Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποιό γάλα δίνετε στο μωρό σας?


Recommended Posts

Καλημέρα, επειδή από ότι κατάλαβα κυκλοφορούν πάρα πολλά γάλατα στο εμπόριο θα ήθελα να ξέρω οι μαμάδες που δε θηλάζουν ποιό γάλα δίνουν στο μωρό τους. Εμείς δίνουμε το frisolac γιατί μας το σύστησαν από την κλινική μαζί με το guigoz λόγω των αναγωγών που έχει. Αυτό που δεν ξέρω είναι κατά πόσο είναι καλό να μπερδεύουμε τα γάλατα. Φυσικα΄αφού το είπε η παιδίατρος το ακολουθούμε αλλά θα ήθελα να ξέρω το κάνετε και εσείς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς στην πρώτη μας κόρη δίναμε το frisolac γιατί αυτό δίνανε και στην κλινική και το συνεχίσαμε.Είχε και εμάς αναγωγές αλλά όταν ρώτησα τον παιδίατρο μήπως να της δίνω κάποιο ειδικό γάλα μου απάντησε ότι για αυτούς τους λόγους είναι οι σαλιάρες και έτσι συνεχίσαμε μόνο το frisolac το απλό.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και εγώ το Frisolac έδινα στην κοράκλα μου μας το έδωσαν απο την κλινική και η παιδίατρος μας είπε ότι είναι καλό γάλα και να το συνεχίσουμε!Και εμας είχε αναγωγές αλλά η παιδίατρος μας είπε ότι είναι φυσιολογικό εφόσον βάζει κιλά κανονικά μέχρι το 6ο με 7ο μήνα τα περισσότερα παιδάκια έχουν αναγωγές.

Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας,

αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ

και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=7593

 

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

 

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων

αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες

σελίδες της κατηγορίας

 

ή κάντε χρήση της υπηρεσίας "Αναζήτηση" περισσοτερες πληροφορίες για την καλύτερη χρήση της εδώ :

http://parents.org.gr/news/a309

 

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας

θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες

τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Τα γαλατα που ειναι ειδικα για τις αναγωγες ειναι βαρια . Γι αυτο σου ειπε ισως την αναμιξη (αν και δεν το εχω ξανακουσει αυτο )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα γαλατα που ειναι ειδικα για τις αναγωγες ειναι βαρια . Γι αυτο σου ειπε ισως την αναμιξη (αν και δεν το εχω ξανακουσει αυτο )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τα γαλατα που ειναι ειδικα για τις αναγωγες ειναι βαρια . Γι αυτο σου ειπε ισως την αναμιξη (αν και δεν το εχω ξανακουσει αυτο )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τα γαλατα που ειναι ειδικα για τις αναγωγες ειναι βαρια . Γι αυτο σου ειπε ισως την αναμιξη (αν και δεν το εχω ξανακουσει αυτο )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τα γαλατα που ειναι ειδικα για τις αναγωγες ειναι βαρια . Γι αυτο σου ειπε ισως την αναμιξη (αν και δεν το εχω ξανακουσει αυτο )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...