Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΘΑ ΠΑΤΕ ?


Recommended Posts

Ένα θέμα που πιστεύω ότι καίει όσες θα μείνουν σπίτι!!!!!!!

Προχθές πήγα στον γιατρό μου και μου είπε 3 πράγματα που πρέπει να προσέξω !

1, το φαγητό

2, καθόλου στην ζέστη

3, να είμαι ήρεμη

 

Η άλήθεια είναι οτι θα κάνω τα πάντα για να έρθει το μωράκι μου στον κόσμο, αλλά νοσταλγώ και τις διακοπές και μετά έχω τύψεις που σκέφτομαι τις διακοπές ενώ αυτό που θέλω περισσότερο είναι το μωρό μου να είναι καλά.

το να πάω διακοπές είναι κάτι που δεν συμβαδίζει με αυτά που πρέπει να προσέξω, και η αλήθεια είναι ότι δεν τον ρώτησα κιόλας όταν μου είπε αυτά.

Κι έτσι αποφάσισα να καθήσω σπίτιιιιιι

 

Εσείς θα πάτε ?

αν ναι , που , πόσες μέρες ?

Δώστε μας λίγη δροσιά :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ένα θέμα που πιστεύω ότι καίει όσες θα μείνουν σπίτι!!!!!!!

Προχθές πήγα στον γιατρό μου και μου είπε 3 πράγματα που πρέπει να προσέξω !

1, το φαγητό

2, καθόλου στην ζέστη

3, να είμαι ήρεμη

 

Η άλήθεια είναι οτι θα κάνω τα πάντα για να έρθει το μωράκι μου στον κόσμο, αλλά νοσταλγώ και τις διακοπές και μετά έχω τύψεις που σκέφτομαι τις διακοπές ενώ αυτό που θέλω περισσότερο είναι το μωρό μου να είναι καλά.

το να πάω διακοπές είναι κάτι που δεν συμβαδίζει με αυτά που πρέπει να προσέξω, και η αλήθεια είναι ότι δεν τον ρώτησα κιόλας όταν μου είπε αυτά.

Κι έτσι αποφάσισα να καθήσω σπίτιιιιιι

 

Εσείς θα πάτε ?

αν ναι , που , πόσες μέρες ?

Δώστε μας λίγη δροσιά :wink:

 

Ούτε εγώ θα πάω πουθενά, γιατί μετά το νοσοκομείο πρέπει να είμαι προσεκτική. Σκοπεύω να κάνω τα ΣΚ μπανάκια στο Σούνιο, άντε και καμιά φορά να πάω μέχρι το Ναύπλιο. Κατά τα άλλα τίποτα φέτος. Του χρόνου με το καλό θα το τερματίσω :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Αυγούστου μπαίνω στο μήνα μου...οπότε που να τολμήσω να σκεφτώ διακοπές;;;

Μέχρι την Κερατέα θα πάμε λίγες μέρες στα πεθερικά μου για να είμαστε κοντά σε περίπτωση που το μωράκι μας σκάσει μύτη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου μπορει απο Αυγουστο και μετα αλλα η ιδεα των δικοπων Αυγουστιατικα, οπου θα ειναι παντου γεμτο κοσμο, ολα πανακριβα και εγω με την κοιλια τουρλα οπου αναγκαστικα μειωνονται και οι επιλογες....ε δεν μου κανει και τρελο κεφι.

 

Θα ηθελα να παω Κουφονησια να κανω πλαστσα - πλουτσα στα τρελα νερα αλλα για ευνοητους λογους γιοκ

 

 

 

 

 

 

 

 

:?:)

Link to comment
Share on other sites

Που να πάμε βρε κοριτσάκι μου......!!!

01.08 μπαίνω στο μήνα μου και όπως καταλαβαίνεις....... Μέχρι τη Σαλαμίνα στα πεθερικά και αν φυσικά δεν έχει 40 βαθμούς ζέστη....Αλλιώς air condition και άγιος ο Θεός....

 

Του χρόνου πάντως μαζί με τον μπέμπαρο θα βγάλω το άχτι μου.....

 

 

dev244pb___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!μου φαίνεται ότι αυτό θα είναι το τόπικ των πονεμένων!!!!εγώ προσωπικά τις διακοπές τις έχω βγάλει από το μυαλό μου, γιατί εξοχικό δεν έχουμε, να πάμε κάπου και εγώ να κάθομαι στο δωμάτιο, να μην μπορώ να κουνηθώ λόγω ζέστης, η θάλασσα πρέπει να είναι πολύ καθαρή για να κάνω μπάνιο, να έχει παντού κόσμο και να δώσουμε και ένα σωρό λεφτά!!!!!! όχι ευχαριστω, δεν θα πάρω φέτος!!!του χρόνου όμως. πρώτα ο Θεός, 2 μήνες διακοπές στην θάλασσα θα κάνω με την μπεμπούλα μου. :lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ :(

ΘΑ ΑΡΚΕΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΟ ΒΟΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΕ 40 ΒΑΘΜΟΥΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ...

ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ :( ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΗΣΑΚΙ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ...

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

ax οπότε δεν είμαι η μόνη :wink:

 

πάντως κουράζομαι πολύ πολύ εύκολα !

και μόνο στη σκέψη που είναι να πάω κάπου

αφού θα ήθελα να αρχίσω να ψάχνω και επιπλάκια και δεν παίρνω απόφαση λόγω ζέστης και κούρασης!

φαντάζομαι κι εσείς , έτσι ?(την κούραση εννοω)

 

 

άντε του χρόνου με τα μπεμπουλάκια μας :D

Link to comment
Share on other sites

Α εγω την εχω δει θα κάνω ότι έκανα και πριν οπως κάνουν οι κυρίες στας εξωτερικάς και θα πάω να πλατσουρίσω κανα 15ημερο Ικαρια και επειδή ο καλό μου ειναι υποπλοιαρχούκος θα με πετάξει και για κανα 2ημερο σε καμια Σύρο, Τηνο να αλλάξω λιγο τον αέρα μου γιατι η Αθήνα δεν παλευεται.

 

Ελπίζω το μπικινάκι που πήρα να μου κάνει και σε 1 μήνα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχοντας την εμπειρία του πρώτου που δεν κάναμε καθόλου διακοπές (γεν. τον Αύγουστο), αυτή τη φορά που είμαι 23 εβδομάδα αποκλείεται να κάτσω σπίτι. Έχουμε νοικιάσει για ένα μήνα ένα σπίτι στη Λέσβο και θα πάμε εκεί με το μικρό, 15 μέρες με τη μητέρα μου και 15 με τον μπαμπά μας. Αν μπορέσουμε να το σκάσουμε με τον άντρα μου για 2-3 μέρες, μέσα στη λέσβο εννοείται, και να μείνει ο μικρός με τη γιαγιά, ακόμα καλύτερα. Η συμβουλή μου είναι: να πάτε διακοπές, γιατί η γέννα και το παιδί είναι πολύ ωραία πράγματα αλλά πρέπει να είναι κανείς ξεκούραστος για να μπορέσει να τα απολαύσει!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς θα φύγουμε για 20 μέρες τον Αύγουστο...

:lol::lol:

Θα πάμε Σαντορίνη (η καταγωγή μου) και ήδη μετράω αντίστροφα εκτός απο τις ημέρες μέχρι τη γέννα ...και τις ημέρες για να φύγουμε!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εμείς θα πάμε πουθενά... :(

Μπήκα ήδη στο μήνα μου κ δεν είμαι για διακοπές, όπως καταλαβαίνεται...

Μέχρι τέλος του μήνα είπε η γιατρός, το πολύ, θα γεννήσω...

Οπότε ούτε διακοπές, ούτε τίποτα...

Ο αντρούλης μου βέβαια, δήλωσε άδεια για τέλος του μήνα, για να με βοηθάει με την μπέμπα....

Του χρόνου πάντως, όλο κ κάπου θα πάμε, με την μπεμπούλα αγκαλιά, να πλατσουρίσουμε κ δε σας κρύβω ότι αυτό το "του χρόνου", πώς κ πώς το περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΜΟΥ.ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΗΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κορίτσια σε λίγες ημέρες παντρεύομαι. Έτσι λέμε να πάμε 1 εβδομαδούλα στην Μύκονο σε ξενοδοχείο καλό ώστε να υπάρχουν και καλές συνθήκες ... όλα αυτά αν μας το επιτρέψει το μωρό... δηλαδή πρώτα ο θεός. :cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια σε λίγες ημέρες παντρεύομαι. Έτσι λέμε να πάμε 1 εβδομαδούλα στην Μύκονο σε ξενοδοχείο καλό ώστε να υπάρχουν και καλές συνθήκες ... όλα αυτά αν μας το επιτρέψει το μωρό... δηλαδή πρώτα ο θεός. :cool::cool::cool:

 

aaa kai Mykono poylaki moy !!!!!! :wink:

 

ante h wra h kalh gia to gamo kai akoma pio kalh gia to bebe :D

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένο θέμα....και εμείς φέτος στην Αθήνα θα την βγάλουμε γιατί ε΄χω πολλές αναγούλες και ζαλα΄δες δεν μπορώ και την ζεστη και που να τρέχουμε...δεν έχει και άδεια ο καλός μου καθόλου...ίσως μια βδομαδουλα τον Σεπτέμβρη αν είμαι καλά....αλλά μου στοιχίζει πολύ γιατί τα τελευταία χρόνια γενικά δεν είχαμε πολύ άδεια να κάνουμε κανονικές διακοπές... :(:roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω φετος θα κανω διακοπες, φευγω αυριο και θα παω στο χωριο μου με τους γονεις μου για 15 μερες.

δεν ειναι βεβαια και οι διακοπες των ονειρων μου, αφου για μας διακοπες ειναι σκηνουλα και ερημικες παραλιες..αλλα τουλαχιστον θα ξεφυγω απο την αθηνα και θα τσαλαβουτησω λιγακι στη θαλασσα.

και του χρονου με τη μπεμπα μας θα αρχισουμε παλι τις εξορμησεις!

:?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μια από τα ίδια κι εγώ. Αρχες Αυγούστου μπάινω στο μήνα μου, οπότε διακοπές φέτος γιοκ. Μόνο αν πάω κάπου εδω κοντά για κανένα δυήμερο. Διαδορετικα σπίτι με aircondition και καμιά θάλασσα το απόγευμα όταν σχολάει ο σύζυγος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς μία απο τα ίδια. Στις 5/8/2008 μπαίνω στον μήνα οπότε μέχρι το χωριό θα πάμε και πολύ είναι...............

Του χρόνου όμως μάζι με τον μπεμπούλη θα οργώσουμε όλες τις θάλασσες................ :lol::lol::lol:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μεσα Αυγουστου μπαινω στον μηνα μου......ο γιατρος δεν επιτρεπει να απομακρυνθουμε......ετσι οι διακοπουλες μας για φετος θα ειναι λιγες ημερες στο εξοχικο στο Σουνιο..........ετσι θα αλλαξουμε παραστασεις, θα παρουμε τον αερα μας και ισως τσαλαβουτησουμε και λιγο.... :wink:

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις δεν θα παμε διακοπουλες φέτος αφου μπαινω 11 Ιουλίου και στο μήνα μου, του χρόνου όμως κορίτσια θα του δώσουμε να καταλάβει θα πάμε κανα δήμηνο και θα βγάλουμε το άχτι μας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...