Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΟΧΗ!...''έχασα'' 100 χρόνια απο τη ζωή μου...


mpap

Recommended Posts

georgiamami ούτε εγώ θα σταματούσα δυστυχώς να σε βοηθήσω διότι δεν θα γνώριζα τι ακριβώς ήσουν...ήθελες πραγματικά βοήθεια ή να με βλάψεις...? αν δεν κάνω λάθος τις επείγουσες κλήσεις μπορείς να τις κάνεις και χωρίς σήμα στο κινητό..

θυμάστε το περιστατικό στην κέρκυρα που η γυναίκα σταμάτησε πήρε ωτοστοπ τον άλλον και εκείνος τη σκότωσε...?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


georgiamami ούτε εγώ θα σταματούσα δυστυχώς να σε βοηθήσω διότι δεν θα γνώριζα τι ακριβώς ήσουν...ήθελες πραγματικά βοήθεια ή να με βλάψεις...? αν δεν κάνω λάθος τις επείγουσες κλήσεις μπορείς να τις κάνεις και χωρίς σήμα στο κινητό..

θυμάστε το περιστατικό στην κέρκυρα που η γυναίκα σταμάτησε πήρε ωτοστοπ τον άλλον και εκείνος τη σκότωσε...?

 

οκ μπορω και να συμφωνησω.....αλλα αν ημουν περαστικη και εβλεπα μια γυναικα.....και ενα ζωο σκοτωμενο μπροστα στο αυτοκινητο...βραδυ και να βρεχει....το πρωτο που θα εκανα ειναι να ενημερωσω τις αρχες...εαν φοβομουν ,που θα φοβομουν σιγουρα !!!!

 

δεν ξερω αν διαβασατε σε παραπανω ποστ μου....λιγα χρονια πριν ημουν αυτοπτης μαρτυρας σε ενα ατυχημα...οπου ο οδηγος δεν εφταιγε....δεν θα δωσω πληροφοριες για το ατυχημα...γιατι διαβαζουν και εγκυουλες και δεν θα ηθελα να τις ταραξω....

 

σας πληροφορω οτι ολοι οι αυτοπτες εφυγαν....εμεινα μονη να περιμενω την αστυνομια-ασθενοφορο...με ενα παληκαρακι να κλαιει στην αγκαλια μου και να τρεμει....γιατι πιστευε οτι θα παει φυλακη......το ατυχημα εγινε 12 το βραδυ,...εμεινα μαζι του μεχρι το ξημερωμα...και ημουν στο πλαι του σε ολη τη διαδικασια (δικαστηρια κτλ)....αθωωθηκε το παλικαρακι....εαν δεν ειχα μεινει????????????????????

 

και προς Θεου...για να μην παρεξηγηθω...δεν λεω οτι ειμαι ο καλυτερος ανθρωπος και οι αλλοι γαιδουρια.....απλα καμια φορα εχουμε τα δικα μας προβληματα....και δεν κοιταζουμε διπλα μας.....καλο θα ειναι να μπορουσαμε οταν περναει απο το χερι μας να βοηθαμε....η ζωη εχει γυρισματα....μπορει να χρειαστουμε εμεις καποια φορα καποιον....

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα. μπορει εσυ επειδη ξερεις οτι ησουν τελειως καλοπροαιρετη να το σκεφτεσαι ετσι κ να λες τι "γαιδουρια" κοσμος υπαρχει, κ εγω στη θεση σου ετσι θα σκεφτομυον αλλα δυστηχως ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα κ ολα αυτα που σκαρφιζονται καποια μυαλα για να εγκληματισουν, μας εχουν κανει ολους πολυ απροσωπους, πολυ εγωκεντρικους κ ακοινωνητους. κ αυτο ειναι το χειροτερο.γιατι ενα κινητο μπορει αν το ξαναβρουμε, η ανθρωπια μας ομως, φαινεται οτι εχει χαθει ανεπιστρεπτι...

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

οκ μπορω και να συμφωνησω.....αλλα αν ημουν περαστικη και εβλεπα μια γυναικα.....και ενα ζωο σκοτωμενο μπροστα στο αυτοκινητο...βραδυ και να βρεχει....το πρωτο που θα εκανα ειναι να ενημερωσω τις αρχες...εαν φοβομουν ,που θα φοβομουν σιγουρα !!!!

 

θεωρώ αυτονόητο ότι θα ενημέρωνα τις αρχές...

το ίδιο θα έκανα και εγώ στη θέση σου με το παληκάρι αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα σταματούσα μόνη μέσα σε ερημιές...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

mpap περαστικά... πού να το φανταστείς... Ευτυχώς που το κατήγγειλες στην αστυνομία, αν το κάνουν πολλές φορές κάποια στιγμή θα τους πιάσουν. Έπρεπε να είχες κρατήσει τα στοιχεία της κοπέλας, αλλά εκείνη την ώρα, ποιος να το σκεφτεί...

Σήμερα άκουγα μια άλλη ιστορία, για μια κοπέλα που ήταν σταματημένη σε φανάρι στην παραλιακή και κάποιος της άνοιξε την πίσω πόρτα και πήγε να καθήσει μέσα. Δεν κατάλαβα πώς έγινε, πάντως πρόλαβε και έφυγε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου ευχομαι δυναμη και πολυ συντομα να το ξεπερασεις.μπορω να καταλαβω το σοκ που εχεις παθει γιατι και εγω εχω χτυπηθει με το αμαξι 2 φορες και αυτοπτης μαρτυρας σε πολυνεκρο τροχαιο.Διαφορετικες περιπτωσεις βεβαια αλλα το σοκ...σοκ. Ειναι απιστευτο αυτο που σου συνεβη.Να δουμε τι αλλο θα σκεφτουνγια να κλεψουν.Πραγματικα λυπαμαι πολυ για αυτο που περνας.περαστικουλια

Fa3Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο. Κι εγω δε θα σταματουσα αλλα τουλαχιστο θα παρατηρουσα απο αποσταση ασφαλειας. Ενιωσα πολυ ασχημα αλλα τους καταλαβαινω. Φοβομαστε να δειξουμε ανθρωπια, γιατι στην καλοπροαιρετη διαθεση μας, καποιοι επιτηδειοι σκαρφιζονται αφανταστα σεναρια.

Θα σας αναφερω περιπετεια ενος ζυγαριου προς αποφυγης.

Οδευουν κανονικα στη λωριδα τους, βλεπουν ενα ξαπλωμενο ανθρωπο, ο αντρας οδηγος κανει ελιγμο και τον προσπερνα. Η γυναικα εξαλη του βαζει τις φωνες. Εκεινος, επαγγελματιας οδηγος, κανει μεταβολη και γυριζει πισω για να της δωσει να καταλαβει γιατι προσπερασε. Και, τον βλεπουν ξαπλωμενο παλι στην δικη τους λωριδα. Καταλαβατε? Ο τυπος ευελπιστουσε στην ....βοηθεια των διερχομενων αυτοκινητων. Και πού ξερετε ποσοι αλλοι κρυβονταν πισω απο τα δεντρα?????

 

Σε κλεβουν, σε σκοτωνουν, σε βιαζουν κ.α. για 20-30 ευρω.

Χωρις σχολιο.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι παρα πολυ που περασες κατι τετοιο κοριτσι μου. Ξερω πως θα ειναι δυσκολο να το ξεπερασεις και να το ξεχασεις, αλλα ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ, και αυτη ειναι η ουσια. Πλεον εχουν φτασει στο σημειο να σκοτωνουν για λιγα ευρω...:evil:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα βρε κοριτσι?? Ειμαι που ειμαι σκ#τα απο το Σαββατο ε, αυτο με αποτελειωσε.... Mpap, ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα κ να επιστρεψει η ζωη σου στους κανονικους της ρυθμους... Και να πω και εγω κοριτσια με την σειρα μου οτι ουτε εγω θα σταματουσα στο δρομο...Δεν ξερεις πισω απο την γυναικα που βλεπεις αν κρυβεται ολοκληρη συμμορια & η γυναικα ειναι απλα το δολωμα...Δυστυχως, εκει εχουμε φτασει.... Αλλα αν το σκηνοθετησουν σαν ατυχημα (οπως της mpap) αυτοματα βγαινεις να δεις τι συμβαινει! Αν φτασουμε να χτυπαμε κ ανθρωπο με το αυτοκινητο κ απλα παταμε γκαζι για να μη συμβει σε εμας το χειροτερο....Τι να πω??? Βοηθεια μας πλεον...

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ κοριτσια!!!

να ειστε καλα !!!

 

λυπάμαι αν ''τάραξα'' κάποια....απλα θεωρησα οτι έπρεπε να το ''μοιραστω'' μαζι σας....για να έχετε το νού σας.....ελπίζω να μην γίνει ''μοδα''....ελπιζω να ημουν η πρωτη και τελευταια !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν φτασουμε να χτυπαμε κ ανθρωπο με το αυτοκινητο κ απλα παταμε γκαζι για να μη συμβει σε εμας το χειροτερο....Τι να πω??? Βοηθεια μας πλεον...

 

Αυτο σκεφτομουν, θα φτασουμε αραγε σε αυτο το σημειο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θεμα ανθρωπιάς, ειναι θεμα αυτοπροστασίας.

Θυμάστε το 1990κάτι τους σατανιστές? Τη μια κοπέλα που σκότωσαν, την είχαν σταματήσει ενώ οδηγούσε, ήταν ντυμένοι αστυνομικοί. Ειδε η κοπέλα τον αστυνομικό να της κάνει σήμα να σταματήσει, και σταμάτησε... Και να το αποτέλεσμα... Εγώ -ειδικά βράδυ- δε σταματάω για κανέναν λόγο! Ο πατέρας μου οδηγούσε στην εθνική οδο αργά το βράδυ και ένας αστυνομικός του έκανε νόημα να σταματήσει. Δυο φορές του έχει συμβει. Δε σταμάτησε καμια φορά. Την πρώτη φορά όταν έφτασε στα διοδια, το περιπολικό που συνηθως βρίσκεται εκεί τον πλησίασε και του έκαναν παρατήρηση, γιατί δε σταμάτησε να παρει το όργανο. Τη δεύτερη φορά τίποτα. Κι αν δεν ήταν αστυνομικός?...

 

mpap πρώτη φορά ακούω κάτι παρόμοιο! με όλα αυτά που ακούμε, και πάλι καλά να λες! τι να πω πια...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

πω πω τι επαθες στα καλα καθουμενα.

Παντως ο καλοθελητης που σου ειπε οτι δεν επαθε τιποτα σιγουρα ηταν ο συνεργος που σου αδειασε το αυτοκινητο.Δεν μπορεις να θυμηθεις πως ηταν αυτος??

παλι καλα που δεν σου πηρε ολο το αυτοκινητο.

Κριμα που περασες τετοια δοκιμασια.

περαστικα και σε ευχαριστουμε για την ενημερωση

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

ΤΗ ΝΑ ΣΚΕΥΤΗΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ;

ΕΥΤΙΧΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΣΙΓΚΡΟΥΣΗ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΚΟΤΟΘΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΑ ΕΣΤΩ ΜΕ ΔΙΣΚΟΛΕΙΑ ΓΥΝΩΝΤΕ ΕΣΥ ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ

ΕΓΩ ΕΝΑ ΒΡΑΔΙ ΓΥΡΝΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΦΑΓΙΤΟ

ΣΕ ΚΑΠΙΑ ΣΤΗΓΜΗ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΗΜΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΟΥ ΜΕΓΑΛΗ

ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ

ΑΜΑΝ; ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΦΟΒΑΜΕ ΟΧΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΒΩΜΑΣΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ; ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΙΝΟΜΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ

ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 1 ΑΝΘΡΩΠΟ

ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕ

ΠΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΑΣΤΗΝΩΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ

ΕΥΤΙΧΟΣ ΜΑΘΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗ ΜΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΤΑΝ ΜΕΘΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΕΥΤΙΧΟΣ ΣΩΘΙΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΕΚΕΙ

ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΖΟΥΣΕ ΤΩΡΑ

ΕΧΟΥΜΕ ΓΥΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΙΛΑΧΤΗΚΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΒΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΗΝΑΘΡΟΠΩ ΜΑΣ ΜΗΝ ΚΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΙΝΗ

ΝΑ ΜΗ ΤΥΧΕΝΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΤΕΙΑ ΦΑΣΗ

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτομουν, θα φτασουμε αραγε σε αυτο το σημειο?

Δεν πιστευω οτι ειμαστε κ πολυ μακρυα,nathael....Σημερα με τις συναδελφους στη δουλεια αυτο σκεφτομασταν...Αν πατησουμε καποιον, θα σταματησουμε παρακατω για να παρουμε την αστυνομια(ειρωνικα το λεγαμε, σχολιαζοντας το πως εχουμε γινει...:oops::?:()

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειλικρινα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ κοριτσια!!!

να ειστε καλα !!!

 

λυπάμαι αν ''τάραξα'' κάποια....απλα θεωρησα οτι έπρεπε να το ''μοιραστω'' μαζι σας....για να έχετε το νού σας.....ελπίζω να μην γίνει ''μοδα''....ελπιζω να ημουν η πρωτη και τελευταια !!!

 

Πω ρε κοριτσι μου τι επαθες!!!!!!........:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

καλου κακου την ιστορια την εστειλα σε γνωστους.....(ελπιζω να μην ειναι κλοπη πνευματικων δικαιωματων) γιατι την εστειλα οπως την εγραψες.....νοτια ειμαστε και εμεις και ποτε δεν ξερεις!!!!!

 

 

ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα!!!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...