Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Χριστός ανέστη! Κι εγω οταν ημουν μικρη θαυμαζα τις οικογενειες με πολλα παιδια κ ενδομυχα ηθελα να τους μοιασω.. Οταν παντρευτηκα δεν σκεφτηκα τον αριθμο των παιδιων που θα εκανα, πηγαινα κι εγω βημα-βημα.. Εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που το σκεφτομαστε, το θελουμε εστω κ λιγο, αλλιως δεν θα περνουσε καθολου απο το μυαλο μας.. Και καλυτερα πριν το τελευταιο παιδακι γινει τριων ετων να βαζουμε πλωρη για το επομενο, γιατι μετα οσο ανεξαρτητοποιειται, ειναι ολο και πιο δυσκολο να το παρεις αποφαση! Εγω σε αυτη την φαση ειμαι τωρα και ευχομαι να γινει ενα θαυμα κ να το αποφασισουμε οικογενειακως! Τα παιδακια μου βεβαια ηδη προσευχονται για ενα τεταρτο ..

 

 

Mε το καλό τότε και το επόμενο!!! Σύντομα εύχομαι να μας πεις ευχάριστα!!

Δεν είναι απίστευτο πόσο εύκολα προσαρμόζονται τα μικρά παιδιά και μπαίνουν στο ''κλίμα'' της πολυτεκνίας? Και εμένα για την ώρα νομίζουν πως κάθε μωρό που θα μεγαλώνει λίγο...μετά θα έρχεται άλλο..

 

ο μπαμπάς το ακούει και ψιλοφρικάρει ..αλλά είπαμε ..πάντα το παίρνουμε ένα ένα την φορά! Και βλέπουμε !χαχ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χριστός Ανέστη! Εύχομαι στις εγκυούλες της παρέας να έρθουν με το καλό τα μωράκια τους και σε όλες τις υπόλοιπες που επιθυμούμε ένα ακόμα παιδάκι να φουσκώσουν γρήγορα οι κοιλίτσες μας! Εμείς με τον άντρα μου πριν παντρευτούμε λέγαμε ότι θέλαμε να κάνουμε 4 ή 5 παιδάκια. Περιμένουμε λίγο να μεγαλώσουν τα δύο μικρά και βλέπουμε.. Αυτή την περίοδο έχει χαλάσει και των δύο ο βραδυνός ύπνος και ξυπνάνε συνέχεια εναλάξ.. Κάτι τέτοιες στιγμές σκέφτομαι σιγά μην πάω και για πέμπτο!

Link to comment
Share on other sites

καλα zakoula εχεις δικιο, αν δε το θελαμε δε θα το σκεφτομασταν..εμεις παντως εδω αρχισαμε τις παραγγελιες.ο μεγαλος παρηγγειλε αγορακι και αφου μου σηκωθηκαν τα μαλλια και τον ρωτησα 'γιατι', μου απαντησε "μα πρεπει να γινουμε οπως τα χελωνονιντζακια'. κ μετα νομιζω αλλη ερωτηση δεν ειχα..

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα zakoula εχεις δικιο, αν δε το θελαμε δε θα το σκεφτομασταν..εμεις παντως εδω αρχισαμε τις παραγγελιες.ο μεγαλος παρηγγειλε αγορακι και αφου μου σηκωθηκαν τα μαλλια και τον ρωτησα 'γιατι', μου απαντησε "μα πρεπει να γινουμε οπως τα χελωνονιντζακια'. κ μετα νομιζω αλλη ερωτηση δεν ειχα..

 

A ναι, τα χελωνονιντζάκια δεν τα είχα σκεφτεί, μέχρι τους ντάλτονς πήγε το μυαλό μου!Κι εγώ από τις αρχές του γάμου έλεγα θέλω τρία παιδάκια, νιώθω ευλογημένη που τα έχω...Ε κάπου στην πορεία θέλησα κι άλλο, κακό είναι?Δε νομίζω ότι είναι αχαριστία να θες κι άλλο παιδί, ίσα ίσα,άλλωστε δε ζητάς άλλο σπίτι, εξοχικό, αυτοκίνητο, ζητάς να αξιωθείς να φέρεις στον κόσμο ακόμη έναν άνθρωπο....;););) Άσχετο, εσένα γιατί σου σηκώθηκαν τα μαλλιά που ζητάνε αγοράκι τα αγόρια σου?Τι πιο λογικό?3 στα 3 κι εμένα αγοράκι ήθελαν για να παίζουν 2 συν 2 μπάλα!;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

χθες μιλουσα με μια φιλη, περιπου συνομηλικη με τη μητερα μου, μανα ενος μονο κοριτσιου (ακριβως δηλ.στη φαση της μητερας μου) και επειδη μαζι της εχω την ανεση να συζητω ο,τιδηποτε, της ειπα και αυτη μου την επιθυμια.γυρναει με πραγματικη απορια λοιπον και χωρις ιχνος κακεντρεχειας και με ρωταει "γιατι θες κ αλλο;τα 3 δεν ειναι αρκετα;" και πραγματικα ως μανα μοναχοπαιδιου δεν εβρισκε κανεναν μα κανεναν λογο να στηριξει την αποφαση μου.Αυτο λοιπον με προβληματισε γιατι η μονη απαντηση που μου ηρθε στο μυαλο ηταν οτι δε μπορουσα να εξηγησω αυτη την αναγκη, το θελω.αυτο.κατα ποσο μπορει μια τετοια απαντηση να καλυψει όλους τους καλοπροαιρετους ή κακοπροαιρετους;το ερωτημα τιθεται απλα για συζητηση και οχι φυσικα για να προσπαθησουμε να πεισουμε τον κοσμο για τα κινητρα μας...και περισσοτερο με απασχολει διοτι η μαμα μου, αν ποτε μεινω ξανα εγκυος, θα χει ακριβως την ιδια απορια και θα ηθελα να της απαντησω καταλληλως...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χθες μιλουσα με μια φιλη, περιπου συνομηλικη με τη μητερα μου, μανα ενος μονο κοριτσιου (ακριβως δηλ.στη φαση της μητερας μου) και επειδη μαζι της εχω την ανεση να συζητω ο,τιδηποτε, της ειπα και αυτη μου την επιθυμια.γυρναει με πραγματικη απορια λοιπον και χωρις ιχνος κακεντρεχειας και με ρωταει "γιατι θες κ αλλο;τα 3 δεν ειναι αρκετα;" και πραγματικα ως μανα μοναχοπαιδιου δεν εβρισκε κανεναν μα κανεναν λογο να στηριξει την αποφαση μου.Αυτο λοιπον με προβληματισε γιατι η μονη απαντηση που μου ηρθε στο μυαλο ηταν οτι δε μπορουσα να εξηγησω αυτη την αναγκη, το θελω.αυτο.κατα ποσο μπορει μια τετοια απαντηση να καλυψει όλους τους καλοπροαιρετους ή κακοπροαιρετους;το ερωτημα τιθεται απλα για συζητηση και οχι φυσικα για να προσπαθησουμε να πεισουμε τον κοσμο για τα κινητρα μας...και περισσοτερο με απασχολει διοτι η μαμα μου, αν ποτε μεινω ξανα εγκυος, θα χει ακριβως την ιδια απορια και θα ηθελα να της απαντησω καταλληλως...

Aυτό ακριβώς θα πεις, γιατί θέλαμε κι άλλο μωράκι....Τόσο απλά....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χριστός Ανέστη! Τι κάνετε εγκυούλες της παρέας; Όλα καλά με τα μικρούλια; MAMA-AGA αλήθεια μάθατε τελικά το φύλο;

 

Ιωάννα έχει δίκιο το Μαρουσκάκι, δεν υπάρχουν περαιτέρω εξηγήσεις, αυτό θέλουμε,γιατί αυτό μας κάνει ευτυχισμένες. Όσοι μας αγαπούν οφείλουν να το σεβαστούν. Κι αν θέλουν πιο δυνατο επιχείρημα, πες για τα χελωνονιτζάκια!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χριστός Ανέστη! Τι κάνετε εγκυούλες τις παρέας; Όλα καλά με τα μικρούλια; MAMA-AGA αλήθεια μάθατε τελικά το φύλο;

 

Ιωάννα έχει δίκιο το Μαρουσκάκι, δεν υπάρχουν περαιτέρω εξηγήσεις, αυτό θέλουμε,γιατί αυτό μας κάνει ευτυχισμένες. Όσοι μας αγαπούν οφείλουν να το σεβαστούν. Κι αν θέλουν πιο δυνατο επιχείρημα, πες για τα χελωνονιτζάκια!!!:lol::lol::lol:

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έγραψες πάλι!!Αληθώς ανέστη!Καλημέρα!:PΗ mama-aga περιμένει υιό κι αυτή!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά! Ελπίζω να είστε όλοι καλά, μαμάδες και παιδάκια!

 

Εγώ πάντως όταν τύχει να με ρωτήσουν γιατί θέλαμε/κάναμε και τρίτο παιδάκι τους απαντώ εκτός των άλλων ότι το αποφάσισα λόγω της κρίσης!!! Θεωρώ ότι σε περιόδους κρίσης είναι απαραίτητο να έχεις πολλά αδέρφια και ανθρώπους δικούς σου να σε στηρίξουν στα δύσκολα, παρά σε περιόδους ευημερίας. Εννοείται εφόσον είσαι σε θέση να εξασφαλίσεις τα βασικά, αυτό δεν το συζητάμε...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έγραψες πάλι!!Αληθώς ανέστη!Καλημέρα!:PΗ mama-aga περιμένει υιό κι αυτή!!!

Έπρεπε να το φανταστώ! Κι εγώ ήμουν βέβαιη ότι θα μας πει κορίτσι..

'Οποια θέλει να κάνει κορίτσι δε θα πρέπει να γράφει στο συγκεκριμμένο τόπικ!:lol:

Mama-aga με το καλό το παλικαράκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χριστός Ανέστη! Τι κάνετε εγκυούλες της παρέας; Όλα καλά με τα μικρούλια; MAMA-AGA αλήθεια μάθατε τελικά το φύλο;

 

Ιωάννα έχει δίκιο το Μαρουσκάκι, δεν υπάρχουν περαιτέρω εξηγήσεις, αυτό θέλουμε,γιατί αυτό μας κάνει ευτυχισμένες. Όσοι μας αγαπούν οφείλουν να το σεβαστούν. Κι αν θέλουν πιο δυνατο επιχείρημα, πες για τα χελωνονιτζάκια!!!:lol::lol::lol:

 

Καλησπέρα freedom μου..

 

Για αγοράκι πάμε και εμείς! Δεν ξέρω άλλα όλο αγόρια ακούω φέτος..ουτε

ένα κοριτσάκι για δείγμα...μάλλον όσες θέλουν γιο..προλαβαίνοτν ακόμη μεσα στο 2015!!χα

 

 

Εγώ πάντως κορίτσια..ενώ παλιοότερα δεν ήξερα γιατί θέλω και άλλο παιδί..τ'ωρα μπορώ να πω με σιγουρια.

Θέλω να έχουν όσο περισσότερους δικούς τους ανθρώπους ..όπως τα αδέρφια..

μακάρι να μπορούσα να είχα 10..αλλά δεν μπορώ...δεν με παίρνει ηλικιακά πια.. και δεν έχω και άριστες εγκυμοσύνες...αλλά δεν πειράζει..ο καθένας κάνει ότι μπορεί!

Πιστευω στα αλήθεια αυτό που λένε πως τα αδέρφια είναι το μεγαλύτερο δώρο που μπορείς να κάνεις στα παιδιά σου! Όσο πιο πολλά τόσο περισσότεροι χαρακτήρες..αλλα ταλέντα ...το καθένα θα σταθεί σε κάτι άλλο σε όλη την οικογένεια..

Οσο για αυτό που ανταπαντάνε..οτι καποια αδέφια δεν μιλιούνται κλπ...

εγώ δεν ξερω παιδια από δεμένες και αγαπημένες οικογένειες να έχουν τέτοια θέματα..Θεωρώ και αυτό σαν άλλη μια δικαιολογία..

 

Αντε πάλι πήρα φόρα...να τύχει να τα διαβάσει καμια φορά ο σύζηξ..θα φρικάρει...για άλλη μια φορά περιμένει το στερνοπούλι του!!!;)

 

φιλάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό να έρθει ο γιόκας σου κοπέλα μου! Όταν διαβάζω γυναίκες σαν εσένα, με τόση αγάπη και αυταπάρνηση, πραγματικά συγκινούμαι. Πολυτεκνούλες μου κάνετε καλό!!!:lol: Να σας δίνει πάντα ο Θεούλης δύναμη για να κάνετε το καλύτερο για τις οικογένειές σας!

 

Όντως, συμφωνώ και με σένα και με τη Χριστίνα ότι τα αδέρφια είναι μεγάλο στήριγμα! Βρέθηκα πρόσφατα σε μια παρέα 5 γυναικών, οι οποίες ήταν αδερφές.. Τι να σας πω, κι εγώ έχω δυο αδερφούλες, και πάλι ζήλεψα! Τι πειράγματα, τι συζήτηση, τι συμπαράσταση!

 

Τώρα για τ αδέρφια που δε μιλιούνται, ατυχές επιχείρημα και για μένα. Και σύζυγοι χωρίζουν, και φίλοι μαλώνουν, αυτός είναι λόγος να μην αποκτήσουμε ούτε συζύγους, ούτε φίλους; Ας φροντίσουμε να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας με τέτοιο τρόπο, ώστε να μιλιούνται με τ αδέρφια τους, αν μη τι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό να έρθει ο γιόκας σου κοπέλα μου! Όταν διαβάζω γυναίκες σαν εσένα, με τόση αγάπη και αυταπάρνηση, πραγματικά συγκινούμαι. Πολυτεκνούλες μου κάνετε καλό!!!:lol: Να σας δίνει πάντα ο Θεούλης δύναμη για να κάνετε το καλύτερο για τις οικογένειές σας!

 

Όντως, συμφωνώ και με σένα και με τη Χριστίνα ότι τα αδέρφια είναι μεγάλο στήριγμα! Βρέθηκα πρόσφατα σε μια παρέα 5 γυναικών, οι οποίες ήταν αδερφές.. Τι να σας πω, κι εγώ έχω δυο αδερφούλες, και πάλι ζήλεψα! Τι πειράγματα, τι συζήτηση, τι συμπαράσταση!

 

Τώρα για τ αδέρφια που δε μιλιούνται, ατυχές επιχείρημα και για μένα. Και σύζυγοι χωρίζουν, και φίλοι μαλώνουν, αυτός είναι λόγος να μην αποκτήσουμε ούτε συζύγους, ούτε φίλους; Ας φροντίσουμε να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας με τέτοιο τρόπο, ώστε να μιλιούνται με τ αδέρφια τους, αν μη τι άλλο..

Αυτό ακριβώς, αν φτάσουν να μη μιλιούνται τα αδέρφια, φταίω εγώ κι ο πατέρας τους που δεν τους διδάξαμε όσα έπρεπε από την παιδική τους ηλικία....δε θα φταίει το ότι ήταν 4 ή 5 ή 8 παιδιά και κάπου χάνονταν μες στο σπίτι....Χαχα, μαμα-άγκα, ώστε πάλι το στερνοπούλι περιμένει ο ανήρ?Χαχαχα....καλά, κρίμα δεν είναι να μην κάνεις άλλο ένα, να έχετε ισορροπία μες στο σπίτι 3-3???:-P:-P:-P:-P:-P:-PΚαλημέρα σας!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό να έρθει ο γιόκας σου κοπέλα μου! Όταν διαβάζω γυναίκες σαν εσένα, με τόση αγάπη και αυταπάρνηση, πραγματικά συγκινούμαι. Πολυτεκνούλες μου κάνετε καλό!!!:lol: Να σας δίνει πάντα ο Θεούλης δύναμη για να κάνετε το καλύτερο για τις οικογένειές σας!

 

Όντως, συμφωνώ και με σένα και με τη Χριστίνα ότι τα αδέρφια είναι μεγάλο στήριγμα! Βρέθηκα πρόσφατα σε μια παρέα 5 γυναικών, οι οποίες ήταν αδερφές.. Τι να σας πω, κι εγώ έχω δυο αδερφούλες, και πάλι ζήλεψα! Τι πειράγματα, τι συζήτηση, τι συμπαράσταση!

 

Τώρα για τ αδέρφια που δε μιλιούνται, ατυχές επιχείρημα και για μένα. Και σύζυγοι χωρίζουν, και φίλοι μαλώνουν, αυτός είναι λόγος να μην αποκτήσουμε ούτε συζύγους, ούτε φίλους; Ας φροντίσουμε να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας με τέτοιο τρόπο, ώστε να μιλιούνται με τ αδέρφια τους, αν μη τι άλλο..

 

Ευχαριστώ freedom μου!!

Τι ωραίο επιχείρημα αυτό με τους συζύγους και τους φίλους...δεν το είχα σκεφτεί έτσι..θα το χρησιμοποιώ!!

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, αν φτάσουν να μη μιλιούνται τα αδέρφια, φταίω εγώ κι ο πατέρας τους που δεν τους διδάξαμε όσα έπρεπε από την παιδική τους ηλικία....δε θα φταίει το ότι ήταν 4 ή 5 ή 8 παιδιά και κάπου χάνονταν μες στο σπίτι....Χαχα, μαμα-άγκα, ώστε πάλι το στερνοπούλι περιμένει ο ανήρ?Χαχαχα....καλά, κρίμα δεν είναι να μην κάνεις άλλο ένα, να έχετε ισορροπία μες στο σπίτι 3-3???:-P:-P:-P:-P:-P:-PΚαλημέρα σας!

 

Μarouskaki μου...χαχα ναι το στερνοπούλι..!!

 

Αχ και να μας πιάσουν στο στόμα τους κάποιοι ..πάλι θα λένε ότι τους ''βιάζουμε''

ή τους εξαπατούμε..

Οπότε να ξεκαθαρίσω...ότι δεν είναι έτσι!! :wink:

 

φιλάκια !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έπρεπε να το φανταστώ! Κι εγώ ήμουν βέβαιη ότι θα μας πει κορίτσι..

'Οποια θέλει να κάνει κορίτσι δε θα πρέπει να γράφει στο συγκεκριμμένο τόπικ!:lol:

Mama-aga με το καλό το παλικαράκι σου!

 

Χριστός Ανέστη!

Δε θα έγραφα αλλα καθώς είμαι τετρακις κοριτσομανα και εχω αφησει στον Θεό το θεμα του πεμπτου παιδιου,με εβαλες σε πειρασμο, free dom!

Αν ξαναμεινω εγκυος η μονη ελπιδα για αγορι τελικα ειναι να γραψω εδώ!!!

Α! Ειμαστε πολυτεκνοι η πατρικη οικογενεια. Δεν υπαρχει βρε κοριτσια! Ειμαστε το στηριγμα ο ενας του αλλου! Και οταν μαζευομαστε επικρατει χαμος και πανηγυρι. Δεν ξερουμε σε ποιον να πρωτομιλησουμε, στα ανιψια ή στα αδελφια!

Υγεια μονο να εχουμε και αγαπη!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

Δε θα έγραφα αλλα καθώς είμαι τετρακις κοριτσομανα και εχω αφησει στον Θεό το θεμα του πεμπτου παιδιου,με εβαλες σε πειρασμο, free dom!

Αν ξαναμεινω εγκυος η μονη ελπιδα για αγορι τελικα ειναι να γραψω εδώ!!!

Α! Ειμαστε πολυτεκνοι η πατρικη οικογενεια. Δεν υπαρχει βρε κοριτσια! Ειμαστε το στηριγμα ο ενας του αλλου! Και οταν μαζευομαστε επικρατει χαμος και πανηγυρι. Δεν ξερουμε σε ποιον να πρωτομιλησουμε, στα ανιψια ή στα αδελφια!

Υγεια μονο να εχουμε και αγαπη!

Σου το εύχομαι η αγορομανα! Ένα αγοράκι και για σένα!;)

Σ έχω διαβάσει σε παλιότερα θέματα κι έχω πάρει πολύ δύναμη σε φάσεις που τη χρειαζόμουν.

Τα καλύτερα εύχομαι για σένα και την οικογένεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

Δε θα έγραφα αλλα καθώς είμαι τετρακις κοριτσομανα και εχω αφησει στον Θεό το θεμα του πεμπτου παιδιου,με εβαλες σε πειρασμο, free dom!

Αν ξαναμεινω εγκυος η μονη ελπιδα για αγορι τελικα ειναι να γραψω εδώ!!!

Α! Ειμαστε πολυτεκνοι η πατρικη οικογενεια. Δεν υπαρχει βρε κοριτσια! Ειμαστε το στηριγμα ο ενας του αλλου! Και οταν μαζευομαστε επικρατει χαμος και πανηγυρι. Δεν ξερουμε σε ποιον να πρωτομιλησουμε, στα ανιψια ή στα αδελφια!

Υγεια μονο να εχουμε και αγαπη!

 

 

Και εγώ στο εύχομαι!!

 

Και θα συμφωνήσω με freedom...'οποτε γράφεις είσαι μια έμπνευση και στήριξη! ..

 

Φιλιά κοριτσομάνα!!

και στις κούκλες σου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!το πηραμε αποφαση κοριτσια!δεν θα παιρνουμε 'προφυλαξεις' αλλα ουτε θα πηγαινουμε κ φιρι φιρι...δεδομενου οτι δεν εχω και σταθερο κυκλο...και αν θελει ο Θεος....σας φιλω

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ειστε καλα! Δεν το φανταζομουν καν αυτό. Παντως και εγω παιρνω δυναμη απο εδω μεσα και ας μην ξεχναμε οτι ολοι εχουμε αναγκη για μια αλλη οπτικη γωνια που ο αλλος μας δίνει, σε αδυναμες στιγμες!

Ευχαριστω και για τις ευχες! Και εσεις οτι επιθυμειτε!

Ιωαννα σου ευχομαι οτι καλυτερο.

Παντως εμενα οταν τα κοριτσια μου εκφραζουν επιθυμια και για αγορι- προσεξτε οχι πεμπτο παιδι αλλα ενα αγορι παραγγελια-τα λεω πως κατι ξερει ο καλος και σοφος Θεος! Με βλεπει οτι σφυριζουν αδιαφορα και δε βοηθανε και με λυπαται! Όταν δει οτι θα τα βγαλω περα, θα στειλει και παιδακι αλλα αν ειναι κοριτσακι, δε δεχεται επιστροφες! Αυτο ειναι! Τα δωρα δεν επιστρεφονται!:)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!το πηραμε αποφαση κοριτσια!δεν θα παιρνουμε 'προφυλαξεις' αλλα ουτε θα πηγαινουμε κ φιρι φιρι...δεδομενου οτι δεν εχω και σταθερο κυκλο...και αν θελει ο Θεος....σας φιλω

 

Τι υπέροχα νέα, άντε κοριτσάκι μου, κοίτα να απολαύσεις τη διαδικασία (που ούτως ή άλλως είναι ευχάριστη ;););) ) και είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα το μωράκι σας!!!Να μας κρατάς ενήμερες!:P:p:p:p

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ειστε καλα! Δεν το φανταζομουν καν αυτό. Παντως και εγω παιρνω δυναμη απο εδω μεσα και ας μην ξεχναμε οτι ολοι εχουμε αναγκη για μια αλλη οπτικη γωνια που ο αλλος μας δίνει, σε αδυναμες στιγμες!

Ευχαριστω και για τις ευχες! Και εσεις οτι επιθυμειτε!

Ιωαννα σου ευχομαι οτι καλυτερο.

Παντως εμενα οταν τα κοριτσια μου εκφραζουν επιθυμια και για αγορι- προσεξτε οχι πεμπτο παιδι αλλα ενα αγορι παραγγελια-τα λεω πως κατι ξερει ο καλος και σοφος Θεος! Με βλεπει οτι σφυριζουν αδιαφορα και δε βοηθανε και με λυπαται! Όταν δει οτι θα τα βγαλω περα, θα στειλει και παιδακι αλλα αν ειναι κοριτσακι, δε δεχεται επιστροφες! Αυτο ειναι! Τα δωρα δεν επιστρεφονται!:)

 

Κοριτσομάνα κι εγώ είμαι φαν σου, χαχα!!!Σε είχα πετύχει κάπου, εγώ τότε ήθελα τέταρτο-κορίτσι κατά προτίμηση- κι ο Θεός μου στέλνει τον Αύγουστο το γιόκα (αφού κι εγώ ΕΔΩ έγραφα, χαχα), καλά να είναι το πουλάκι μου!!!Σου εύχομαι να έρθει κι ένα πέμπτο παιδάκι και αν ο Θεός πιστεύει ότι αντέχετε θα έρθει;) Ώστε έτσι, δεν έχεις βοήθεια από τις τσούπρες ε?Πάει κι ο μύθος για το ένα ποτήρι νερό στα γεράματα από την κόρη χαχαχα!:lol::lol::lol::lol:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!το πηραμε αποφαση κοριτσια!δεν θα παιρνουμε 'προφυλαξεις' αλλα ουτε θα πηγαινουμε κ φιρι φιρι...δεδομενου οτι δεν εχω και σταθερο κυκλο...και αν θελει ο Θεος....σας φιλω

 

 

Τέλεια νέα!!!!!!!!!!!!!

 

Αντε με το καλό!!! Ελπίζω γρήγορα να ακούσουμε τα ευχάριστα!!

πρώτα ο Θεός!!

 

φιλιά πολλά!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ειστε καλα! Δεν το φανταζομουν καν αυτό. Παντως και εγω παιρνω δυναμη απο εδω μεσα και ας μην ξεχναμε οτι ολοι εχουμε αναγκη για μια αλλη οπτικη γωνια που ο αλλος μας δίνει, σε αδυναμες στιγμες!

Ευχαριστω και για τις ευχες! Και εσεις οτι επιθυμειτε!

Ιωαννα σου ευχομαι οτι καλυτερο.

Παντως εμενα οταν τα κοριτσια μου εκφραζουν επιθυμια και για αγορι- προσεξτε οχι πεμπτο παιδι αλλα ενα αγορι παραγγελια-τα λεω πως κατι ξερει ο καλος και σοφος Θεος! Με βλεπει οτι σφυριζουν αδιαφορα και δε βοηθανε και με λυπαται! Όταν δει οτι θα τα βγαλω περα, θα στειλει και παιδακι αλλα αν ειναι κοριτσακι, δε δεχεται επιστροφες! Αυτο ειναι! Τα δωρα δεν επιστρεφονται!:)

 

 

Ωραία τους τα λες! επιστροφές δεν έχει...και Αυτός αποφασίζει!!

Ελπίζω να ακούσουμε σύντομα και από εσένα!!

Θα περιμένουμε!!!!;)

 

Τα παιδιά πάντα έχουν κάποιες ''παραγγελίες'' αλλά πιστεύω ότι και να είναι το αγαπάνε το ίδιο τελικά..

Και εμένα οι μικρές θέλανε κοριτσάκι αρχικά...αλλά συμβιβάστηκαν με την ιδέα του αδερφούλη..Τους εξήγησα πως δεν είναι στο χέρι μου να επιλέξω!!

 

(παρόλο που μου λένε χαρακτηριστικά ότι δεν καταλαβαίνουν την χρησιμότητα των αγοριών...χαχα και γελάω...) Για την ώρα τα αγοράκια μιας και είναι και μικρότερα τα βλέπουν μόνο σαν πηγή φασαρίας ..

πως τα βλέπουν τα μικρά καμιά φορά! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τους τα λες! επιστροφές δεν έχει...και Αυτός αποφασίζει!!

Ελπίζω να ακούσουμε σύντομα και από εσένα!!

Θα περιμένουμε!!!!;)

 

Τα παιδιά πάντα έχουν κάποιες ''παραγγελίες'' αλλά πιστεύω ότι και να είναι το αγαπάνε το ίδιο τελικά..

Και εμένα οι μικρές θέλανε κοριτσάκι αρχικά...αλλά συμβιβάστηκαν με την ιδέα του αδερφούλη..Τους εξήγησα πως δεν είναι στο χέρι μου να επιλέξω!!

 

(παρόλο που μου λένε χαρακτηριστικά ότι δεν καταλαβαίνουν την χρησιμότητα των αγοριών...χαχα και γελάω...) Για την ώρα τα αγοράκια μιας και είναι και μικρότερα τα βλέπουν μόνο σαν πηγή φασαρίας ..

πως τα βλέπουν τα μικρά καμιά φορά! :)

Eνώ άμα ήταν μεγαλύτερα τα αγοράκια σου οι κορούλες σου θα τα έβλεπαν ως αγγελούδια που στόμα είχαν και μιλιά δεν είχαν, χαχαχα, αχ κοπέλα μου, αγόρια, φασαρία φασαρία φασαρία σε κάθε ηλικία!:lol::lol::lol::lol:Από 4 ετών ως 43!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...