Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ειχα μπει στην ελληνικη σελιδα της procter και με εβγαζε σε αλλης χωρας σαιτ για να επικοινωνησω μεσω mail.οποτε το εγραψα στα αγγλικα και μου απαντησε ελληνας :D.αυτο ειναι το μεηλ παντως του αποστολεα

 

 

[email protected]

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειχα μπει στην ελληνικη σελιδα της procter και με εβγαζε σε αλλης χωρας σαιτ για να επικοινωνησω μεσω mail.οποτε το εγραψα στα αγγλικα και μου απαντησε ελληνας :D.αυτο ειναι το μεηλ παντως του αποστολεα

 

 

[email protected]

 

σε ευχαριστώ πολύ!!!

αύριο που δε θα νυστάζω, θα τους στείλω....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ψώνισα από MyUkMail .... και απ ότι είδα ανέβασαν και τις τιμές στα rates

 

Το είδα και εγώ, 10 λίρες αντί 7 set up fee, 12 αντί για 10 μηνιαία συνδρομή και 60 αντί 54 νομίζω για ετήσια συνδρομή.

 

Τα μεταφορικά ωστόσο, νομίζω ότι παραμένουν τα ίδια.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Είδες, ε, άμα υπάρχει δουλειά, ανεβάσουμε λίγο και τις τιμές και ότι τσιμπήσουμε. Γι' αυτό λέω, παραγγελίες από 2-3 άτομα μαζί, για να ρεφάρουμε....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα και καλή σαρακοστή. τα φώτα σας παρακαλώ γιατί δεν βγάζω άκρη με τα ΕΛΤΑ! παρήγγειλα μερικά βιβλία από book depository το γενάρη. έχουν δωρεάν μεταφορικά και τα στέλνουν με απλό ταχυδρομείο. ένα από τα βιβλία, ενώ με διαβεβαιώνουν ότι το έχουν στείλει από 22/1 εγώ δεν το έχω λάβει ποτέ. μιλάω με τα ΕΛΤΑ και η λύση που μου δίνουν είναι να τηλεφωνήσω πρωί πρωί να μιλήσω κατευθείαν με τη διανομέα μήπως και θυμάται κάτι... και σε περίπτωση που δεν θυμάται κάτι δηλαδή τι κάνω; δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τα λεγόμενα των άγγλων γιατί όλα τα άλλα βιβλία τ αέλαβα μια χαρά και στην ώρα τους. σε περίπτωση που η ταχυδρόμος δεν με βοηθήσει, τι πρέπει να κάνω; καμιά ιδέα;

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είδες, ε, άμα υπάρχει δουλειά, ανεβάσουμε λίγο και τις τιμές και ότι τσιμπήσουμε. Γι' αυτό λέω, παραγγελίες από 2-3 άτομα μαζί, για να ρεφάρουμε....

 

Για οσες εχουν γνωστους και φιλους που ψωνιζουν μεσο ιντερνετ αυτο ειναι το ιδανικο, αλλιως πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη η παραγγελια . Εγω δυστυχως δεν γνωριζω καποιον καποια για να μοιραζομαστε τα μεταφορικα. :( 2-3 και 4 ατομα μαζι μη σου πω.(ειδικα οταν ολες θελουν να ψωνισουν ειδη ρουχισμου και παπουτσια που δεν εχουν ιδιαιτερο βαρος);)

Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο κοριτσι που εχει MyUKMail, θα αναλαβει να κανει μια κουβεντα μαζι τους να δουμε τι μπορουμε να κανουμε για να κατεβασουν τα μεταφορικα αν παραγγελνουμε μονο πανες? :mrgreen:

 

Εγω είμαι πάρα πολύ αρπαγμένη μαζί τους γιατί είναι ανοργάνωτοι και αγενείς. Δεν ενδιαφέρονται καθόλου και δεν απαντούν εύκολα στα μειλ. Οταν απαντούν λένε μόνο αυτό που θέλουν και δεν σου λύνουν το πρόβλημα.

Η κοπέλα τελικά πήρε τα πράγματα της απο το σπίτι μου με πιέσεις να μου δώσουν το μειλ της και όταν την ενημέρωσα δεν της είχαν πει τπτ τόσες μέρες...

Μου λείπει η παραγγελία απο m&co και έχω στείλει πάνω απο 10 μειλ και όλο περιμένω καποία ενημέρωση.

Ξαναέστειλα εχτές και ζήτησα κάποιον να κάνω escalate.

Είναι απαράδεκτοι εντελώς και θα προσπαθήσω να βρώ κάποια άλλη λύση απο Αγγλία, μέχρι και την συνδρομή θα ζητήσω πίσω.

Δεν πιστεύω ουτε 1 στο εκατομμύριο οτι θα ενδιαφερθούν για μείωση μεταφορικών..

 

Το είδα και εγώ, 10 λίρες αντί 7 set up fee, 12 αντί για 10 μηνιαία συνδρομή και 60 αντί 54 νομίζω για ετήσια συνδρομή.

 

Τα μεταφορικά ωστόσο, νομίζω ότι παραμένουν τα ίδια.

 

Μάλιστα....αν βρήκες ψωμί και θες να βγάλεις κέρδος να είσαι σωστός και οργανωμένος και όχι να έχεις τους πελάτες σου γραμένους στα α@@@@@ σου. Είδικα αυτούς που έχουν σκάσει και για όλο το χρόνο...

Αλλος ένας λόγος για εμένα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Μόλις μου ήρθαν τα πράγματα από mothercare Αγγλίας μέσω ΜyUkMail.Οι κούτες δεν γέμιζαν το μάτι, θα βάλω τον άντρα μου να τις μετρήσει γιατί οι 75λίρες για αυτές τις κούτες φαίνονται υπερβολικό ποσό. 40 ευρώ μεταφορικά πλήρωσα για το διπλό καροτσάκι που ήταν πολύ πιο βαρύ.Δεν ξέρω αλλά αυτό τοΜyUkMail δε μου φαίνεται και τόσο συμφέρον τελικά:mad:

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατινακι μου γεια σου! (κουκλακι η μικρη σου!)

 

Τελικα πρεπει να ειμαι τυχερη. Μια φορα εχω παραγγειλει μεσω MyUKmail και σε μενα ηταν αψογοι. Στα μειλ μου απαντουσαν αμεσα (δλδ ηταν τυπου chat μπορω να πω). Εχω διαπιστωσει οτι αν στειλεις μειλ 2-4 ειναι ονλαιν και σου απαντανε αμεσα. Τεσπα....

 

Θα εστελνα εγω μειλ αλλα τα αγγλικα μου ειναι λιγο του....Ινδου!:P Δε χανουμε τιποτα να προσθαπησουμε...

 

Η Marsolan εχει βρει μια ακρη με μια κοπελα (τυπου σαλοπετα) για οποιον ενδιαφερεται να το ψαξει αλλιως παντως....

 

Θα κανω μια προσπαθεια να στειλω μειλ σχετικα με τις πανες και ο,τι βγει...δε χανουμε τιποτα...μου τελειωσαν οι πανες που ειχαν ερθει απο αμαζον και πηρα απο το καρφουρ που ειχε προσφορα -30% και παλι η τιμη τους ηταν υπερδιπλασια σε σχεση με το αμαζον. Ενιωσα πολυ μ@λ@κ@ς!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μόλις μου ήρθαν τα πράγματα από mothercare Αγγλίας μέσω ΜyUkMail.Οι κούτες δεν γέμιζαν το μάτι, θα βάλω τον άντρα μου να τις μετρήσει γιατί οι 75λίρες για αυτές τις κούτες φαίνονται υπερβολικό ποσό. 40 ευρώ μεταφορικά πλήρωσα για το διπλό καροτσάκι που ήταν πολύ πιο βαρύ.Δεν ξέρω αλλά αυτό τοΜyUkMail δε μου φαίνεται και τόσο συμφέρον τελικά:mad:

 

αννα, πανω στα κιβωτια πρεπει να λεει κιλα....για ριξε μια ματια να δεις ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μόλις μου ήρθαν τα πράγματα από mothercare Αγγλίας μέσω ΜyUkMail.Οι κούτες δεν γέμιζαν το μάτι, θα βάλω τον άντρα μου να τις μετρήσει γιατί οι 75λίρες για αυτές τις κούτες φαίνονται υπερβολικό ποσό. 40 ευρώ μεταφορικά πλήρωσα για το διπλό καροτσάκι που ήταν πολύ πιο βαρύ.Δεν ξέρω αλλά αυτό τοΜyUkMail δε μου φαίνεται και τόσο συμφέρον τελικά:mad:

 

Εγώ έχω καταλάβει οτι είναι αναλόγως με τις μύγες τους.

Πχ έχει τύχει σε εμένα 2 κούτες (οχι τεράστειες) να τις βάλουν μαζί με ένα μαύρο υλικό και να φαίνεται 1 και η χρέωση μονή (την προηγούμενη φορά)

Αυτή τη φορά ήρθαν 2 κούτες (η 1 βέβαια δεν ήταν δική μου..) και διπλή χρέωση.

Κοινώς παίζεις ψιλοτζόκερ αν έχεις πολλά πράγματα..αν βαριέται ο πακεταδώρος, αν έχει καλο φεγγάρι, δεν έχει σελήνη στο κριό κοκ

Και αν τους ρωτήσεις απο πριν σου λένε δεν ξέρω πρέπει να ε΄ρθουν εδώ τα πράγματα να δούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι είναι escalate ?

 

δεν μου έρχόταν η λέξη..:oops:

είναι αυτό που λένε οτι αν δεν μου λύσεις εσύ το πρόβλημα θέλω να το κάνω (ελληνική λέξη που δεν μου έρχεται) escalate στον προηστάμενο σου, υπεύθυνο. Να το πάω ένα σκαλί πιο πάνω τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

δεν μου έρχόταν η λέξη..:oops:

είναι αυτό που λένε οτι αν δεν μου λύσεις εσύ το πρόβλημα θέλω να το κάνω (ελληνική λέξη που δεν μου έρχεται) escalate στον προηστάμενο σου, υπεύθυνο. Να το πάω ένα σκαλί πιο πάνω τέλος πάντων...

 

Μμμμμ.........

 

Και από το έκανες αυτό στο σαιτ ? Η χαζή ξανθιά το ξανακοίταξε αλλά nichts είδε. Δεν βάζεις κανένα λινκ, όταν μπορέσεις ?

 

Εσύ μπορείς να πατήσεις, στην απίστευτη ανακατωσούρα με την παραγγελία της άλλης κοπέλας, και να τους σφίξεις λίγο. Λέω τώρα, γιατί μέχρι τώρα, η εικόνα που έχω αποκομίσει γι'αυτούς είναι Ζιμπάμπουε, Καφριστάν και λίγο από Βαλκάνια.............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κατινακι μου γεια σου! (κουκλακι η μικρη σου!)

 

Τελικα πρεπει να ειμαι τυχερη. Μια φορα εχω παραγγειλει μεσω MyUKmail και σε μενα ηταν αψογοι. Στα μειλ μου απαντουσαν αμεσα (δλδ ηταν τυπου chat μπορω να πω). Εχω διαπιστωσει οτι αν στειλεις μειλ 2-4 ειναι ονλαιν και σου απαντανε αμεσα. Τεσπα....

 

Θα εστελνα εγω μειλ αλλα τα αγγλικα μου ειναι λιγο του....Ινδου!:P Δε χανουμε τιποτα να προσθαπησουμε...

 

Η Marsolan εχει βρει μια ακρη με μια κοπελα (τυπου σαλοπετα) για οποιον ενδιαφερεται να το ψαξει αλλιως παντως....

 

Θα κανω μια προσπαθεια να στειλω μειλ σχετικα με τις πανες και ο,τι βγει...δε χανουμε τιποτα...μου τελειωσαν οι πανες που ειχαν ερθει απο αμαζον και πηρα απο το καρφουρ που ειχε προσφορα -30% και παλι η τιμη τους ηταν υπερδιπλασια σε σχεση με το αμαζον. Ενιωσα πολυ μ@λ@κ@ς!!!

Γεία σου Ράννια μου!!

Είναι η άτιμη..τώρα βέβαια που έχει γεμίσει σπυράκια λόγω αλλεργίας χάνουμε λίγο απο την ομορφιά μας..:-(:sad::-(

 

Ναι είσαι τυχερή ή μάλλον δεν αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα και να χρειαστεί να σου το λύσουν...τι να πώ.

Είμαι γκαντεμόσαυρος...

Και τώρα θέλω να πάρω διάφορα για τη μικρή...καρεκλάκι, γυμναστήριο και διάφορα άλλα και πρέπει να κάνω ερευνα να δω απο που θα τα τσιμπήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ.........

 

Και από το έκανες αυτό στο σαιτ ? Η χαζή ξανθιά το ξανακοίταξε αλλά nichts είδε. Δεν βάζεις κανένα λινκ, όταν μπορέσεις ?

 

Εσύ μπορείς να πατήσεις, στην απίστευτη ανακατωσούρα με την παραγγελία της άλλης κοπέλας, και να τους σφίξεις λίγο. Λέω τώρα, γιατί μέχρι τώρα, η εικόνα που έχω αποκομίσει γι'αυτούς είναι Ζιμπάμπουε, Καφριστάν και λίγο από Βαλκάνια.............

 

Οχι βρε..τους ρώτησα στο μειλ που μπορώ να απευθυνθώ για να κάνω παράπονα και να λύχω το πρόβλημα μου..(σιγά μην πουν αλλα θα βρώ εγώ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε..τους ρώτησα στο μειλ που μπορώ να απευθυνθώ για να κάνω παράπονα και να λύχω το πρόβλημα μου..(σιγά μην πουν αλλα θα βρώ εγώ!!!)

 

Τελικά, υπάρχουν ανευθυνουπεύθυνοι και σε άλλες χώρες, πλην της δικής μας ........

 

Άμα σου πουν, για ρίξε μια ενημέρωση, προφανώς περιμένουν αρκετοί στην σειρά για ξεχ******* καλοσώρισμα.......... Χι, χι, χι

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νεότερα από το kiddicare!!!

 

"Great News, we are still on target for a March Launch albeit a few days later than initially planned. It is very exciting here as this is a completely new avenue and we are putting the finishing touches to the system as well as finishing some legal work.

We apologise for the delay and the fact that, for some of you, this seems to be going on a while but, as this is completely new, we don't want it to just implement something that may not work, we want to test it and give a full product to you, our valued customer.

Like I said, it is all very exciting our end and we will hopefully have this up and running in no time"

 

 

Αχ, μακάρι τα μεταφορικά τους να είναι λογικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω βρει το Madlaren TECHNO XLR 2011 (καρότσι) στο site http://www.itsababy.co.uk 238,5 λίρες και το ίδιο στο http://www.pramworld.co.uk έχει 265 λίρες. To πρώτο site είναι αξιόπιστο για να το παραγγείλω; Ξέρει καμιά πώς θα δω ποια είναι η χρέωση;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω βρει το Madlaren TECHNO XLR 2011 (καρότσι) στο site http://www.itsababy.co.uk 238,5 λίρες και το ίδιο στο http://www.pramworld.co.uk έχει 265 λίρες. To πρώτο site είναι αξιόπιστο για να το παραγγείλω; Ξέρει καμιά πώς θα δω ποια είναι η χρέωση;

 

Tο πρώτο σαίτ έχει πειπαλ, οπότε αυτή η διασφάλισή σου, μεταφορικά σε αυτό που θες είναι 30 λίρες. Το δεύτερο είναι στην λίστα νομίζω, είναι δοκιμασμένο αν είναι, αλλά για μεταφορικά δεν ξέρω, θέλει να βάλεις την παραγγελία σου, να βάλεις τα στοιχεία της κάρτας και σε ειδοποιούν αυτοί πόσα είναι. Δεν στέλνεις ένα μειλ, να σου πουν σίγουρα ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

μια και αναφερατε ανευθυνουπευθυνους

και για πλακα το αναφερω

εχω παραγγειλει απο εβαυ ενα φορεματακι γκαπ και μαλιστα σε χρηση

25/2 πληρωσα

μαιλ δε λαμβανα τιποτα

τοστειλε δε το εστειλε?

6/3 απαντηση!!!!!

 

Hi there, it was posted mid week to you.....so sorry for the delay but my best friend very sadly passed away last Saturday and I have been having to cope with that,, Jacqui

 

- audre2009

 

πρεπει να ειναι ελληνας αυτος! δε γινεται αλλιως!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μια και αναφερατε ανευθυνουπευθυνους

και για πλακα το αναφερω

εχω παραγγειλει απο εβαυ ενα φορεματακι γκαπ και μαλιστα σε χρηση

25/2 πληρωσα

μαιλ δε λαμβανα τιποτα

τοστειλε δε το εστειλε?

6/3 απαντηση!!!!!

 

Hi there, it was posted mid week to you.....so sorry for the delay but my best friend very sadly passed away last Saturday and I have been having to cope with that,, Jacqui

 

- audre2009

 

πρεπει να ειναι ελληνας αυτος! δε γινεται αλλιως!!!!

 

Συγνωμη αλλα δεν το θεωρω τοσο ανευθυνοτητα... :( το συγκεκριμενο... συμβαινουν και αυτα/

σε καταλαβαινω ομως και εγω οταν παραγγειλω kατι το θελω χθες αν γινετε:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...