Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πεταει και μοιαζει με μυρμηγκι!!


matilnta

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Όχι,αλλά μου θύμισες μια ιστορία.πριν κάτι χρόνια ,ένα καλοκαίρι γέμισε το σπίτι μου από κάτι μικρά έντομα ,σαν κατσαριδάκια.Κάθε τόσο τσίριζα.κατσαρίδα,κατσαρίδα...Ερχόταν ο ήρωας-σύζυγος γκουπ και το έκανε πίτα.Ένα βράδυ βλέπω στον τοίχο μου ένα λαμπύρισμα.Πλησιάζω και ήταν ένα τέτοιο κατσαριδάκι που έλαμπε.Κοινώς πυγολαμπίδα.λίγες μέρες μετά διαβάζω πως οι πυγολαμπίδες είναι επαπειλούμενο είδος λόγω της μόλυνσης.Και εμείς οι αθεόφοβοι τους είχαμε αλλάξει τα φωτά νομίζοντας πως είναι κατσαρίδες.Μια γενιά πυγολαμπίδες είχαμε ρημάξει.Ακόμα ντρεπόμαστε...

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι,αλλά μου θύμισες μια ιστορία.πριν κάτι χρόνια ,ένα καλοκαίρι γέμισε το σπίτι μου από κάτι μικρά έντομα ,σαν κατσαριδάκια.Κάθε τόσο τσίριζα.κατσαρίδα,κατσαρίδα...Ερχόταν ο ήρωας-σύζυγος γκουπ και το έκανε πίτα.Ένα βράδυ βλέπω στον τοίχο μου ένα λαμπύρισμα.Πλησιάζω και ήταν ένα τέτοιο κατσαριδάκι που έλαμπε.Κοινώς πυγολαμπίδα.λίγες μέρες μετά διαβάζω πως οι πυγολαμπίδες είναι επαπειλούμενο είδος λόγω της μόλυνσης.Και εμείς οι αθεόφοβοι τους είχαμε αλλάξει τα φωτά νομίζοντας πως είναι κατσαρίδες.Μια γενιά πυγολαμπίδες είχαμε ρημάξει.Ακόμα ντρεπόμαστε...

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...