Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΛΑ?


Recommended Posts

αυτο που με ανησυχει ειναι να κανει καλα εκει που ενωνει η πορτα με τον τοιχο.. αχχχ αντε να δουμε σημερα.θα συμαζευτω επιτελους?? !!!!χαχαχα

 

θα σχολιασω τον εαυτο μου γιατι ειμαι για κλαματα. βασικα ναι! αυτο που με ανυχουσε στις πορτες καλα εκανε καιμε ανησυχουσε. δεν τοκανε κανεκεινο το σημειο. τοκανα εγω!οσο για συμαζεμα???τζαμπα καθαρισα και το σαλονι χθες. οτιβγαλαμε αποτην κρεβατοκαμαρα ειναι στο σαλονι τωρα. η κρεβατοκαμαρα ειναι αδεια εκτος ντουλαπας και κρεβατι αλλα θελει καθαρισμα. να συμαζευτω?? αχαχαχαχα μπααα. αυριο μαλλον.θα ξεκινησω απτην κουζινα καιβλεπουμε. ναφανταστειτε ευτυχως που λειπουν οι γονεις μου (αυριο ερχοντε) και κατεβηκαμε με τα μικρα να κοιμηθουμε σπιτι τους γιατι ετσι και αλλιως ο αντρας μουδουλευει βραδυ!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 220
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α, εγώ τα προλαβαίνω όλα.

Εχω το τέλειο σπίτι, παντού γυαλίζει, όλα είναι στην θέση τους, ρούχα ασιδέρωτα δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα, τα μπαλκόνια μου πεντακάθαρα, τζάμια αστραφτερά, το φαγητάκι μας καλομαγειρεμένο μεσημέρι βράδυ κλπ κλπ. Σας έφτιαξα τώρα?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ-ΧΑ! Υπαναχώρησε ο σύζυγος...τελικά τα μούτρα είναι πολύ αποτελεσματικά στην περίπτωση μου! Θα έρθει αύριο η γυναίκα!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου ψες έφαγε τελεσίγραφο μέσω sms.Φαγώθηκε να κάνουμε 2ο και τώρα ψάχνει αφορμές κάθε απόγευμα που σχολάει να την κάνει με ελαφρά μπας και γλιτώσει καμμιά δουλειά.

 

Ψες ήταν έξω με κάτι φίλους και του μυνημάτισα συνέχισε και μια από τις επόμενες μέρες δεν θα μας βρεις εδώ. Θεωρώ ότι δεν το πήρε σοβαρά αλλά λίαν συντόμως θα καταλάβει ότι δεν αστειεύομαι.

 

Ξυπνάω από τις 5.50 καθε πρωί (ασχέτως με ζαλάδες αναγούλες, ναυτίες και άλλα συναφή), ετοιμάζομαι, συμμαζεύω γιατί δεν μπορώ το χάος μόλις σχολάσω, ξυπνάω παιδί & το ετοιμάζω και την πηγαίνω στο σχολείο. Ο πασάς στην ησυχία του. Με την ησυχία του θα μπανιαριστεί και θα πάει γραφείο.

 

Απόγευμα σχολάω 4.30, πέφρνω παιδί από παιδικό, μπαίνουμε σπίτι, μαγειρεύω, πάμε παιδική χαρά σχεδόν κάθε μέρα, επιστρέφουμε, την κάνω μπάνιο, ταίζω, κοιμίζω και αν καταφέρω κάποια στιγμή μετά το συμμάζεμα τρώω και γω αλλιώς περιμένω το πρόγευμα όταν ξυπνήσω.

 

Έχω φτάσει στα όρια της απόγνωσης με τη σκέψη ότι στο 2ο θα γίνεται χαμός. Θα χρειαστώ ψυχίατρο. Η μοναδική βοήθεια που έχω είναι μία κοπέλα που έρχεται και κάνει γενική μία φορά την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία έτσι κι εγώ στη 2η εγκυμοσύνη, μέσα στα νεύρα και στην κούραση και από πουθενά βοήθεια, ούτε γυναίκα τότε. Γυναίκα πήραμε πριν λίγους μήνες, δηλ είχε χρονίσει ο δεύτερος. Μόλις όμως κλάταρα, προέκυψε και ένα πρόβλημα υγείας και σύστησαν οι γιατροί ξεκούραση, τότε φιλοτιμήθηκε ο Βασίλης... όχι να βοηθήσει, όχι καλέ τέτοιο πράγμα, να πληρώσουμε για γυναίκα. Εντάξει, μου πήρε και στεγνωτήριο, να μη σιδερώνω... αυτό πού το πας;;;; Κουράγιο, τι να πω....να προσέχεις μόνο!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Σοφία έτσι κι εγώ στη 2η εγκυμοσύνη, μέσα στα νεύρα και στην κούραση και από πουθενά βοήθεια, ούτε γυναίκα τότε. Γυναίκα πήραμε πριν λίγους μήνες, δηλ είχε χρονίσει ο δεύτερος. Μόλις όμως κλάταρα, προέκυψε και ένα πρόβλημα υγείας και σύστησαν οι γιατροί ξεκούραση, τότε φιλοτιμήθηκε ο Βασίλης... όχι να βοηθήσει, όχι καλέ τέτοιο πράγμα, να πληρώσουμε για γυναίκα. Εντάξει, μου πήρε και στεγνωτήριο, να μη σιδερώνω... αυτό πού το πας;;;; Κουράγιο, τι να πω....να προσέχεις μόνο!

 

Κοίτα, προς το παρόν έχω το πλυντήριο πιάτων που είναι μεγάλη βοήθεια και τα ρούχα τα σιδερώνει η κοπέλα που έρχεται. Άντε να σιδερώσω μια φορά στο τόσο γιατί κάτι προέκυψε. Το θέμα είναι ότι στοιβάζονται μέχρι τη μέρα που έρχεται η κοπέλα και γκρινιάζει ο πασάς. Άσε που μέχρι και τα κουστούμια από το καθαριστήριο εγώ πρέπει να τα θυμηθώ και όλο το απόγευμα είμαι και με το κορίτσι αγκαλιά (κάτι που έβλεπα σε άλλες έγκυες και έτρεχα πάντα να τις βοηθήσω, ενώ τώρα ούτε το έταιρον ήμιση δεν πτοείται). Θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν με άφηνε ούτε στην τουαλέτα μόνη μου, έκανα μπάνιο και ήταν από δίπλα μπας και γλιστρίσω :shock::shock:

Τώρα πετάει αετό....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προς το παρόν έχω το πλυντήριο πιάτων που είναι μεγάλη βοήθεια και τα ρούχα τα σιδερώνει η κοπέλα που έρχεται. Άντε να σιδερώσω μια φορά στο τόσο γιατί κάτι προέκυψε. Το θέμα είναι ότι στοιβάζονται μέχρι τη μέρα που έρχεται η κοπέλα και γκρινιάζει ο πασάς. Άσε που μέχρι και τα κουστούμια από το καθαριστήριο εγώ πρέπει να τα θυμηθώ και όλο το απόγευμα είμαι και με το κορίτσι αγκαλιά (κάτι που έβλεπα σε άλλες έγκυες και έτρεχα πάντα να τις βοηθήσω, ενώ τώρα ούτε το έταιρον ήμιση δεν πτοείται). Θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν με άφηνε ούτε στην τουαλέτα μόνη μου, έκανα μπάνιο και ήταν από δίπλα μπας και γλιστρίσω :shock::shock:

Τώρα πετάει αετό....

ναι με το 2ο παιδι δεν δινουν καμμια σημασια. ο δικος μου συζυγος μεχρι που πηγε ο μικρος 6 μηνων δεν τον ειχε ακουμπησει!!! στην κορη μου εκανε σαν τρελλος και ειχα φοβερη βοηθεια. μεταλλαξη:!: α και το κορυφαιο ειναι οτι θελει και τριτο....οποτε σχεδιαζει υποπτευομαι να το ακουμπησει μετα το χρονο! οποτε δεν θα υπαρξει 3ο:cool:

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, επειδή η ζωή που ζούμε βασίζεται κατά πολύ και στο μισθό που πέρνω που είναι ισάξιος και πολλές φορές με τα μπόνους πολύ καλύτερος από αυτόν του συζύγου, αν θέλει να έχουμε το μισθό αυτό 2 τινά μπορούν να συμβούν.

 

Είτε βοηθάει, είτε τα μαζεύει και κάθε τέλος του μήνα επικοινωνεί για να στείλει τη διαροφή. Δεν υπάρχει κάτι που να με κρατάει σ'αυτό αφού και το παιδί όλο μαζί μου είναι. Απλά ρωτάει κάποτε αν θα έρθει και ο μπαμπάς κάποια στιγμή να την πάρει από το σχολείο. Δε λέω ότι είναι τεμπέλης γιατί δουλεύει πολύ αλλά θέλει και την ησυχία του και το έξω του και τα ποδόσφαιρά του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι με το 2ο παιδι δεν δινουν καμμια σημασια. ο δικος μου συζυγος μεχρι που πηγε ο μικρος 6 μηνων δεν τον ειχε ακουμπησει!!! στην κορη μου εκανε σαν τρελλος και ειχα φοβερη βοηθεια. μεταλλαξη:!: α και το κορυφαιο ειναι οτι θελει και τριτο....οποτε σχεδιαζει υποπτευομαι να το ακουμπησει μετα το χρονο! οποτε δεν θα υπαρξει 3ο:cool:

 

Γιατί ρε συ απρικοτ όμως? Εγώ από τώρα στεναχωριέμαι μήπως και δεν ασχολείται με το 2ο.

 

Άσε που ένα παιδάκι στο σταθμό είπε στην κόρη μου ότι δεν έχει μπαμπά αφού ποτέ δεν τον βλέπουν και πλάνταξε το καημένο στο κλάμα.

Link to comment
Share on other sites

SKEK συγχαρητήρια! Με το καλό. Δεν το ήξερα. Σου εύχομαι τα καλύτερα. Εγώ πάλι πιστεύω ότι με 2 παιδιά ε, δεν μπορείν θα συγκινηθεί να κάνει κάτι. Εμένα που του ήρθαν και τα 2 μαζί πάντως, δεν είχε επιλογή να μην ασχοληθεί. Οχι βέβαια ότι κάνει και τα φοβερά πράγματα, εγώ κάνω τα περισσότερα αλλά τουλάχιστον του τα σούρνω μερα-νύχτα και κουνιέται λίγο!!

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει πάντως, είναι ότι αντιμετωπίζετε τα πράγματα με χιούμορ!! ;) SKEK και supermama σας εύχομαι ό,τι καλύτερο και καλή λευτεριά!!! Ομοιοπαθούσα!!!

 

Πάντως, είναι γεγονός ότι το τέλειο δεν υπάρχει. Ή θα είμαστε καλές μαμάδες - σύζυγοι κάνοντας τα άκρως βασικά και απαραίτητα ή το σπίτι θα λάμπει και εμείς θα έχουμε χάσει την ουσία των πραγμάτων -όσον αφορά την σχέση μας με το παιδί μας πάνω απ' όλα- γιατί το να είναι όλα στην πένα, απλά είναι ΟΥΤΟΠΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κορίτσια κ γω αυτό θέλω να μάθω. Πώς γίνεται να αφιερώνεις χρόνο με το παιδί αν το σπίτι δεν είναι στα βασικά του καθαρο?Κ να ρωτήσω κ κάτι άλλο, ποια θεωρείται εσείς απαραίτητα να γίνονται στο σπίτι όταν δεν υπάρχει χρόνος για ΟΛΑ?

 

Βάζεις προτεραιότητες. Όταν γυρναω στο σπίτι πτώμα και το σπίτι είναι χάλια και θέλω να αλλάξω να πάω τουαλέτα να φάω... αλλά το παιδί με περιμένει με ένα βιβλίο στο χέρι και μου λέει διάβασε μαμά εγώ επιλέγω να καθίσω πρώτα μισή ώρα μαζί του και πραγματικά ξεκουράζομαι, κοιτάω μόνο το παιδί/παιδιά - για να μην βλέπω τι πρέπει να γίνει, μιλάμε για την μέρα μας κλπ και μετά ξεκινάω...

Τα παιδιά μας δεν θα πάθουν τίποτα αν το σπίτι είναι ασυγύριστο ή αν σκουπίσουμε μια φορά λιγότερη, αλλά δεν θέλω να τους αφήνω με παράπονο γιατί δεν ξόδεψα ώρες μαζί τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΕΞΠΕΡ ΣΤΟ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΧΟΡΟΠΗΔΩΝΤΑΣ ΑΠΟΦΕΥΓΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ..ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΜΟ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΚΑΛΗ ΘΕΛΗΣΗ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κορίτσια κ γω αυτό θέλω να μάθω. Πώς γίνεται να αφιερώνεις χρόνο με το παιδί αν το σπίτι δεν είναι στα βασικά του καθαρο?Κ να ρωτήσω κ κάτι άλλο, ποια θεωρείται εσείς απαραίτητα να γίνονται στο σπίτι όταν δεν υπάρχει χρόνος για ΟΛΑ?

 

Βάζεις προτεραιότητες. Όταν γυρναω στο σπίτι πτώμα και το σπίτι είναι χάλια και θέλω να αλλάξω να πάω τουαλέτα να φάω... αλλά το παιδί με περιμένει με ένα βιβλίο στο χέρι και μου λέει διάβασε μαμά εγώ επιλέγω να καθίσω πρώτα μισή ώρα μαζί του και πραγματικά ξεκουράζομαι, κοιτάω μόνο το παιδί/παιδιά - για να μην βλέπω τι πρέπει να γίνει, μιλάμε για την μέρα μας κλπ και μετά ξεκινάω...

Τα παιδιά μας δεν θα πάθουν τίποτα αν το σπίτι είναι ασυγύριστο ή αν σκουπίσουμε μια φορά λιγότερη, αλλά δεν θέλω να τους αφήνω με παράπονο γιατί δεν ξόδεψα ώρες μαζί τους

Δεν προλαβα να τα διαβασω ολα γιατι σε λιγο θα σχπλασω απο τη δουλεια μου(ναι μιλαμε για τετοια ωραρια) αλλα συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!ΔΕΝ προλαβαινω σχεδον τιποτα.Προλαβαινω μονο να ειμαστε σχετικα καθαροι και ταχτοποιημενοι..σχετικα παλι το τονιζω και να εχουμε παντα φαγητο σπιτικο.

Με το σιδερο εχω παρει διαζυγιο(αν κατι θελει απαραιτητως σιδερομα γινεται επιτοπιο νταραβερι)

Η σκονη ειναι φιλη μας(βαρεθηκε να την κυνηγαω απο πισω ν φυγει αφου παντα επιστρεφει συντομα)Της δινω τον χρονο της βρε αδερφε

Μπαλκονια ΜΟΝΟ αν θελουμε να βγουμε εξω ν ακατσουμε..καλοκαιρακι δηλαδη

Τζαμια .....:confused:πρεπει να βρωμισουν καλα!!!!(γι αυτο αλωστε εχουμε και τις κουρτινες!!)

και πολλες αλλες τετοιες λεπτομερεις που μου δινουν χρονο να δω αντρα παιδι και λιγο τον εαυτο μου βρε αδερφε!!!

Στην αρχη ειχα μια λυσα με ολα μεχρι που ειχα καταντησει να ερχομαι στη δουλεια αλουστη και με φορμα αλλα οχι πια...ειμαστε και λιγο ανθρωποι που μας χρειαζονται και τα παιδακια μας!!!

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΜΟ.

Νομίζεις καλή μου, νομίζεις. Το ...3ο σου παιδί είναι τι ενήλικας μου τσαμπουνάς? Και πολλές φορές με περισσότερες απαιτήσεις..

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακούω για ποιότητα ζωής αλλα δεν τηνέχω δει πουθενά ..Ολα τα κάνω εγω αφού δεν περισεύει για γυναίκα για τις δουλειές. Και νιώθω απέιρως μόνη μου ......σε όλα .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Προχθες το βραδυ εκανα γενικη (πορτες-ξεσκονισμα- τρυψιμο -βεραντες ... ναι μεσα στα μεσανυχτα :lol:). Ειχα σκουπισει μεσημερι και το βραδυ πηρα τα ψιλα με την χειρος (μην μας φερουν και την αστυνομια :lol:) και σφουγγαρισα.

Καθησα λιγο και το χαζευα :D:D αχ τι ομορφο που ηταν.... ολα ελαμπαν.

 

Μπαινει ο Βασιλης μεσημερι που ημουνα στην δουλεια και ξεκιναει η ακαταστασια. Ερχομαι και βρισκω μια τσαντα στην μεση , τα παπουτσια εδω , οι καλτσες εκει και το σαλονι ... κρεβατοκαμαρα :shock:.

Φερνω και τον ΓΙαννη απο τον παιδικο και δινει το τελειωτικο χτυπημα... πακοτινια θριψαλα στο πατωμα.

Μου ρθε να βαλω τα κλαματα ...

Σημερα τα χω γραψει ολα. Τα χω παρει στο κρανιο λεμε :?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

αχ!!! απο την πεμπτη κανω γενικη στο σπιτι και τελειωσα πριν απο λιγο!!! τα εχω παιξει....τα παιδια λειπουν στην μητερα μου και θα τα παρω αυριο το πρωι.αυριο το μεσημερι δεν θα μπορω να σας περιγραψω την απογοητευση μου....

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναμαι και γωωωω! τελος μετο βαψιμο. χθες καθαρισατα παντα. ο αντρας μου εκανε τα επιπλα καλα και ταβαλε στη θεση τους. πραγματικα ολα γυαλιζουν!μεχρι ποτε δεν υποσχομαι βεβαια.. σημερα εβαλα και πλυντηριο γιατι ειχαμεγεμισει τοσες μερες. λεω να σιδερωσω τωρα που δροσιζει να τελειωνω και μαυτο γιατι αυριο θαχω καιαλλο.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έκανα το σπίτι και γυάλιζε. Μετά πήγα να πάρω τις κόρες μου που ήταν στη γιαγιά για να παίξουν με την ξαδερφούλα τους που ήρθε από Αθήνα. Τελικά πήρα και αυτήν στο σπίτι, δεν ήθελα να χωρίσουν.

Το μπροστά μπαλκόνι, μετά την ζωγραφική με νερομπογιές, δεν βλέπετε. Το δωμάτιο τους, μετά το παιχνίδι, επίσης.

Τώρα είναι στο πίσω μπαλκόνι και τις έχει βάλει ο άντρας μου να ζωγραφίσουν με ....λάδια (εννοώ χρώματα ζωγραφικής επαγγελματικά καθότι ο σύζηξ είναι ολίγον καλλιτέχνης). Αυτά να σημειώσω ότι όπου πέσουν δεν βγαίνουν. :(

Καταλαβαίνετε τι θα γίνει. Λέω να τις πάω σε κάνα παιδότοπο να παίξουν, μπας και σώσω το σαλόνι.. Είδωμεν.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν γεννήσω το κοριτσάκι μου, το σπίτι ήταν στην τρίχα και τα προλάβαινα όλα πολύ χαλαρά (δεν δούλευα και εξακολουθώ να μην δουλεύω).

Μετά τη γέννηση της κορούλας μου, το σπίτι δεν είναι ποτέ στην εντέλεια ακόμα και όταν ξέρουμε ότι θα έρθει κάποιος. Υπάρχουν παντού πεταμένα παιχνίδια. Ειδικά από τη στιγμή που περπάτησε και μετά (ζωή να έχει το πουλάκι μου) υπάρχει μια μόνιμη τσαπατσουλιά.

Κάνω ότι προλαβαίνω και κυρίως τα βασικά. Προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν πιο κοντά στο παιδί μου, να παίζουμε, να χορεύουμε, να τραγουδάμε, να πηγαίνουμε βόλτες στα μαγαζιά και στις παιδικές χαρές (είμαστε και γυριστρούλες μαμά και κόρη χ, χι) και να περνάμε πολύ καλά!!!!!!!

Σκουπίζω και σφουγγαρίζω κάθε μέρα, κάνω και μια γρήγορα το μπάνιο, μαγειρεύω, απλώνω ρούχα, τα σιδερώνω!!!!!!! Τώρα βέβαια το καλοκαίρι οι δουλειές έχουν αυξηθεί, θέλουν και τα μπαλκόνια κάθε τρεις και λίγο πλύσιμο, όπως και ο κήπος, όπως θέλουν και τα λουλούδια του κήπου πότισμα κάθε 2 μέρες αλλά δεν τρελαίνομαι!!!!!! Χαλαράααααααααα......... Και βγαίνω βόλτες με το σύζυγο 1-2 φορές την εβδομάδα για καφέ ή φαγητό.

Και από βοήθεια; Μηδέν!!!!!!!!! Ούτε από γονείς (δεν θέλω εγώ - προτιμώ να τα κάνω μόνη μου), ούτε από τον σύζυγο (δουλεύει όλη μέρα και έρχεται στις 9-10 το βράδυ).

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η ώρα είναι 00:50 και λίγο πριν πάω για ύπνο, είπα να μοιραστώ αυτή την σκέψη μαζί σας. Γύρισα από την δουλειά στις 23:30, ο μικρός μου δεν είχε κοιμηθεί ακόμα, τον έσφιξα στην αγκαλιά μου-μου είχε λείψει τόσο πολύ... του είπα το παραμύθι του, έκατσα λίγο μαζί του, το σπίτι ένα χάος αλλά τώρα που κοιμήθηκε δεν μπορώ να το μαζέψω γιατί θα τον ξυπνήσω και δεν έκατσα ούτε 5 λεπτά μόνη με τον άντρα μου...δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα, ακατάστατα ωράρια, αργίες και Κυριακές + σπαστά. Είμαι έγκυος στον 7ο μήνα -κοριτσάκι αυτή τη φορά- και σκέφτομαι παρόλο που η εγκυμοσύνη αυτή με χαροποιεί εννοείται, πώς θα μπορέσω να ανταπεξέλθω μόλις γεννηθεί η μπουμπού.... θα επανέλθω με περισσότερα, θα ήθελα να ξέρω πώς προλαβαίνετε εσείς, αν περνάτε ποιοτικό χρόνο με τα παιδιά σας, αν βλέπετε τον άντρα σας και αν είστε και από τις τυχερές που μπορούν πού και πού να βγουν και έξω να ξεσκάσουν...

Πολύ απλά... Δεν τα προλαβαίνω όλα.. :wink: Σ/Κ οι δουλειές του σπιτιού τα πληντύρια σιδερώματα κτλ.. Διάβασμα όταν ο μικρός κοιμάται ή είναι βόλτα με τον σύζυγο και τα απόγεύματα τα περνάω με τον μικρό παίζουμε πάμε βόλτα στο πάρκο και τέτοια.. ευτυχώς όμως είμαι από τις τυχερές που μπορώ να βγαίνω που κ που με τον σύζυγο οι δυο μας κ έτσι κάπως βολεβόμαστε όλοι! με το καλό κ το δεύτερο μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...