Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε αρχιζουν να...ξυπνανε


rena

Recommended Posts

Το ζουζουνι μου των 24 ημερων τοσο καιρο κοιμοταν όλη μερα και ξυπνουσε μόνο για να φαει (μαμ, κακα και νανι που λενε).Εχει 2-3 μερες που αναμεσα στους θηλασμους μενει ξυπνιο χωρις να κλαιει η να δειχνει οτι εχει καποιο προβλημα. Αναρωτιομαστε με τον αντρα μου αν αυτο ειναι φυσιολογικο.Βεβαια το χαιρομαστε γιατι επιτελους μπορουμε λιγο να τον παιξουμε (που λεει ο λογος τοσο μικρο που ειναι ακομα) αλλα απο την αλλη προσπαθουμε και να το κοιμισουμε με διαφορους τροπους γιατι θεωρουμε οτι ειναι μικρος ακομα για να μενει ξυπνιος ή οχι?

 

Απο ποτε αρχιζει να μενει ξυπνιο ενα μωρο ή δεν υπαρχει κανονας?

 

(Εμεις ανυπομονουμε να αρχισει να μενει ξυπνιο αλλα οι γιαγιαδες-παππουδες μας λενε οτι είμαστε τυχεροι που κοιμάται με τις ωρες!)

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

 

Εχω και εγώ την ίδια εμπειρία με το Bizeli. Η Maya δεν κοιμότανε ΠΟΤΕ! Το βράδυ κάθε 2-1,5 ώρα΄ξύπνημα και το πρωί το μάτι γαρίδα... Αφού είχαμε ανησυχήσει γιατί όλοι έλεγαν ότι τα νεογέννητα κοιμούνται συνέχεια.

 

Ρένα, θα έλεγα να το απολαύσεις όσο κρατήσει και να μην ανησυχείς!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μην αγχώνεσαι, με τον καιρό θα αρχίσει να ξυπνάει περισσότερο...

 

Και, όντως είστε από τους τυχερούς..

 

Εμείς κάναμε 5 μήνες να κοιμηθούμε το βραδυ (έστω και με διαλείμματα) γιατί μέχρι τότε ξύπναγε και την νύχτα και δεν κοιμόταν με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικα και να λες ευτυχως....

Παντως να ξερεις θα κοιματε σιγα σιγα ολο και λιγοτερο...

 

Απο την καρδια μου σου ευχομαι να κρατησει οπως και η δικια μας μεχρι στιγμης τον βραδυνο υπνο ανεπαφο...

 

Ενταξυ ξυπναμε κατα τις 3 να την ταϊσουμε αλλα ξανα κοιμαται αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

ego rena eixa tin idia periptosi me sena. Emena tora i dikia moy einai 9 minon kai genika den me exei talaiporisei ston ipno (einai kai fores omos me to mati garida). Emena otan itan neogennito koimotan san to diko soy kai ksipnage, etroge kai kathotan kamia ora kai meta koimotan. Esi apla tha prepei na to taizeis tis ores poy prepei. Apolause to kai kane tou gelakia kai paixnidakia. to simantiko einai na sinexisei na einai iremo.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...