Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΔΕΙΧΝΕΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?


Recommended Posts

Γεια σε όλες. Μπορεί καμία να μου πει ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ σε ποσο καιρο απο την επαφή θα δείξει η εξεταση χοριακής μια εγκυμοσύνη? Ρωτάω γιατί έμεινα πριν από 4 μήνες έγκυος, αλλα δυστυχώς απέβαλλα νωρίς. Και επειδή όταν είχα μείνει έγκυος, ήταν πριν τα Χριστούγεννα και είχα πλακωθεί στις δουλειές (τράβηξα καναπέδες, σήκωσα χαλιά κτλ) νοιώθω ότι έγω το προκάλεσα. Τώρα φοβάμαι ότι μπορεί να έμεινα έγκυος, γιατί είχα επαφές τις μέρες της ωορρηξίας μου. Περιμένω τις απαντήσεις σας.

 

XuYop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια. Ελπίζω να μην έμεινα έγκυος, γιατί δεν έχω ακόμη ξεπεράσει την αποβολή μου. Και επειδή ετοιμάζω τον γάμο μου σε λιγότερο από 2 μήνες, δεν αντέχω να ξαναπεράσω μια ίδια δοκιμασία. Ο άντρας μου δεν ολοκλήρωσε μέσα μου, αλλά και την προηγούμενη φορά έμεινα έγκυος χωρίς να ολοκληρώσει μέσα μου.....Αν ο Θεούλης θέλει τόσο πολύ να μου στείλει ένα μωράκι, τουλάχιστον να μη μου το πάρει τόσο γρήγορα πίσω....

 

XuYop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνηθως η εξεταση θετικοποιειται ηδη απο τη 10η μερα μετα τη συλληψη, αλλα ειναι πιο ασφαλες να περιμενει κανεις μεχρι τη 13η μερα, οποτε το αποτελεσμα θα ειναι πιο σιγουρο.

:D

 Παιδιά μας είναι τα παιδιά όλου του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Κορίτσια θέλω βοήθεια. Λοιπόν 29/12 έκανα την τρίτη μου σπερμαυέγχυση. Επόμενη περίοδο περιμένω 16/1. Εδώ και 2 μέρες έχω καφέ εκκρίσεις πρώτη φορά μου συμβαίνει και ελπίζω ότι μπορεί να είναι από εμφύτευση. Έκανα χοριακή αλλά σήμερα αλλά ήταν 0. Κανονικά χοριακή έπρεπε να έκανα την Παρασκευή. Θέλω τις γνώμες σας

Link to comment
Share on other sites

ξανακανε σε 2 μερες .τοτε θα ειναι σιγουρο.εγω παντως την επομενη φορα θα περιμενω 2-3 μερες καθυστερηση και μετα .αν αντεξω ..χμμ αστο..κανε ξανα σε 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...