Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πιθανότητα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Γεια σας! Με Το αγόρι μου δεν έχουμε ολοκληρώσει! Έχουμε κάνει όλα τα προκαταρκτικα αλλά δεν έχουμε ολοκληρώσει.. δεν έχει εισχωρήσει μέσα μου το πέος του.. μια μέρα όμως ακουμπησε για λίγο πολύ λίγο το πέος του εκεί κάτω.. χωρίς να φοραω τίποτα.. αλλά δεν μπήκε.. ίσα ίσα από πάνω.. υπάρχει πιθανότητα? Γιατί έχω κάτι πόνους χαμηλά χαμηλά Στην κοιλιά και φοβάμαι.. :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε νεκταρια μου πώς ακριβώς είναι δυνατόν να εμεινες έγκυος? Με τη δυναμη της αφης η με τη δυναμη του μυαλου? Αφού δεν έχετε κάνει σεξ, δεν υπήρξε διείσδυση. Και ότι απλά το ακουμπησε λίγο εξωτερικά ούτε προκαταρκτικα δεν το λες. Είναι δυνατον να ρωτας τέτοια πράγματα? Θα σου πρότεινα να επισκεφθεις έναν γυναικολογο και να σε κατατοπισει πάνω σε θέματα σεξουαλικής αγωγής γιατί μάλλον στο σχολείο δεν έγινε σωστή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να επισκεφθεις έναν γυναικολογο και να σε κατατοπισει πάνω σε θέματα σεξουαλικής αγωγής γιατί μάλλον στο σχολείο δεν έγινε σωστή δουλειά.

 

Χαχα, στην Ελλαδα ζουμε, και οσο και να την λατρευω επειδη ειναι πατριδα μου, σε θεματα σεξουαλικης αγωγης σε σχολικο επιπεδο ειναι εεετη φωτος πισω!!!

 

...και για να απαντησω στη θεματοθετρια, οχι, δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης αν εγιναν ετσι οπως τα περιγραφεις!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, στην Ελλαδα ζουμε, και οσο και να την λατρευω επειδη ειναι πατριδα μου, σε θεματα σεξουαλικης αγωγης σε σχολικο επιπεδο ειναι εεετη φωτος πισω!!!

 

Και να φανταστεις ότι υπάρχουν ακόμα πολλοί (θρησκοληπτοι κυρίως αλλά και άλλοι) που είναι αντιθετοι στο να μπει η σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση ως μάθημα στα σχολεία. Και τα παιδιά μαθαίνουν τα περί σεξ από τις τσοντες και ότι πάρει το αυτί τους δεξια και αριστερά. Σε κάποια βιβλία υπάρχουν κάποιες αναφορές αλλά είναι πολύ επιφανειακά και οι καθηγητες πολλές φορές ντρεπονται να διδαξουν ακόμα κι αυτά τα λίγα. Δυστυχώς η νέα γενιά είναι σε μεγάλο ποσοστό ανενημερωτη η παραπληροφορημενη σε θέματα σεξουαλικής αγωγής. Ελλαδαρα αθανατη, είμαστε δεκαετίες πίσω σ αυτό το θέμα και σε πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστεις ότι υπάρχουν ακόμα πολλοί (θρησκοληπτοι κυρίως αλλά και άλλοι) που είναι αντιθετοι στο να μπει η σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση ως μάθημα στα σχολεία.

 

...και πραγματικα σε αυτο ακριβως το σημειο αναρωτιεμαι το εξης (για εμενα και πιστευω και για πολλους αλλους) ευλογο: δλδ γιατι ειναι αντιθετοι αν αναλογιστουμε οτι με την σωστη σεξουαλικη αγωγη απο το σχολειο θα αποτρεποντουσαν τοσες πολλες αμβλωσεις???!!!

 

...νομιζω πως καπου εκει αναμεσα στη ταση θρησκοληψιας που τους διακατεχει ορισμενους, "χανουν" τον ουσιαστικοτερο σκοπο της ανθρωπινης υπαρξης!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσιαθα ηθελα την βοηθεια σας..σημερα ειναι η δευτερη μερα καθυστερησης και εκανα ενα τεστ αλλα βγηκε αρνητικο... Ειχα παει την 12μερα του κυκλου μου στον γιατρο μου να δουμε το ωαριο ποσο εχει αναπτυχθει και μου ειπε πως δεν ειναι αναπτυγμενο οσο ηθελε αυτος και πως μαλλον αυτον τον μηνα δεν υπαρχει περιπτωση για εγκυμοσυνη.😞. Αλλα εμεις με τον συζυγο μου προσπαθεισαμε ολλες τις γονιμες μερες..και σημερα ειμαι με δυο μερες καθυστερηση και ενα αρνητικο τεστ...υπαρχει περιπτωση για εγκυμοσυνη;;;αχχχ κοριτσια sos....περιμενω τις εμπειριες σας....

Link to comment
Share on other sites

...και πραγματικα σε αυτο ακριβως το σημειο αναρωτιεμαι το εξης (για εμενα και πιστευω και για πολλους αλλους) ευλογο: δλδ γιατι ειναι αντιθετοι αν αναλογιστουμε οτι με την σωστη σεξουαλικη αγωγη απο το σχολειο θα αποτρεποντουσαν τοσες πολλες αμβλωσεις???!!!

 

...νομιζω πως καπου εκει αναμεσα στη ταση θρησκοληψιας που τους διακατεχει ορισμενους, "χανουν" τον ουσιαστικοτερο σκοπο της ανθρωπινης υπαρξης!!!

 

Καλά αυτοί γενικα τα χουν "χαμενα" οπότε ο,τι και να τους πεις δεν θα απαντήσουν με λογικά επιχειρήματα. Αν μιλησεις με τέτοιο άτομο (έχω μιλήσει) θα σου πει ότι και καλά έτσι 'πονηρευονται' τα παιδιά κτλ. Ενώ η ουσία είναι πως με τη σωστή σεξουαλική διαπαιδαγωγση μαθαίνουν τα παιδιά να σεβονται το σώμα τους και εννοείται θα αποτρεπονταν πολλές αμβλωσεις, ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες σε εφηβικη ηλικία και σμν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Ήθελα να μοιραστώ κι εγώ τον προβληματισμό μου. Τον προηγούμενο μήνα, κι ενώ με το αγόρι μου έχουμε ελεύθερες επαφές, κάπου στη μέση του κύκλου μου είδα λίγα ροζ υγρά που υπέθεσα ότι είναι λόγω ωορηξίας. μετά όμως η αναμενόμενη περίοδος καθυστέρησε τέσσερις μέρες κι όταν τελικά ήρθε κράτησε μόνο μια μέρα και τελείωσε. από τότε μου έμεινε ένα πρησμένο στήθος που καθόλου δεν πονάει και κάτι καούρες το πρωί και κάποια βράδια. υπάρχει πιθανότητα να είναι εγκυμοσύνη; να το ψάξω ή απλά να περιμένω την επόμενη περίοδό μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ελενακι

ολα ειναι πιθανα εφοσον εχεις ελευθερες επαφες.

Αν εχεις υπομονη περιμενε λιγο ακομη χωρις ομως να το σκεφτεσαι γιατι το αγχος προκαλει καθυστερηση.

Εαν δν μπορεις να περιμενεις παρε ενα καλο τεστ ή ακομη καλυτερα κανε εξεταση αιματος.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Ήθελα να μοιραστώ κι εγώ τον προβληματισμό μου. Τον προηγούμενο μήνα, κι ενώ με το αγόρι μου έχουμε ελεύθερες επαφές, κάπου στη μέση του κύκλου μου είδα λίγα ροζ υγρά που υπέθεσα ότι είναι λόγω ωορηξίας. μετά όμως η αναμενόμενη περίοδος καθυστέρησε τέσσερις μέρες κι όταν τελικά ήρθε κράτησε μόνο μια μέρα και τελείωσε. από τότε μου έμεινε ένα πρησμένο στήθος που καθόλου δεν πονάει και κάτι καούρες το πρωί και κάποια βράδια. υπάρχει πιθανότητα να είναι εγκυμοσύνη; να το ψάξω ή απλά να περιμένω την επόμενη περίοδό μου;

 

Χμμμμ,κανε καλου κακου ενα τεστ!

Χωρις να σε αγχωνω,αλλα εαν δεν ειναι κατι ανεπιθυμητο,τουλαχιστον να χαλαρωσεις και το ψαξεις διαφορετικα!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια! ειμαι η Ειρηνη και θα ηθελα την γνωμη σας... ο κυκλος μου ειναι αρκετα σταθερος γυρω στις 26-28 μερες το πολυ! η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 23 απριλιου! στις 5 και στις 17 του μηνα ηρθα σε επαφη με τον ανδρα μου χωρις ιδιαιτερη προσοχη... εχω κανει 2 τεστ ενα στις 18 και το αλλο στις 20 του μηνα αλλα βγηκαν και τα 2 αρνητικα... ξερω οτι το αγχος παιζει μεγαλο ρολο αλλα το σκεφτομαι συνεχεια...με καταβαινετε... εχω συμπτωματα τα οποια θα μπορουσαν να ειναι και περιοδου και εγκυμοσυνης. ψιλοπονοκεφαλοι, κουραση, νυστα, εξαντληση, τσιμπηματακια χαμηλα, φουσκωμα, η μυτη εχει γινει λαγωνικου... δεν ξερω... τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...