Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φωτογραφίες


Saloula

Recommended Posts

Επιτρέπεται να τραβήξεις φωτογραφίες στο μαιευτήριο Ελενα μόλις γεννήσεις; Θα ήθελα πολύ να έχω φωτογραφίες από τις πρώτες στιγμές της ζωης της κόρης μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εννοώ αν επιτρέπεται μόλις γεννήσεις και το μωρώ είναι ακόμα λιγό... βρεγμένο!! :wink:

 

Τη στιγμή που θα το βγάλει η μαία (νοσηλεύτρια ή οποιαδήποτε άλλη) έξω από την αίθουσα τοκετών να το δείτε περιμένετε με τη φωτογραφική στο χέρι. Στον γιο μου έτσι έκανε ο πατέρας μου (στο Μητέρα) και το ίδιο θα κάνει τώρα και στα δίδυμα στο Έλενα. (βέβαια μιλάμε για μία δύο φωτογραφίες όχι να είναι εκτεθειμένο το μωρό στα μικρόβια και στον κόσμο ώστε να το φωτογραφίζεις για 5 λεπτά)

Link to comment
Share on other sites

Αφού γεννήσεις δείχνουν το μωρό στον μπαμπά και σε όποιο κοντινό συγγενή είναι εκεί, σε ένα μικρό δωμάτιο μακρυά από τον κόσμο. Μετά δείχνουν και την μαμά. Έτσι έκαναν σε εμένα. Αρα σε αυτό το δωματιάκι μπορείτε να το φωτογραφήσετε. Και μετά από 2 ώρες το έχεις και στο δωμάτιό σου. Και η μαμά κάνει 2 ώρες να πάει στο δωμάτιο, γιατί παραμένει δίπλα στις αίθουσες τοκετών. Και το μωρό αλλά όχι μαζί με τη μαμά αυτό το 2ωρο.

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως στο ιασω επιτρεπεται ,τραβηξε η μαια μου καταπληκτικες φωτογραφιες απο τις πρωτες στιγμες!!να το επιδιωξεις και εσυ ειναι ανεπαναληπτες εικονες...

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Υπάρχει κάποια κοπέλα που γέννησε στο Έλενα και της επέτρεψαν να βγάλει φωτογραφίες μόλις γεννήθηκε το μωρό; Αν είναι ο πατέρας μέσα στον τοκετό μπορεί να βγάλει;

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου ήταν παρών στον τοκετό και είχε μαζί του τη φωτογραφική μηχανή, χωρίς να έχουμε προηγουμένως ρωτήσει τη γιατρό. Μόλις γεννήθηκε η μπουμπού ρώτησε τη γιατρό και του έδωσε το οκ και έβγαλε τη μπουμπού φωτογραφίες την ώρα που τη σκούπιζε η μαία και όταν την κράτησα μας έβγαλε μια φωτογραφία μαζί. Να σημειώσω ότι γέννησα στο Έλενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη φωτογραφική μηχανή πού την είχε ο μπαμπάς; Σε αφήνουν να έχεις πράγματα δικά σου μέσα στην αίθουσα τοκετών στο Έλενα;

 

Είχα την εντύπωση ότι σου τα παίρνουν όλα και σε αφήνουν με την πράσινη ρόμπα.

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτογραφική μηχανή πού την είχε ο μπαμπάς; Σε αφήνουν να έχεις πράγματα δικά σου μέσα στην αίθουσα τοκετών στο Έλενα;

Είχα την εντύπωση ότι σου τα παίρνουν όλα και σε αφήνουν με την πράσινη ρόμπα.

Εμένα δεν με άφησαν να έχω τίποτα, όμως ο άντρας μου είχε μια τσαντούλα με το βιβλιάριό μου, το κιτ για τη συλλογή των βλαστοκυττάρων,τη φωτογραφική μηχανή και το κινητό του. Και με το κινητό μπορεί να βγάλει φωτογραφίες ή και βίντεο αρκεί να δώσει το οκ ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...