φορες την πιπιλα στο νερο..μου το εκανε η μητερα μου για τους πονοκεφαλους που ειχα και ελεγα οτι ειναι βλακεια αλλα τωρα που το κανω στην μικρη και ησυχαζει αμεσως,δεν το θεωρω και τοσο βλακεια..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αυτο με τον αγιασμο θα το κανω εχεις δικιο

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη για την παρέμβαση το γεγονος να νυστάζει δεν σου περνάει απο το μυαλό? Ισως κ γιαυτο το τοσο κλαμα γιατι θελει να κοιμηθει..τουλαχιστον ετσι έκανε ο δικός μου σε αυτους τους μήνες οταν νύσταζε πολύ.

eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...