Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

 

ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΕΠΕΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΕΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥΜΠΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΣΙΜΟ.....

ΕΚΛΑΨΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΡΗΓΟΡΑ,ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΚΟΥΤΕΛΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ,ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ..ΛΙΓΟ ΑΝ ΠΙΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ!

ΕΧΩ ΑΝΥΣΗΧΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΑΤΙ....

ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΕ ΣΑΣ?

.png74mmp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα.

ηρεμησε. αν κοιμηθηκε μια χαρα, δεν εχει-ειχε τασεις υπνηλιας σε ασχετες φασεις απο το συνηθισμενο προγραμμα κ ολες οι αντιδρασεις του παιδιου ειναι καλες, τοτε μην ανησυχεις. ειναι η 1η τρομαρα που περνουμε οταν πεφτουν πολυ καλα.

σιγουρα θα σου απαντησουν κ αλλες κοπελες.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα αχ αυτεσ οι τουμπεσ η τζινι εχει απολυτο δικιο αν το παιδακι κοιμηθηκε καλα αν δεν παραπονιεται οτι του ποναει το κεφαλι αν δεν κανει εμμετο και δεν κοιμαται ωρεσ που δεν το συνηθιζει (να εχει υπνιλια) μην ανυσηχεισν ολα καλα ειναι απλα μια τουμπα!

Link to comment
Share on other sites

εκανε εμετο?εχει αστθεια¨?αν εχει πεσει λεει?η δικια μου το κανει αυτο το πεσιμο μερα παρα μερα.ο γιατρος μου ειπε σε ενα απο αυτα τα 2 που σε ρωτησα να τρεξω στα επειγοντα.

Link to comment
Share on other sites

τα κοριτσια εχουν δικαιο μην αγχωνεσαι αν δεν εχει συμπτωματα!

Με πιασαν τα γελια με το μηνυμα σου ομως γιατι θυμηθηκα την δικια μας πρωτη τουμπα!!!:lol::lol::lol: Εκει να δεις τι επαθα εγω, που δεν τον αφηνα να κοιμηθει πριν μιλησω με την παιδιατρο!!!! Και εμενα ηταν μωρο! επεσε δεμενος μαζι με το relax απο τον καναπε μπροστα στα ποδια μου σε κλασματα του δευτ/του και μαλιστα με το κουτελο στα πλακακια!:shock: να τον βλεπατε σα χελωνακι με το relax στη πλατη...:lol::lol::lol: χι χι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ειδικά αν χτύπησε στο κούτελο και όχι στο πίσω μέρος του κεφαλιού μην ανησυχείς! Εμάς είχε πέσει 1 έτους από τον καναπέ και είχε κάνει ένα τεράστιο καρούμπαλο. Πήγαμε επιτόπου για προληπτικούς λόγους στο νοσοκομείο και έτσι ησυχάσαμε ότι ήταν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

τα κοριτσια εχουν δικαιο μην αγχωνεσαι αν δεν εχει συμπτωματα!

Με πιασαν τα γελια με το μηνυμα σου ομως γιατι θυμηθηκα την δικια μας πρωτη τουμπα!!!:lol::lol::lol: Εκει να δεις τι επαθα εγω, που δεν τον αφηνα να κοιμηθει πριν μιλησω με την παιδιατρο!!!! Και εμενα ηταν μωρο! επεσε δεμενος μαζι με το relax απο τον καναπε μπροστα στα ποδια μου σε κλασματα του δευτ/του και μαλιστα με το κουτελο στα πλακακια!:shock: να τον βλεπατε σα χελωνακι με το relax στη πλατη...:lol::lol::lol: χι χι!

 

Καλά λύθηκα στο γέλιο!!! Ξέρω ότι είναι σοβαρό αλλά η φάση με το ρηλάξ καπάκι είναι απίστευτη! Εγώ από την ώρα που άρχισε να κουνιέται έχω πάντα το ρηλάξ κάτω..

Link to comment
Share on other sites

2 χρονων κ ειναι η πρωτη ''σοβαρη'' σας τουμπα?

μα νιωθω πολυ ανευθυνη μανα!!!!!

μην ανυσηχεις ο δικος μου επεσε 13 μηνων με το κουτελο στο μαρμαρο εκανε ενα μεγαλο ασχημο αιματωμα αναμεσα στα φρυδια(κ επειδη σχεδον λυποθημησε πηγαμε στο παιδων φυσικα) οπου ολα καλα. παρακολουθησε τις αντιδρασεις του παιδιου μονο.

στην περιπτωση μας την επομενη μερα ειχε μαυρους κυκλους κατω απ τα ματακια του κ μου ειπε ο πχειρουργος οτι ειναι αναμενομενο κ επιθυμητο επειδη διαλυεται το καρουμπαλο! ΟΜΩΣ το καρουμπαλο 3μιση μηνες μετα υπαρχει πολυ μικροτερο φυσικα. ξαναρωτησα κ μου ειπε μας ανυσηχει μονο εαν επιμεινει κ μεγαλωσει! αυτα!!!!!!!!!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...