Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εγώ πάλι δεν ήξερα ότι το ponstan έχει μέντα και το κοίταξα και όντως γράφει pure anise mint 108IFF ΑΛΛΆ όσες φορές έχω ρωτήσει τη γιατρό μας για το ponstan δεν μας το έχει απαγορεύσει,τι να πω .....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα σχετικά με την θεραπεία δεν νομίζω να επηρεαστεί ιδιαίτερα, ειδικά αν το postan ήταν χρονικά μακρυά από τα ομοιοπαθητικά.

Περαστικά σας.

 

Ευτυχως, ηταν περιπου στη μεση της ημερας (τα ομοιοπαθητικα τα παιρνει πρωι και βραδυ).

Ευχαριστουμε!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό, δεν γνώριζα το symphytum .

Τώρα σχετικά με την θεραπεία δεν νομίζω να επηρεαστεί ιδιαίτερα, ειδικά αν το postan ήταν χρονικά μακρυά από τα ομοιοπαθητικά.

Περαστικά σας.

 

Τι εννοείς "χρονικά μακριά"?

Πόσες ώρες είναι καλό να έχουν περάσει απο τη λήψη ομοιοπαθητικών?

 

Επίσης έχω άλλη μια απορία:

 

Eαν μια μέρα πιει κάποιος καφέ ή coka-cola

και την επόμενη ημέρα

αναγκαστεί να πάρει κάποιο ομοιοπαθητικό

 

δεν νομίζω πως επηρρεάζει έτσι?

Προφανώς θα έχει φύγει απο τον οργανισμό η καφείνη.......:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξέρω να απαντήσω στο 1ο και για το 2ο η απάντηση "ίσως λίγο" μάλλον δεν σου κάνει. ... μην το ψειρίζουμε και τόσο πολύ όμως αγαπητή.

 

Μάλλον εξαρτάται και από την δυναμοποίηση. π.χ. σε συνδυασμό με χημικά φάρμακα που είναι γνωστό ότι επηρεάζουν την θεραπεία, την δυναμοποίηση 6Χ μπορούν να την κάνουν 12X, 6X εναλλάξ (έχω παράδειγμα). Δηλαδή την μία μέρα έτσι την άλλη αλλιώς εκεί που θα ήταν συνέχεια 6Χ.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Τα ομοιοπαθητικά φάρμακα τα παίρνουμε από οποιοδήποτε φαρμακείο ή από αυτά που έχει η λίστα στην επίσημη ιστοσελίδα;

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Τα ομοιοπαθητικά φάρμακα τα παίρνουμε από οποιοδήποτε φαρμακείο ή από αυτά που έχει η λίστα στην επίσημη ιστοσελίδα;

Από οποιοδήποτε ομοιομαθητικό φαρμακείο, που έχει το φάρμακο που θέλουμε και στην δυναμοποίηση που θέλουμε.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα μια απορία. Ο ομοιοπαθητικός μου έγραψε "κολπικές πλύσεις με καλέντουλα" για μυκητίαση. Έχετε υπόψη αν και πώς τη διαλύω και πόσες φορές την ημέρα γίνονται;

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα μια απορία. Ο ομοιοπαθητικός μου έγραψε "κολπικές πλύσεις με καλέντουλα" για μυκητίαση. Έχετε υπόψη αν και πώς τη διαλύω και πόσες φορές την ημέρα γίνονται;

 

Μπορεί κάποια να με βοηθήσει, pleeeeeeeeeeeease;

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω για πλύσεις αλλά μπορείς να πάρεις υπόθετα καλέντουλας από ομοιοπαθητικό φαρμακείο, είναι πιο εύχρηστα.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για πλύσεις αλλά μπορείς να πάρεις υπόθετα καλέντουλας από ομοιοπαθητικό φαρμακείο, είναι πιο εύχρηστα.

 

Σ'ευχαριστώ Rosie, όμως ο ομοιοπαθητικός μου είπε ν'αποφύγω τα υπόθετα. Μου έδωσε silica για ένα μήνα (είναι χρόνιο το πρόβλημα) και πλύσεις. Προς το παρών κάνω μία την ημέρα...ελπίζω να είναι αρκετή για περίοδο έξαρσης...

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι εννοούσε τα φαρμακευτικά υπόθετα και όχι αυτά της καλέντουλας που ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα με τις πλύσεις.

Πάρε τον ένα τηλέφωνο καλύτερα να το διευκρινίσεις αυτό.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις την Ντουρου Φωτεινη παιδιατρο ομοιοπαθητικο στον Αλιμο αμα ειναι καλη επισης αμα ξερετε αν κοβουν και σοκολατες και απο τα παιδακια η γενικα τι απογορευεται για τα παιδακια που κανουν ομοιοπαθητικη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις την Ντουρου Φωτεινη παιδιατρο ομοιοπαθητικο στον Αλιμο αμα ειναι καλη επισης αμα ξερετε αν κοβουν και σοκολατες και απο τα παιδακια η γενικα τι απογορευεται για τα παιδακια που κανουν ομοιοπαθητικη?

 

Οι απαγορεύσεις είναι οι γενικές για καφέ, μέντα κτλ.

Η σοκολάτα επιτρέπεται φυσικά αλλά τώρα κατά πόσο είναι σωστό να τρώνε σοκολάτα τα παιδιά είναι άλλο πράγμα :wink:

 

H παιδίατρος που αναφέρεις είναι εγγεγραμμένη στη λίστα οπότε εγώ προσωπικά θα πήγαινα χωρίς δεύτερη σκέψη :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μετα απο καιρο επανερχομαι και αφου πω καλο φθινοπωρο σε ολους, να ρωτησω αν καποιος ξερει ομοιπαθητικο στην Κερκυρα, καθοτι πια μενουμε εδω - κριμα, δε θα σας δω, τουλαχιστον εφετος- και ψαχνω να βρω γιατρο...δε θα ειναι ευκολο να πηγαινοερχομαστε Αθηνα με τα μικρα για τον Κ.

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλλονιά λογικά είναι ποιό εύκολο...

http://www.homeopathy.gr/doctors-homeopaths.php?location=islands

 

και πάντα υπάρχει το τηλέφωνο αν και όχι πάντα επαρκές.

Μου έγραψε και κάποιο μέλος από εδώ καλά λόγια κάποια στιγμή που ρώτησα για φίλη, αν θες σου λέω ποιά ήταν.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλλονιά λογικά είναι ποιό εύκολο...

http://www.homeopathy.gr/doctors-homeopaths.php?location=islands

 

και πάντα υπάρχει το τηλέφωνο αν και όχι πάντα επαρκές.

Μου έγραψε και κάποιο μέλος από εδώ καλά λόγια κάποια στιγμή που ρώτησα για φίλη, αν θες σου λέω ποιά ήταν.

 

σε ευχαριστω πολυ....για Κεφαλλονια μαλλον δυσκολο διοτι δεν υπαρχει κυριως το χειμωνα απευθειας καραβι οποτε θα πρεπει να πηγαινουμε μεχρι Ηγουμενιστα και μετα αλλο καραβι...αστα...μπερδεμ με δυο μωρα...ισως βρω κατι σε Γιαννενα, τωρα που το σκεφτομαι...με την Εγνατια ειναι μια ωρα απο Ηγουμενιτσα...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σας βρήκα!!!!

 

Ψάχνω κι εγω κάποιο καλό ομοιοπαθητικό στο Ηράκλειο- Κρήτης.

 

Δεν υπάρχει κανένας στη λίστα που έχετε ποστάρει.

Πήγα σε κάποιον πρόσφατα αλλά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

 

Υπάρχει κάποιος να μου προτείνεται? Ενδιαφέρομαι κυρίως για το παιδί μου, για ενίσχυση του ανοσοποιητικού συστήματος.

 

Ευχαριστώωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει από φίλη γειτόνισά πολύ καλά λόγια για αυτόν που γράφει εδώ http://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,id=16437264

Στοιχεία εδώ http://www.4crete.gr/details.asp?AA=3280

Πηγαίνει η ίδια, η κόρη της αλλά και ο άντρας της και είναι πολύ ικανοποιημένοι, συνήθως μάλιστα τα καταφέρνει πολύ καλά από το τηλέφωνο (Μεταμόρφωση - Ηράκλειο Κρήτης ! )

Έχω όμως την απορία γιατί δεν είναι στην επίσημη λίστα;

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Έχω όμως την απορία γιατί δεν είναι στην επίσημη λίστα;

και η δικιά μου δεν είναι στην λίστα αλλά οι συμβουλές-αγωγές της φτάνουν μέχρι Αμερική.Αυτό δεν με απασχολεί καθόλου(η λίστα)

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΑΥΡΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΑ!

 

Διάβασα τις προάλλες οτι τα "κοινά" μαύρα σφραγίσματα της οδοντιατρικής

περιέχουν υδράργυρο!

 

Φυσικά όπως και στις περισσότερες έρευνες

υπάρχουν κι εδώ αυτοί που λένε οτι δεν είναι ακόμα

100% επιβεβαιωμένο....

 

http://www.lifeinbalance.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=372&Itemid=56

http://www.e-dentist.gr/amalgam.htm

http://www.inews.gr/116/efthynontai-ta-sfragismata-gia-tin-anaptyxi-karkinou-kai-altschaimer.htm

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/mercury_fillings_amalgam.html

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...