Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ιωση γαστρεντεριτιδας!


Recommended Posts

αυτες τις μερες ειναι πολύ στη "μοδα" μια ιωση γαστρεντεριτιδας με πυρετο και διαρροια... :cry:

Οσοι ειχατε την "τυχη" να την περασετε, μηπως μπορειτε να μου πειτε σε ποσες μερες κανει τον κυκλο της; :?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το μωρό μου είχε έντονους εμετούς για 3 ημέρες και διάρροια για καμιά βδομάδα... Επίσης κόλλησε τους πάντες!!! Ορισμένοι από αυτούς (και εγώ μαζί) είχαν και πυρετό!

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΩΡΑ. ΕΜΕΤΟ , ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ. ΛΙΓΗ ΔΙΑΡΡΟΙΑ, ΠΥΡΕΤΟ ΕΩΣ ΚΑΙ 39.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΡΙΟ.ΘΑ ΕΙΑΣΤΕ ΣΤΗ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 1/2 ΜΗΝΩΝ. :cry::(:(

WILLEANG

Link to comment
Share on other sites

σημερα κλεινουμε μια εβδομαδα με διαρροια, 64 κομματια παμπερ σε 48 ωρες φαγαμε! ευτυχως τις τελευταιες 2 μερες καλυτερεψαν τα πραγματα και πυρετο εκανε 1-2 φορες 38..

και φυσικα σαν να μην εφτανε αυτο συγκαηκαμε κιολας!

περαστικα σας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να κανω μια ερωτηση αν ξερετε?η κορη μου ειναι 2,5 μηνων και θελουμε να παμε στο χωριο οπου τα ανιψια μου και η πεθερα μου ειναι αρρωστοι απο γαστεντεριτιδα,κολλησε ο μεγαλος μετα απο 1 εβδομαδα ο μικρος και τωρα απο την πεμπτη η πεθερα μου.κινδινευει να κολλησει η μικρη τωρα που αναρωνει?και αν ναι ποσες μερες ειναι επικινδυνο να την κολλησει?τι μπορει να συμβει αν κολλησει ενα τοσο μικρο βρεφος?θα ρωτησω την παιδιατρο αλλα πριν λιγο μιλησα μαζι της και με εχει φαει το αγχος!περαστικα να ναι σε ολα τα νινακια και τις ταλιαπωρημενες αρρωστες μανουλες.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ειλικρινα να σου απαντησω,αλλα εγω προωοπικα δεν θα το ρισκαρα!θδεν θα πηγαινα με τιποτα!!ειναι πολυ μικρο το μωρο σου.και μια πιθανοτητα να υπαρχει γιατι να το περασει αφου μπορει να το αποφυγει.η γνωμη μου παντα

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και εγώ με τη liarena γιατι να πάς γυρεύοντας.αν κολλήσει θα χτυπάς το κεφάλι σου γιατι το πιο πιθανο είναι να το περάσει πιο βαριά απο τα ανηψάκια σου και χωρίς να θέλω να σε φοβήσω μέχρι και εισαγωγή μπορεί να κάνετε και άντε ξεμπέρδευε μετα.ρώτα και την παιδίατρο αλλα μην περιμένεις να σου δώσει και το οκ

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση αν ξερετε?η κορη μου ειναι 2,5 μηνων και θελουμε να παμε στο χωριο οπου τα ανιψια μου και η πεθερα μου ειναι αρρωστοι απο γαστεντεριτιδα,κολλησε ο μεγαλος μετα απο 1 εβδομαδα ο μικρος και τωρα απο την πεμπτη η πεθερα μου.κινδινευει να κολλησει η μικρη τωρα που αναρωνει?και αν ναι ποσες μερες ειναι επικινδυνο να την κολλησει?τι μπορει να συμβει αν κολλησει ενα τοσο μικρο βρεφος?θα ρωτησω την παιδιατρο αλλα πριν λιγο μιλησα μαζι της και με εχει φαει το αγχος!περαστικα να ναι σε ολα τα νινακια και τις ταλιαπωρημενες αρρωστες μανουλες.

 

κολλαει στην αναρρωση...εγω θα καθομουν στα αυγα μου και θα πηγαινα αλλη φορα στο χωριο..ο τολμων νικα στην προκειμενη?..δεν ξερω αν θες να μαθεις..

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την γιατρο και δεν θα παω τελικα μου ειπε οτι ειναι επικυνδινο πολυ να κολλησει και οτι οταν περασουν εντελως τα συμπτωματα ενος ασθενη μετα απο 5-6 μερες δεν κολλαει αλλους!προσοχη πολυ στα χερια καλο πλυσιμο γενικα αυτη την εποχη και ειδικα οταν πιανουμε το μωρο του δινουμε γαλα κτλ.ευχαριστω για τις απαντησεις,αν και ειλικρινα και γω ηθελα να κατσω στην ησυχια μου και καλα να ηταν για το χατηρι του αντρα μου θα πηγαινα,που να τρεχεις με ενα μωρο και ολα τα τσιμπραγκαλα.....καλυτερα σπιτι που εχω την βολη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση γιατί αυτή η παιδίατρος μας θα μας τρελάνει!!!!!!!!

Το κοριτσάκι μου είναι 5 μηνών και 12 ημερών την Τρίτη αρχίσαμε κρέμα βανίλια και απο τότε μετά την κρέμα κάνει λίγο διάρροια ενώ τα πρωινά κακάκια της είναι κανονικά μαλακά μεν αλλά κανονικά!Εγώ υπέθεσα ότι ίσως είναι απο την κρέμα σαν αρχή!Σήμερα που μίλησα με την παιδίατρό μας μου είπε ότι ξεκινάει γαστρεντερίτιδα και τρελάθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι δυνατόν;;;;;;;Πείτε μου την γνώμη σας έτσι άρχισε και στα παιδιά σας;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ γαστρεντερίτιδα με πολύ πολύ πολύ διάρροια και πυρετό που έφτασε μέχρι 40 και κάτι και δεν έπεφτε ιδιαίτερα με κανένα παυσίπονο... Ο πυρετός άρχισε την τετάρτη το βράδυ και μέχρι στιγμής καλά κρατεί... Προς το παρόν δεν φαίνεται να έχω κολλήσει κανέναν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμείς πριν μια βδομάδα περάσαμε την άτιμη την γαστρεντερίτιδα. Είναι οτι χειρότερο για τα μωράκια μας. Ο δικός μου έκανε μόνο δέκατα από πυρετό αλλά κάθε μέρα εμέτους σχεδόν κάθε φορά που έτρωγε και άμα τύχαινε και δεν έκανε έμετο τότε σίγουρα έκανε διάρροια. Κάνουμε έναν ολόκληρο μήνα να πάρουμε 700 γρ και μέσα σε 8 μέρες έχασε μισό κιλό. Ο γιατρός μας έδωσε ειδική διατροφή με κρέμες και γάλα χωρίς λακτόζη για όσο κρατά η διάρροια και κάτι σκονάκια ΄με ηλεκτρολύτες για την αφυδάτωση παρόλαυτά όμως αν δεν έκανε τον κύκλο της η γαστρεντερίτιδα δεν πέρναγε με τίποτα αυτά και καλό κουράγιο σε όλες τις μανούλε και τα παιδάκια που την περνάνε.

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθησε το μωρο σου πως θα παει και αυριο!κι εμενα τρωει κρεμουλα (5 μηνων) και μετα κανει την αναγκη του....σημερα εκανε 2 φορες και η 2η ηταν καπως πιο....νερουλη θα ελεγα!παντως αν εχει γαστρεντεριτιδα θα φανει....θα κανει κι αλλες φορες,μπορει και πυρετο........

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας παιδευει απο την Κυριακή που μας περασε! Ξεκίνησε με τη μικρή με εμετους όλη νύχτα και μετά πυρετό.΄Κολλάει και ο μπαμπας μας! Δευτέρα βραδυ εγώ εμετους και διαρροια και Τρίτη ο μικρός μου! Μας διέλυσε... Ο εμετός δεν κραταει πανω από μιδή μερα, ή διαρροια στα μικρά κρατάει περισσοτερο.. Όλη την εβδομαδα με ρύζι, πατάτες, καρότα! Ο μικρός μου ακομη και σήμερα έκανε διαρροια και εχει πονο στην κοιλιά. Εγω εχω ακόμη ενοχλήσεις στην κοιλιά και τάση για εμετό. Μας εχει διαλύσει!!!

 

Απ΄οτι εμαθα και στον παιδικο εχουν κολλήσει 2 δασκάλες και μου ειπαν ότι η αδιαθεσία και ο πόνος στην κοιλιά τους κρατησε μεχρι και 15 μέρες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗ - ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΕΙΤΕ - ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΩΣΗ ΓΕΜΙΣΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ!ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΦΥΓΑΝ ΣΕ 24 ΩΡΕΣ...

WILLEANG

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω λοιπόν και εγώ τη δικιά μας ταλαιπωρία με τη γαστρεντερίτιδα

Πριν δύο εβδομάδες περίπου Σάββατο μεσημέρι 31/01 αρχίζει ο μεγάλος μου γιος να κάνει εμετούς. Για μισή ώρα έκανε συνέχεια και η διάθεσή του ήταν χάλια. Τον παίρνουμε αμέσως και τον πηγαίνουμε στο νοσοκομείο της πόλης μας. Εκεί περιμέναμε την παιδίατρο περίπου μισή ώρα διότι είχε προκύψει κάποιο έκτακτο γεγονός με ένα βρέφος. Το παιδί όση ώρα περιμέναμε είχε χάσει εντελώς επαφή με το περιβάλλον δεν είχαμε καμία επικοινωνία μαζί του και άρχισε να βγάζει και αίμα (γαστροπληγιά μας είπαν αργότερα)... Μόλις ήρθε η παιδίατρος κάναμε αμέσως εξετάσεις και του χορηγήθηκε ορός. Οι εμετοί όμως συνέχιζαν... Μετά από μία ώρα περίπου έρχεται η γιατρός και μας λέει ότι οι εξετάσεις δεν ήταν καλές το παιδί έχει γαστρεντερίτιδα και ότι έπρεπε να νοσηλευτεί στο νοσοκομείο της Κορίνθου. Αποφασίσαμε τελικά να τον πάμε στην Αθήνα αφού έχουμε και ιδιωτική ασφάλεια.

Παίρνω τηλ. τη μαμά μου η οποία κράταγε τον μικρό μου γιο να την ενημερώσω και μου λέει ότι και ο μικρός κάνει εμετούς και διάρροιες και ότι έχει και η ίδια τα συμπτώματα... Παράλληλα ο μεγάλος μου γιος εξακολουθούσε να είναι σε άσχημη κατάσταση και ο άντρας μου είχε αρχίσει να κάνει εμετούς μέσα στο νοσοκομείο.

Η παιδίατρος του νοσοκομείου βλέποντας την κατάσταση αποφάσισε ότι το παιδί πρέπει τελικά να μεταφερθεί με ασθενοφόρο στην Κόρινθο για να μην του βγάλουμε τον ορό και μαζί του να πάει και αδερφός του.

Οκ... αλλά ... ενημερωνόμαστε από Κόρινθο ότι δε δέχονται άλλα περιστατικά....

Οκ πάμε λοιπόν για Αθήνα και Παίδων Αγλαϊα Κυριακού ... αμ δε ούτε και εκεί μας δέχονταν (υπενθυμίζω ότι ήταν Σάββατο) και πάμε για Τζάνειο άσε που για ασθενοφόρο έπρεπε να περιμένουμε περίπου μιάμιση ώρα.

Εγώ σε κατάσταση φρίκης με δύο παιδιά, σύζυγο και μαμά, στην οποία είχα εναποθέσει τις τελευταίες μου ελπίδες, σε άσχημη κατάσταση. Το κινητό μου χωρίς μπαταρία...Το χειρότερο όμως ήταν που έβλεπα το Γιωργάκη να έιναι τόσο χάλια. Ο μικρός μου γιος είχε καλή διάθεση τουλάχιστον.

 

Τελικά τα παιδιά τα πήγαμε με το αυτοκίνητό μας Αθήνα στο Μητέρα με το μπαμπά μου και τον σύζυγο.

 

Μπορώ να πω πως στη δική μας περίπτωση με τόση ταλαιπωρία που είχαμε περάσει η εισαγωγή μας τελικά στο νοσοκομείο απλά με ανακούφισε...

Είχαμε πάρει μαζί μας μόνο μερικά ρούχα για τα παιδιά και τίποτα άλλο αλλά πραγματικά είχαμε όλες τις ανέσεις σαν να ήμουν στο δικό μου σπίτι

Το πρώτο βράδυ νοσηλείας μας άρχισα και εγώ να κάνω εμετούς αλλά ευτυχώς το πέρασα πολύ αλαφριά

Τί αποκόμισα από αυτή την περιπέτεια...

Ακόμα και να πεινάσω την ιδιωτική ασφάλεια των παιδιών μου δε θα τη σταματήσω ποτέ.

Η χώρα που ζούμε δε δουλεύει ... πόσο μάλλον τα Σ/Κ... Επίσης έχω γίνει υποχόνδρια αλλά ελπίζω να μου περάσει σύντομα γιατί δε λέει...

 

Εκτός από εμάς επίσης κόλλησαν και οι δύο μου η αδελφή μου, η πεθέρα της και ο παππούς μου...

 

Ααα σε συνέχεια τη γκαντεμιάς μας τη Δευτέρα που βγήκαμε πέσαμε και πάνω στα μπλόκα των αγροτών στον Ισθμό... άλλοι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ τύποι και αυτοί άλλη ταλαιπωρία και από κει αλλά τι να γράφω τώρα...

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

σημερα κλεινουμε μια εβδομαδα με διαρροια, 64 κομματια παμπερ σε 48 ωρες φαγαμε!

και φυσικα σαν να μην εφτανε αυτο συγκαηκαμε κιολας!

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις βάζεις πάνες του Dia ή Lidl.

Όσο για το σύγκαμα υπομονή :? και σε κάθε αλλαγή πλύσιμο με νερό όχι σκούπισμα με μωρομάντηλο

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση γιατί αυτή η παιδίατρος μας θα μας τρελάνει!!!!!!!!

Το κοριτσάκι μου είναι 5 μηνών και 12 ημερών την Τρίτη αρχίσαμε κρέμα βανίλια και απο τότε μετά την κρέμα κάνει λίγο διάρροια ενώ τα πρωινά κακάκια της είναι κανονικά μαλακά μεν αλλά κανονικά!Εγώ υπέθεσα ότι ίσως είναι απο την κρέμα σαν αρχή!Σήμερα που μίλησα με την παιδίατρό μας μου είπε ότι ξεκινάει γαστρεντερίτιδα και τρελάθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι δυνατόν;;;;;;;Πείτε μου την γνώμη σας έτσι άρχισε και στα παιδιά σας;;;;;;;;

 

 

Συνήθως όταν αρχίζεις κρέμα συμβαίνει το αντίθετο, δηλαδή δυσκοιλιότητα, γιατί η κρέμα βανίλια έχει ρυζάλευρο και είναι η πρώτη στερεά τροφή.

Την πατήσαμε εμείς, ο μπέμπης είχε 3 μέρες να πάει τουαλέτα :shock: κοινώς να χε... την πάνα του.

 

Όσο για την γαστρεντερίτιδα, εμάς πέρσυ τον Μάρτη από το πολύ εμετό έπαθε αφυδάτωση και περάσαμε ένα σουπερ Σαββατοκύριακο στο νοσοκομείο με εμένα 20 εβδομάδες έγκυος να κοιμάμαι μαζί της στην κούνια και ο άντρας μου δίπλα στην πολυθρόνα και μετά εννοείται πως κολλήσαμε όλοι οικογενειακώς.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

εμεις την ειχαμε περασει οταν ηταν περιπου 1,5... το καημενουλι μου... θελει διαιτα για να περασει ανωδυνα... ρυζαλευρα... γαλα με ρυζονερο, λαπαδες με καροτακι κτλ... και ο καημενος ειναι και φαγανας και αντε να τον πεισεις οτι δεν μπορει να φαει οπως πριν... φετος τη περασαμε πολυ ελαφρια -παραλληλα με βηχα κτλ- και το ριξαμε στα τοστακια με τυρι, φρυγανιτσες, καθολου γαλατακι γιατι ευνοει τα κακακια, και κανα μπισκοτακι πτι μπερ...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Οκ... αλλά ... ενημερωνόμαστε από Κόρινθο ότι δε δέχονται άλλα περιστατικά....

Οκ πάμε λοιπόν για Αθήνα και Παίδων Αγλαϊα Κυριακού ... αμ δε ούτε και εκεί μας δέχονταν (υπενθυμίζω ότι ήταν Σάββατο) και πάμε για Τζάνειο άσε που για ασθενοφόρο έπρεπε να περιμένουμε περίπου μιάμιση ώρα.

...

 

Από ότι κατάλαβα είσαι από Πελοπόννησο, να ξέρεις ότι στο Θριάσιο στην Ελευσίνα το παιδιατρικό του δέχεται όλες τις ώρες και ημέρες και ας μην εφημερεύει

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μικρη μου μολις σαραντησε και εχθες μου εκανε μια φορα εμετο ενω ηταν ολη μερα ατονη. Σημερα μου τα βγαζει που και που αλλα ειναι στα πλαισια της ΓΟΠ που χει..μια φορα μονο 37,1 εκανε απο εκει και επειτα ειναι στο 36,9-37..την θερμομετρω τακτικα..

η παιδιατρος μου πε επειδη θηλαζω να τρωω σαν να μαι εγω η αρρωστη..η μικρη εχει και τακτικα κενωσεις

λετε να ειναι ιωση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κοριστια ο μικρος μου ειναι 13 μηνων. Κ απο εχθες εχει πυρετο αλλα στην αρχη δν το καταλαβα οταν ξυπνησε ηταν πολυ ζεστος αλλα ειχε ορεξη για παιχνιδι κτλ. μετα οταν του αλλαξα τα πουχα ηταν κανονικος. τεσπα δν του την μετρησα την θερμοκρασια γιατι πιστευα οτι απλως ειχε ζεσταθει. Μετα ολη την ημερα εκανε διαροια πειπου 7 φορες, κ 2,3 φορες εκανε εμετο αλλα πολυ λιγο κατι γουλιτσες. το βραδυ πριν παει για υπνο 9 ωρα του εδωσα δεπον, μου ξυπνησε το πρωι 8 για γαλα μεστο κλαμα βλεπω την πανα ηταν ΓΕΜΑΤΗ!!! ειχε κανει κακα στον υπνο του κ εγω δν το καταλαβα ! το πιανω κ εκαιγιε!!! εντομεταξη κλαμα ετρεμε απο το κλαμα αρχιζω κ εγω το κλαμα κ γινεται ενας πανικος παλι καλα που ηταν η πεθερα μου με πιο καθαρο μυαλο κ μου ειπε τι να κανουμε τον καναμε μπανιο για να του πεσει οπυρετος (καλα καναμε?) του μετραμε την θερμοκρασια κ ειχε 39!! Του δινω το γαλα το πινει κ κοιμαται αλλα εγω να μην θελω να το αφησω στο κρεβατι του !!! Θεε μου... Παιρνω απο της 8 την παιδιατρο κ δν το σηκωνει κ εχει παει 10.30..... τι να κανω βρε κοριτσια?? Πρωτη φορα ειναι αρρωστος!!!! ειμαι τοσο αγχωμενη!!! να το παω σε νοσοκομειο?? τι να κανω?? μου εχει βγει η ψυχη!!! γιατι να μην ειμαι αρρωστοι εγω????????!!!!!!!!!! :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και τον έκανες μπάνιο. Ντέπον του έδωσες? Γιατι είναι υψηλος ο πυρετός και δεν νομίζω να πέσει μόνο με το μπάνιο? Και αυτοι οι παιδίατροι όταν δεν το σηκώνουν πως εκνευρίζομαι. Ο πρώτος που είχα ήταν έτσι. Μια φορά που δεν τον έβρισκα είχα πάρει τηλ στο λητώ που γέννησα και ζήτησα να μιλήσω με έναν παιδίατρο και με βοήθησε ο άνθρωπος. μετά άλλαξα γιατρό

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα οταν εχει πυρετο μπορεις να τον βαζεις για μπανιο αρκει να εχεις τσεκαρει πρωτα μηπως ειναι παγωμενα τα ακρα του. Αν ειναι απαγορευεται το μπανιο γιατι μπορει να σου κανει σπασμους με ψηλο πυρετο παγωμενα ακρα και μπανιο ταυτοχρονα. Μιλα με τον γιατρο προφανως καποια ιωση ειναι αλλα επειδη η διαρροια μπορει να τον αφυδατωσει πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο για να σου πει τι πρεπει να τρωει και τι οχι αν κανει και εμετους.

 

Περαστικα και ψυχραιμια ο πανικος δεν βοηθα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...