Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πριξιμο φλεβων στην περιοχη των γεννητικων οργάνων


Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι στον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα κάτι περίεργο ότι συμβαίνει εκεί κάτω... Θα ήθελα να μου πείτε εάν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη κοπέλα κάτι παρόμοιο. Στα χείλη του αιδίου όσο έχω μπορέσει να παρατηρήσω έχω βγάλει κάτι σαν να έχουν πριστεί φλέβες σαν να έχω φουσκάλες αλλά μάλλον πιο πολύ μοιάζει με πρίξιμο φλεβών το οποίο ίδιο πρόβλημα το έχω στο πόδι . Δεν με ενοχλεί, για να καταλάβετε το παρατήρησα την ώρα του μπάνιου . Εννοείτε θα ρωτήσω και τον γιατρό μου αλλά εντωμεταξύ το ψάχνω λίγο.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!δεν μου εχει τυχει αυτο που λες αλλα αυριο οποσδηποτε να ρωτησεις τον γιατρο σου.στα ποδια το καταλαβαινω ενταξει αλλα εκει κατω πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο...περιεργο μου φαινεται απο τι μπορει να εγινε.ευχομαι να μην ειναι τιποτα και ολα καλα να σου πανε!ενημερωσε μας οταν ρωτησεις τον γιατρο σου να ξερουμε αν τυχει και σε αλλη.

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις κι αλλες κοπελες το εχουν...ειναι απο την εγκυμοσυνη και την πιεση σε εκιενη τηνπεριοχη,υπηρχεκαι παλιοοτερο θεμα με λιγο διαφορετικο τιτλο...κιρσοι νομιζω ειναι στην περιοχη των γεννητικων οργανων...

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24542&highlight=%EA%E9%F1%F3%EF%E9

 

βαλε κιρσοι στην αναζητηση και θα σοθ βγαλει...

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για σου Μαρία.έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εγώ.Είμαι στον έβδομο μήνα και εδώ και 2 μήνες πριν παρατήρησα το ίδιο πρόβλημα στο αριστερό μου πόδι.από προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα βγάλει κιρσοι κοντα στο γόνατο το οποίο με πόναγε.φοβήθηκα λίγο με αυτές της φλέβες και το πρήξιμο και πήγα στη γιατρό μου πριν 3 ημέρες.με εστιλε να κάνω έναν υπερήχω κάτω άκρων σαν τρίπλεξ νομίζω για να ελενξη μήπως έχουμε τπτ θρόμβωση και χρειαστεί να κάνω ενέσεις στη κοιλιά.Τελικά βγήκαν καλά τα αποτελεζματα παρόλο που έχω τόσα χρόνια ιστορικό με το πόδι μου.Με συμβούλεψε να προσέχω να φοράω όπως πάντα κάλτσες που είναι για φλεβίτη και όσο μπορώ τα πόδια ψηλά σε μαξιλάρια.Εγώ δεν πονάω στο σημειο που βγήκανε η κιρσοί,αν δεν πονάς μαλον είναι το ίδιο με το δικό μου .θα σε συμβούλευα να πας στο γιατρό σου γιατί αν γενήσεις φυσιολογικά ίσος χρειαστη να δεις καποιον Αγγειοχειρούργο και να κανείς κάποιες εξετάσεις.Ελπίζω να μη σε αγχωσα με αυτά που έγραψα,με το καλό το μωράκι σου και ευχομαι να είναι ακίνδυνο αυτό με της φλέβες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Λοιπόν πήγα στον γιατρό μου και με εξέτασε και αυτό που μου είπε είναι ότι είναι φλέβες, πως είναι αυτές του ποδιού κάπως έτσι, και ότι μπορεί να γίνουν και χειρότερες μέχρι να γεννήσω. Μετά θα υποχωρήσουν ... Ευτυχώς δεν με ενοχλούν ούτε και πονάνε. Ούτε και εγώ το είχα ξανακούσει και κουφάθηκα. Ευτυχώς δεν είναι τίποτα κακό γιατί όταν το ανακάλυψα τρόμαξα....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια....:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...