Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ?


Recommended Posts

Ο μικρός μου τον τελευταιο καιρό εχει αρχισει να ξυπνάει πολύ νωρίς το πρωι κλαιγοντας. Αρχικά νομιζα ότι ειναι δοντια ή ότι έχει χασει το προγραμμά του εξαιτιας των διακοπων αλλά σήμερα ξύπνησε 5.00 το πρωί (ενώ συνήθως κατά τις 7.οο-8.00)και εκλαιγε με λυγμους ενώ νύσταζε, οταν τον ταισα κοιμήθηκε. Τα τελευταια βράδια ξυπνά κατά τις 6.00 με 6.30. Χτες για απογευματινο εφαγε μόνο γιαουρτακι.

Το προγραμμά του εχει ως εξης:

Πρωι: γαλα

Δεκατιανο: φρουτοκρεμα με αυγο

Μεσημέρι: χορτοκρεμα με μοσχαρι ή κοτοπουλο

Απογευμα κατά τις 5: γιαουρτι ή τοστ ή τραχανά με γιαουρτι

Βραδυ κατά τις 20:30-21:00: 240 γάλα και υπνος

 

Αναρωτιεμαι μήπως πρεπει να του δινω βραδυνο και αν ναι τί? Εσεις δινετε βραδυνο? Απο ποια ηλικια?

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ..πόσο σε νίωθω...το ίδιο κάνει και η δικιά μου την τελευταία βδομάδα και όχι μόνο αυτό μετά πρέπει να την νανουρίσω με αποτέλεσμα είμαι καθημερινά με 3 ώρες σπαστού ύπνου

και σήμερα μου πέρασε από το μυαλό ότι ισως δεν της φτάνει το φαγητό που τρωει όλη μέρα και το απόγευμα την τάισα ένα αυγό και φρούτα και μπισκότο ....μέχρι στιγμής κοιμάται ακόμα...είδωμεν!

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως φαινεται να επιασε. Το απογευμα χτες τον ταισα 1 γιαουρτι και μετά απο κανα 2ωρο 1 πιατο τραχανα. Ξυπνησε στις 7 για πρωινο γάλα και τωρα κοιμάται. Αντε να δουμε.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...